Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zainwestowanie pożyczki w działalność gospodarczą

  - skoro brak jest związku między zaciągnięciem pożyczki a prowadzoną działalnością gospodarczą, niemożliwe jest skorzystanie z możliwości jaką daje art. 23 ust. 1 pkt 8 ustawy (...)

 • Koszty modernizacji komputera

  koszty. Czy mogę to zrobić? Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, aby konkretny wydatek mógł być zaliczony do kosztów uzyskania (...)

 • Odliczenie kosztów w miesiącu nastepnym

  fizycznych stosują zasadę, zgodnie z którą koszty są potrącane tylko w tym roku podatkowym, w którym zostały poniesione (art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Porada prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wykorzystanie ulgi przez małżonka "liniowca"

  . Nie mam jednak takich przychodów. Czy z takiej ulgi może skorzystać żona pozostająca ze mną we wspólności makatkowej? Tak, jest to możliwe. Zgodnie z art. 26b ust. 8 ustawy o (...)

 • Błędna stawka VAT a odrzucenie oferty

  /0-99/06: Przyjęcie niewłaściwej stawki podatki VAT stanowi błąd w obliczeniu ceny, który skutkuje koniecznością odrzucenia oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy- Prawo zamówień (...)

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  , którą opiekował się skazany, albo potrzeba przedsięwzięcia niezbędnych czynności do ochrony mienia lub mieszkania skazanego), 169 § 2 i 4, art. 170 § 2 i art. (...)

 • Skorzystaj z e-faktury!

  podpisem elektronicznym (w rozumieniu art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym), weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, lub poprzez (...)

 • Ograniczenie prawa do obrony musi być uregulowane w ustawie

  Rzecznik Praw Obywatelskich złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący zasad porozumiewania się tymczasowo aresztowanego z obrońcą. Chodziło o zgodność art. 73 § 2 (...)

 • Opłata za wydanie billingu

  , który udostępnił swoje dane, o których mowa w art. 60a ust. 1a - okres nie dłuższy niż 12 miesięcy poprzedzających termin złożenia przez abonenta żądania.  Ustawodawca (...)

 • Świadczenia z pomocy społecznej

  ? Stosownie do art. 38 ust. 5 ustawy o pomocy społecznej okres, na jaki jest przyznawany zasiłek okresowy, ustala ośrodek pomocy społecznej na podstawie okoliczności sprawy. Nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane