Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  gospodarcza, jest traktowana przez przepisy ordynacji jako działalność gospodarcza. Natomiast – obowiązujący od 01.01.2003 przepis pdof – art. 5a pkt. 6) w zw. z art. 13 pkt. (...)

 • Dochód uzyskiwany za granicą przez Internet

  podatek dochodowy, według zasad określonych w ust. 3a. Zgodnie ze wskazanym art. 44 ust. 3a ustawy, podatnicy uzyskujący dochody, o których mowa w ust. 1a, są obowiązani w terminie (...)

 • Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, chyba że zachodzi wyjątkowy wypadek, uzasadniony szczególnymi okolicznościami,  sprawca w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kara dla PTS od Urzędu Komunikacji Elektronicznej

  dniu 21 stycznia 2013 r. umów z konsumentami na czas określony dłuższy niż 24 miesiące; nie wypełniła obowiązków informacyjnych, określonych w art. 60a ust. 3a Pt, w stosunku do (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę

  zawodów sportowych. Zgodnie z art. 44 ust. 3a podatnicy osiągający dochody, m. in. z tytułów określonych w art. 13 pkt 2 są obowiązani bez wezwania wpłacać zaliczki miesięczne w (...)

 • Prywatny monitoring w prawie polskim

  monitoringu. Stanowi o tym artykuł 3a ustawy o danych osobowych: Art 3a. 1.Ustawy nie stosuje się do: 1) osób fizycznych, które przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych (...)

 • Kara nałożona w okresie przebywania na zwolnieniu lekarskim

  szanse na powodzenie wszczynanie procedury z tytułu bezczynności organu (art. 35-38 k.p.a.). Od uzyskanego bowiem tą drogą postanowienia nie będzie i tak służyło odwołanie. złożenie odwołania, (...)

 • Strona postępowania o ustalenie warunków zabudowy

  w rozumieniu art. 28 k.p.a. Nie przeczy temu art. 46 ust. 2 ustawy, stwierdzający, że decyzja o warunkach zabudowy "nie narusza prawa własności". Istotnie bowiem, decyzja taka (...)

 • Budowa ogrodzenia a zezwolenie

  przez przepisy prawa budowlanego. Wybudowanie ogrodzenia nieruchomości nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę - art. 29 ust. 1 pkt 23 Prawa budowlanego, ani nawet zgłoszenia – art. 30 (...)

 • Zawieszenie postępowania

  obowiązek ma charakter bezprzedmiotowy. Z treści art. 99 kpa: Organ administracji publicznej, który z przyczyny określonej w art. 97 § 1 pkt 1-3 zawiesił postępowanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane