Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konkurs na twórcze prace projektowe - przebieg procedury konkursowej (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  w rozumieniu prawa cywilnego. Organizator konkursu może przewidzieć możliwość przyznania nagród uczestnikom konkursu albo zwrotu kosztów przygotowania pracy projektowj. W dniu 2 marca 2004 r. ustawa (...)

 • Umorzenie śledztwa z powodu braku wniosku

  przestępstwo zgwałcenia (art. 197 kodeksu karnego). Jeśli zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze (np. na skutek donosu sąsiada), a osoba pokrzywdzona tym przestępstwem nie złożyła (...)

 • Zwrot nakładów na wyposażenie mieszkania

  podstawą prawną przydziału była ustawa Prawo lokalowe z dnia 10 kwietnia 1974 r. (nie na podstawie ustawy w brzmieniu z 10 kwietnia), która weszła w życie 1 sierpnia 1974 r. Zgodnie z art. (...)

 • Porada prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Weksle w stosunku pracy

  zgodne z prawem? Podstawą odpowiedzialności pracownika jest jego wina. Stanowi o tym art. 114 kodeksu pracy stwierdzając, że pracownik, który wskutek niewykonania lub nienależytego (...)

 • Pogoda nie pozwala dojechać do pracy. Co zrobić?

  wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art. 188 kodeksu (...)

 • Praca w gospodarstwie rolnym a emerytura

  gospodarstwie rolnym po ukończeniu 16 roku życia, świadczonej przed dniem 1 stycznia 1983 r. w wymiarze przekraczającym połowę pełnego wymiaru czasu pracy, także w czasie wakacji szkolnych (art. (...)

 • Wypadek komunikacyjny przedawnienie

  przepisy art. 101 i nast. kodeksu karnego. Kodeks rozróżnia przedawnienie karalności i przedawnienie wykonania kary. Karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło (...)

 • Stawka dzienna w przypadku grzywny

  , rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od 10 złotych, ani też przekraczać 2 000 złotych. Natomiast art. 23 kodeksu karnego skarbowego (...)

 • Terminy przedawnienia roszczeń cywilnoprawnych

  udziałowców? Zgodnie z art. 476 kodeksu cywilnego dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia (...)

 • Wymagalność roszczenia a przedawnienie

  należnych mu pieniądzach (przez ponad 10 lat), może być potraktowany jako "siła wyższa", która nie uruchomiła biegu przedawnienia (w myśl art. 293 k.c.), a co za tym idzie, dłużnik nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane