Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego

  pamiętać, że zgodnie z art. 213 §2 k.k., nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  ;w wyniku uwzględnienia roszczeń, o których mowa w art. 209a ust. 1 i ust. 2;  spółdzielniom mieszkaniowym w związku z ustanowieniem odrębnej własności lokali lub z

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  dostawy. Na podstawie art. 41 ust. 3 cyt. ustawy, w wewnątrzwspólnotowej dostawie stawka podatku wynosi 0% z zastrzeżeniem art. 42 oraz przy spełnieniu pozostałych warunków określonych zarówno (...)

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wpis do ewidencji nowej szkoły niepublicznej

  ubiegać o nadanie jej uprawnień szkoły publicznej z dniem rozpoczęcia działalności? Jeżeli tak, to jaki jest sens zapisów art. 86 Ustawy o szkole eksperymentalnej? Art. 82 Ustawy z 7 września (...)

 • Przedmiot skarg i wniosków, na podstawie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego

  , a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw. Natomiast przedmiotem wniosku, zgodnie z art. 241 k.p.a., są w szczególności sprawy ulepszenia organizacji, wzmocnienia praworządności

 • Uchylenie decyzji przy wielości stron postępowania

  prawo, może być uchylona lub zmieniona w każdym czasie. Zgodnie z art. 155 k.p.a. zmiana taka wymaga jednak wyraźnej zgody strony. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy w postępowaniu brała (...)

 • Właściwość miejscowa terenowej jednostki ZUS

  ) kpa: Właściwość miejscową organu administracji publicznej ustala się: w innych sprawach - według miejsca zamieszkania (siedziby) w kraju, a w braku zamieszkania w kraju - według miejsca pobytu

 • Decyzja podpisana z upoważnienia wojewody

  decyzja administracyjna była oznaczona numerem (zazwyczaj podaje się właśnie sygnaturę akt). Z wskazanego wyżej art. 107 par. 1 kpa wynika zaś, iż wymogom formalnym dla uznania danego aktu (...)

 • Przekształcenie użytkowania a koszty operatu

  przekształcenia.Jednakże zgodnie z art. 262 kpa stronę obciążają te koszty postępowania, które: wynikły z winy strony,  zostały poniesione w interesie lub na żądanie strony, (...)

 • Termin uzupełnienia wniosku

  dni od otrzymania pisma . W przeciwnym wypadku pozostawi się podanie bez rozpoznania (Art. 64 par 2 Kpa). Ze względu na pewne okoliczności nie mogę uzupełnić wniosku w wyznaczonym terminie 7 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane