Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób wypłacania zwolnionemu pracownikowi odprawy

  wypłatą tego świadczenia (art. 481 k.c. w związku z art. 300 k.p.) przysługują od dnia następującego po dniu ustania stosunku pracy. W podobnym tonie wypowiedział się Sąd Najwyższy (...)

 • Bezumowne korzystanie z nieruchomości

  ;lnej rzeczy, która odpowiada wielkości jego udziału”. Co również istotne, zgodnie z art. 207 kc pożytki i inne przychody z rzeczy wspólnej przypadają współwłaścicielom (...)

 • Prześladowanie przez byłego chłopaka

  oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Jeżeli natomiast wskutek naruszeń dóbr osobistych ofierze została wyrządzona szkoda majątkowa to poszkodowany może na mocy § 2 art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skuteczność wypowiedzenia za pomocą e-maila

  , czy użytkowego. Ponadto istotne znaczenie będzie miała forma umowy wiążącej strony.Na zakończenie nadmienić należy, iż zgodnie z art. 78 kc, do zachowania pisemnej formy czynności prawnej (...)

 • Dysponowanie służebością na cele budowlane

  analogicznie stosowanego art. 145 kc). Należy jednak podkreślić, iż dla ustanowienia takiej służebności gruntowej muszą być spełnione przesłanki wymagane dla drogi koniecznej (a zatem brak (...)

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko

  współżycia społecznego (art. 5 k.c.). Sąd Najwyższy w uzasadnieniu uchwały składu 7 sędziów z dnia 7 czerwca 1971 r., III CZP 87/70 (OSNCP 1972, poz. 42), dał wyraz temu, że (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a skarga pauliańska

  , pod tym pojęciem mieści się zaś zarówno darowizna jak i sprzedaż. W komentarzach do tego przepisu podkreśla się, iż art. 527 kc znajduje zastosowanie nie tylko do czynności nieodpłatnych, (...)

 • Zaliczenie darowizny na poczet zachowku

  ). Następnie  zgodnie z art. 996 kc otrzymaną przez Panią darowiznę (pierścionek) zalicza się na należny Pani zachowek (czyli ostatecznie otrzyma Pani tylko różnicę pomiędzy obliczonym (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki

  świadczeniach innego rodzaju. Może być również oznaczony w ułamkowej części pożytków. Z kolei, art. 694 K.c., stanowi, że do dzierżawy stosuje się przepisy o najmie, z zachowaniem przepisów (...)

 • Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę

  początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło. Z kolei, na podstawie art. 115 kc, jeżeli koniec (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane