Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż nieruchomości na raty

  (art. 492 kc). sprzedaż, odstąpienie od umowy, zwłoka, dłużnik, wierzyciel, nieruchomość, zwrot, zobowiązanie, umowa, rozwiązanie, wygaśnięcie

 • Zakładanie blokad kół przez wspólnotę mieszkaniową

  środkiem ochrony przed naruszeniem posiadania - jest to możliwe tylko w celu przywrócenia stanu poprzedniego, co nie ma miejsca w opisywanym przypadku (art. 343 §1 k.c.) Usunięcie pojazdu (...)

 • Kolejność dziedziczenia

  jedna czwarta całości spadku (art. 931 par. 1 k.c.). Natomiast w braku zstępnych spadkodawcy powołani są do spadku z ustawy jego małżonek, rodzice i rodzeństwo (art. 932 par. 1 (...)

 • Porada prawna na temat art 58 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 58 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasiedzenie a rozgraniczenie nieruchomości

  rzeczywistą granicą nieruchomości, wówczas właściciele sąsiednich działek powinni ugodowo dążyć do prawidłowego rozgraniczenia i wspólnego utrzymywania urządzeń granicznych (art. 152 i 154 (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku a przerwa zasiedzenia

  stosuje się odpowiednio przepisy o biegu przedawnienia roszczeń. W grę wchodzi tutaj art. 123 k.c., który mówi, że bieg terminu przedawnienia przerywa się przez każdą czynność przed sądem (...)

 • Czy można stosować uregulowania o rozliczeniach wspólników spółki cywilnej do wzajemnych rozliczeń wspólników spółki cichej?

  wspólnego majątku dzieli się między wspólników w takim stosunku, w jakim uczestniczyli w zyskach spółki. Sąd najwyższy stwierdził, że przepis art. 875 k.c. nie ma zastosowania do rozliczeń (...)

 • Zrzeczenie się prawa pierwokupu

  , gdy prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy Skarbowi Państwa lub jednostce samorządu terytorialnego, współwłaścicielowi albo dzierżawcy, sprzedaż dokonana bezwarunkowo jest nieważna (art. 599 (...)

 • Nieudana reklamacja kamery a gwarancja jakości

  dokonał na podstawie art. 579 k.c. wyboru reżimu odpowiedzialności sprzedawcy z gwarancji i zażądał naprawy rzeczy, to wybór ten jest wiążący w tym znaczeniu, że dopiero niezrealizowanie (...)

 • Podział majątku wspólnego konkubentów

  przysługuje niepodzielnie tylko jednemu z konkubentów (art. 47 § 1 i art. 48 KC). Dlatego też nakłady z majątku jednego konkubenta na nieruchomość będącą własnością (...)

 • Naruszenie art. 5 Kodeksu cywilnego przy roszczeniach spadkobiercy

  to jest sprzeczne z art. 5 Kodeksu cywilnego. Czy to prawda? Jeżeli chodzi o art. 5 Kodeksu cywilnego, to normuje on tzw. nadużycie prawa. Nie można bowiem czynić ze swego prawa użytku, który (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Wysokosć odsetek umownych

  Jaka może być maksymalna wysokość odsetek umownych. Czy 365% rocznie jest zgodna z prawem? (shogun) Jak sama nazwa wskazuje, odsetki umowne są takiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane