Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa sprzedaży nieruchomości

  Czy umowa sprzedaży nieruchomości musi być zawarta w formie aktu notarialnego, jeśli tak to czy umowa przedwstępna także? Art. 158 k.c. przewiduje, że umowa zobowiązująca do przeniesienia (...)

 • Nieodpłatna umowa zlecenia

  osobiście i stosować się do wskazanego przez zleceniodawcę sposobu wykonania zlecenia (art. 737 kc). Istotnie możliwe jest zawarcie nieodpłatnej umowy zlecenia, a wynika to z brzmienia art. (...)

 • Oświadczenie woli składane w formie elektronicznej a forma pisemna

  Kiedy, według przepisów Kodeksu cywilnego, oświadczenie woli złożone w formie elektronicznej jest równoważne oświadczeniu złożonemu w formie pisemnej? Art. 78 kc stanowi, że (...)

 • Opinia prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie darowizny na rzecz najbliższego członka rodziny

  darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności. Odwołanie darowizny następuje na mocy oświadczenia darczyńcy na piśmie złożone obdarowanemu (...)

 • Porządek dziedziczenia po spadkodawcy, który nie pozostawił testamentu

  14;. Zgodnie z § 2 art. 931 kc do dziedziczenia powołani mogą być również zstępni zmarłego rodzeństwa, jeśli tacy istnieją.   porządek, dziedziczenia, spadkodawcy, pozostawił, (...)

 • Spłata pożyczki członka rodziny a roszczenie regresowe

  roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeknie się korzystania z zarzutu przedawnienia( art. 117 § 2 k.c. ). Pani siostra może się zatem skutecznie uchylić od spełnienia (...)

 • Przedawnienie roszczeń regresowych

  w przepisach szczególnych. Zastosowanie znajdą zatem przepisy ogólne, a w szczególności art. 118 k.c. Wskazany przepis ustanawia dwa terminy przedawnienia, tj. termin trzyletni

 • Ogrodzenie znajdujące się pomiędzy nieruchomościami sąsiadów

  sąsiadujących nieruchomości mają obowiązek utrzymania ogrodzenia w należytym stanie, zgodnie z art. 154 § 1 k.c. Art. 154 k.c. wprowadza domniemanie mury, płoty, miedze, (...)

 • Różnica pomiędzy prawem własności a prawem użytkowania wieczystego

  przez ustawy i zasady współżycia społecznego. Natomiast użytkownik wieczysty, zgodnie z art. 233 kc może korzystać z gruntu oddanego mu w użytkowanie wieczyste w granicach, określonych (...)

 • Żądanie zwrotów kosztów windykacji

  . Powstaje zatem pytanie czy koszt wynajęcia firmy windykacyjnej jest szkodą w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Zgodnie z art. 361 § 2 k.c. naprawienie szkody obejmuje straty, które

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane