Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bezumowne korzystanie z części wspólnych

  korzystanie z cudzej rzeczy regulują art. 224 i 225 k.c.: Art. 224. § 1. Samoistny posiadacz w dobrej wierze nie jest obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i nie (...)

 • Rozdzielność majątkowa a dziedziczenie

  ;w osobistych. W kwestii rent i emerytur należy stwierdzić, iż są to prawa przysługujące zmarłemu osobiście. Zatem nie podlegają one w ogóle dziedziczeniu na mocy wyłączenia z art. 922 § (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe po podaniu do inwentarza nieistniejących długów

  Jaką odpowiedzialność ponosił będę jeśli podam w inwentarzu spadku nieistniejące długi? Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza (art. 1031 par. 2 zd. 1 k.c.) powoduje, że odpowiedzialność

 • Porada prawna na temat art 6kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odmowa renty, a ochrona dóbr osobistych

  publicznej. Jednak w tej sprawie art. 417 par. 2 k.c. nie znalazł zastosowania, ponieważ skarżący nie doznał szkody na osobie. Sygn. akt I ACa 758/10 Dariusz Madejski, e-prawnik.pl renta, ZUS, (...)

 • Ukrycie testamentu a odsunięcie od dziedziczenia

  Czy sąd może odsunąć od dziedziczenia osobę, która ukryła testament spadkodawcy? Art. 928 § 1 pkt. 3) kc: Art. 928. § 1. Spadkobierca może być uznany przez sąd za (...)

 • Odpowiedzialność za stan linii energetycznej

  Najwyższy stwierdzając, iż przepis art. 49 k.c. (w nie obowiązującym już brzmieniu) nie stanowi samoistnej podstawy prawnej przejścia urządzeń służących do doprowadzania lub odprowadzania (...)

 • Opłaty wynikające ze służebności mieszkania

  podstawie art. 269 k.c. w zw. z art. 302 §2 k.c. nie można wykluczyć żądania dania przez uprawnionego z tytułu służebności zabezpieczenia. Właściciel może tego żądać (...)

 • W jaki sposób może dojść do zwrotu rzeczy?

  przewidziany w art. 349 k.c. Jak wynika z orzeczenia Sądu Najwyższego zwrot, to nie tylko fizyczne wydanie rzeczy właścicielowi. Samoistny posiadacz bowiem zwraca rzecz również w przypadku, (...)

 • Jak złożyć protest wyborczy do sądu?

  wyborom wójta w Pani miejscowości. Kwestię protestów wyborczych regulują przepisy Kodeksu wyborczego. Zgodnie z art. 82 i 83 k.w.: Art. 82. § 1. Przeciwko ważności wyborów

 • Czy mogę śledzić żonę?

  art. 23 k.c.: Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane