Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odprawa emerytalna

  ? Art. 921 § 1 kodeku pracy uzależnia prawo do odprawy rentowej od ustania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę. Przepis ten nie rozróżnia, czy stosunek pracy (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  (art.188 k.p.) o 2 dni opieki oraz wniosek o urlop wychowawczy na 6 miesięcy. Czy muszę udzielić urlopu wypoczynkowego i wychowawczego tej pracownicy ? Zgodnie z art. 163 § 3 kodeksu pracy, (...)

 • Od czerwca nawet 10 lat za stalking

  , że prawo nie chroniło skutecznie ofiar. Za nękanie najczęściej karano na podstawie art. 107 Kodeksu wykroczeń, który zakładał, że kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe

  przedłużenie wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę, a w stosunku do kierowców w transporcie samochodowym i w komunikacji samochodowej - do 10 godzin na dobę. W tych rozkładach, czas pracy (...)

 • Zaliczenie pracy na gospodarstwie rolnym

  jest mowa o odległości do szkoły? Jaka odległość od szkoły wyklucza możliwość pracy w gospodarstwie w wymiarze przekraczającym połowę normalnego wymiaru? Art. 10 ust. 1 ustawy (...)

 • Ocena pracy urzędnika jako informacja publiczna

  publiczną. Powstaje zatem pytanie, czy okresowe oceny pracy pracownika samorządowego są także informacją publiczną. Wskazać należy, iż ani art. 27 ustawy o pracownikach samorządowych, ani (...)

 • Refundacja ze środków Funduszu Pracy kosztów szkoleń, wynagrodzeń i składek

  wynagrodzeń (Dz. U.2007 r., Nr 93, poz. 625); Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. 2008 r., Nr 69 poz. 415, Nr 70, ze zm.) pracodawy, pracownicy

 • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

  potwierdzeniem odbioru. Jeżeli bowiem wniosek o zmniejszenie wymiaru zatrudnienia został złożony po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania stosunku pracy, zgody na to zmniejszenie udziela (...)

 • Poszanowanie dóbr osobistych pracownika

  przepisy udzielają dobrom osobistym. Dla ochrony dóbr osobistych wykorzystywać należy środki przewidziane w prawie pracy oraz instrumenty przewidziane w kodeksie cywilnym. Zgodnie z art. 24 kodeksu (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  Do czego zobowiązuje się pracownik w umowie o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy? Zgodnie z treścią art. 101 z ind. 1 Kodeksu pracy: W zakresie określonym w odrębnej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane