Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pracownik wskazany do udzielania pierwszej pomocy

  stosowne uprawnienia na podstawie umowy zlecenia? Z przepisu art. 209[1] Kodeksu pracy, który wejdzie w życie w dniu 18 stycznia 2009 r. wynika, że pracodawca jest obowiązany wyznaczyć

 • Darowizna na rzecz zstępnych a dziedziczenie

  spadkową, należy przytoczyć następujący przepisy Kodeksu cywilnego: Art.1039.§1.Jeżeli w razie dziedziczenia ustawowego dział spadku następuje między zstępnymi albo między zstępnymi (...)

 • Projekt budowlany jako informacja publiczna

  doręczana decyzja o udzieleniu pozwolenia na budowę. Każda ze stron wymienionych w art. 28 ust. 2 prawa budowlanego może także złożyć odwołanie. Zatem organ administracji ma obowiązek udzielenia (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

  prawda art. 84 § 1 kodeksu karnego, zgodnie z którym sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3, uznać je za wykonane, (...)

 • Darowizna a zachowek

  wartości 1/2 udziału spadkowego, który przypadałby uprawnionemu w przypadku dziedziczenia ustawowego, a gdy uprawiony jest małoletni lub trwale niezdolny do pracy 2/3 udziału (art. (...)

 • Urlop pracownika zatrudnionego na okres próbny

  przekraczający 10 lat, to na podstawie art. 154 przysługuje mu 26 dni urlopu w roku kalendarzowym, z czego wynika, iż w okresie 3 miesięcy przysługuje mu 3/12 z 26, czyli 6,5 dnia, co po zaokrągleniu (...)

 • Odprawa z tytułu upływu kadencji

  w dniu rozwiązania stosunku pracy, ustalonego na podstawie odrębnych przepisów. Można jeszcze dodać, że w art. 10 ust. 3 ustawa stanowi, że w przypadku ustania zatrudnienia pracownika

 • Potrącenie z pensji wierzytelności z kredytu

  ; oraz potrącenia dokonywane za zgodą pracownika, które są dopuszczalne na mocy artykułu 91 kodeksu pracy. Ten drugi rodzaj potrącenia jest potrąceniem umownym. Na mocy umowy pracownika z pracodawcą (...)

 • Informacja publiczna

  postępowaniu (art. 10 kodeksu postępowania administracyjnego) oraz na treść art. 73 § 1 kodeksu postępowania administracyjnego - w myśl którego w każdym stadium (...)

 • Odszkodowanie za niesłuszne skazanie

  jednocześnie poprzednio obowiązujący kpk, w/w przepisy będą miały zastosowanie do przedstawionego stanu faktycznego.  Zgodnie bowiem, z art. 10 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r., Przepisy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane