Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dochodzenie odszkodowania za krzywdy moralne

  stosunkiem pracy, a zatem taką, której będzie można dochodzić w postępowaniu przed sądami pracy jest sprawa o ochronę dóbr osobistych pracownika, naruszonych przez zakład pracy na (...)

 • Kodeks spółek handlowych - rewolucyjne ułatwienia wchodzą w życie

  członków zarządów spółek handlowych za złożenie niekompletnego zamówienia handlowego lub innych informacji, o których mowa w art. 127 § 5, z 10 do 5 tys. zł.W dniu wczorajszym (...)

 • Obowiązek wzajemnej pomocy między małżonkami

  przez te lata spowodowała, że chcę aby zaczęła wreszcie wnosić wkład finansowy w nasz związek. Jak długo w takiej sytuacji mam obowiązek utrzymywać moją żonę? Punktem wyjścia jest art. 23 (...)

 • Porada prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty związane z delegacją

  nowego miejsca pracy od miejsca zamieszkania pracownika należy mieć na uwadze art. 8 kodeksu pracy. Nie można czynić użytku ze swego prawa, jeżeli jest to sprzeczne z zasadami (...)

 • Kształtowanie wynagrodzenia - opinia prawna

  . Nie ma tu jednak mowy o jakimkolwiek potrąceniu. Kwestię potrącenia z wynagrodzenia za pracę regulują art. 87 – 91 Kodeksu pracy. Polega ono na umniejszeniu przez pracodawcę przysługującego

 • Zmiana podmiotowa w spółce cywilnej

  umów (art. 3531 k.c.) możliwe jest także zawarcie umowy pomiędzy dotychczasowymi wspólnikami spółki cywilnej a nowym wspólnikiem na wzór umowy regulowanej art. (...)

 • Osoba reprezentująca pracodawcę w sp. z o.o.

  przypadku może jednoosobowo reprezentować spółkę jako pracodawcę w myśl art. 3[1] kodeksu pracy skoro ani umowa spółki nie reguluje tej sprawy ani też regulamin pracy tej spółki? (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na okres próbny

  . 32 § 1 pkt 1 kodeksu pracy, każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na okres próbny. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny, w myśl art. (...)

 • Odmowa renty, a ochrona dóbr osobistych

  ZUS w sprawie renty rodzinnej, renty z tytułu niezdolności do pracy w związku z chorobą zawodową i renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Powód miał i ma trudną sytuację (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  prawo obligacyjne do rzeczy.” Ponadto w uzasadnieniu orzeczenia sąd uznał, że pokrzywdzonym przestępstwem z art. 288 kk (uszkodzenie lub zniszczenie mienia – przyp. red.) w rozumieniu art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane