Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT

  VAT. Moje obroty jednak nigdy nie przekraczają ustalonego w art. 113 ustawy o VAT limitu sprzedaży do zwolnienia podmiotowego z VAT. Czy w świetle powyższego (...)

 • Kiedy VAT może być kosztem?

  , jeżeli podatnik podlega podmiotowemu zwolnieniu od VAT (na podstawie art. 113 ustawy o VAT).  Czynności zwolnione od opodatkowania VAT Koszt uzyskania przychodu (...)

 • Odliczenie VAT-u od mieszkania

  podatku VAT przed dniem dokonania pierwszej czynności, chyba że zastosowanie znajdzie zwolnienie podmiotowe (zgodnie z art. 113 ustawy o VAT dotyczy podatników, (...)

 • Porada prawna na temat art. 113 ustawy o vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 113 ustawy o vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Roczny limit wysokości umowy o dzieło a VAT

  dzieło nie mógłby korzystać z powyższego zwolnienia przedmiotowego, mógłby skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT określonego w art. 113 ustawy o VAT. (...)

 • Opodatkowanie artysty malującego obrazy

  do dzieł "gotowych", których sprzedaż jest traktowana jako dostawa towaru objęta 7% stawką VAT (o ile artysta nie korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT określonego w art. 113 (...)

 • Drobni przedsiębiorcy a VAT - stan prawny na 1 styczeń 2008 r.

  dyrektywach europejskich, a szczególnie w VI Dyrektywie, zastąpionej następnie Dyrektywą 2006/112/WE o VAT. Szczególne uregulowania ustawy o VAT odnoszą (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  ustawy o VAT. Jak powinny być opodatkowane usługi (wymienione w załączniku nr 14 do ustawyVAT) wykonywane przez Uczestnika Konsorcjum, w sytuacji gdy fakturuje on (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  . 4a pkt 5 ustawy o VAT). Dotyczy to także zgłoszeń rejestracyjnych złożonych przed 13 stycznia 2018 r., jeżeli podatnik nie został zarejestrowany przed tym dniem (art. 21 ustawy (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ;Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się przekazywane przez podatnika jednej osobie towary: 1) o łącznej wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane