Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga za Internet

  internetowej? Czy wpływ na opisaną sytuację ma fakt, że mama jest pełnomocnikiem mojego konta? Jak stanowi art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawę obliczenia (...)

 • Umowa użyczenia nieruchomości gminnej

  nieruchomości (art. 43 ustawy o samorządzie gminnym), z drugiego dlatego, że umowa użyczenia nieruchomości wskazana jest wprost w art. 23 ust. 1 pkt 7a ustawy o gospodarce nieruchomościami, (...)

 • Budowa przyłączy

  dnia 28 lipca 2005r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz o zmianie niektórych innych ustaw do ustawy Prawo budowlane dodano m.in. art. 29A oraz punkt 1a w artykule 30 ust.1. Powstałe (...)

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak kontaktować się z organami podatkowymi?

  wymaganym terminie. Nie jest zawsze możliwe dlatego też ustawodawca uznał, w art. Art.12.6 OrdP, iż termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało: 1) wysłane w formie (...)

 • Rozdzielność majątkowa a dochód jednego małżonka

  rozdzielność majątkową z wyrównaniem dorobków (art. 47 § 1) - z chwilą zawarcia umowy lub z chwilą w niej oznaczoną;ustanowienia przez sąd rozdzielności majątkowej (art. (...)

 • Odpowiedzialność majątkowa członków zarządu spółek prawa handlowego

  ustawowego.Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28 stycznia 2004 r.  IV CK 176/2002:Roszczenie wierzyciela przeciwko członkom zarządu za zobowiązania spółki z o.o. (art. 298 kh, obecnie art. (...)

 • Aport nieruchomości do spółki a podatek dochodowy

  art. 45 ust. 1a pkt 1 ustawy) i zapłacić należny podatek dochodowy (por. art. 45 ust. 4 pkt 2 ustawy). wkład niepieniężny, aport, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, przychód, (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  wysokości).  Jeżeli: usługi wykonywane przez podatnika są zwolnione od podatku VAT (zwolnienia przedmiotowe określa art. 43 ustawy i przepisy rozporządzenia wykonawczego oraz załącznik (...)

 • Refundacja za leki (wyroby medyczne) jako przychód z działalności gospodarczej

  ;rych, zgodnie z art. 22a-22o ustawy, dokonuje się odpisów amortyzacyjnych. Kiedy refundację za leki (wyroby medyczne) można uznać za przychód z działalności gospodarczej?Orzecznictwo (...)

 • Wspólne rozliczenie małżonków

  dochodów określonych zgodnie z art. 9 ust. 1 i 1a, po uprzednim odliczeniu, odrębnie przez każdego z małżonków, kwot określonych w art. 26 i art. 26c; w tym przypadku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane