Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystąpienie do sądu o rozstrzygnięcie sporu dotyczącego rzeczy wspólnej

  podstawie art. 199 k.c. Zgodnie z art. 204 k.c. większość współwłaścicieli oblicza się według wielkości udziałów. współwłaściciele, rzecz, wspólna, rozstrzygnięcie, (...)

 • Rozmiar zachowku

  przypadku, gdy uprawniony jest małoletni lub trwale niezdolny do pracy.Należy nadmienić w tym miejscu, iż art. 991 § 1 k.c. nie wskazuje, w jakiej chwili ma istnieć niezdolność do pracy (...)

 • Spłata pożyczki członka rodziny a roszczenie regresowe

  roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeknie się korzystania z zarzutu przedawnienia( art. 117 § 2 k.c. ). Pani siostra może się zatem skutecznie uchylić od spełnienia (...)

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Naliczanie odsetek

  sądu lub z decyzji innego właściwego organu. Obowiązek zapłaty odsetek wynika jednakże z art. 481 k.c. Zgodnie z nim,jeżeli dłużnik opóźnia się ze spełnieniem świadczenia pieniężnego, (...)

 • Zarząd nieruchomością wspólną a zgoda współwłaścicieli

  względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaścicieli (art. 199 k.c. ). zarząd, nieruchomość, wspólna, zgoda, współwłaściciele

 • Zobowiązanie do bezbłędnego wykonania dzieła

  obowiązek podpisania oświadczenia o bezbłędności tłumaczenia. Jako przedsiębiorca legitymuje się Pan podwyższonym poziomem staranności. Gwarancja należytego wykonania tłumaczenia wynika z art. (...)

 • Przedawnienie roszczeń regresowych

  w przepisach szczególnych. Zastosowanie znajdą zatem przepisy ogólne, a w szczególności art. 118 k.c. Wskazany przepis ustanawia dwa terminy przedawnienia, tj. termin trzyletni

 • Wola spadkodawcy a zapis testamentowy uwzględniający znaczną większość majątku

  lutego 2005 r. III CK 298/2004: „Zgodnie z treścią art. 961 zd. 1 k.c. spadkodawca musi przeznaczyć określonej osobie przedmioty majątkowe, które wyczerpują prawie cały spadek. (...)

 • Status przedsiębiorcy a przystąpienie do spółki cywilnej

  Chciałbym przystąpić do spółki cywilnej. Czy muszę być w tym przypadku przedsiębiorcą? Tj. prowadzić własną działalność gospodarczą?  Zgodnie z art. 860 Kodeksu cywilnego ( dalej k.c. (...)

 • Zapis testamentowy pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu

  , na mocy którego zapis może być uczyniony pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu. Jednakże warunek sprzeczny z ustawą lub zasadami współżycia społecznego, będzie - zgodnie z art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane