Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Paragon jako dowód poniesienia kosztu

  miesiąca oraz sposobu ujęcia dowodu w księgach rachunkowych (dekretacja), podpis osoby odpowiedzialnej za te wskazania. Jednakże zgodnie z art. 21 ust. 1a ww. ustawy, można zaniechać zamieszczania (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński?

  gospodarczą, skorzystała z możliwości obniżenia przedmiotowejskładki, stosując art. 18a ust. 1 u.s.u.s. art. 18a u.s.u.s. 1. Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński?

  gospodarczą, skorzystała z możliwości obniżenia przedmiotowejskładki, stosując art. 18a ust. 1 u.s.u.s. art. 18a u.s.u.s. 1. Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Porada prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  osoby, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1, 3 i 18a ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (a więc m.in. pracownicy), spełniające jednocześnie (...)

 • Wymogi wniosku o ogłoszenie upadłości składanego przez wierzyciela

  doręczone dłużnikowi postanowienie w przedmiocie ogłoszenia upadłości (art. 53 ust. 2 PrUpN) albo zachodzi potrzeba wysłuchania dłużnika (art. 30 ust. 1 i 2 PrUpN), chociażby miało to nastąpić (...)

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

  spadkobiercy. Zgłoszenia SD-Z1 składają wszyscy spadkobiercy, którzy spełniają wymagania do skorzystania zwolnienia z podatku na mocy art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Jak stanowi (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

  , a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.  Uznanie środka karnego za wykonany nie jest możliwe, jeżeli orzeczono go na podstawie art. 41 § 1a, art. (...)

 • Kontrola podatkowa w przedsiębiorstwie

  ;źniej niż w terminie 3 dni od dnia wszczęcia kontroli Wyjątkowe okoliczności ,o których mowa wyżej, opisuje art. 284a.1 OrdP wedle  którego  kontrola może być wszczęte (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  ewidencji przebiegu pojazdu” (art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT). Powyższy wyjątek dotyczy samochodów osobowych, które są używane przez podatników na podstawie umowy najmu (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  mowa w art. 86 ust. 4 ww. ustawy o podatku od towarów i usług. Zatem ustawodawca uzależnił prawo podatnika do odliczenia podatku od spełnienia przez dany pojazd samochodowy wymagań określonych w art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane