Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tymczasowe ustalenie widzeń z dzieckiem a rozwód

  wydawania decyzji, określających kontakty osobiste małżonków z dziećmi. według treści art. 739 § 1 w związku z art.  443 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego sąd wydając wyżej (...)

 • Żądanie wykonania zapisu testamentowego w postępowaniu działowym

  niego udziałów mieszkaniu jeszcze przed działem spadku. W naszej opinii sytuacja taka jest dopuszczalna w oparciu o art. 1051 k.c., na mocy którego spadkobierca, który spadek (...)

 • Sprzedaż udziału w spadku

  wspólności majątku spadkowego. Niestawiennictwo uczestników nie tamuje rozpoznania sprawy. Zatem Pańska obecność nie jest obowiązkowa. Mowa jest o tym w art. 513 kodeksu postępowania cywilnego. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 1051

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 1051, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwisanie konarów drzew na sąsiednią działkę

  , to zgodnie z art. 1051 kodeksu postępowania cywilnego, A może do sądu złożyć wniosek, w którym powinien dokładnie określić czynności zaniechania, jakich domaga się, lub czynności, (...)

 • Widzenia z dzieckiem a obecność konkubiny

  . kontaktowania się z dzieckiem bez obecności osób trzecich), nałoży na Pana grzywnę. Tak samo sąd postąpi w razie dalszego wniosku matki dziecka (art. 1051 k.p.c.). Zatem potencjalnie (...)

 • Podział majątku spadkowego

  ;łspadkobierców może swobodnie rozporządzać swoim udziałem spadkowym (art. 1051 k.c.). Dopóki jednak trwa wspólność majątku spadkowego, a więc do chwili dokonania działu (...)

 • Administrowanie oraz sprzedaż udziałów w kamienicy

  zbycia udziału w całym spadku na podstawie art. 1051 kc, spadkobierca, który spadek przyjął, może spadek ten zbyć w całości lub w części. To samo dotyczy zbycia udziału spadkowego. (...)

 • Zapłata ceny może być warunkiem

  warunku ani nie odesłał w tym przedmiocie do przepisów dotyczących przeniesienia własności. Sąd Najwyższy podzielił stanowisko, zgodnie z którym w zakresie nieuregulowanym w art. 1051 (...)

 • Zbycie spadku

  postępowaniu działowym umowa taka nie może być zawarta przed sądem.”2 Uregulowana w art. 1051 i n. KC umowa zbycia spadku jest umową, na podstawie której spadek w całości (...)

 • Egzekucja świadczeń niepieniężnych

  podstawie art. 1051 są dwa świadczenia, a mianowicie świadczenie zaniechania pewnych czynności oraz świadczenie nieprzeszkadzania czynności wierzyciela. Źródłem obu świadczeń mogą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane