Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • wymiana instalacji elektrycznej w lokalu mieszkalnym

  swoje obowiązki w kwestii dokonywania drobnych napraw i konserwacji urządzeń. Zgodnie z art. 662 § 1 k.c.  wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego

 • Samowola budowlana mojego sąsiada

  wartość samego gruntu). Jeżeli jednak wartość budynku będzie niższa niż wartość gruntu zajętego pod słupy, roszczenie z art. 231 kc nie będzie zasadne. samowola budowlana, korzyść, (...)

 • Egzekucja komornicza a spłacany kredyt

  uprawnienia do odbioru zajętego wynagrodzenia (art. 881 § 4). Niestety na tym etapie dłużnik nie będzie posiadał żadnej możliwości \"przymuszenia\" komornika, aby nie zajmował wynagrodzenia (...)

 • Opinia prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czas pracy w Rolnej Spółdzielni Produkcyjnej

  (art. 734-751 kc). W tym przypadku strony w zasadzie swobodnie ustalają zasady pracy, w tym wymiar czasu pracy, należne wynagrodzenie oraz wymiar ewentualnego urlopu. Do osoby zatrudnionej na podstawie

 • Pożyczka dla spółki z o.o.

  odpłatność pożyczki. Zastrzeżenie w umowie pożyczki odpłatności nie zmienia jej charakteru. Jest ona nadal pożyczką w rozumieniu art. 720 k.c. Odpłatność jest zastrzegana zazwyczaj w (...)

 • Odszkodowanie za ugryzienie przez psa

  cywilnego  (art. 35) daje bowiem wybór powodowi co do właściwości miejscowej sądu.   odszkodowanie, właściwość sądu, naprawienie szkody, szkoda, uszczerbek na zdrowiu

 • Przeciwdziałanie udzieleniu koncesji

  wydobywanie kopalin, mieszkańcy będą mogli mieć wobec niego pewne roszczenia. Zgodnie z art. 144 kc przedsiębiorca nie może zakłócać korzystania z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu tylko jednostronne

  przed dniem wejścia w życie art. 673 § 3 KC mogą być wypowiadane w wypadkach w tych umowach wskazanych.W większości orzeczeń Sądu Najwyższego podaje się, że w umowie najmu zawartej na (...)

 • Najem lokalu

  . (sygn. III CRN 314/80) podkreślił, że przesłanka co do stałego zamieszkania z najemcą z art. 691 kc zawiera w sobie wymaganie, żeby osoba bliska najemcy nie miała innego mieszkania, a lokal (...)

 • Opóźnienie prac z winy inwestora

  powstało na skutek okoliczności, za które dłużnik ponosi odpowiedzialność (czyli zawinione przez niego) - wynika to z art. 471 w zw. z art. 483 kodeksu cywilnego. W tym przypadku, opóźnienie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane