Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okresy zatrudnienia a emerytura pomostowa

  art. 12 ustawy o emeryturach pomostowych i art. 32 ust. 1a pkt. 1 ustawy o emeryturach i rentach z FUS przy ustalaniu okresu pracy w szczególnych warunkach (...)

 • Procedura przekazywania 1 % podatku do OPP

  publicznego reguluje art. 45 ust. 5c–5f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z tymi przepisami naczelnik urzędu skarbowego, na wniosek (...)

 • Usługi transportu międzynarodowego a VAT

  (można tu zawrzeć adnotację: nie podlega opodatkowaniu VAT, zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług). Podkreślić jednak należy, (...)

 • Opinia prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie umowy dzierżawy

  usługi dzierżawy miejsce świadczenia ustala się zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy VAT, który to przepis stanowi, iż w przypadku świadczenia usług związanych z nieruchomościami (...)

 • Wynajem nieruchomości firmie a VAT

  jednego budynku jest świadczeniem ciągłym dla celów zarobkowych. Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w związku z poz. 4 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów (...)

 • Opodatkowanie usług na ruchomym majątku rzeczowym

  wewnętrzną i opodatkować powyższą transakcję w Polsce podatkiem VAT należnym i naliczonym? Generalna zasada, wyrażona w art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

 • Handel na aukcjach internetowych

  obowiązek podatkowy ciąży na kupującym, a nie na sprzedającym. Przy sprzedaży drobnych rzeczy często występuje jednak zwolnienie od tego podatku przewidziane w art. 9 pkt 6 ustawy o (...)

 • Adwokat musi wnieść opłatę bez wezwania - nawet we własnej sprawie

  spółka.NSA nie zgodził się także z zarzutem, iż powyższa wykładnia art. 221 P.p.s.a. narusza przepis art. 32 ust. 2 Konstytucji. Strona wskazywała bowiem, iż wykładnia (...)

 • Podstawa wystawienia faktury

  zapłaty podatku z odmową zapłaty przez kontrahenta. Zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. d ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), obowiązek podatkowy (...)

 • Kolejna nowelizacja Prawa budowlanego

  od projektu budowlanego rodzi obowiązek uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę (art. 36a ust. 5). Chodzi tu w przede wszystkim o przypadki odstąpienia od zatwierdzonego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane