Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o sądowe zniesienie współwłasności

  art. 607 k.p.c. do wniosków, dotyczących nieruchomości ujawnionych w księdze wieczystej lub dla których prowadzony jest zbiór dokumentów, należy dołączyć odpis z (...)

 • Właściwość miejscowa sądu przy zniesieniu współwłasności nieruchomości

  postępowania cywilnego. Postępowanie to jest tzw. postępowanie nieprocesowym. Oznacza to, że nie jest ono inicjowane pozwem lecz wnioskiem o zniesienie współwłasności. Zgodnie z art. 606 k.p.c. (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku

  . . Postępowanie takie (połączenie dwóch spraw w jednej) możliwe jest w świetle art. 681 k.p.c., zgodnie z którym: „Jeżeli stwierdzenie nabycia spadku jeszcze nie nastąpiło (...)

 • Opinia prawna na temat art 913 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 913 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód a sprawy majątkowe małżonków

  wierzyciela klauzuli wykonalności na podstawie art. 7871 KPC, z ograniczeniem odpowiedzialności współmałżonka do przedsiębiorstwa wchodzącego w skład majątku wspólnego. Postępowanie (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  spadkodawcy. Wniosek powinien spełniać wymagania zawarte w art. 511 k.p.c., przy czym wnioskodawca nie musi wskazywać dokładnie sposobu dokonania działu (por. uzasadnienie uchw. SN z 13 lutego (...)

 • Eksmisja z lokalu socjalnego

  mógła się przenieść (podstawa prawna: art.1046 kodeksu postępowania cywilnego; dalej: kpc.) Pomieszczenie tymczasowe, to, zgodnie z definicją zwartą w ustawie o ochronie praw lokatorów

 • Zadania kuratora spadku

  majątkiem spadkowym pod nadzorem sądu spadku. Do sprawowania zarządu stosuje się odpowiednio przepisy o zarządzie w toku egzekucji z nieruchomości (art. 667 k.p.c.). Zadania, kuratora, spadku

 • Wiarygodność dokumentu

  wprowadza art. 233 kpc. Przepis ten stanowi, że sąd ocenia wiarygodność i moc dowodów według własnego przekonania, na podstawie wszechstronnego rozważenia zebranego materiału. Przez (...)

 • Uprawnienia komornika

  Na podstawie art. 762 § 2 k.p.c. komornik może ukarać osobę grzywną za udzielanie wyjaśnień świadomie fałszywych. Sytuacja ta (jak wynika z Państwa odpowiedzi tutaj http://e-prawnik.pl/moj-eprawnik

 • Warunki formalne pisma procesowego

  Jakie warunki formalne musi spełnić pismo procesowe, by było zgodne z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego? Na mocy art. 126 § 1 k.p.c. każde pismo procesowe powinno zawierać: 1

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • komentarze do art.416.1 KPc

  Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane