Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara za naruszenie obowiązków pracowniczych

  , a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy, pracodawca może stosować:karę upomnienia,karę nagany.Natomiast karę pieniężną (...)

 • Koszty badania zdrowia pracownika

  obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Zgodnie z art. 229 par. 4 kodeksu pracy, pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego (...)

 • Prześladowanie przez byłego chłopaka

  . Niezależnie od tego, w sytuacji, gdy działania tego mężczyzny dotykają także Pani dóbr osobistych- wolności, prywatności, intymności, można dochodzić swoich uprawnień przyznanych przez art. (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność prokurenta

  członków zarządu (art. 208 § 6 i art. 371 § 4 kodeksu spółek handlowych). Udzielenie prokury i jej rodzaj podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego. Prokura jednoosobowa (tzw. (...)

 • Zawieszenie wykonania kary

  - "odwiesza" zawieszenie wykonania kary orzeczonej w wyroku karnym.   Możliwość ponownego zawieszenia kary przewidziana jest w art. 152 kodeksu karnego wykonawczego. Zawieszenie wykonania (...)

 • Bezpłatny urlop dla pracownika akademickiego

  , a dotyczących stosunku pracy pracowników uczelni stosuje się przepisy kodeksu pracy. Oczywiście, możliwość skorzystania z takiego urlopu wynika z art. 134 ust. 1 ustawy (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  kwota wyrażona w złotych odpowiadająca równowartości 10 000 euro). Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku. Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów  W art. 10 ustawy (...)

 • Zapłata czynszu i odszkodowanie w jednym pozwie

  . Trzeba mieć jednak na uwadze dwie przedstawione poniżej kwestie. Przede wszystkim roszczenia te są objęte różnymi terminami przedawnienia. Zgodnie z ogólnymi zasadami z art. 118 kodeksu cywilnego (...)

 • Rygor natychmiastowej wykonalności a wynagrodzenie

  . 477[2] a nie o 447 [2] kpc. Zgodnie z art. 477[2] kodeksu postępowania cywilnego Sąd zasądzając należność pracownika w sprawach z zakresu prawa pracy, z urzędu nada wyrokowi przy jego (...)

 • Obowiązki podatkowe wspólnika występującego ze spółki jawnej - opinia prawna

  przeprowadzenia ww. remanentu reguluje art. 24 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Stosownie do art. 44 ust. 4 ww. ustawy podatek od dochodu z remontu płatny jest w terminie zaliczki (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane