Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wielokrotne wydłużanie terminu załatwienia sprawy

  planu zagospodarowania przestrzennego i dużą ilość złożonych wniosków).Czy gmina ma do tego prawo (powołuje się na art.36 par.1 KPA)? Czy mogę ewentualnie domagać się przyspieszenia postępowania (...)

 • Sposób wypowiedzenia umowy najmu

  ma i nie może mieć zastosowania kodeks postępowania administracyjnego. Z mocy samych postanowień tego aktu (art. 1) kodeks postępowania administracyjnego normuje postępowanie: 1) przed organami

 • Odliczanie podatku VAT od 01.04.2014 r.

  wydane przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy dla pojazdów, o których mowa w art. 86a ust. 2 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, zachowują (...)

 • Porada prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa ogrodzenia a zezwolenie

  przez przepisy prawa budowlanego. Wybudowanie ogrodzenia nieruchomości nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę - art. 29 ust. 1 pkt 23 Prawa budowlanego, ani nawet zgłoszenia – art. 30 (...)

 • Terminy i warunki bezpośredniego zwrotu VAT

  decyzji, o których mowa w art. 33 ust. 2 i 3 oraz art. 34, i zostały przez podatnika zapłacone, 3) importu towarów rozliczanego zgodnie z art. 33a, wewnątrzwspólnotowego (...)

 • Podmioty powiązane

  sporządzenia szczegółowej dokumentacji, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy sp. z o.o. ma obowiązek sporządzenia szczegółowej dokumentacji, o której (...)

 • Kalendarium wejścia w życie ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej

  2005 r. - wejście w życie art. 27 pkt 2 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, zmieniającego art. 14 – 14c ustawy Ordynacja podatkowa, dotyczące (...)

 • O równym traktowaniu...

  się z wnioskiem, postąpić zgodnie z art. 11 ustawy o RPO, tj. podjąć sprawę, poprzestać na wskazaniu wnioskodawcy przysługujących mu środków działania, przekazać sprawę według właściwości (...)

 • Przepadek rzeczy niebędącej własnością sprawcy można orzec tylko wyjątkowo

  określonych w § 1-4. Brak jest zatem w podstawie orzekania przepadku z art. 202 § 5 k.k. typu przestępstwa określonego w art. 202 § 4a k.k. SN zastrzegł, iż na gruncie wykładni (...)

 • Nowe odsetki od 1 stycznia 2016 r.

  31 grudnia. Nadto zaznaczyć należy, art. 4a ww. ustawy wyłącza stosownie art. 481 § 2 k.c. Z kolei art. 359 § 2 k.c. w nowym brzmieniu stanowi „Jeżeli wysokość (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane