Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stan faktyczny przy orzeczeniach administracji

  najpewniej zostałaby odrzucona jako niedopuszczalna (art. 58 § 1 pkt. 6 prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi). skarga, bezczynność, organ, orzekanie, stan faktyczny

 • Złożenie wniosku o skazanie bez rozprawy w sprawie o wykroczenie

  spełniony, jeżeli we wniosku uwzględnione są cele postępowania określone w art. 2 k.p.k. (w zw. z art. 8 kpsw), a w szczególności prawnie chronione interesy pokrzywdzonego. złożenie, (...)

 • Wstąpienie spadkobiercy w miejsce zmarłego spadkodawcy, będącego dotychczas wspólnikiem spółki jawnej

  rozwiązania spółki jawnej (art. 58 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych), z tym że może ona trwać pomiędzy pozostałymi wspólnikami (art. 64 k.s.h.). Wstąpienie spadkobiercy (...)

 • Porada prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak doręczenia pracodawcy zwolnienia lekarskiego

  zdrowia w sytuacji, gdy obowiązuje aktualne zaświadczenie lekarskie. Zgodnie z art. 58 ust. 1 pkt. 1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, (...)

 • Jak rozliczyć ulgę odsetkową?

  Finansów z dnia 12 grudnia 2003 r. (M. P. 2003 r., Nr 58, poz. 914);Ustawa z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego dziecka

  obojga małżonków oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków obowiązany jest do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka (art. 58 § 1 kro). W pozwie rozwodowym nie może (...)

 • Wykonywanie władzy rodzicielskiej

  pozbawienie władzy rodzicielskiej byłego męża? Czy w kwestiach istotnych dla przyszłości dziecka mam obowiązek uzgadniania z nim decyzji? Zgodnie z art. 58 kro sąd w wyroku rozwodowym orzeka (...)

 • Wcześniejsza emerytura a ochrona przed zwolnieniem

  wtedy, gdy możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę wynika ze statusu pozapracowniczego, czyli z faktów nie mających związku z pracą (np. z faktu bycia inwalidą wojskowym). Wtedy art. 39 (...)

 • Wcześniejsza emerytura a okres ochronny

  rozporządzenia – ochrona szczególna wieku przedemerytalnego będzie przysługiwać, zgodnie z treścią art. 39 KP - pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje (...)

 • Pożyczka lombardowa - opinia prawna

  wszelkich umowach kredytowych, w tym umowie pożyczki, jest sprzeczne z zasadami społecznymi. Dlatego też problem ten należy rozwiązywać z punktu widzenia art. 58 § 2, który przewiduje sankcję (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane