Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaspokojenie wierzyciela ze sprzedaży praw z akcji

  akcjonariusza. Stąd nie ma mowy o zastosowaniu treści art. 350 kc co do przeniesienia posiadania, bowiem zastosowanie znajdzie dyspozycja art. 348 kodeksu cywilnego. Należy podtrzymać zatem (...)

 • Powstanie obowiązku uiszczenia opłaty targowej

  rozumieniu art. 535 k.c. Samo zajęcie miejsca na targowisku lub poza nim nie jest równoznaczne z "dokonywaniem sprzedaży". Obowiązek uiszczania opłaty targowej powinien być konsekwencją dokonywania

 • Podatek od nieruchomości od pawilonu handlowego

  nieważności (art. 158 K.c.). W tej sytuacji przeniesienie własności pawilonu, który nie jest trwale związany z gruntem, nie wymaga zachowania formy aktu notarialnego. Zgodnie z art. 2 (...)

 • Porada prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdzenie trzeźwości pracownika

  § 1 kp i art. 6 kc w związku z art. 300 kp). Stan nietrzeźwości pracownika jest przesłanką dla działań kierownika, które powinien on podjąć po stwierdzeniu tego faktu. Jednym z tych (...)

 • Przedawnienie dokonanego umownego działu spadku... - opinia prawna

  waloryzacja kwoty, na jaką opiewa zobowiązanie dłużnika wynikające z umowy o dział spadku zawartej 21 grudnia 1960r. Niestety, zgodnie z art. 12 ust. 2 ustawy nowelizującej kodeksu cywilny z dnia (...)

 • Rękojmia sprzedawcy, określona w art. 556 Kodeksu cywilnego

  ). Zgodnie z art. 557 § 1 k.c, sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy. W myśl art. 557 k.c., (...)

 • Bezumowne korzystanie z części wspólnych

  korzystanie z cudzej rzeczy regulują art. 224 i 225 k.c.: Art. 224. § 1. Samoistny posiadacz w dobrej wierze nie jest obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i nie (...)

 • Rozdzielność majątkowa a dziedziczenie

  ;w osobistych. W kwestii rent i emerytur należy stwierdzić, iż są to prawa przysługujące zmarłemu osobiście. Zatem nie podlegają one w ogóle dziedziczeniu na mocy wyłączenia z art. 922 § (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe po podaniu do inwentarza nieistniejących długów

  Jaką odpowiedzialność ponosił będę jeśli podam w inwentarzu spadku nieistniejące długi? Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza (art. 1031 par. 2 zd. 1 k.c.) powoduje, że odpowiedzialność

 • Odmowa renty, a ochrona dóbr osobistych

  publicznej. Jednak w tej sprawie art. 417 par. 2 k.c. nie znalazł zastosowania, ponieważ skarżący nie doznał szkody na osobie. Sygn. akt I ACa 758/10 Dariusz Madejski, e-prawnik.pl renta, ZUS, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane