Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  świadomość co go czeka, gdyby ponownie popełnił przestępstwo. Zmieni się również art. 41b kodeksu karnego dotyczący zakazu wstępu na imprezę masową. Ten rozbudowany i niezbyt przejrzysty (...)

 • Skrócony okres wypowiedzenia

  czy w wypowiedzeniu mam powołać się na ten art.? W takiej sytuacji zastosowanie mieć będzie art. 36 ¹ kodeksu pracy. Zgodnie z tym przepisem jeżeli wypowiedzenie pracownikowi (...)

 • Zbieg egzekucji sądowych

  . Zgodnie z art. 7731 § 2, jeżeli żaden z komorników nie jest właściwy według przepisów niniejszego kodeksu, komornik, który później wszczął egzekucję, niezwłocznie przekazuje sprawę (...)

 • Porada prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wezwanie do sądu na świadka w sprawie karnej

  Rozporządzenia). Zgodnie z art. 130 §3 kodeksu pracy wymiar czasu pracy ulega obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy, przypadających do przepracowania (...)

 • Równość traktowania mężczyzn i kobiet w zakresie prawa do wynagrodzenia

  przeciwdziałających zwolnieniom z pracy spowodowanym krytyką praktyk dyskryminacyjnych w zakładach pracy lub dochodzeniem naruszonych praw legalnymi metodami. We wcześniejszej regulacji pracownik (...)

 • Zakres przedmiotowy art. 206 § 1 ksh

  sankcje za niestosowanie art. 206 § 1 ksh w wyżej wymienionych dokumentach, a w szczególności w odniesieniu do faktur VAT? Do 1 stycznia 2007 r. przepis art. 206 ksh mówi o „pismach i zamówieniach

 • Najem okazjonalny

  lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego wprowadziła do polskiego prawa z dniem 28 stycznia 2010 r. nowy typ umowy nazwanej, mianowicie umowę najmu okazjonalnego (art.19a (...)

 • Zasady awansu zawodowego nauczycieli - opinia prawna

  kwalifikacje. Bardziej szczegółowe wymagania kwalifikacyjne konieczne do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego przewiduje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września (...)

 • Naruszenie obowiązków pracowniczych

  Obowiązki pracownicze nie są w kodeksie pracy wymienione wyczerpująco. Art. 100 w paragrafie 2 wymienia przykładowe obowiązki pracownika i określa je jako:1) przestrzeganie czasu pracy (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia w czasie zwolnienia lekarskiego

  . Pracodawca chce w związku ze zdarzeniem rozwiązać z tym pracownikiem umowę o pracę, w trybie art. 52 kodeksu pracy. Czy może to uczynić w trakcie zwolnienia lekarskiego, na którym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane