Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cechy umowy użyczenia

  do używania ponosi zwykłe koszty utrzymania rzeczy użyczonej (art. 713 k.c.). Cechy umowy użyczenia

 • Remont dachu - zgoda współwłaściciela

  zakwalifikować należałoby jako czynność zachowawczą, zastosowanie wówczas znalazłby art. 209 k.c., który stanowi: Każdy ze współwłaścicieli może wykonywać wszelkie (...)

 • Forma umowy przenoszącej własność nieruchomości

  przenosząca własność, powinna być -zgodnie z art. 158 kc zawarta w formie aktu notarialnego. Brak tej formy powoduje, stosownie do przepisu art. 73 § 2 kc, nieważność umowy, (...)

 • Porada prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Roszczenie windykacyjne właściciela wobec posiadacza nieruchomości

  czasie wymagalne (art. 224 § 1 zd. 2 k.c.). Ustawodawca zachowuje więc równowagę, regulując uprawnienia i obowiązki samoistnego posiadacza w dobrej wierze. roszczenie, windykacyjne

 • Rodzeństwo przyrodnie na równi z rodzonym

  weszła w życie 28 czerwca 2009 roku. Zgodnie z art. 932 § 4 k.c. rodzeństwo spadkodawcy zostaje powołane do spadku dopiero wtedy, kiedy przynajmniej jedno z rodziców nie dożyło otwarcia (...)

 • Zmiana treści umowy dożywocia

  dodatkowe przesłanki: wyjątkowość wypadku, o jakim mowa w art. 913 § 2 k.c., nie może sprowadzać się tylko do drastycznych przejawów agresji uniemożliwiających bezpośrednią (...)

 • Wydziedziczenie - forma

  .; III CKN 561/97; LexPolonica nr 2111053). Wskazać również należy, iż zgodnie z art. 1009 k.c. przyczyna wydziedziczenia uprawnionego do zachowku powinna wynikać z treści (...)

 • budowa na cudzym gruncie

  (dalej k.c.): Art.151.Jeżeli przy wznoszeniu budynku lub innego urządzenia przekroczono bez winy umyślnej granice sąsiedniego gruntu, właściciel tego gruntu nie może żądać przywrócenia (...)

 • Nabycie posiadania nieruchomości na podstawie umowy bez zachowania formy aktu notarialnego

  po upływie lat 20 od chwili uzyskania posiadania (art. 172 § 2 kc).    nabycie, posiadania, nieruchomości, formy, aktu, notarialnego

 • Definicja gospodarstwa rolnego według Kodeksu cywilnego

  ogrodniczej, sadowniczej i rybnej), z drugiej strony wszystkie wymienione w art. 553 przedmioty i prawa, i obowiązki muszą, przynajmniej potencjalnie, stanowić zorganizowaną całość gospodarczą (Postanowienie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane