Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnienie członków zarządu spółdzielni

  członkami zarządu zatrudnianymi w spółdzielni rada spółdzielni nawiązuje stosunek pracy - w zależności od powierzonego stanowiska - na podstawie umowy o pracę albo powołania (art. 68 Kodeksu (...)

 • Przedawnienie urlopu wypoczynkowego

  roszczenia pracownika o urlop wypoczynkowy rozpoczyna się ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym pracownik uzyskał prawo do urlopu (art. 291 § 1 w związku z art. 161 k.p.), chyba że szczególne (...)

 • Brak określenia obowiązków pracownika

  Po zmianie stanowiska pracy w tej samej firmie nie mogę wymóc na pracodawcy, aby pisemnie określił zakres moich obowiązków. Czy podanie ich w formie ustnej jest zgodne z działem 4 kodeksu pracy, (...)

 • Porada prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak podania przyczyny wypowiedzenia

  Czy na umowie o pracę na czas określony może być zawarta klauzula, iż wypowiedzenie umowy może nastąpić bez podania przyczyny zwolnienia? Zgodnie z art. 25 § 1 kodeksu pracy umowę (...)

 • Wygaśnięcie mandatu a umowa o pracę

  staje się pracodawcą członka organu spółki przejmowanej, któremu wygasł mandat. Powyższe przejęcie następuje na podstawie art. 23[1] kodeksu pracy. Niniejsza sytuacja jednak nie wyklucza (...)

 • Pracownicy młodociani a stan zatrudnienia

  świadczeń socjalnych. Tezę tę potwierdza również w swoim komentarzu Walerian Sanetra (Komentarz do Kodeksu pracy, Warszawa 2009 rok), który jednoznacznie stwierdza, że: \"Pracownikiem (...)

 • Parkowanie auta pod wpływem alkoholu na podwórku

  (wyrok SN z 10 marca 1964 r., IV K 1296/61, OSNKW 1964, nr 10, poz. 152). W całej tej sytuacji występuje jednak problem dowodowy - nie sposób jest udowodnić teraz, po upływie czasu, że (...)

 • Powierzenie innemu pracownikowi obowiązków głównego księgowego jednostki sektora finansów publicznych

  przepisach kodeksu pracy dopuszcza się powierzenie jego obowiązków innemu pracownikowi tego samego zakładu pracy. Takie polecenie pracodawcy jest dla pracownika wiążące i nie może (...)

 • Przedawnienie przestępswtwa skarbowego

  kk lub art. 2 kks). Można by opierać się na tych przepisach, jeśli nowelizacja ustawy skutkowałaby ustaniem lub ponownym wprowadzeniem karalności przestępstw już przedawnionych. Nowelizacja kks z (...)

 • Obowiązywanie zakazu konkurencji - opinia prawna

  uzasadniające taki zakaz (art. 1012 § 2 kodeksu pracy) np. pracodawca zaprzestał działalności, której dotyczy zakaz czy pracodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłaty należnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane