Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Udzielenie podlicencji

  powinna ona być podpisana przez obie strony uprawnione do reprezentacji firmy. Zgodnie z art. 78 kc, do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu (...)

 • Wpis hipoteki na udziale współmałżonki zmarłego

  stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące majątku spadkowego, w tym przepis art. 1036 kc. Zgodnie z nim małżonek może za zgodą drugiego małżonka rozporządzać udziałem w przedmiocie należącym (...)

 • Dwie umowy zawarte do jednego przedmiotu najmu

  ją podpisał, a potem zakwestionował własną decyzję? Czy konieczność podpisania nowej umowy można wytłumaczyć tym, że stara była podpisana z osobą, której pełnomocnictwo zgodnie z art. 627 (...)

 • Opinia prawna na temat art 481 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 481 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż w zakresie przedsiębiorstwa

  Jak zrozumieć art. 554 kc? Czy sprzedaż w zakresie działalności przedsiębiorstwa należy rozumieć jako sprzedaż rzeczy fizycznych czy do tego odnosi się również sprzedaż usług. Jak rozumieć (...)

 • Uprawnienia i obowiązki dostawcy (wykonawcy) w zamówieniach publicznych (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)

  została wybrana, może sądownie dochodzić, na podstawie art. 64 k.c. oraz 1047 k.p.c., orzeczenia zastępującego oświadczenie woli. Jeżeli jednak zawarcie umowy stało się dla oferenta niekorzystne

 • Przedawnienie roszczenia o odszkodowanie

  termin przedawnień z kc wynoszący 10 lat. odszkodowanie, wypadek przy pracy, jednorazowe, przedawnienie, sprawy z zakresu prawa pracy

 • Zamiana służebności mieszkania na rentę

  służebność mieszkania, to zgodnie z art. 303 kc - jeżeli uprawniony z tytułu służebności osobistej dopuszcza się rażących uchybień przy wykonywaniu swego prawa, właściciel nieruchomości (...)

 • Osiągnięcie korzyści majątkowej

  pomniejszona wierzytelność i gotówkę? Powyższe pytania mają na celu ustalenie czy ponoszę odpowiedzialność za długi dłużnika wobec innych wierzycieli na podstawie art. 527 KC. Samo udzielenie (...)

 • Rodzinna spółka cywilna

  § 2 k.c., wspólnik ma prawo żądać podziału i wypłaty zysku osiągniętego przez spółkę z końcem każdego roku obrachunkowego. W braku takich wypłat, wspólnik występując ze spółki ma o nie (...)

 • Przedawnienie zobowiązania a klauzula wykonalności

  roszczeń stwierdzonych bankowymi tytułami egzekucyjnymi nie ma zastosowania art. 125 § 1 kc – stanowiący o 10 letnim terminie przedawnienia od wydania orzeczenia sądu. Sąd nie wydaje orzeczenia

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane