Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przerwanie urlopu wychowawczego

  – najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy. Zważywszy na fakt, iż urlop wychowawczy może być wykorzystany najwyżej w 4 częściach (art. 186 § 5 kp), rezygnację (...)

 • Przedstawiciel pracowników d/s BHP

  lub z ich przedstawicielami wszystkich działań związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy (art. 237[11a]). Ponadto art. 237[12] kodeksu pracy stanowi, iż pracodawca zatrudniający (...)

 • Nowe zasady archiwizacji dokumentacji pracowniczej

  ;pracodawcy? W przepisach Kodeksu pracy poszerzono zakres obowiązków pracodawcy o przechowywanie dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników w warunkach (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia pracownika związane z podróżą służbową

  siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. Jeżeli w Pani/Pana zakładzie pracy nie obowiązuje żaden (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Czy w karcie ewidencji czasu pracy należy zaznaczać delegacje - czy wliczać je do czasu pracy? Zgodnie z art. 128 kodeksu pracy, czasem pracy jest czas, w którym pracownik (...)

 • Odprawa i odszkodowanie u małego pracodawcy

  grupowych stanowi, iż przepisy art. 5 ust. 3-7 i art. 8 ustawy stosuje się odpowiednio w razie konieczności rozwiązania przez pracodawcę zatrudniającego co najmniej 20 pracowników stosunków

 • Skarga na pracownika Straży Miejskiej

  . Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy straż jest jednostką organizacyjną gminy. Natomiast zgodnie z art. 221 par. 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz.U. 2000.98.1071 ze zm, k.p.a.) zagwarantowane (...)

 • Zgłoszenie wypadku przy pracy, którego nie było

  niedopełnienie nie powoduje jakichkolwiek sankcji prawnych. Dodać również należy, że przestępstwem natomiast jest: niedopełnienie przez osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo i higienę pracy (...)

 • Nowe przepisy o komornikach i egzekucji

  wyegzekwowana. Na koniec należy wspomnieć o wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 8 maja 2006 roku, sygn. akt P 18/05, w którym Trybunał stwierdził, iż zdanie trzecie art. 49 ust. 1 jest niezgodne z (...)

 • Nieudzielenie absolutorium prezesowi spółdzielni

  narusza jego uprawnień wynikających ze stosunku pracy lub innego stosunku prawnego, którego przedmiotem jest świadczenie pracy. Pełnienie funkcji przez członka zarządu dotyczy stosunku organizacyjnego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane