Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zobowiązania cywilne przedsiębiorstwa, które stało się przedmiotem aportu do spółki akcyjnej

  cywilnych powstałych w czasie jego prowadzenie przez zbywcę. Zgodnie bowiem z przepisem art. 55 z ind. 4 k.c. nabywca przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego jest odpowiedzialny solidarnie ze (...)

 • Cechy stosunku zobowiązaniowego

  podstawowe cechy określa art. 353 K.c.:Art. 353. K.c. § 1. Zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie (...)

 • Powództwo o unieważnienie testamentu

  ;źniej w ciągu 10 lat od dnia otwarcia spadku, czyli od dnia śmierci spadkodawcy (podstawa prawna: art. 945 § 2 kc). Takie ograniczenie czasowe ma na celu zagwarantowanie trwałości rozporządzeń

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa sprzedaży nieruchomości

  Czy umowa sprzedaży nieruchomości musi być zawarta w formie aktu notarialnego, jeśli tak to czy umowa przedwstępna także? Art. 158 k.c. przewiduje, że umowa zobowiązująca do przeniesienia (...)

 • Sposób odstąpienia od umowy

  k.c.). W konsekwencji tego umowa przestaje wiązać strony. Strony powinny zwrócić wszystko, co otrzymały z tytułu umowy (art. 59 i 494 k.c.) – nie wyklucza to wystąpienia (...)

 • Umowa przedwstępna

  się od jej zawarcia, art. 390 k.c. przewiduje dwa skutki zawarcia umowy przyrzeczonej:1) skutek słabszy – druga strona może żądać naprawienia szkody, którą poniosła przez to, (...)

 • Naprawa gwarancyjna

  uprawnień z rękojmi za wady fizyczne rzeczy sprzedanej. Zgodnie z art. 566 § 1 k.c. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej (...)

 • Uchylenie sie od skutków prawnych złożonego oświadczenia woli powołując się na błąd

  oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).Natomiast art. 86 k.c. przewiduje błąd wywołany podstępnie (...)

 • Kosztorysowe określenie wynagrodzenia za wykonanie zobowiązania

  mógł mimo zachowania należytej staranności przewidzieć (art. 630 par. 1 zd. 2 k.c.). W obu powyższych przypadkach zamawiający ma prawo odstąpić od umowy jeżeli zaszła konieczność (...)

 • Sposób ustanowienia służebnoścu gruntowej

  prawa rzeczowego na nieruchomości, ale także oświadczenie o zobowiązaniu się do ustanowienia takiego prawa (art. 245 § 2 zdanie drugie kc) – tak Sąd Najwyższy w wyroku z 12 maja (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane