Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur a amortyzacja lokalu

  . Pierwszą kwestią jest amortyzacja lokalu. Zgodnie z art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (i odpowiednio art. 16a (...)

 • Wniesienie lokalu do spółki a amortyzacja

  ). Amortyzacja w takim przypadku nie jest możliwa – na podstawie art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych umożliwia amortyzację (...)

 • Umowa najmu w spółce cywilnej

  czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz, o czym stanowi art. 659 § 1 Kodeksu cywilnego.Stosownie do treści art. 10 ust. (...)

 • Porada prawna na temat art 6a ust 1 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 6a ust 1 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa

  trakcie roku podatkowego, a związek małżeński został zawarty przed rozpoczęciem roku podatkowego - to zgodnie z art. 6a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Różnice kursowe z przewalutowania

  przykładzie w kwocie 1.200 zł) będzie przychodem opodatkowanym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych? Zgodnie z art. 15a ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Przychody i koszty w walutach obcych oraz różnice kursowe

  Przychody w walutach obcych a podatek dochodowy.   Stosownie do treści art. 11a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychody (...)

 • Prywatny samochód wspólnika w spółce z o.o.

  eksploatacji i amortyzacji tego auta do kosztów działalności spółki bez zmiany umowy spółki? Zgodnie z art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Zakup samochodu ciężarowego do firmy

  roku mam ten samochód sprzedać, aby nie zapłacić zaległego podatku i nie robić korekt PIT-ów? Zgodnie z art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Samochód w firmie niewprowadzony jako ŚT

  ;d osobowy) jest limitowana. Jak bowiem stanowi art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów (...)

 • Wniesienie środka trwałego do spółki partnerskiej

  on być amortyzowany? Zgodnie z zapisem art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, amortyzacji podlegają, z zastrzeżeniem art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane