Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa między sąsiadami

  , która pod rygorem nieważności winna być zawarta w formie aktu notarialnego, nie może być zawarta pod warunkiem ani z zastrzeżeniem terminu. (Art. 157. § 1 kc) Umowa sprzedaży (...)

 • Substytucja powiernicza w testamencie

  wypadek, gdyby inna osoba powołana jako spadkobierca ustawowy lub testamentowy nie chciała lub nie mogła być spadkobiercą (podstawienie - czyli substytucja) - art 963 KC. Ważne jest również, (...)

 • Pożyczkobiorca nie płacący rat a pożyczkodawca

  pożyczki na zasadzie art. 491 par 2 kc. Jeżeli pożyczkobiorca nie dokona płatności, może Pan wysłać kolejne pismo zawierające oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Po odstąpieniu od umowy, (...)

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do zachowku a przekazanie gospodarstwa

  rozumieniu przepisu art. 888 § 1 kc a tylko takie darowizny doliczane są do spadku przy obliczaniu zachowku po myśli przepisu art. 993 kc (tak np. S.A. w Warszawie w orzeczeniu (...)

 • Odpowiedzialność gwaranta

  . montaż czy demontaż). W opisanym stanie faktycznym kupujący poniósł szkodę w wyniku wady towaru, a w związku z tym ma on prawo na podstawie art. 415 kc żądać odszkodowania (kosztów (...)

 • Wysokość zachowku

  spadkodawcę kosztów wychowania oraz wykształcenia ogólnego i zawodowego, o ile koszty te przekraczają przeciętną miarę przyjętą w danym środowisku (art. 997 k.c.). Chodzi tu (...)

 • Rozliczenia między małżonkami - opinia prawna

  by sprawiało, że zwrot by się nie należał (art. 411 pkt 1 k.c.). rozliczenia, nakłady, majątek osobisty, wspólny, małżonkowie, wspólność, spadek, wydatki, dziedziczenie, dzieci

 • Ustanowienie służebności pod wpływem podstępu

  terminu do skutecznego złożenia oświadczenia woli o uchyleniu się od skutków oświadczenia. Otóż zgodnie z art. 88 kc uprawnienie do uchylenia się wygasa w razie błędu z upływem (...)

 • Odstąpienie od umowy a zwrot zaliczki

  , co świadczyła, lecz również naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania (art. 494 kc).W świetle powyższego, jesteście Państwo zobowiązani do zwrotu drugiej stronie wszystkiego (...)

 • Prawo pierwokupu w umowie najmu z gminą

  . Również w formie aktu notarialnego winno być udzielone pełnomocnictwo do ustanowienia prawa pierwokupu dotyczącego nieruchomości (art. 99 § 1 kc). W pierwszej kolejności należy jednak wziąć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane