Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Palenie papierosów w miejscu pracy

  Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy palenie tytoniu w zakładach pracy jest dozwolone wyłącznie w odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach

 • Nowelizacja Kodeksu pracy w zakresie urlopów wychowawczych -1 października 2013 roku.

  w art. 186 i nast. k.p. Konieczność nowelizacji przepisów Kodeksu pracy dotyczących urlopu wychowawczego wynikła z: wejścia w życie dyrektywy Rady 2010/18/UE z dnia 8 marca 2010 (...)

 • Dni wolne od pracy a zachowanie terminu

  kodeksu pracy odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Żądanie przywrócenia do pracy (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż udziału w spółce jawnej i zmiana nazwy

  wspólników czy firmy wspólnika będzie powodowała konieczność ich zgłoszenia do KRS – art. 26 § 1 pkt 1 i 3 w zw. z art. 26 § 2 k.s.h. W kwestii nowego brzmienia (...)

 • Jak skrócić zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu? – opinia prawna

  Art. 173, 174 lub 177.” Zgodnie z treścią art. 84 kk, sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środek karny, uznać go za wykonany, jeżeli skazany przestrzegał porządku (...)

 • Wyrok w sprawie cywilnej bez podstawy prawnej

  , ale przytoczenie konkretnych przepisów już niekoniecznie, co potwierdza Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 28 czerwca 2001 r. I PKN 498/2000 „1

 • Wypłata wynagrodzenia dla zwalnianego pracownika

  razie rozwiązania stosunku pracy. Jeżeli czas i miejsce wypłaty wynagrodzenia przewiduje umowa, zasady te można zmienić umownie. W razie braku umownej modyfikacji dotychczasowego terminu wypłaty

 • Prawo do lokalu socjalnego

  W 1995 r. zawarto umowę najmu lokalu mieszkalnego z właścicielką kamienicy na okres 10 lat. W umowie zaznaczono również, że po okresie 10 letnim umowa przechodzi na czas nieokreślony (ręczny (...)

 • Zwrot mienia powierzonego pracownikowi

  zwrotu powierzonych przedmiotów. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy pracodawca zwolni pracownika z obowiązku świadczenia pracy, bądź udzieli mu urlopu w okresie wypowiedzenia umowy (...)

 • Dyżury pracownicze

  , jeżeli podczas trwania dyżurów pracownik nie wykonywał pracy (art. 151[5] kodeksu pracy). Za czas dyżurów przysługuje pracownikowi czas wolny od pracy w wymiarze (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane