Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT

  VAT. Moje obroty jednak nigdy nie przekraczają ustalonego w art. 113 ustawy o VAT limitu sprzedaży do zwolnienia podmiotowego z VAT. Czy w świetle powyższego (...)

 • Rezygnacja z bycia "VAT-owcem"

  przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 50.000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku.Jak stanowi art. 113 ust. 11 ustawy o VAT, podatnik, (...)

 • Podatnik VAT

  VAT przedmiotowo (nie podlegające opodatkowaniu VAT) lub jeśli będą korzystały ze zwolnienia podmiotowego z VAT określonego w art. 113 ustawy o VAT, (...)

 • Opinia prawna na temat art. 113 ustawy o vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 113 ustawy o vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy VAT może być kosztem?

  , jeżeli podatnik podlega podmiotowemu zwolnieniu od VAT (na podstawie art. 113 ustawy o VAT).  Czynności zwolnione od opodatkowania VAT Koszt uzyskania przychodu (...)

 • Odliczenie VAT-u od mieszkania

  podatku VAT przed dniem dokonania pierwszej czynności, chyba że zastosowanie znajdzie zwolnienie podmiotowe (zgodnie z art. 113 ustawy o VAT dotyczy podatników, (...)

 • Roczny limit wysokości umowy o dzieło a VAT

  dzieło nie mógłby korzystać z powyższego zwolnienia przedmiotowego, mógłby skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT określonego w art. 113 ustawy o VAT. (...)

 • Opodatkowanie artysty malującego obrazy

  do dzieł "gotowych", których sprzedaż jest traktowana jako dostawa towaru objęta 7% stawką VAT (o ile artysta nie korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT określonego w art. 113 (...)

 • Umowa zlecenie - zaliczki na podatek

  , co do zasady świadczący te usługi będzie podatnikiem VAT, chyba że skorzysta ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy o VAT. Zgodnie z tym przepisem, (...)

 • VAT od najmu przed 1 maja 2004 r.

  mieszkalne (taki najem jest zwolniony z VAT) albo podatnik korzysta z tzw. zwolnienia podmiotowego (art. 113 ustawy o VAT), które przysługuje dopóty, dopóki obrót (...)

 • Wcześniejsze zwolnienie z VAT - nowa działalność w innej formie prawnej

  VAT i jako nowo utworzone podmioty, będą mogły skorzystać ze zwolnienia podmiotowego. zwolnienie podmiotowe, warunki skorzystania ze zwolnienia, art. 113 ustawy o VAT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane