Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przerwa w zatrudnieniu a okres wypowiedzenia

  , czy należy sumować wszystkie okresy zatrudnienia pracownika u tego samego pracodawcy, bez względu na przerwy w zatrudnieniu? Art. 36 § 1 Kodeksu pracy był różnie interpretowany, choć (...)

 • Skrócenie ustawowego okresu wypowiedzenia

  krótszego okresu wypowiedzenia przez pracodawcę reguluje art. 49 kodeksu pracy. Wypowiedzenie jest skuteczne, jednak umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu wymaganego (z (...)

 • Charakter umowy na zastępstwo pracownika

  ogólne zasady rządzące umowami o pracę, regulacje związane z umową o pracę na czas określony, a ponadto specyficzne unormowanie Kodeksu pracy (np. termin wypowiedzenia – art. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak prawa jazdy przyczyną wypowiedzenia

  do zasady pracownik ma w zakresie swoich obowiązków). Czy we wstępnych badaniach lekarskich należy jako warunki pracy wskazać również samochód. Wedle Kodeksu pracy zawiniona utrata (...)

 • Zawieszenie części uzupełniającej renty rolniczej

  wypłaty świadczeń nie uwzględnia się - jako prowadzenia działalności rolniczej - sytuacji, w której uprawniony do świadczeń rolnik, odda na co najmniej 10 lat w dzierżawę grunty będące jego (...)

 • Forma zatrudnienia pracowników

  , w których nawiązuje się stosunek pracy (zgodnie z art. 22 § 1 kodeksu pracy: wykonywanie pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu (...)

 • Zatrudnianie inspektora BHP

  pracy powinni spełniać wymagania kwalifikacyjne niezbędne do wykonywania zadań służby bhp oraz ukończyć szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników tej służby. (...)

 • Zakres przedmiotowy zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  (art. 20 Konstytucji RP). Regulacje o zakazie konkurencji maja charakter ograniczający prawa gwarantowane konstytucyjnie i ustawowo (art. 10 k.p. -prawo do swobodnego wyboru pracy) (...)

 • Badania DNA - sposób na ustalenie ojcostwa

  odmowie przedstawienia przez stronę dowodu lub przeszkodom stawianym przez nią w jego przeprowadzeniu wbrew postanowieniu sądu (art. 233 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego). W zasadzie na (...)

 • Zatrudnienie na czarno

  z art. 218 kodeksu karnego jest przestępstwem publicznoskargowym ściganym z urzędu. Ponadto, pracownik taki zapewne nie płaci należnego podatku. W związku z tym, urząd skarbowy może w drodze (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane