Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

  , a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.  Uznanie środka karnego za wykonany nie jest możliwe, jeżeli orzeczono go na podstawie art. 41 § 1a, art. (...)

 • Kontrola podatkowa w przedsiębiorstwie

  ;źniej niż w terminie 3 dni od dnia wszczęcia kontroli Wyjątkowe okoliczności ,o których mowa wyżej, opisuje art. 284a.1 OrdP wedle  którego  kontrola może być wszczęte (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  ewidencji przebiegu pojazdu” (art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT). Powyższy wyjątek dotyczy samochodów osobowych, które są używane przez podatników na podstawie umowy najmu (...)

 • Porada prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  mowa w art. 86 ust. 4 ww. ustawy o podatku od towarów i usług. Zatem ustawodawca uzależnił prawo podatnika do odliczenia podatku od spełnienia przez dany pojazd samochodowy wymagań określonych w art. (...)

 • Opodatkowane zysków kapitałowych z polisy

  łączy się z dochodami (przychodami) z innych źródeł i pobiera się od nich podatek w formie ryczałtu w wysokości 20% uzyskanego dochodu, z zastrzeżeniem art. 52a tej ustawy (art. (...)

 • Sprowadzanie odpadów z Niemiec

  wtórnych jest prawidłowa. Innymi słowy, w odniesieniu do przedstawionej sytuacji nie mają zastosowania przepisy art. 5 ust. 1 pkt 4 oraz art. 31 ust. 1ustawy o VAT. Z kolei, obowiązek podatkowy (...)

 • Podatek od objęcia udziałów w spółce z o.o.

  ust. 6 i art. 45 ust. 1a pkt 1 ustawy) i zapłacić należny podatek dochodowy (por. art. 45 ust. 4 pkt 2 ustawy). Podsumowując, objęcie udziałów w zamian za wkład niepieniężny (aport) (...)

 • Osoba współpracująca z osobą prowadzącą działalność gospodarczą a obowiązek opłacania składek ZUS - opinia prawna

  zostałoby to w ustawie. W związku z tym dziecko jako zleceniobiorca podlegałoby obowiązkowi ubezpieczenia jednak będąc jednocześnie studentem byłoby z niego zwolnione (art. 6 ust. 1 pkt 4 w zw. z (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego

  pamiętać, że zgodnie z art. 213 §2 k.k., nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  ;w wyniku uwzględnienia roszczeń, o których mowa w art. 209a ust. 1 i ust. 2;  spółdzielniom mieszkaniowym w związku z ustanowieniem odrębnej własności lokali lub z

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane