Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT lub podmioty wykonujące wyłącznie czynności zwolnione od podatku na podstawie art. (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  wykonujący wyłącznie czynności zwolnione od podatku od towarów i usług lub objęte zwolnieniem podmiotowym ze względu na niskie obroty (na podstawie art. 113 ust. 1 (...)

 • Zakup oprogramowania za granicą a VAT UE

  , 2 i 3 ustawy o VAT. Dotyczy on podatników, o których mowa w art. 15 tej ustawy, zobowiązanych do zarejestrowania się jako tzw. podatnicy VAT czynni i (...)

 • Porada prawna na temat art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek rejestracji dla celów podatku VAT

  rejestracyjne. Obowiązek ten nie dotyczy podatników korzystających ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT (...)

 • Handel starociami - ryczałt bez VAT

  jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.Odnośnie podatku od towarów i usług (VAT), zgodnie z art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  przywrócenia podatnika jako podatnika VAT: art. 96 ust. 9h ustawy o VAT - jeżeli podatnik, o którym mowa w art. 96 ust. 9 pkt (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  , nie występuje w przypadku, gdy: 1) dotyczy towarów, do których miałyby odpowiednio zastosowanie przepisy art. 45 ust. 1 pkt 9, art. 80, art. 83 ust. (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  : usługodawcą jest podatnik, o którym mowa w art. 15 ww. ustawy, u którego sprzedaż nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i (...)

 • Kierujący pojazdami

  instruktora - w zakresie, o którym mowa w art. 23 ust. 2 pkt 1 i 2; 3) osoba, o której mowa w art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 8 września (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  , przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio. Art. 17[10]. W przypadku długotrwałych zaległości z zapłatą opłat, o których mowa w art. 4 ust. 1, 1[1] (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane