Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  właściciela stosunku prawnego może nastąpić tylko z przyczyn określonych w ust. 2-5 oraz w art. 21 ust. 4 i 5 tej ustawy. Wypowiedzenie powinno być pod rygorem nieważności dokonane (...)

 • Wykup nieruchomości od Urzędu Miasta

  : przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w wykazie, (...)

 • Rozliczenie kosztów siedziby spółki z o.o.

  art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: "Za przychód z nieruchomości odstąpionych bezpłatnie w całości lub w części do używania innym osobom (...)

 • Porada prawna na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 2 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za zaginioną przesyłkę

  uwolnić się od zobowiązań (w księgach dostawcy figuruję jako dłużnik, pomimo, że honorowo nie wymaga on ode mnie płatności przed zamknięciem postępowania reklamacyjnego)? Zgodnie z art. 19 (...)

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  dołączyć do wniosku o przyznanie płatności zezwolenie wydane na podstawie art. 49 ust. 1 ww. ustawy. Zob. też: harmonogram działań (.pdf 232,87 kB)  zestawienie instrumentów (...)

 • Brak opłaty przy wnoszeniu skargi na czynności komornika

  terminu do jej wniesienia, prowadzi do odrzucenia skargi na podstawie art. 1302 § 3 k.p.c. w zw. z art. 13 § 2 k.p.c. jako nie opłaconej należycie? Sąd Najwyższy podjął uchwałę, że: (...)

 • Odprawa w razie rozwiązania stosunku pracy

  pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy (t.j. Dz.U. z 2002r., nr 112, poz. 980). Zgodnie z art. 8 ustawy pracownikowi, z którym został rozwiązany stosunek pracy z przyczyn, o których (...)

 • Nabycie nieruchomości przez małżonków

  Sądu Administracyjnego w z dnia 27 sierpnia 1999 r. III SA 8347/98). Ad. 2) Jak stanowi art. 19 ust. 10 ustawy o VAT, w przypadku dostawy towarów, której przedmiotem (...)

 • Nakładanie kar administracyjnych

  stopień szkodliwości czynu jest znikomy, a podmiot za­przestał naruszania prawa lub zrealizował obowiązek (wg art. 56 ust. 6a Prawa energetycznego) – przepisy Prawa energetycznego (...)

 • Ulga podatkowa w podatku rolnym

  energii (słońca) i można przyznać rolnikowi ulgę inwestycyjną z tytułu wydatków poniesionych na ich zakup i zainstalowanie? Zgodnie z art. 13 ust. 1pkt 2 lit. c) ustawy o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane