Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formy działalności obejmujące przepisy ustawy Prawo budowlane

  , karnego, administracyjnego, finansowego, pracy i inne. Obowiązują one w oznaczonym zakresie osoby fizyczne i prawne podejmujące i prowadzące działalność m.in. budowlaną. W społecznym (...)

 • Odmowa wszczęcia postępowania - posiedzenie sądu

  śledztwa jest rozpoznawane na posiedzeniu, a nie na rozprawie. Mówi o tym art. 329 kodeksu postępowania karnego. Nie ma przepisów, które jakoś szczególnie regulowałyby takie (...)

 • Dostarczanie zawiadomień do pracy przez Policję

  inny uprawniony podmiot zajmujący się doręczaniem korespondencji albo pracownika organu wysyłającego, a w razie niezbędnej konieczności - przez Policję (art. 131 § 1 Kodeksu postępowania (...)

 • Opinia prawna na temat art. 107 i 108 Kodeksu Karnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 107 i 108 Kodeksu Karnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pokrzywdzony jako świadek w postępowaniu karnym

  naruszone lub zagrożone przez przestępstwo (art. 49 § 1 Kodeksu postępowania karnego). Jednocześnie pokrzywdzony jest stroną w postępowaniu przygotowawczym (art. 299 § 1 kpk). (...)

 • Uniemożliwienie zaspokojenia wierzyciela

  bok niepewną i mało skuteczną skargę pauliańską, proszę o odpowiedź. Czyn taki może stanowić przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu opisane w art. 300 kodeksu karnego, (...)

 • Pomówienie fałszywymi zeznaniami

  zeznaniach może być natomiast zakwalifikowane jako pomówienie. Zgodnie z art. 212 par. 1 kodeksu karnego kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę (...)

 • Znamiona przestępstwa groźby karalnej

  przestępstwa z art. 190 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza (...)

 • Żądanie banku wydania rzeczy wziętej na kredyt

  nas windykator, który stwierdził, że przedmioty zakupione na raty, a nie do końca spłacone, należą do banku i musimy je oddać. Odmówiłem wydania przedmiotów i podpisałem pisemko, że odmawiam (...)

 • Zwrot prawa jazdy po upływie środka karnego

  trzeba załączyć odpis wyroku? Jak długo czeka się na zwrot dokumentu i czy można wysłać wniosek przed upływem terminu zakazu, żeby odebrać prawo jazdy tego samego dnia? Zgodnie z art. 182 (...)

 • Właściwość prokuratury

  kodeksu postępowania karnego, śledztwo jest wszczynane przez prokuratora. Bodźcem do wydania takiego postanowienia może być zawiadomienie o przestępstwie. Jeżeli w wyniku tzw. postępowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Zniesławienie i zniewaga

  Jestem notorycznie obsypywana obelgami przez rozchisteryzowaną kobietę, która twierdzi, że przyczyniłam się do rozpadu jej małżeństwa ?! Na mój (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane