Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Terminy przedawnienia roszczeń cywilnoprawnych

  udziałowców? Zgodnie z art. 476 kodeksu cywilnego dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia (...)

 • Wezwanie do zapłaty

  art. 476 kodeksu cywilnego dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w takim właśnie oznaczonym w umowie terminie lub gdy termin nie został oznaczony w umowie, (...)

 • Umowa o dzieło

  to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi (art. 476 kodeksu cywilnego). W (...)

 • Opinia prawna na temat art 476 kodeksu cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 476 kodeksu cywilnego , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dopuszczenie się zwłoki w wykonaniu zobowiązania

  , aby określić co oznacza „zwłoka dłużnika”. Zgodnie z art. 476 Kodeksu cywilnego dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli (...)

 • Płatność po wysłaniu pozwu a nakaz zapłaty

  kodeksu cywilnego). W wezwaniu wierzyciel zapewne określił termin spłaty – prawdopodobnie był to koniec kwietnia lub początek maja 2010 r. Dlatego też nieuiszczenie należności spowodowało (...)

 • Powództwo wzajemne

  niezapłaconej części świadczenia. Co do zwłoki następuje ona od następnego dnia po dniu, w którym należało zapłacić ratę świadczenia. Oczywiście, jak stanowi art. 476 Kodeksu (...)

 • Zwłoka w spełnieniu świadczenia

  Kiedy, zgodnie z Kodeksem cywilnym należy uznać, że dłużnik pozostaje w zwłoce w spełnieniu świadczenia? Art. 476 Kodeksu cywilnego stanowi, że dłużnik pozostaje (...)

 • Roszczenia członka rady nadzorczej

  pracy rozstrzygający jest art. 476 kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z dyspozycją tego przepisu, przez sprawy z zakresu prawa pracy rozumie się sprawy o roszczenia ze stosunku (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  . 95, 100 § 1 i 6 zdanie pierwsze, art. 105, 107, 108, 116-134, 136-142, 156 § 1-4, art. 157, 158, 160-166, 476 § 2 Kodeksu postępowania karnego, a gdy sąd orzeka jednoosobowo, również (...)

 • V - Kodeks postępowania karnego - Postępowania szczególne. Nadzwyczajne środki zaskarżenia. Postępowanie po uprawomocnieniu się orzeczenia

  zakończone prawomocnym orzeczeniem można wznowić, jeżeli: 1) skazany, do którego zastosowano przepis art. 60 § 3 4 Kodeksu karnego lub art. 36 § 3 Kodeksu karnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane