Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup lekarstw na fakturę

  art. 9, art. 24 ust. 1, 2, 4, 4a-4e, ust. 6 lub art. 24b ust. 1 i 2, lub art. 25, po odliczeniu kwot wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem (...)

 • Odpowiedzialność karna i karnoskarbowa członka zarządu spółki

  sytuacji wyrządzenia przestępstwa bądź wykroczenia skarbowego przez jej zarządcę, pełnomocnika lub osobę działającą w jej imieniu. Zgodnie bowiem z art. 24 Kodeksu karnego skarbowego, za karę (...)

 • Zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  wygaśnięciu zastawu będzie on wykreślany przez sąd z urzędu (art. 18a u.z.r.).Pozaegzekucyjne sposoby zaspokojenia a egzekucja komorniczaNowy art. 21a u.z.r. wprowadza regułę, (...)

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może finansować przejazdy ulgowe?

  oraz art. 167 ust. 1 i 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.- art. 25 ust. 1-7 ustawy z 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego jest zgodny z art. 167 ust. (...)

 • Jaki należy zapłacić podatek od korzyści osiąganych z tytułu najmu, dzierżawy i użyczenia?

  osób fizycznych w zakresie ustalania przychodów z najmu odmienne uregulowanie zawierają tylko dla przypadku cesji wierzytelności z tytułu opłat wynikających z umowy najmu (art. 16a (...)

 • Sposób księgowania wynagrodzenia

  ;w określonych w art. 12 ust. 1 i 6, art. 13 pkt 2 i 4-9 oraz w art. 18, a także zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego wypłacanych przez zakład pracy, z zastrzeżeniem (...)

 • Odliczenie darowizny

  dochód ustalony zgodnie z art. 9, art. 24 ust. 1, 2, 4, 4a-4e, ust. 6 lub art. 24b ust. 1 i 2, lub art. 25, po odliczeniu kwot darowizn przekazanych na cele:a)  określone (...)

 • Obrót nieruchomościami, a podatek VAT

  . 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) podatek dochodowy wynosi 19 % podstawy obliczenia podatku. Zgodnie z art. 30e ust. 6 pkt 2 ustawy, przepisów art. 30e nie mają zastosowania, jeżeli przychód ze sprzedaży

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  pozwalające na identyfikację towarów. Przepisy nie określają wzoru takiej ewidencji [art. 109 ust. 10a ustawy o VAT]. 8.   Dostawą wewnątrzunijną nie będzie również przemieszczenie (...)

 • Opodatkowanie zwróconego zadatku

  dochodowego (art. 21 ust. 1 pkt 3 lit. g) updof). Na uwagę zasługuje natomiast treść art. 20 ust. 1 updof, w którym to zostały wymienione przychody z innych źródeł, o których mowa w art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane