Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Komisja Europejska podjęła działania w obronie praworządności w Polsce

  podważy niezależność polskich sądów (zob. art. 19 ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej (UE) w związku z art. 47 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej).  ##baner

 • Dochodzenie wierzytelności przedawnionej

  szczególności o osobach nim kierujących (art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy). Wskazany czyn zaistniałby zatem, gdyby dłużnicy celowo rozpowszechniali informacje na temat osób (...)

 • Zróżnicowanie stawki podatku od nieruchomości

  , jak również ich zróżnicowanie na podstawie art. 5 ust. 2 - 4 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych nie będzie stanowić pomocy publicznej, pod warunkiem że (...)

 • Porada prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do ulgi odsetkowej

  przepisy art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przepisy te przewidują szereg warunków, których łączne spełnienie uprawnia do ulgi odsetkowej. Jednym (...)

 • Opłata stosunkowa

  zalicza się do kosztów toczącego się postępowania, o których mowa w art. 46 ust. 2 ukse? Moim zdaniem zalicza się biorąc pod uwagę chociażby treść art. 770 kpc, ale (...)

 • Przedawnienie zobowiązania dot. VAT

  zostało zakończone przed dniem 1.09.2005, wiec na podstawie nowego art. 70 § 4 ustawy ordynacja podatkowa w związku z art. 21 ustawy nowelizującej, termin przedawnienia zobowiązania (...)

 • Olej spożywczy zamiast napędowego

  skutkującego uszczupleniem podatku akcyzowego nie wyczerpuje znamion deliktu z art. 73a k.k.s. (tak P. Kardas, G. Łabuda, T. Razowski, Kodeks karny skarbowy. Komentarz, LEX, 2010). olej rzepakowy, (...)

 • Nowe zasady fakturowania

  wymagane ustawą i przepisami wydanymi na jej podstawie. Zgodnie z projektem nowelizacji uchylony zostanie przepis art. 106  ustawy o podatku od towarów i usług regulujący (...)

 • Wynajem autobusu z kierowcą

  zarachować w koszty i odliczyć VAT? Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione (...)

 • Telefony pre-paid w firmie

  ? Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kosztami uzyskania przychodów z poszczególnego źródła są wszelkie koszty poniesione w celu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane