Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo pierwokupu a prawo odkupu

  pierwszeństwa kupna oznaczonej rzeczy na wypadek, gdyby sprzedawca zbył rzecz osobie trzeciej (art. 596 k.c.).   odkupu, pierwokupu, prawo, sprzedaż, prawo odkupu, prawo pierwokupu

 • Skutki prawne zwróconego pozwu

  skutków, jakie art. 123 kc wiąże z wniesieniem pisma procesowego do sądu; natomiast pismo poprawione lub uzupełnione w terminie wywołuje te skutki już od chwili jego wniesienia, a nie poprawienia (...)

 • Możliwość odrzucenia spadku

  spadku, w braku innych spadkobierców ustawowych, spadek przypada Skarbowi Państwa jako spadkobiercy ustawowemu (art. 935 § 3 k.c.). Przepisy regulujące zasady prowadzenia ksiąg wieczystych ustanawiają

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Potrącenie wierzytelności z rachunku przez bank

  Czy Bank może na podstawie art. 498 oraz art. 499 KC zająć terminowe lokaty bankowe swojego dłużnika (dłużnik powstały w wyniku pomyłki banku)? Wskazane artykuły 498 i 499 KC (...)

 • Zakaz konkurencji agenta w umowie agencyjnej - opinia prawna

  kary umownej; to samo dotyczy wypadku, gdy kara umowna jest rażąco wygórowana. Co się tyczy zapisów dotyczących ograniczenia działalności konkurencyjnej, zgodnie z art. art. 7646 § (...)

 • Rozrządzenia testamentowe na gruncie prawa międzynarodowego

  rozstrzyga prawo ojczyste spadkodawcy z chwili dokonywania tych czynności. Zgodnie z prawem polskim na podstawie przepisu art. 945 k.c. testament jest nieważny, jeżeli został sporządzony w stanie (...)

 • Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną

  usług, do której stosuje się przepisy o zleceniu (art. 750 k.c.) - kwestia ta nadal jednak jest sporna w doktrynie. Podstawa prawna: Ustawa z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst

 • Rozwiązanie umowy zawartej w trybie zamówień publicznych

  k.c2. W konsekwencji należy uznać, że zniesienie umowy było w przedstawionym stanie faktycznym skuteczne. 1Za: Włodzimierz Dzierżanowski, Jarosław Jerzykowski, Małgorzata Stachowiak, Prawo

 • Podstawa żądania eksmisji z lokalu zajmowanego bez tytułu prawnego

  uprawnień właścicielskich w zakresie samodzielnego korzystania z rzeczy jest art. 222 K.c.: Art. 222. § 1. Właściciel może żądać od osoby, która włada faktycznie jego (...)

 • Charakter umowy o zakazie konkurencji

  umowami wzajemnymi, w których obie strony zobowiązują się w taki sposób, że świadczenie jednej z nich ma być odpowiednikiem świadczenia drugiej strony (art. 487 k.c. w zw. z art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane