Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy świadczenie ma charakter niepieniężny, czyli możliwość zastrzeżenia kary umownej - opinia prawna

  ;. Podsumowując, należy uznać, że najrozsądniejszym i najmniej kontrowersyjnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie art. 639 – 640 k.c., natomiast żądanie zapłaty kary umownej jest (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  wszelkie przypadki niewykonania dzieła, jeżeli przyjmujący zamówienie był gotów je wykonać, lecz doznał przeszkody z przyczyn dotyczących zamawiającego. Natomiast art. 640 k.c. (...)

 • Odrzucenie spadku obciążonego długami przez kuzyna.

  spadkodawcy” (art. 933 § 2 KC). „W braku zstępnych i małżonka spadkodawcy cały spadek przypada jego rodzicom w częściach równych” (art. 932 § 3 KC). (...)

 • Porada prawna na temat art 640 kc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 640 kc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy sąsiad może zasiedzieć moją działkę?

  otoczenia zachowaniem posiadacza.  Należy zaznaczyć, że Kodeks cywilny przewiduje dwa rodzaje posiadania: samoistne i zależne, uregulowane w art. 336 k.c.: Art. 336. Posiadaczem rzeczy (...)

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza

  KC w zw. z art. 2 KSH)) Mocodawca nie może zrzec się prawa odwołania umocowania, inaczej niż to jest w przypadku zwykłego pełnomocnictwa cywilnego (art. 101 i art. 1097 KC (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  okoliczność) dowód ze świadków ani dowód z przesłuchania stron (por. art. 74 § 2 k.c.), a nawet z innego dokumentu niż wskazany w tym przepisie, z zastrzeżeniem art. (...)

 • Prawo do zachowku

  od dnia otwarcua spadku (tak. E.Skowrońska-Bocian, komentarz do art. 1007 k.c. [w:] E. Skowrońska-Bocian, Komentarz do Kodeksu cywilnego, Warszawa 2007, publ. LexPolonica; M. Pazdan, (...)

 • Roszczenia między spadkobiercami

  KC. W myśl art. 201 KC do dokonywania czynności zwykłego zarządu potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli, przy czym większość współwłaścicieli oblicza (...)

 • Odstąpienie od umowy

  Czy istnieje bezpośredni związek między art. 640 i 494 kc? Chodzi o to, czy odstępując od umowy o dzieło w trybie art. 640 zastosowanie mają przepisy art. 494 o zwrocie (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  umowy, a jedynie do miarkowania jej wysokości na podstawie art. 484 § 2 k.c Art. 484. § 1. W razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania kara umowna należy się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • umowa najmu

  Jestem głownym najemcą mieszkania tbs. Chcę kupić mieszkanie własnościowe dla siebie. W mieszkaniu jest zameldowany mój pełnoletni syn. Czy mogę (...)

 • MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

  Moja sytuacja troszke sie skompilkowała......w obecnej sytuacji jestem na wymówieniu z zakladu pracy bede jeszcze zatudniony 3 miesiace.Nie dałem alimentow, (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane