Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana wysokości czynszu przez wynajmującego

  statuowanego w art. 8a u.o.p.l., stanowiącej co do zasady odpowiednik art. 6851 k.c. Wskazany przepis stanowi: Art. 8a. 1. Właściciel może podwyższyć czynsz albo inne opłaty (...)

 • Cechy firmy przedsiębiorcy

  Jakie wymogi powinna spełniać firma przedsiębiorcy? Ustawodawca wprowadza szereg zasad kształtowania firmy przedsiębiorcy. W szczególności odwołać się należy w tym kontekście do art. 433 (...)

 • Odszkodowanie za niedostarczenie lokalu socjalnego

  , właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze do gminy, na podstawie art. 417 Kodeksu cywilnego. Odesłanie przez ustawodawcę do przepisu art. 417 k.c. oznacza, iż właścicielowi (...)

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodzaje pełnomocnictw w prawie cywilnym

  czynności Rozróżnienia tego dokonuje się na gruncie art. 98 Kodeksu cywilnego: Art. 98. Pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu. Do czynności

 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu

  sposób, że mógł się on zapoznać z jego treścią (art. 61 k.c.). Niewątpliwie należy stwierdzić, iż KRS nie jest podmiotem właściwym do \"przyjmowania\" rezygnacji członka (...)

 • Umowy o świadczenie usług a przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące zlecenia

  Czy do każdej umowy o świadczenie usług ma zastosowanie art. 750 Kodeksu cywilnego? Przepis art. 750 Kodeksu cywilnego odnosi się do umów, które są umowami o świadczenie usług (...)

 • Zmiana podmiotowa w spółce cywilnej

  umów (art. 3531 k.c.) możliwe jest także zawarcie umowy pomiędzy dotychczasowymi wspólnikami spółki cywilnej a nowym wspólnikiem na wzór umowy regulowanej art. (...)

 • Granice wykonywania prawa własności nieruchomości

  działania nie powodują bezpośredniej ingerencji w cudzą własność. Ustawodawca przewidział jednak w art. 144 k.c. pewne ograniczenia co do miary tych ingerencji - dlatego też mówi się (...)

 • Zgoda wierzyciela na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej

  odpowiednich dokumentów w formie potrzebnej do wykreślenia (art. 31 ustawy o księgach wieczystych i hipotece), np. pokwitowania spłaty długu z podpisem notarialnie poświadczonym (art. (...)

 • Rozporządzanie prawami autorskimi

  eksploatacyjnego na konkretny utwór) lub wykroczenie poza zakres uzyskanej licencji. Art. 79 prawa autorskie normuje odpowiedzialność cywilną, natomiast art. 118 oraz 118 z ind. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane