Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dyspozycja do usunięcia pojazdu

  art. 130a ust. 1-3 ustawy.  Zezwolenie jest drukiem ścisłego zarachowania. Warunkiem wydania zezwolenia, jest okazanie przez osobę uprawnioną dokumentu tożsamości i dokumentu upoważniającego

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?

  wymienionej w Karcie Nauczyciela, to możesz przejść na emeryturę na podstawie art. 88 ust. 2a Karty Nauczyciela. Wysokość takiej emerytury ZUS ustala zgodnie z art. 53 ustawy emerytalnej, (...)

 • Ubezpieczenie OC samochodu-towaru

  drogowym; 6) z upływem 3 miesięcy od dnia ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, z uwzględnieniem art. 474 i art. 476 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe i naprawcze (...)

 • Porada prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna dla bratanka

  skorzystania ze zwolnienia od podatku przewidzianego w art. 4a wskazanej wyżej ustawy, ani też ulgi przewidzianej w art. 16 ustawy, stąd też podatek będzie trzeba zapłacić. Wysokość (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania

  oświadczenia o wyborze tego sposobu opodatkowania. Z art. 9a ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika, że dochody osiągane przez podatników ze źródła, o którym mowa w (...)

 • Sprzedaż mieszkania z ulgi na wynajem

  . 28-30, stanowił dochód ustalony zgodnie z art. 9, art. 24 ust. 1 i 2 oraz ust. 4-7 lub art. 25, po odliczeniu wydatków poniesionych w roku podatkowym na budowę własnego lub (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  zmian (art. 86 ust. 5a-5c ustawy o VAT). Zaświadczenie nie jest konieczne w przypadku samochodów z grup 5-7 wymienionych wyżej. Prawo do samodzielnej decyzji w zakresie odliczeń (...)

 • Uprawnienia straży miejskiej - parkowanie

  niestawiennictwa oprócz ewentualnej sankcji z art. 53 kpw sąd może nałożyć grzywnę (mimo braku pouczenia w tym zakresie)? W grę pewnie wchodzi wykroczenie z art. 92 lub 97 kodeksu wykroczeń. (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  przysługujących osobom, które stale lub w zakresie działalności przedsiębiorstwa trudnią się czynnościami danego rodzaju - 2 lata (art. 751 k.c.);umowie spedycji - 1 rok (art. 803 k.c.);umowie (...)

 • Popełnienie plagiatu podczas pisania pracy magisterskiej.

  ; 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane