Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uprawnienia komornika

  Na podstawie art. 762 § 2 k.p.c. komornik może ukarać osobę grzywną za udzielanie wyjaśnień świadomie fałszywych. Sytuacja ta (jak wynika z Państwa odpowiedzi tutaj http://e-prawnik.pl/moj-eprawnik

 • Warunki formalne pisma procesowego

  Jakie warunki formalne musi spełnić pismo procesowe, by było zgodne z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego? Na mocy art. 126 § 1 k.p.c. każde pismo procesowe powinno zawierać: 1

 • Prekluzja dowodowa w postępowaniu uproszczonym

  przeciwnym wypadku ich podniesienie w późniejszym czasie może okazać się niemożliwe: Art. 5055. K.p.c. § 1. Okoliczności faktyczne, zarzuty i wnioski dowodowe nie zgłoszone w pozwie, (...)

 • Opinia prawna na temat art 913 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 913 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustalenie sposobu zarządu nieruchomością wspólną

  pytanie: jaki sposób zarządzania obowiązuje, albo w procesie o ustalenie stosunku prawnego (art. 189 k.p.c.) -sposobu zarządu w danej nieruchomości.”1 W praktyce ma to ten skutek, (...)

 • Akta księgi wieczystej nieruchomości

  prawnego” w takim rozumieniu pokrywa się zazwyczaj z pojęciem „zainteresowania w sprawie” w znaczeniu użytym w art. 510 § 1 kpc, interes prawny (a więc nie emocjonalny, (...)

 • Obowiązek alimentacyjny a orzeczenie sądowe

  powództwa, a co do rat płatnych przed wniesieniem powództwa za okres nie dłuższy niż za trzy miesiące (art. 333 § 1 pkt 1 k.p.c.). obowiązek, alimentacyjny, orzeczenie, sądowe

 • Pionowy podział nieruchomości wspólnej a ustanowienie odrębnej własności lokali

  – wynika to z art. 623 kpc. Ewentualne różnice wartości dokonuje się przez dopłaty pieniężne. pionowy, podział, nieruchomości, wspólnej, współwłasność

 • Oświadczenie o odrzuceniu spadku

  Co powinno zawierać oświadczenie o odrzuceniu spadku? Zgodnie z art. 640 kpc oświadczenie o odrzuceniu spadku może być złożone przed notariuszem lub w sądzie rejonowym, w którego (...)

 • Prekluzja dowodowa

  potrzeba ich powołania wynikła później – art. 495 § 3 k.p.c.. Skoro bowiem podstawą wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym są dokumenty to powoływanie się w pozwie (...)

 • Wniesienie pozwu wraz z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym

  określone korzyści w przypadku wydania takiego nakazu powodowi. Pierwszym z nich jest regulacja art. 492 § k.p.c.. Zgodnie z tym przepisem nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • komentarze do art.416.1 KPc

  Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane