Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  do wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej?  Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku od spadków i darowizn zwalnia się z podatku dla nabycia w drodze dziedziczenia

 • Podatek od polisy z USA

  dochodowym od osób fizycznych opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, (...)

 • Organizacja społeczna a status pokrzywdzonego

  zwierzętom określają także zgodnie z art. 37, 37a, 37b ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z art. 39, jeżeli nie działa pokrzywdzony, prawa pokrzywdzonego może wykonywać organizacja (...)

 • Porada prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekazanie pieniędzy bez umowy

  zostało spełnione (art. 890 § 1 Kodeksu cywilnego), np. pieniądze będące przedmiotem darowizny zostały przekazane obdarowanemu. Jak stanowi art. 893 Kodeksu cywilnego darczyńca może włożyć (...)

 • Umowa najmu w spółce cywilnej

  wierzytelności z tytułu opłat wynikających z umowy najmu (art. 16a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.). Oznacza to, że określenia wysokości przychodu z najmu zaliczanego do źródła przychodów (...)

 • Wadliwość podstawy prawnej decyzji administracyjnej

  upoważniają organu administracji do załatwienia sprawy w tej formie, co stanowi przesłankę do stwierdzenia jej nieważności, stosownie do postanowień art. 156 § 1 pkt 2 k.p.a. (zob. np. (...)

 • Przewłaszczenie samochodu na zabezpieczenie

  potwierdzająca nabycie pojazdu;  6) prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.   Jeśli chodzi o termin załatwienia sprawy stosuje się ogólne przepisy z kpa - (...)

 • Zażalenie na bezczynność organów

  czy za pośrednictwem, w jednym czy dwóch egzemplarzach. Czy muszę wezwać burmistrza do działania, a jeśli tak czy mogę zrobić to e-mailem? Zażalenie, o którym mowa w art. 37 § 1 k.p.a

 • Uzasadnienie faktyczne decyzji administracyjnej

  Co powinno zawierać uzasadnienie faktyczne decyzji administracyjnej? Zgodnie z art. 107 § 3 k.p.a. uzasadnienie faktyczne decyzji powinno w szczególności zawierać wskazanie

 • Charakter prawny przeniesienia funkcjonariusza

  służbowej w państwowych jednostkach organizacyjnych w rozumieniu przepisu art. 196 § 4 pkt 2 k.p.a."1. W konsekwencji od decyzji takiej przysługuje uprawnionemu najpierw prawo do odwołania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane