Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najem zawarty na czas oznaczony, wcześniejsze wypowiedzenie

  Mam umowę najmu lokalu na okres 10 lat, po 5 latach najemca chce rozwiązać umowę. Czy może to zrobić? Zgodnie z treścią art. 673 Kodeksu cywilnego, dotyczącego przepisów (...)

 • Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem

  odpowiedniego stosowania przepisów o najmie do stosunków dzierżawnych (art. 694 kodeksu cywilnego), zastosowanie znajduje art. 673 kodeksu cywilnego, (...)

 • Wynajmujesz lokal? Sprawdź jak może się skończyć stosunek najmu

  takiej umowy przedwcześnie, bez zgody drugiej strony. Zgodnie z § 3 art. 673 Kodeksu cywilnego, zarówno wynajmujący jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach (...)

 • Opinia prawna na temat art 673 kodeksu cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 673 kodeksu cywilnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony

  doprecyzowanie stanu faktycznego. W przedstawionej sytuacji zastosowanie znajdą ogólne przepisy o najmie. Zgodnie z art. 673 kodeksu cywilnego: § 1. Jeżeli czas trwania (...)

 • Wypowiedzenia umowy najmu

  przewidzianego okresu wypowiedzenia takiej umowy, to zgodnie z Art. 673 kodeksu cywilnego zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów terminów (...)

 • Terminy wypowiedzenia umowy najmu

  właśnie umową, a jeżeli takiego terminu nie zastrzeżono to zgodnie z art 673 kodeksu cywilnego, umowę można wypowiedzieć z zachowaniem ustawowych terminów. Ustawowe terminy (...)

 • VII - Kodeks postępowania karnego - Koszty. Postępowanie przed sądami wojskowymi

  ; 1, art. 339, 341 § 1, art. 343 § 2, art. 345, 352 358 § 2 Kodeksu karnego może nastąpić wyjątkowo również wtedy, gdy zachodzi uzasadniona obawa, że oskarżony (...)

 • Kodeks pracy

  pracowników regulują przepisy szczególne, przepisy kodeksu stosuje się w zakresie nie uregulowanym tymi przepisami. Art. 6. Art. 7.  Art. 8.  Nie można czynić ze swego prawa (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. (...)

 • Podstawy wypowiedzenia umowy najmu na czas oznaczony

  przyczyn wypowiedzenia, to nie mógł mieć do niej zastosowania art. 673 § 3 k.c., co jednak nie wyłączało ustawowej podstawy jej wypowiedzenia określonej w art. 11 ust. 2 pkt 2 u.p.l. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane