Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT a transakcja łańcuchowa

  bezpośrednio ostatniemu. W związku z tym, zgodnie z art. 7 ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług, w przypadku takiej transakcji uznaje się, że dostawy towarów (...)

 • VAT a dostawa rosyjskiemu odbiorcy

  tym, zgodnie z art. 7 ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku takiej transakcji uznaje się, że dostawy towarów dokonał każdy z podmiotów (...)

 • Sprzedaż używanego samochodu

  przysługiwało prawo do odliczenia, a samochód posiada status towaru używanego, tj. był używany przez Pana przez okres co najmniej sześciu miesięcy (por. art. 43 ust. 1 pkt 2 oraz art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od nieruchomości

  powierzchni użytkowej. Dopiero w sytuacji, gdyby budynek np. nie miał dachu (co jest - zgodnie z art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych - podstawą uznania (...)

 • Zwrot kosztów przejazdu niepracownika kosztem

  zwrot tych kosztów przejazdu będą kosztem podatkowym spółki? Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, kosztami uzyskania przychodów (...)

 • Podatek rolny a podatek od nieruchomości

  natomiast art. 2 ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne, grunty zadrzewione i zakrzewione (...)

 • Kolejna nowelizacja Prawa budowlanego

  od projektu budowlanego rodzi obowiązek uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę (art. 36a ust. 5). Chodzi tu w przede wszystkim o przypadki odstąpienia od zatwierdzonego (...)

 • Wynajem nieruchomości firmie a VAT

  jednego budynku jest świadczeniem ciągłym dla celów zarobkowych. Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w związku z poz. 4 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów (...)

 • Adwokat musi wnieść opłatę bez wezwania - nawet we własnej sprawie

  spółka.NSA nie zgodził się także z zarzutem, iż powyższa wykładnia art. 221 P.p.s.a. narusza przepis art. 32 ust. 2 Konstytucji. Strona wskazywała bowiem, iż wykładnia (...)

 • Usługi transportu międzynarodowego a VAT

  (można tu zawrzeć adnotację: nie podlega opodatkowaniu VAT, zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług). Podkreślić jednak należy, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane