Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracownika

  pracodawcę (art. 52 § 1 k.p. i art. 6 k.c. w zw. z art. 300 k.p.)” Ciężkie, naruszenie, podstawowych, obowiązków, pracownika

 • Umowa konsorcjum a odpowiedzialność wykonawców

  Zamawiający będzie chciał potrącić należność z Naszej gwarancji to da się wyłączyć Nasz udział w tym konflikcie ? Przepisy ustawy prawo o zamówieniach publicznych w art. 23. ust.1 umożliwiają (...)

 • Zniszczenie przedmiotu zabezpieczenia

  powierniczych, wynika z obowiązującej w polskim prawie zasady swobody umów, wyrażonej w art. 3531 kc. Nie będżiemy w tym miejscu również analizować orzecznictwa SN w tej materii, (...)

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pierwszeństwo zastawu rejestrowego

  będzie art. 310 k.c., który stanowi, że jeżeli w chwili ustanowienia zastawu rzecz jest już obciążona innym prawem rzeczowym, zastaw powstały później ma pierwszeństwo przed (...)

 • Rezygnacja z pracy

  początku biegu okresu wypowiedzenia. W tym zakresie stosuje się - z mocy art. 300 k.p. - art. 61 k.c., zgodnie z którym oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę należy uznać (...)

 • Sposób wypłacania zwolnionemu pracownikowi odprawy

  wypłatą tego świadczenia (art. 481 k.c. w związku z art. 300 k.p.) przysługują od dnia następującego po dniu ustania stosunku pracy. W podobnym tonie wypowiedział się Sąd Najwyższy (...)

 • Bezumowne korzystanie z nieruchomości

  ;lnej rzeczy, która odpowiada wielkości jego udziału”. Co również istotne, zgodnie z art. 207 kc pożytki i inne przychody z rzeczy wspólnej przypadają współwłaścicielom (...)

 • Prześladowanie przez byłego chłopaka

  oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Jeżeli natomiast wskutek naruszeń dóbr osobistych ofierze została wyrządzona szkoda majątkowa to poszkodowany może na mocy § 2 art. (...)

 • Skuteczność wypowiedzenia za pomocą e-maila

  , czy użytkowego. Ponadto istotne znaczenie będzie miała forma umowy wiążącej strony.Na zakończenie nadmienić należy, iż zgodnie z art. 78 kc, do zachowania pisemnej formy czynności prawnej (...)

 • Dysponowanie służebością na cele budowlane

  analogicznie stosowanego art. 145 kc). Należy jednak podkreślić, iż dla ustanowienia takiej służebności gruntowej muszą być spełnione przesłanki wymagane dla drogi koniecznej (a zatem brak (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane