Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  (art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT). Tak więc wolne są od podatku dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, o których mowa w art. 30e, w wysokości, która

 • PKPP Lewiatan o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych

  zmianę uważamy jednak obniżenie poziomu dofinansowania wynagrodzeń dla pracowników będących osobami niepełnosprawnymi (zmiana art. 26a ust. 4). Podejście takie zaburza przesłanie ustawy, (...)

 • Emerytura górnicza

  (określonej we wspomnianym art. 50c ust. 1 u.e.r.), albo 2. ukończył 50 lat i ma okres pracy górniczej wynoszący łącznie z okresami pracy równorzędnej co najmniej 20 lat dla kobiet (...)

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Naruszenie zasady zaufania obywateli do Państwa

  jest zgodny z art. 2 Konstytucji - art. 33 ust. 4a pkt 2 jest zgodny z art. 2 i z art. 31 ust. 3 Konstytucji. - art. 1 pkt 26 lit. f i pkt 27 w zakresie dotyczącym ust. (...)

 • Zmiany w Ordynacji podatkowej na 2007 rok

  art. 80a i art. 80b oficjalnie pozwolą na podpisywanie deklaracji podatkowych przez pełnomocnika podatnika, płatnika lub inkasenta. Pełnomocnictwo (udzielone np. doradcy podatkowemu) (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  interesuje nas jednak definicja samochodu osobowego na potrzeby podatku dochodowego.   Ustawodawca zamieścił taką definicję w art. 23 ust. 3a ustawy o PIT oraz w art. 16 ust. (...)

 • Definicja powiązań kapitałowych dwóch firm

  szacowanie dochodów podatników (por. art. 25 ust. 4 w zw. z art. 25 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 11 ust. 4 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Ulga za Internet

  internetowej? Czy wpływ na opisaną sytuację ma fakt, że mama jest pełnomocnikiem mojego konta? Jak stanowi art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawę obliczenia (...)

 • Budowa przyłączy

  dnia 28 lipca 2005r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz o zmianie niektórych innych ustaw do ustawy Prawo budowlane dodano m.in. art. 29A oraz punkt 1a w artykule 30 ust.1. Powstałe (...)

 • Umowa użyczenia nieruchomości gminnej

  nieruchomości (art. 43 ustawy o samorządzie gminnym), z drugiego dlatego, że umowa użyczenia nieruchomości wskazana jest wprost w art. 23 ust. 1 pkt 7a ustawy o gospodarce nieruchomościami, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane