Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo pierwokupu w umowie najmu z gminą

  . Również w formie aktu notarialnego winno być udzielone pełnomocnictwo do ustanowienia prawa pierwokupu dotyczącego nieruchomości (art. 99 § 1 kc). W pierwszej kolejności należy jednak wziąć (...)

 • Aport w spółce z o.o. - zamiana

  postępowania dotyczącego zmiany umowy spółki oraz wszelkich wynikających stąd procedur, przyjmuje się w tym przypadku konstrukcję świadczenia w miejsce wykonania, przewidzianej w kc. (przepis art. (...)

 • Prokurent jako nabywca udziałów dla spółki

  art. 99 kc (Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie). Prokura musi być wpisana (...)

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaliczenie spłat

  "), to kwestie związane z zaliczeniem długu reguluje art. 451 kc, zgodnie z którym, dłużnik mający względem tego samego wierzyciela kilka długów tego samego rodzaju może przy spełnieniu (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia OC

  ubezpieczeń o zapłatę składki ulega przedawnieniu na zasadach określonych w k.c dla umów ubezpieczeniowych. Zgodnie z art. 819 k.c., roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  przepisom art. 746 kc charakteru norm bezwzględnie obowiązujących. Przepis mówiący o wypowiedzeniu z ważnych powodów (par.3), dopuszcza swobodę w odniesieniu do wszystkich pozostałych kwestii, (...)

 • Żądanie zwrotu zbędnego weksla

  - przyjął potwierdził zawarte przez agenta umowy? Czy może zgodnie z zasadą przedawniania roszczeń art. 819 kc powinien odczekać 3 lata od wygaśnięcia ostatniej zawartej za jego pośrednictwem (...)

 • Współdziałanie stron dla terminowego zrealizowania zobowiązania - opinia prawna

  kwestie procesowe związane z dochodzeniem roszczeń w procesie cywilnym. Podmiot, który chce wyegzekwować dane świadczenie ma obowiązek udowodnić, że to świadczenie mu się należy (art. 6 k.c.). (...)

 • Reklamacja materiałów budowlanych

  (przedsiębiorcami) lub dwoma konsumentami, wówczas wchodzą w grę, jak zasugerowano w pytaniu, regulacja kodeksu cywilnego dotycząca rękojmi przy umowie sprzedaży (art. 556-581 kc). prawo cywilne, (...)

 • Przedawnienie roszczeń z leasingu

  szczególnych przepisów dotyczących przedawnienia. Stosować będzie się więc w tym przypadku przepisy ogólne. Zastosowanie znajdzie tutaj w szczególności art. 118 k.c., który mówi, że termin (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane