Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypadek komunikacyjny przedawnienie

  osobie, przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia (art. 442 [1] (...)

 • Jaki jest charakter prawny listu intencyjnego? - opinia prawna

  , nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania, decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności, nadzoru nad sposobem korzystania z utworu (art. 16 ustawy prawo (...)

 • Zaniedbana nieruchomość gminna

  ;zobowiązany do podjęcia pewnych działań. Zgodnie bowiem z art. 289 § 1 kc w braku odmiennej umowy obowiązek utrzymywania urządzeń potrzebnych do wykonywania służebności gruntowej obciąża (...)

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenia między współwłaścicielami

  pożytków, jakie w postaci wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy daje prawo własności.   Należy jednak podkreślić, iż art. 207 kc jest przepisem dyspozytywnym, co oznacza, iż współwłaściciele (...)

 • Sposób obliczenia terminu do wniesienia skargi

  to zdarzenie nastąpiło. Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, termin ten upływa dnia następnego (art. 115 kc). W związku z powyższym (...)

 • Skuteczność doręczenia korespondencji

  pracę bez wypowiedzenia (art. 61 kc w związku z art. 300 kp) ma miejsce także wtedy, gdy pracownik mając realną możliwość zapoznania się z jego treścią, z własnej woli (...)

 • Dokument gwarancyjny

  legitymację stwierdzającą obowiązek świadczenia, może to być dokument imienny bądź na okaziciela. Ustawodawca w art. 577 § 1 używając zwrotu "dokument gwarancyjny" jednoznacznie wskazuje obowiązek (...)

 • Liczenie czasu zatrudnienia na okres próbny

  liczenia terminów, na mocy odesłania z art. 300 kp będziemy stosować przepisy kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 112 kc termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się (...)

 • Pełnomocnictwo po przekształceniu mocodawcy

  prawnych w imieniu i ze skutkiem dla mocodawcy. Umocowanie to trwa, co do zasady, tak długo, jak długo pełnomocnictwo nie zostanie odwołane (o czym mówi art. 101 par. 1 kc), bądź dopóty, dopóki (...)

 • Natychmiastowe wypowiedzenie najmu lokalu

  niestety zastosowanie się do 3-mieisęcznego okresu wypowiedzenia. Może go dokonać Pan, przed sprzedażą nieruchomości albo nabywca, który zgodnie z art. 678 kc wstąpił w stosunek najmu z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane