Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop przy umowie o zastępstwo

  26 dni, tj. 19,5, a po zaokrągleniu – 20 dni. Zgodnie z art. 155 [3] kp przy ustalaniu wymiaru urlopu na podstawie art. 1551 i 1552 niepełny dzień urlopu zaokrągla się w (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  trwania stosunku pracy, aby był skuteczny musi przewidywać dla pracownika stosowne odszkodowanie – zgodnie z k.p.: Art. 1012 . § 1. Przepis art. 1011 § 1 stosuje się odpowiednio, (...)

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania

  wprowadzone przez pracodawcę wymagają ponownemu wspólnego uzgodnienia z reprezentacją działających u danego pracodawcy organizacji związkowych. (Ad 4) Zgodnie z art. 3 oraz 3 z ind. 1 k.p. (...)

 • Porada prawna na temat art. 154 kp komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 154 kp komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.

  pracownika przez pracodawcę w błąd co do rzeczywistej przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę może uzasadniać przywrócenie terminu do wniesienia odwołania (art. 265 § 1 KP). Przepis (...)

 • Porozumienie zmieniające

  określonym w art. 42 § 1-3 KP. W formie porozumienia zmieniającego może ulec każdy rodzaj umowy o pracę. Nadto w braku naruszenia art. 18 § 2 KP możliwym jest zarówno (...)

 • Ochrona przy obniżonym wieku emerytalnym, zwolnienie z pracy członka zarządu - opinia prawna

  – wówczas pracodawca nie będzie zobligowany do dokonania konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Reasumując: kolejność realizacji przez pracodawcę obowiązku wynikającego z art. 38 (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  mających prawo do emerytury na warunkach określonych w art. 32, 33, 39, 40, 46, 50, 50a i 50e, 184 oraz w art. 88 ustawy, o której mowa w art. 150, zostaną ustanowione emerytury pomostowe. 2a

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona "know how" pracodawcy - opinia prawna

  zakończenie, warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Zgodnie z art. 12 Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, „czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie (...)

 • Uchylenie decyzji wydanej z naruszeniem prawa

  której organ stwierdził wydanie z naruszeniem prawa zgodnie z art. 151 § 2 kpa? Zgodnie z art. 154 kpa decyzja ostateczna, na mocy której żadna ze stron nie nabyła prawa, może (...)

 • Jakie prawo przysługuje pracodawcy

  ono samowolne co może uzasadniać rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia (art. 52 k.p.). W drugiej kolejności należy wskazać, że wątpliwe jest czy pracownikowi należy się w tej sytuacji

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ile przysługuje mi dni urlopu???

  Witam.Sama już nie wiem ile przysługuje mi dni urlopu.Mam umowę na stałe.Pracuje po 5 godzin dziennie 6 dni w tygodniu, niedziele mam wolne.Ile w takim (...)

 • ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

  Witam. od kwietnia pracuje w sklepie odziezowym na pól etatu. teraz za kilka dni konczy mi sie umowa zlecenie i bede miala przedłuzona umowę na 3 miesiace (...)

 • Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

  Pracodawca odmawia mi prawa do 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem (art.188 i 189 kodeksu pracy) ponieważ moja żona nie pracuje zawodowo. Co o tym sądzicie? (...)

 • 1/2 etatu, jaki urlop

  Witam Mam mały problem, moja narzeczona pracuje w sklepie odzieżowym na 1/2 etat. Pracuje od: okres próbny od 01.08.2007 do 31.08.2007 następnie umowa (...)

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego/staż pracy

  Witam, mam pytanie co do mojego wymiaru urlopu wypoczynkowego. Przez cztery lata prowadziłam własną działalność gospodarczą. Od dwóch lat pracuję (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane