Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż mieszkania i cele mieszkaniowe

  dnia dokonania tej sprzedaży złożą oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczą na cele określone w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) lub lit. e).Przepis art. 21 ust. 1 pkt (...)

 • Odliczenie lekarstw w zeznaniu rocznym

  zgodnie z art. 9, art. 24 ust. 1, 2, 4, 4a-4e, ust. 6 lub art. 24b ust. 1 i 2, lub art. 25, po odliczeniu kwot wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem (...)

 • Budowa budynku na działalność gospodarczą

  amortyzacyjne) dokonywane wyłącznie zgodnie z art. 22a-22o ustawy. Nakłady na budowę (określone w art. 22g np. ust. 4) winny powiększyć wartość początkową środka trwałego (...)

 • Porada prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dyspozycja do usunięcia pojazdu

  art. 130a ust. 1-3 ustawy.  Zezwolenie jest drukiem ścisłego zarachowania. Warunkiem wydania zezwolenia, jest okazanie przez osobę uprawnioną dokumentu tożsamości i dokumentu upoważniającego

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?

  wymienionej w Karcie Nauczyciela, to możesz przejść na emeryturę na podstawie art. 88 ust. 2a Karty Nauczyciela. Wysokość takiej emerytury ZUS ustala zgodnie z art. 53 ustawy emerytalnej, (...)

 • Ubezpieczenie OC samochodu-towaru

  drogowym; 6) z upływem 3 miesięcy od dnia ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, z uwzględnieniem art. 474 i art. 476 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe i naprawcze (...)

 • Darowizna dla bratanka

  skorzystania ze zwolnienia od podatku przewidzianego w art. 4a wskazanej wyżej ustawy, ani też ulgi przewidzianej w art. 16 ustawy, stąd też podatek będzie trzeba zapłacić. Wysokość (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania

  oświadczenia o wyborze tego sposobu opodatkowania. Z art. 9a ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika, że dochody osiągane przez podatników ze źródła, o którym mowa w (...)

 • Sprzedaż mieszkania z ulgi na wynajem

  . 28-30, stanowił dochód ustalony zgodnie z art. 9, art. 24 ust. 1 i 2 oraz ust. 4-7 lub art. 25, po odliczeniu wydatków poniesionych w roku podatkowym na budowę własnego lub (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  zmian (art. 86 ust. 5a-5c ustawy o VAT). Zaświadczenie nie jest konieczne w przypadku samochodów z grup 5-7 wymienionych wyżej. Prawo do samodzielnej decyzji w zakresie odliczeń (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane