Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość miejscowa terenowej jednostki ZUS

  ) kpa: Właściwość miejscową organu administracji publicznej ustala się: w innych sprawach - według miejsca zamieszkania (siedziby) w kraju, a w braku zamieszkania w kraju - według miejsca pobytu

 • Decyzja podpisana z upoważnienia wojewody

  decyzja administracyjna była oznaczona numerem (zazwyczaj podaje się właśnie sygnaturę akt). Z wskazanego wyżej art. 107 par. 1 kpa wynika zaś, iż wymogom formalnym dla uznania danego aktu (...)

 • Przekształcenie użytkowania a koszty operatu

  przekształcenia.Jednakże zgodnie z art. 262 kpa stronę obciążają te koszty postępowania, które: wynikły z winy strony,  zostały poniesione w interesie lub na żądanie strony, (...)

 • Opinia prawna na temat art 61a kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 61a kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin uzupełnienia wniosku

  dni od otrzymania pisma . W przeciwnym wypadku pozostawi się podanie bez rozpoznania (Art. 64 par 2 Kpa). Ze względu na pewne okoliczności nie mogę uzupełnić wniosku w wyznaczonym terminie 7 (...)

 • Zobowiązanie do opuszczenia terytorium RP

  Administracyjnego). Jedynie w uzasadnionych przypadkach na mocy art. 135 KPA, organ administracyjny może wstrzymać natychmiastowe wykonanie decyzji. Wydawałoby się więc właściwym podanie w (...)

 • Odszkodowanie za nieważną decyzję administracyjną

  przewidzianego w art. 156 § 1 k.p.a., nie przerywa biegu trzyletniego terminu przedawnienia roszczenia odszkodowawczego określonego w art. 160 § 6 k.p.a.Wyrok SN z dnia 20 lutego 2003r., (...)

 • Odszkodowanie za zmarnowany urlop

  . tekst: Dz.U. z 2004 r. Nr 223, poz. 2268 ze zm.), bądź na podstawie art. 448 w związku z art. 24 § 1 k.c.? W odpowiedz SN podjął uchwałę: Przepis art. 11a ust. 1 ustawy (...)

 • Czy istnieje możliwość na wcześniejsze odzyskanie prawa jazdy?

  ;w] § 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli środki karne wymienione w art. 39 pkt 2-3 orzeczono na podstawie art. 41 § 1a, art. 41a § 3 albo art. (...)

 • Za jazdę po pijanemu nie wolno orzekać przepadku samochodu

  jest np. rzecz skradziona przy przestępstwie kradzieży albo właśnie pojazd mechaniczny, na którym następuje dokonanie przestępstwa z art. 178a § 1 k.k.Przepis art. 44 k.k. (...)

 • Aukcje internetowe a zawieszenie działalności

  przesłanki z art. 2 u.s.g., naruszy Pani przepis art. 14a ust. 3 u.s.g. W szczególności nie jest dopuszczalne zawieszenie działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu sklepu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane