Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zniesienie służebności mieszkania

  przepisy dotyczące służebności gruntowych. Możliwe będzie zatem odpowiednie zastosowanie art. 295 k.c., dopuszczającego żądanie przez właściciela zniesienia służebności, która (...)

 • Testament holograficzny

  pisma i opatrzenia go datą. Brak daty może w pewnych sytuacjach pozostawać bez wpływu na ważność dokonanych rozrządzeń (art. 949 § 2 kc). Konieczność własnoręcznego spisania całego (...)

 • Umowa dożywocia a zbycie nieruchomości

  prawem objęte, chyba że stały się wymagalne w czasie, kiedy nieruchomość nie była jego własnością (art. 910 § 2 k.c.). zbycie, nieruchomości, umowa, dożywocia

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Służebność dojazdu

  ta nie została unormowana w przepisach prawnych. Zastosowanie znajdzie zatem art. 289 § 1 k.c., zgodnie z którym w braku odmiennej umowy obowiązek utrzymywania urządzeń potrzebnych (...)

 • Ograniczenie prawa własności a plan zagospodarowania przestrzennego

  przez ustawodawcę odstępstwo od zasady wyrażonej w art. 140 k.c. plan, zagospodarowanie, przestrzenne, dom, prawo, własność, ograniczenie, współżycie, zasady, społeczne, hotel, nieruchomość

 • Zapis testamentowy pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu

  , na mocy którego zapis może być uczyniony pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu. Jednakże warunek sprzeczny z ustawą lub zasadami współżycia społecznego, będzie - zgodnie z art. (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości przez jej użytkownika

  Pan zatem jej posiadaczem zależnym (art. 336 k.c.), mimo wygaśnięcia umowy. Oceniając z punktu widzenia obiektywnego obserwatora, nie zamanifestował Pan bowiem na zewnątrz zmiany swego stosunku (...)

 • Ubezpieczenie OC komunikacyjne - przedawnienie

  ? Roszczenie zakładu ubezpieczeń o zapłatę składki ulega przedawnieniu na zasadach określonych w k.c dla umów ubezpieczeniowych. Zgodnie z art. 819 k.c., roszczenia z umowy (...)

 • Przedawnienie należności za dostarczanie gazu

  . Warto przy tym wskazać pewną ogólną regułę wynikającą z art. 120 § 2 kc. Otóż bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. (...)

 • Zasiedzenie i dział spadku

  orzeka, kto w określonej chwili nabył jej własność. Sąd stwierdzi więc prawdopodobnie zasiedzenie na rzecz dziadku lub dziadka i jego żony. 3. Do okresu posiadania dziadka, zgodnie z art. 176 § (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane