Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie spółki jawnej

  przedstawionych koncepcji i ew. przesłanie wzoru uchwały rozwiązującej spółkę jawną. Jeżeli chodzi o pierwsze proponowane rozwiązanie: Zgodnie z art. 58 kodeksu spółek handlowych jednym (...)

 • Naruszenie art. 5 Kodeksu cywilnego przy roszczeniach spadkobiercy

  to jest sprzeczne z art. 5 Kodeksu cywilnego. Czy to prawda? Jeżeli chodzi o art. 5 Kodeksu cywilnego, to normuje on tzw. nadużycie prawa. Nie można bowiem czynić ze swego prawa użytku, który (...)

 • Skarga pauliańska, o której mowa w art. 527 Kodeksu cywilnego

  W jakich sytuacjach wierzycielowi przysługuje wobec dłużnika skarga pauliańska, o której mowa w art. 527 Kodeksu cywilnego? Skarga pauliańska uregulowana jest w art. 527 kc. (...)

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne

  art. 27 ust. 1 pkt 3-6 i ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 514, z późn. zm.14)) niepodlegające obowiązkowi

 • Podstawy prawne ograniczenia władzy rodzicielskiej

  również inne podstawy ograniczenia władzy rodzicielskiej na mocy: • art. 58 § 1 k.r.o. i art. 21 k.r.o. w zw. z art. 425 k.p.c. -przy orzeczeniu rozwodu lub unieważnienia (...)

 • Żądanie zwrotu kosztów poniesionych przez stronę, na etapie postępowania przedsądowego

  ulegającą naprawieniu (art. 361 k.c.)[2]. Jednakże wymaga to analizy okoliczności sprawy pod względem czy poniesienie tego wydatku było obiektywnie uzasadnione i konieczne, także w kontekście (...)

 • Miarkowanie kary umownej

  wygórowaniu”(...)".  Również ważna jest okoliczność, że "możliwość miarkowania wysokości kary umownej na podstawie art. 484 § 2 KC nie jest wyłączona (...)

 • Podział majątku wspólnego konkubentów

  przysługuje niepodzielnie tylko jednemu z konkubentów (art. 47 § 1 i art. 48 KC). Dlatego też nakłady z majątku jednego konkubenta na nieruchomość będącą własnością (...)

 • Instytucja cesji wierzytelności, o której mowa w art. 509 Kodeksu cywilnego

  Na czym polega instytucja cesji wierzytelności, o której mowa w art. 509 Kodeksu cywilnego? Zgodnie z brzmieniem art. 509 Kodeksu cywilnego, wierzyciel może bez zgody

 • Odszkodowanie za pobicie

  poszkodowanemu przysługuje: - jednorazowe odszkodowanie na pokrycie wszelkich wynikłych z tego powodu kosztów (art. 444 § 1); - renta dla wyrównania szkód o charakterze trwałym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane