Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zniesienie współwłasności przez podział

  a nie art. 210 kodeksu cywilnego. Art. 211 kodesku cywilnego stanowi, że każdy ze współwłaścicieli może żądać, ażeby zniesienie współwłasności nastąpiło przez podział rzeczy (...)

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  oraz art. 35 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, gdyż w przedstawione przez Pana zagadnienie dotyczy obowiązkowego ubezpieczenia OC posidacza pojazdów mechanicznych. Otóż zgodnie z przepisem art. (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  , że umowa taka jest umową terminową. Umowa, która zostanie zawarta na czas nieokreślony, jest nieważna jako sprzeczna z prawem (art. 58 k.c.). Zapis, który zawarli Państwo w umowie nie mógł (...)

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty uzyskania przychodu z najmu mieszkania

  ta właśnie okoliczność powinna być wykazana. Polisa, choć stanowi tutaj dowód o kluczowym znaczeniu, jest dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy ubezpieczenia (art. 809 k.c.), ale jej treść

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  odróżnieniu bowiem od ograniczonych praw rzeczowych własność nie może być przenoszona pod warunkiem lub zastrzeżeniem terminu (art. 157 kc ) Zresztą może się Pan spotkać ze stanowiskiem, (...)

 • Granice kontroli pracownika - opinia prawna

  niematerialnych praw przysługujących każdemu człowiekowi, a na podstawie art. 43 k.c., także osobie prawnej. Kodeks przykładowo podaje katalog dóbr osobistych, jednak go nie wyczerpując. Wśród (...)

 • Odszkodowanie za wynajem samochodu

  naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym (czynem niedozwolonym jest spowodowanie wypadku komunikacyjnego - art. 436 k.c.) ulega przedawnieniu z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany

 • Nieobecność pracownika z powodu choroby

  terminie określonym w powyższym przepisie. Podstawę prawną roszczenia odszkodowawczego stanowi art. 471 kc. w zw. z art. 300 kp. stosunek pracy, rozwiązanie, nieobecność, choroba

 • Jak się bronić przed pomówieniami?

  w art. 190a i 212 kodeksu karnego w związku z art. 59 kodeksu postępowania karnego. Po pierwsze zgodnie z art. 24 k.c. ten, czyje dobro osobiste, czyli np. cześć zostało zagrożone (...)

 • Co oznacza dożywotnia i bezpłatna służebność osobista mieszkania?

  innych danych według osobistych potrzeb uprawnionego z uwzględnieniem zasad współżycia społecznego i zwyczajów miejscowych. Zgodnie z art. 301 k.c. „§ 1. Mający służebność

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane