Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porządek dziedziczenia po spadkodawcy, który nie pozostawił testamentu

  14;. Zgodnie z § 2 art. 931 kc do dziedziczenia powołani mogą być również zstępni zmarłego rodzeństwa, jeśli tacy istnieją.   porządek, dziedziczenia, spadkodawcy, pozostawił, (...)

 • Spłata pożyczki członka rodziny a roszczenie regresowe

  roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeknie się korzystania z zarzutu przedawnienia( art. 117 § 2 k.c. ). Pani siostra może się zatem skutecznie uchylić od spełnienia (...)

 • Przedawnienie roszczeń regresowych

  w przepisach szczególnych. Zastosowanie znajdą zatem przepisy ogólne, a w szczególności art. 118 k.c. Wskazany przepis ustanawia dwa terminy przedawnienia, tj. termin trzyletni

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ogrodzenie znajdujące się pomiędzy nieruchomościami sąsiadów

  sąsiadujących nieruchomości mają obowiązek utrzymania ogrodzenia w należytym stanie, zgodnie z art. 154 § 1 k.c. Art. 154 k.c. wprowadza domniemanie mury, płoty, miedze, (...)

 • Różnica pomiędzy prawem własności a prawem użytkowania wieczystego

  przez ustawy i zasady współżycia społecznego. Natomiast użytkownik wieczysty, zgodnie z art. 233 kc może korzystać z gruntu oddanego mu w użytkowanie wieczyste w granicach, określonych (...)

 • Żądanie zwrotów kosztów windykacji

  . Powstaje zatem pytanie czy koszt wynajęcia firmy windykacyjnej jest szkodą w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Zgodnie z art. 361 § 2 k.c. naprawienie szkody obejmuje straty, które

 • Zawarcie umowy na ustanowienie służebności przesyłu

  Kodeksu cywilnego ( dalej kc ). W celu realizacji roszczenia, o którym mowa wyżej przedsiębiorca może wstąpić na drogę sądową. Sąd, poprzez zastosowanie art. 64 kc, może (...)

 • Rękojmia na zakupioną rzecz

  jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego (odpowiedzialność za wady fizyczne). Zgodnie z art. 560 k.c. może Pan odstąpić od umowy albo żądać obniżenia (...)

 • umowa o dzieło czy zlecenia ? kiedy stosować jedną kiedy drugą ?

  zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Natomiast stosownie do art. 627 k.c. przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu a rzeczy najemcy

  o zastawie na rzeczach ruchomych – art. 306-326 k.c. może te rzeczy sprzedać w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym i z uzyskanej kwoty zaspokoić swoje roszczenia. Powinien (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane