Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zły stan techniczny budynku a dziki lokator

  ust. 1 ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy, w wyroku nakazującym opróżnienie lokalu sąd orzeka o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego (...)

 • Wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego

  organizację pożytku publicznego zmniejszałaby podatek w tym przypadku maksymalnie o 26 zł (końcówki w groszach pomija się stosownie do treści art. 27d ust. 5). Zatem w PIT/O (...)

 • Czynsz w TBS

  Obecnie w TBS stosowane są oprócz czynszu dodatkowe opłaty za konserwację anten zbiorczych i domofonów. Czy w związku z art. 2 ust.1 pkt 8a ustawy o ochronie praw (...)

 • Opinia prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy pracownikowi przysługuje dodatek zagraniczny - opinia prawna

  ;.  Rozstrzygający dla Pani sytuacji i osób zatrudnionych w podobny sposób jest jednak artykuł 6 ust. 2 ustawy o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (...)

 • Prawa i obowiązki współwłaścicieli nieruchmości

  do takich roszczeń jest art. 12 ust. 2 ustawy o własności lokali. Zgodnie z tym przepisem, właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości (...)

 • Okres pracy w szczególnych warunkach i charakterze

  Czy w myśl art. 32 ust 1a przy ustaleniu okresu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze urlop wychowawczy powinien być uwzględniony? Zgodnie z art. 32 (...)

 • Egzekucja administracyjna w Państwach UE

  Przepisy ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (art. 66a - 66zp) stosuje się przy udzielaniu pomocy obcemu państwu lub korzystaniu z jego pomocy w sprawach dotyczących (...)

 • Zatrzymanie auta do kontroli przez służbę celną

  kontrolę ruchu drogowego mogą przeprowadzać także funkcjonariusze Straży Granicznej lub organów celnych, którym przysługują uprawnienia, o których mowa w ust. 2 pkt 1-5 i 7-12 oraz (...)

 • Rozpoczęcie pracy w grudniu, wypłata w styczniu

  byłem rezydentem podatkowym? Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodami są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika (...)

 • Odbieranie emerytur niezgodne z konstytucją

  rozpoznaniu wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich. Rzecznik podważał art. 114 ust. 1a ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Na podstawie tego przepisu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane