Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Areszt tymczasowy a zwolnienie z pracy

  . Opinia ta nie jest jednak wiążąca. W kwestii ponownego zatrudnienia, to obowiązek taki ciąży na pracodawcy w przypadku określonym w art. 66 KP. Jeśli postępowanie karne wobec pracownika (...)

 • Co każdy powinien wiedzieć z dziedziny BHP?

  z art. 66 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Jego gwarantem są obowiązki pracodawcy dotyczące zapewnienia pracownikom takich warunków pracy, określone w art. 15, art. (...)

 • Wygaśnięcie umowy o pracę

  wygaśnięciu umowy o pracę z dniem śmierci pracodawcy, z zastrzeżeniem § 3, tj. przejęcia pracownika przez nowego pracodawcę na zasadach określonych w art. 23(1) k.p.; Art. 66 (...)

 • Porada prawna na temat art 66 kp

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 66 kp, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  roku kalendarzowego, w którym pracownik uzyskał prawo do urlopu (art. 291 § 1 k.p. w związku z art. 161 k.p.), chyba że szczególne przepisy kodeksu pracy lub innych (...)

 • Porozumienie zmieniające

  określonym w art. 42 § 1-3 KP. W formie porozumienia zmieniającego może ulec każdy rodzaj umowy o pracę. Nadto w braku naruszenia art. 18 § 2 KP możliwym jest zarówno (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. (...)

 • Czy kumulowanie dodatków za godziny nadliczbowe jest dopuszczalne?

  jego § 1. Jeżeli zatem pracownik otrzymał dodatkowe wynagrodzenie z art. 151[1] § 1 k.p. na podstawie art. 151[11] § 2 k.p, to nie może otrzymać drugiego wynagrodzenia z art. (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

  podstawie art. 91c ust. 1 tego aktu mają zastosowanie przepisy Kodeksu pracy, a konkretnie art. 155[1] kp, który ustanawia ogólną zasadę, że wymiar rocznego urlopu u danego (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  ). Ubezpieczenie zdrowotne jest zawsze przymusowe, gdyż każdy tytuł rodzi obowiązek w tym zakresie – tyle jest należnych składek zdrowotnych, ile źródeł dochodu.( art. 66 ustawy (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  o pracę będą mieć zapewnione środki utrzymania w postaci uprawnień emerytalnych. Podkreślić warto, że w stosunku do grupy zawodowej, jaką są nauczyciele, zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 4 Karty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • art.188kp

  Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

  Odwołałem się od wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony - uznanie na zasadzie art. 8 k.p., że wypowiedzenie jest sprzeczne z zasadami współżycia (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

  Witam. Pracownik opuszcza miejsce pracy w godzinach pracy i mówi mi że, nie będzie pracował (31 dzień miesiąca).Następnego dnia przychodzi i mówi (...)

 • świadectwo pracy i art.41par1K.P.

  Dzień dobry od 04.04.2012 do 03-04-2013 miałam umowę na czas określony ( w czasie tej umowy urodziłam synka i byłam na macierzyńskim do lutego 2013 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane