Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pracownicy młodociani a stan zatrudnienia

  pracę? Czy zatrudnienie młodocianych na umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego brane jest pod uwagę przy ustalaniu stanu zatrudnienia w firmie? Zgodnie z art. 3 ust. 1 Ustawy (...)

 • Ogłoszenie upadłości przez firmę jednoosobową

  Gospodarczej ma zdolność upadłościową. Zgodnie bowiem z art. 5 ust. 1 ustawy prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. z 2009 r., nr 175, poz. 1361) – dalej p.u.n. - Przepisy ustawy (...)

 • Dokumentacja dla celów ulgi rehabilitacyjnej

  on jest lekarzem, a nie buchalterem? Faktycznie, stosownie do art. 26 ust. 7a pkt 12 ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych, odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej (...)

 • Opinia prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o ustalenie warunków zabudowy

  o warunkach zabudowy bez wkreślenia planowanego obiektu na załączonej do wniosku mapie? Zgodnie z przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (art. 64 w związku (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową

  wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową.3. Przy ustalaniu podstawy wymiaru renty nie stosuje się ograniczenia wskaźnika wysokości podstawy, o którym mowa w art. 15 ust. 5 [250% (...)

 • Podatnik czynny VAT

  roku podatkowym kwoty 50.000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku. Jak stanowi art. 113 ust. 11 ustawy o VAT, podatnik, który utracił prawo do zwolnienia (...)

 • Kradzież towarów nie wymaga korekty VAT-u

  wynika wprost z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Należy jednak pamiętać, że możliwość ta dotyczy tylko i wyłącznie towarów służących wykonywaniu (...)

 • Sprzedaż samochodu przez spółkę z o.o.

  będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy (nie zmienia to zasad dokumentowania takiej transakcji). samochód, sprzedaż, faktura, dokumentacja, rachunek, (...)

 • Drukarka fiskalna - KŚT

  . Stosownie bowiem do art. 22a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 z późn. (...)

 • Zmiany w Prawie geologicznym i górniczym - wyjaśnienie Ministerstwa Środowiska

  współdziałania z organami koncesyjnymi przy udzielaniu koncesji.  I tak, zgodnie z art. 23 ust. 2 projektu ustawy udzielenie koncesji na:1) poszukiwanie lub rozpoznawanie złoża (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane