Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób wypowiedzenia umowy najmu

  ma i nie może mieć zastosowania kodeks postępowania administracyjnego. Z mocy samych postanowień tego aktu (art. 1) kodeks postępowania administracyjnego normuje postępowanie: 1) przed organami

 • Przychody osób prawnych nie podlegające opodatkowaniu

  której mowa w art. 1 ust. 3, oraz zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika w takiej spółce - w części stanowiącej koszt uzyskania przychodu obliczony odpowiednio zgodnie z (...)

 • Emerytura górnicza

  (określonej we wspomnianym art. 50c ust. 1 u.e.r.), albo 2. ukończył 50 lat i ma okres pracy górniczej wynoszący łącznie z okresami pracy równorzędnej co najmniej 20 lat dla kobiet (...)

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zamiana mieszkań a podatek dochodowy

  lit. e). Powyższy przepis (art. 28 ust. 2a ustawy) wskazuje zatem wprost, iż możliwość złożenia oświadczenia mają podatnicy dokonujący sprzedaży, a nie zamiany. Również art. 21 (...)

 • Koszty uzyskania przychodu od najmu domu

  zgodnie z art. 22a - 22o, z uwzględnieniem art. 23 ustawy. Definicję środków trwałych zawiera art. 22a ust. 1 ustawy. W punkcie 1 tego przepisu wskazano, że amortyzacji (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  gospodarcza, jest traktowana przez przepisy ordynacji jako działalność gospodarcza. Natomiast – obowiązujący od 01.01.2003 przepis pdof – art. 5a pkt. 6) w zw. z art. 13 pkt. (...)

 • Dochód uzyskiwany za granicą przez Internet

  podatek dochodowy, według zasad określonych w ust. 3a. Zgodnie ze wskazanym art. 44 ust. 3a ustawy, podatnicy uzyskujący dochody, o których mowa w ust. 1a, są obowiązani w terminie (...)

 • Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, chyba że zachodzi wyjątkowy wypadek, uzasadniony szczególnymi okolicznościami,  sprawca w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. (...)

 • Kara dla PTS od Urzędu Komunikacji Elektronicznej

  dniu 21 stycznia 2013 r. umów z konsumentami na czas określony dłuższy niż 24 miesiące; nie wypełniła obowiązków informacyjnych, określonych w art. 60a ust. 3a Pt, w stosunku do (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę

  zawodów sportowych. Zgodnie z art. 44 ust. 3a podatnicy osiągający dochody, m. in. z tytułów określonych w art. 13 pkt 2 są obowiązani bez wezwania wpłacać zaliczki miesięczne w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane