Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak się bronić przed pomówieniami?

  ,a jednocześnie stanowią przestępstwo pomówienia. W takim przypadku możliwe są dwie drogi postępowania, które się wzajemnie nie wykluczają. Podstawy prawne znajdują się w art.24 kodeksu (...)

 • Zwrot mienia powierzonego pracownikowi

  zwrotu powierzonych przedmiotów. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy pracodawca zwolni pracownika z obowiązku świadczenia pracy, bądź udzieli mu urlopu w okresie wypowiedzenia umowy (...)

 • Dyżury pracownicze

  , jeżeli podczas trwania dyżurów pracownik nie wykonywał pracy (art. 151[5] kodeksu pracy). Za czas dyżurów przysługuje pracownikowi czas wolny od pracy w wymiarze (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop częściowy

  udzielony w ilości godzin mniejszych niż dobowy wymiar czasu pracy, który najczęściej wynosi 8 godzin. Zgodnie z art. 154 [2] kodeksu pracy udzielenie pracownikowi urlopu w dniu (...)

 • Zwolnienie z przyczyn ekonomicznych

  Jaki paragraf kodeksu pracy mam wpisać na świadectwie pracy pracownikowi zwalnianemu za wypowiedzeniem z przyczyn ekonomicznych zakładu pracy? "Przyczyny ekonomiczne" są jedną z (...)

 • Zlecenie a umowa o pracę kobiety w ciąży

  , dlatego też nie znajdują tutaj zastosowania przepisy chroniące kobietę w ciąży, która zatrudniona jest na podstawie umowy o pracę. Art. 22 § 1 kodeksu pracy definiuje stosunek pracy: (...)

 • Udokumentowanie czynszu za lokal

  działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 3 pkt 9 Ordynacji podatkowej, w związku z tym osoba taka jest obowiązana wystawić rachunek. Obowiązek wystawienia przez podatnika rachunku w trybie art. (...)

 • Kara za naruszenie obowiązków pracowniczych

  , a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy, pracodawca może stosować:karę upomnienia,karę nagany.Natomiast karę pieniężną (...)

 • Koszty badania zdrowia pracownika

  obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Zgodnie z art. 229 par. 4 kodeksu pracy, pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego (...)

 • Prześladowanie przez byłego chłopaka

  . Niezależnie od tego, w sytuacji, gdy działania tego mężczyzny dotykają także Pani dóbr osobistych- wolności, prywatności, intymności, można dochodzić swoich uprawnień przyznanych przez art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane