Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozporządzanie prawami autorskimi

  eksploatacyjnego na konkretny utwór) lub wykroczenie poza zakres uzyskanej licencji. Art. 79 prawa autorskie normuje odpowiedzialność cywilną, natomiast art. 118 oraz 118 z ind. (...)

 • Odpowiedzialność nadawcy za nieprawidłowe dane w liście przewozowym

  . „Odpowiedzialność [ta] odnosi się do całej szkody w rozumieniu art. 361 § 2 KC, a więc zarówno straty rzeczywistej […], jak i utraconych korzyści […], albowiem (...)

 • Jakie przestępstwo może być uznane za przyczynę niegodności dziedziczenia?

  Jakie przestępstwo może być uznane za przyczynę niegodności dziedziczenia? Przyczyny niegodności zostały podzielone przez ustawodawcę na trzy grupy. Pierwsza z nich (art. 928 par. 1 pkt 1 k.c

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży

  , jakie poniósł kupujący. Roszczenia te kupujący może realizować w ściśle określonym czasie. Roszczenia te zgodnie z treścią art. 563 k.c. wygasają, jeśli po upływie miesiąca (...)

 • Zwłoka wierzyciela a przepisy Kodeksu cywilnego

  Kiedy, w świetle przepisów Kodeksu cywilnego, można powiedzieć iż wierzyciel dopuścił się zwłoki? Jak stanowi art. 486 k.c., wierzyciel dopuszcza się zwłoki, (...)

 • Odszkodowanie za zabranie dziecka przez żonę

  dotyczącą braku wpływu opisywanej sytuacji na Pana stan psychiki i poniesienie ewentualnej krzywdy. Wydaje się, że podstawą takiego ewentualnego roszczenia byłby przepis art. 23 w zw. z art. (...)

 • Kto jest pracodawcą dyrektora?

  określonych czynności prawnych (art. 96 k.c.). Wyznaczona osoba może udzielać pełnomocnictwa innym osobom do poszczególnych czynności w zakresie prawa pracy\" - Romer Maria Teresa, Najnowsze (...)

 • Wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym umowy najmu lokalu

  Najemca wypowiedział umowę najmu lokalu ze skutkiem natychmiastowym w oparciu o art.664 par.2 Kc Umowa pomiędzy wynajmującym i najemcą nie określiła terminu opuszczenia lokalu w takiej sytuacji

 • Odpowiedzialność za wady z tytułu rękojmi a ciężar dowodu

  wyrażoną w art. 6 kc - zawsze kupującego obciąża dowód wykazania, iż wada rzeczy sprzedanej wynikła z przyczyny tkwiącej w niej jeszcze przed chwilą przejścia niebezpieczeństwa na (...)

 • wymiana instalacji elektrycznej w lokalu mieszkalnym

  swoje obowiązki w kwestii dokonywania drobnych napraw i konserwacji urządzeń. Zgodnie z art. 662 § 1 k.c.  wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane