Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział majątku wspólnego konkubentów

  przysługuje niepodzielnie tylko jednemu z konkubentów (art. 47 § 1 i art. 48 KC). Dlatego też nakłady z majątku jednego konkubenta na nieruchomość będącą własnością (...)

 • Instytucja cesji wierzytelności, o której mowa w art. 509 Kodeksu cywilnego

  Na czym polega instytucja cesji wierzytelności, o której mowa w art. 509 Kodeksu cywilnego? Zgodnie z brzmieniem art. 509 Kodeksu cywilnego, wierzyciel może bez zgody

 • Odszkodowanie za pobicie

  poszkodowanemu przysługuje: - jednorazowe odszkodowanie na pokrycie wszelkich wynikłych z tego powodu kosztów (art. 444 § 1); - renta dla wyrównania szkód o charakterze trwałym (...)

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypalanie liści na działce

  negatoryjne o zaniechanie naruszeń i przywrócenie stanu zgodnego z prawem (tak: art. 222 § 2 k.c.). Z kolei ustawa o odpadach w art. 31 ust. 7 dopuszcza możliwość spalania pozostałości (...)

 • Zdolność prawna, a zdolność do czynności prawnych

  uregulowana w art.11k.c., który stanowi: „Art. 11. Pełną zdolność do czynności prawnych nabywa się z chwilą uzyskania pełnoletności.” Przy czym pełnoletnim jest, kto ukończył (...)

 • Zmiana wysokości czynszu przez wynajmującego

  statuowanego w art. 8a u.o.p.l., stanowiącej co do zasady odpowiednik art. 6851 k.c. Wskazany przepis stanowi: Art. 8a. 1. Właściciel może podwyższyć czynsz albo inne opłaty (...)

 • Cechy firmy przedsiębiorcy

  Jakie wymogi powinna spełniać firma przedsiębiorcy? Ustawodawca wprowadza szereg zasad kształtowania firmy przedsiębiorcy. W szczególności odwołać się należy w tym kontekście do art. 433 (...)

 • Odszkodowanie za niedostarczenie lokalu socjalnego

  , właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze do gminy, na podstawie art. 417 Kodeksu cywilnego. Odesłanie przez ustawodawcę do przepisu art. 417 k.c. oznacza, iż właścicielowi (...)

 • Rodzaje pełnomocnictw w prawie cywilnym

  czynności Rozróżnienia tego dokonuje się na gruncie art. 98 Kodeksu cywilnego: Art. 98. Pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu. Do czynności

 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu

  sposób, że mógł się on zapoznać z jego treścią (art. 61 k.c.). Niewątpliwie należy stwierdzić, iż KRS nie jest podmiotem właściwym do \"przyjmowania\" rezygnacji członka (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane