Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbieg egzekucji

  Skarbowy przekazał tytuły wykonawcze komornikowi sądowemu do połączenia egzekucji (art. 773 kpc). Czy powinno być w tej sprawie postanowienie Sądu Rejonowego, który organ ma prowadzić (...)

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji

  - Izba Cywilna (III CZP 61/2002) Komornik, który na podstawie art. 773 kpc przejął dalsze prowadzenie egzekucji świadczenia pieniężnego stwierdzonego administracyjnym tytułem wykonawczym, (...)

 • Zbieg egzekucji

  do tego samego prawa. Zgodnie z art. 773 k.p.c., w przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej co do tej samej rzeczy lub prawa majątkowego, administracyjny organ egzekucyjny i (...)

 • Porada prawna na temat art 773 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 773 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zbieg egzekucji - tryb postępowania

  art. 773 kpc, w przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej co do tej samej rzeczy lub prawa majątkowego, administracyjny organ egzekucyjny i komornik wstrzymują czynności egzekucyjne (...)

 • Co się dzieje w razie zbiegu egzekucji

  ;w powszechnych rozbieżności w wykładni art. 773 § 1 k.p.c. Postanowienie składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 20 grudnia 2011 roku, sygn. akt III CZP 46/11 egzekucja, (...)

 • Co się dzieje w razie zbiegu egzekucji

  podstawie art. 773 § 1 k.p.c. prowadzi obie egzekucje łącznie w całości. Z art. 773 § 1 k.p.c. wynika, że sąd rejonowy, któremu przekazano akta obu (...)

 • Zmiany w postępowaniu egzekucyjnym (i nie tylko), które weszły w życie 8 września 2016 r.

  egzekucyjnych (art. 773 § 3 k.p.c.) - zobowiązanie dłużnika do złożenia wykazu majątku pod rygorem odpowiedzialności karnej (art.8011 §1 k.p.c.)  - wprowadzenie (...)

 • Udział organu administracji w podziale sumy

  ewentualnych błędów w powyższych tezach. Zgodnie z art. 773 § 1 zd. 1 kpc W przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej co do tej samej rzeczy lub prawa majątkowego, administracyjny (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  , rozciąga się także na postępowanie egzekucyjne. Art. 772. (uchylony)Art. 773. § 1. W przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej co do tej samej rzeczy lub (...)

 • Kodeks pracy

  ;  Oddział 7Wygaśnięcie umowy o pracę Art. 63. Umowa o pracę wygasa w przypadkach określonych w kodeksie oraz w przepisach szczególnych. Art. 631.  § 1. Z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • koszty egzekucyjne - KSR a ZUS

  pytanie nastapil zbieg egzekucji sadowej i administracyjnej do rachunku bankowego, łacznie przejał Komornik sadowy i teraz : organ egzekucyjny - dyr (...)

 • Egzekucje komornicze

  Wierzytelność kontrahenta została zajęta przez US, ZUS i komornika sądowego. W jakiej kolejności powinno przekazywać się środki, według daty (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane