Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gwarancja w umowie o dzieło

  Czy w umowie dotyczącej modernizacji windy w bloku mieszkalnym można wprowadzić klauzulę stwierdzającą, że przepisy art. 577 - 582 KC o gwarancji (dotyczy wykonawcy) stosuje się odpowiednio? (...)

 • Nietrzeźwość pracownika

  wskazanej przyczyny rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika (stanu nietrzeźwości) obciąża pracodawcę (art. 52 § 1 k.p. i art. 6 k.c. w związku z art. 300 (...)

 • Podatek pracownika delegowanego

  szczegółowo uregulowany w art. 27 ust. 8 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). unikanie podwójnego podatkowania, podwójne opodatkowanie, podatek zagranicą, Czechy, umowy międzynarodowe

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot pełnomocnictwa

  określonego w art. 102 kc. Mocodawcy służy wówczas, wedle zgodnego poglądu komentatorów, powództwo o wydanie dokumentu obejmującego pełnomocnictwo. Wydaje się jednak, iż wobec braku zwrotu (...)

 • Forma umowy zbycia akcji spółki akcyjnej

  : sprzedaży akcji) pomiędzy samymi akcjonariuszami (art. 76 kc) - wówczas czynność ta dochodzi do skutku tylko przy zachowaniu zastrzeżonej formy. Jednakże gdy strony zastrzegły dokonanie czynności (...)

 • Ochrona własności mieszkania

  posiadaczowi zależnemu (stosowany odpowiednio art. 230 kc). Oto - mające odpowiednie zastosowanie do ochrony prawa lokatorów - regulacje kodeksu cywilnego: Samoistny posiadacz w dobrej wierze (...)

 • Właściwość sądu

  Jaki sąd jest właściwy miejscowo do wytoczenia powództwa skargi pauliańskiej (art. 527 k.c.)? Czy jest to sąd miejsca położenia nieruchomości, miejsca sporządzenia aktu notarialnego czy też (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  , np. obraz został przekazany (fizycznie) wdowie (art. 888 §1 kodeksu cywilnego). W tym wypadku, ciężar dowodu, że umowa darowizny została ważnie zawarta spoczywał będzie na wdowie (art. 6 (...)

 • Czy dzierżawca płaci podatek od nieruchomości? - opinia prawna

  lokalnych. W takiej sytuacji, barak stanowił będzie część nieruchomości gruntowej, na której jest położony, zgodnie zasadą superficies solo cedit, wyrażona w art. 48 k.c. Wniosek taki potwierdza (...)

 • Potrącenie z rachunku bankowego dłużnika

  art. 504 kodeksu cywilnego? Wydaje się, iż w przedstawionej sytuacji bank nie może dokonać skutecznego potrącenia. Zgodnie z art. 498 kodeksu cywilnego, gdy dwie osoby są jednocześnie względem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane