Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna w trakcie małżeństwa

  bezpodstawnie wzbogaceni, jednakże żądanie zwrotu tego wzbogacenia byłoby raczej wątpliwe ze względu na brzmienie art. 411 pkt 1 k.c. – nie można żądać zwrotu świadczenia, jeśli (...)

 • Milczenie uznaniem długu

  niniejszego wezwania co do w/w kwot oznacza uznanie całości roszczenia (art.123 §1 ust.2. KC), a sprawa egzekucji należności zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego. I czy można (...)

 • Strony postępowania karnego

  postępowania. Można odmówić wypłaty takiego odszkodowania i w razie procesu sądowego powołać się na przyczynienie się poszkodowanego do powstania lub zwiększenia szkody (art. 362 kc) poprzez (...)

 • Opinia prawna na temat art 481 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 481 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Regres zakładu ubezpieczeń

  się tutaj jako nabywca wierzytelności z tytułu regresu - art. 828 kc. Tylko że my jako osoba trzecia nie zostaliśmy przez nikogo do tej pory uznani za winnego szkody. Zresztą nie jesteśmy w (...)

 • Skarga pauliańska a dalsze zbycie przedmiotu

  (także pomiędzy dłużnikiem a osobą trzecią) jest skuteczna. Orzeczenie ma ten skutek, zgodnie z art. 532 kc, że wierzyciel, względem którego czynność prawna dłużnika została uznana za (...)

 • Zaliczanie darowizn a testament

  Czy oświadczenie spadkodawcy o nie zaliczeniu darowizny na schedę spadkową, zgodnie z art. 1039 KC jest skuteczne w przypadku dziedziczenia testamentowego? Czy spadkodawca, który sporządził testament

 • Udzielenie podlicencji

  powinna ona być podpisana przez obie strony uprawnione do reprezentacji firmy. Zgodnie z art. 78 kc, do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu (...)

 • Wpis hipoteki na udziale współmałżonki zmarłego

  stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące majątku spadkowego, w tym przepis art. 1036 kc. Zgodnie z nim małżonek może za zgodą drugiego małżonka rozporządzać udziałem w przedmiocie należącym (...)

 • Dwie umowy zawarte do jednego przedmiotu najmu

  ją podpisał, a potem zakwestionował własną decyzję? Czy konieczność podpisania nowej umowy można wytłumaczyć tym, że stara była podpisana z osobą, której pełnomocnictwo zgodnie z art. 627 (...)

 • Sprzedaż w zakresie przedsiębiorstwa

  Jak zrozumieć art. 554 kc? Czy sprzedaż w zakresie działalności przedsiębiorstwa należy rozumieć jako sprzedaż rzeczy fizycznych czy do tego odnosi się również sprzedaż usług. Jak rozumieć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane