Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie od samorządu terytorialnego

  , - wojewoda wydał decyzję, w której stwierdzono nieważność decyzji w sprawie pozwolenia na budowę wydanej przez starostę, na podstawie art. 156 par. 2 KPA? Przytoczony w pytaniu przepis (...)

 • Przywrócenie terminu przed ZUS

  , o ile jej regulacje nie są szczególne. W tym przypadku – wskazanie terminu na uzupełnienie brakujących dokumentów – nie zostały ujęte w przepisach o ZUS. Zgodnie z art. 58 kpa (...)

 • Przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia

  Jeśli organ wyższej instancji uchylił decyzję organu niższej instancji odmawiającą stwierdzenia nieważności (na podstawie art.156 k.p.a.) innej decyzji administracyjnej, to jakie są konsekwencje

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ponowne rozpatrzenie sprawy

  złożenia skargi na organ, jeśli ten np. nienależycie wykonuje swoje zadania lub narusza interesy skarżących. Skargi wnosi się do organu właściwego według art. 229 KPA. WZiZT, SKO, ponowne (...)

 • Wielokrotne wydłużanie terminu załatwienia sprawy

  planu zagospodarowania przestrzennego i dużą ilość złożonych wniosków).Czy gmina ma do tego prawo (powołuje się na art.36 par.1 KPA)? Czy mogę ewentualnie domagać się przyspieszenia postępowania (...)

 • Sposób wypowiedzenia umowy najmu

  ma i nie może mieć zastosowania kodeks postępowania administracyjnego. Z mocy samych postanowień tego aktu (art. 1) kodeks postępowania administracyjnego normuje postępowanie: 1) przed organami

 • Przychody osób prawnych nie podlegające opodatkowaniu

  której mowa w art. 1 ust. 3, oraz zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika w takiej spółce - w części stanowiącej koszt uzyskania przychodu obliczony odpowiednio zgodnie z (...)

 • Emerytura górnicza

  (określonej we wspomnianym art. 50c ust. 1 u.e.r.), albo 2. ukończył 50 lat i ma okres pracy górniczej wynoszący łącznie z okresami pracy równorzędnej co najmniej 20 lat dla kobiet (...)

 • Zamiana mieszkań a podatek dochodowy

  lit. e). Powyższy przepis (art. 28 ust. 2a ustawy) wskazuje zatem wprost, iż możliwość złożenia oświadczenia mają podatnicy dokonujący sprzedaży, a nie zamiany. Również art. 21 (...)

 • Koszty uzyskania przychodu od najmu domu

  zgodnie z art. 22a - 22o, z uwzględnieniem art. 23 ustawy. Definicję środków trwałych zawiera art. 22a ust. 1 ustawy. W punkcie 1 tego przepisu wskazano, że amortyzacji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane