Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Adwokat musi wnieść opłatę bez wezwania - nawet we własnej sprawie

  spółka.NSA nie zgodził się także z zarzutem, iż powyższa wykładnia art. 221 P.p.s.a. narusza przepis art. 32 ust. 2 Konstytucji. Strona wskazywała bowiem, iż wykładnia (...)

 • Usługi transportu międzynarodowego a VAT

  (można tu zawrzeć adnotację: nie podlega opodatkowaniu VAT, zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług). Podkreślić jednak należy, (...)

 • Przedawnienie zobowiązania a przychód

  skutkuje ewentualne wystawienie takiego PIT-8C dla mnie, jeśli rzeczywiście w tej sytuacji jest zasadne? Zgodnie z ogólną definicją przychodu, określoną w art. 11 ust. 1 ustawy o (...)

 • Opinia prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie reeimgrantów z USA

  podatków w Polsce? Zgodnie z art. 3 ust. 1 polskiej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium (...)

 • Procedura przekazywania 1 % podatku do OPP

  publicznego reguluje art. 45 ust. 5c–5f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z tymi przepisami naczelnik urzędu skarbowego, na wniosek (...)

 • Podstawa wystawienia faktury

  zapłaty podatku z odmową zapłaty przez kontrahenta. Zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. d ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), obowiązek podatkowy (...)

 • Opodatkowanie umowy dzierżawy

  usługi dzierżawy miejsce świadczenia ustala się zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy VAT, który to przepis stanowi, iż w przypadku świadczenia usług związanych z nieruchomościami (...)

 • Podatek od nieruchomości (przedszkole)

  nastąpiło wyłączenie przedszkoli w ustawie o podatkach? Nie ulega wątpliwości, że przedszkole mieści się w zakresie pojęcia szkoły na gruncie ustawy o systemie oświaty. Zważywszy, (...)

 • Ustalona renta powoduje niewypłacanie zasiłku chorobowego - opinia prawna

  zawieszone z uwagi na to, że podjął Pan zatrudnienie na umowę o pracę, które zgodnie z art. 104 ust. 2 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Opodatkowanie usług na ruchomym majątku rzeczowym

  wewnętrzną i opodatkować powyższą transakcję w Polsce podatkiem VAT należnym i naliczonym? Generalna zasada, wyrażona w art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane