Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  przesłanki do umorzenia egzekucji opisane w art. 824 par. 1 kpc oraz art. 825 kpc. poistepowanie egzekucyjne, bezczynność wierzyciela, umorzenie

 • Koszty po uchyleniu klauzuli wykonalności

  wykonawczy. Komornik po wyegzekwowaniu długu (poprzez zajęcie konta bankowego) umorzył na podstawie art. 825 kpc par 2 postępowanie egzekucyjne postanawiając jednakże o kosztach egzekucyjnych (...)

 • Zajęcie wierzytelności

  art. 825 k.p.c. organ egzekucyjny umorzy postępowanie w całości lub części na wniosek: jeżeli tego zażąda wierzyciel; jednakże w sprawach, w których egzekucję wszczęto z urzędu (...)

 • Porada prawna na temat art 825 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 825 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana komornika w toku egzekucji

  zrezygnowanie z postępowania egzekucyjnego i ewentualne ponowne jego wszczęcie. Możliwe jest umorzenie postępowania egzekucyjnego na podstawie art. 825 kpc jeżeli tego zażąda wierzyciel. (...)

 • Egzekucja alimentów

  wyniku porozumienia ze mną wystąpiła z pismem o umorzenie. Dnia 31.12.2005 roku komornik postanowił na podstawie przepisu art. 825 pkt.1 kpc wszczęte przeciwko mnie postępowanie umorzyć, (...)

 • Opłata stosunkowa w przypadku umorzenia egzekucji

  przesłał następnie do komornika wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego. W listopadzie 2008 komornik umorzył postępowanie na zasadzie art. 825 §1 kpc i zażądał ode mnie na (...)

 • Tytuł egzekucyjny przeciwko osobie pozostającej w związku małżeńskim

  powództwa opozycyjnego (art. 840 k.p.c.) oraz o umorzenie egzekucji (art. 825 pkt 3 k.p.c. i art. 53 ust. 3 Prawa bankowego). Nie może natomiast przeciwdziałać (...)

 • Co się dzieje z klauzulą po podziale majątku?

  żądać umorzenia postępowania egzekucyjnego w stosunku do tego przedmiotu (art. 825 pkt 3 k.p.c.) W uzasadnieniu SN zaznaczył, że w wyniku podziału majątku wspólnego po ustaniu (...)

 • Utrata mocy nakazu zapłaty a opłata egzekucyjna

  rozpatrywanej przez Sąd Najwyższy wniosek o umorzenie egzekucji złożył jednak wierzyciel, a podstawą umorzenia był przepis art. 825 pkt 1 k.p.c. (wierzyciel żadnych powodów podawać (...)

 • Wierzyciel posiadający zastaw a egzekucja

  oszacowanie biegłemu. Natomiast możliwa jest również sytuacja, że w wyroku sądowym zostały zasądzone alimenty "na przyszłość", zgodnie z art. 190 k.p.c. Wówczas nie znajdzie zastosowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane