Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowa umowa w czasie wypowiedzenia

  wykonywana praca w sposób negatywny wpływa na Pana zdrowie,  warto zwrócić uwagę na możliwość rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Zgodnie z art. 55 § 1 kodeksu pracy (...)

 • Kara nagany lub upomnienia pracownika

  upomnienie i nagana mogą zostać nałożone w przypadku: naruszenia zasad organizacji i porządku pracy, naruszenia przepisów bezpieczeństwa higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych, (...)

 • Szkolenie wstępne bhp a kolejna umowa o pracę

  , pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenie (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Określanie lokalizacji telefonu przez pracodawcę

  prawidłowości wykorzystywania przez ubezpieczonych zwolnień lekarskich od pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny polega na ustaleniu, (...)

 • Wgląd do protokołu PIP

  pisemnej informacji na temat zakresu uchybień jakich dopuścił się pracodawca, wydanych zaleceń oraz podjętych prawem przewidzianych środków prawnych w związku z tymi uchybieniami? Zgodnie z art. (...)

 • Odpowiedzialność zarządu spółdzielni mieszkaniowej

  ;łdzielni. Również na gruncie ogólnej zasady odpowiedzialności deliktowej na podstawie kodeksu cywilnego (art. 415 k.c. - Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany (...)

 • Odpowiedź na sprzeciw

  wyznaczyć na to termin 7-dniowy pod rygorem z art. 230 kpc? Zgodnie z art. 207 kodeksu postępowania cywilnego pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Jest to (...)

 • Wydanie mieszkania przez developera a rękojmia - opinia prawna

  wykonanie zobowiązania według normalnego reżimu części ogólnej prawa zobowiązań. Tak więc w świetle art. 471 kc dłużnik zobowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego

 • Wyjaśnienia treści postanowień układu zbiorowego

  W art. 241[6] Kodeksu pracy stwierdzono, że treść postanowień układu wyjaśniają wspólnie jego strony, a wyjaśnienia treści postanowień układu, dokonane wspólnie przez strony układu, (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów

  prawa cywilnego - w myśl art. 10 kodeksu cywilnego, pełnoletniość osiąga się przez ukończenie osiemnastego roku życia, względnie przez zawarcie małżeństwa. Zgodnie z art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane