Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustanie ubezpieczenia a wyrejestrowanie z ZUS

  podstawie art. 177 § 3 Kodeksu pracy została przedłużona do dnia porodu - przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia.   Należy więc zawsze rozpatrywać (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  ; żadnej pracy ani świadczeń stanowiących część zwykłych obowiązków obywatelskich. Nikomu więc nie wolno traktować Cię jak niewolnika i narzucać Ci pracy przymusowej. Prawo (...)

 • Umowa agencyjna, a stosunek pracy

  stanowił „stosunku pracy", a więc Pani nie nabędzie posiadała statusu „pracownika" w rozumieniu kodeksu pracy. Tak więc, również przepisyKodeksu Pracy nie (...)

 • Opinia prawna na temat art. 10 kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art. 10 kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot kosztów podróży wolontariuszom

  zatrudniał pracowników etatowych. Ustawa odsyła po prostu do regulacji prawa pracy, a konkretnie do art. 77 [5] kodeksu pracy. Rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej (...)

 • Okulary korekcyjne dla pracowników

  . 207 § 1 kp na pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca powinien wręcz zadbać, aby pracownik stosował się do zaleceń lekarza i używał

 • Rozwiazanie umowy o pracę a wypłata premii

  roszczenie o wypłatę należnej premii obliczanej w stosunku do czasu zatrudnienia w danym roku (art. 84 kodeksu pracy). Innymi słowy, nawet jeśli podpisała Pani dokument z takim oświadczeniem, (...)

 • Wysokość diet za podróże służbowe

  . Warunki wypłacania należności z tytułu podróży służbowej pracownikowi zatrudnionemu u innego pracodawcy są określane, zgodnie z art. 77[5] § 3 kodeksu pracy, w układzie zbiorowym (...)

 • Odprawa emerytalna

  ? Art. 921 § 1 kodeku pracy uzależnia prawo do odprawy rentowej od ustania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę. Przepis ten nie rozróżnia, czy stosunek pracy (...)

 • Zwolnienie pracownika w wieku przedemerytalnym

  ) może być zwolniony z przyczyn ekonomicznych? Czy może być zwolniony w sytuacji kiedy likwidowane jest jego stanowisko pracy? Zgodnie z art. 39 kodeksu pracy, pracodawca nie może (...)

 • Zawiadomienie pracowników o przejęciu

  ? Ustawodawca w art. 23 [1] § 3 kodeksu pracy wskazuje sytuację przejęcia przez innego przedsiębiorcę przedsiębiorstwa , w którym nie działają zakładowe organizacje związkowe, gdzie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane