Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty egzekucji a wykreślenie wpisu w KW

  postępowanie w wydziale ksiąg wieczystych od uregulowania należnych mu i zasądzonych kosztów egzekucyjnych. Czy to postępowanie jest słuszne? Zgodnie z art. 825 pkt 1 kpc, (...)

 • Utrata mocy nakazu zapłaty a opłata egzekucyjna

  rozpatrywanej przez Sąd Najwyższy wniosek o umorzenie egzekucji złożył jednak wierzyciel, a podstawą umorzenia był przepis art. 825 pkt 1 k.p.c. (wierzyciel żadnych powodów (...)

 • Odstąpienie od wykonania wyroku

  wierzyciel może rozłożyć świadczenie na raty, bądź umorzyć jego część (art. 917 k.c.). W przypadku, gdy egzekucja jest już prowadzona, wierzyciel może złożyć wniosek o jej umorzenie (art. (...)

 • Porada prawna na temat art 825 pkt 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 825 pkt 1 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cofnięcie wniosku o egzekucję a koszty

  umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić - jeśli wszczęcie postępowania nastąpiło na wniosek wierzyciela, nie zaś z urzędu lub na żądanie organu(art 825 pkt 1 (...)

 • Odzyskanie tytułu wykonawczego od komornika

  momencie złożyć wniosek o umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić - jeśli wszczęcie postępowania nastąpiło na wniosek wierzyciela, nie zaś z urzędu lub na żądanie organu (art (...)

 • Ugoda z wierzycielem a koszty komornicze

  wierzyciel. Może on w dowolnym momencie postępowania złożyć wniosek o umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić (art. 825 pkt 1 k.p.c.). Ponadto wszczęcie (...)

 • Wycofanie wniosku od komornika

  złożenie przez wierzyciela wniosku o umorzenie postępowania, stosownie do brzmienia art. 825 pkt 1 k.p.c. W przypadku umorzenia postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciel (...)

 • Zbieg egzekucji sądowej z administracyjną

  jak i w części (art. 825 pkt 1 kpc). Nawiązując do przytoczonej sytuacji, jeśli nastąpiłoby umorzenie egzekucji w części - co do rachunku bankowego - i egzekucja administracyjne (...)

 • Tytuł egzekucyjny przeciwko osobie pozostającej w związku małżeńskim

  powództwa opozycyjnego (art. 840 k.p.c.) oraz o umorzenie egzekucji (art. 825 pkt 3 k.p.c. i art. 53 ust. 3 Prawa bankowego). Nie może natomiast przeciwdziałać (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  instancji nadaje klauzulę, dopóki akta sprawy w sądzie tym się znajdują; nie dotyczy to jednak Sądu Najwyższego. § 1[1]. Tytułom egzekucyjnym, o których mowa w art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane