Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakaz dyskryminacji ze względu na przynależność państwową w UE

  . 39 TWE – dotyczący przepływu pracowników; art. 49 TWE – odnoszący się do swobody świadczenia usług w WE; art. 43 TWE – regulujący zasadę (...)

 • Obcokrajowiec w rodzinie i jego prawo pobytu w UE

  się konieczność wsparcia materialnego członka rodziny obywatela wspólnotowego, który w rozumieniu art. 43 TWE osiedlił się w innym państwie członkowskim, ze strony tego obywatela (...)

 • Wspólne rozliczenie małżonków mieszkających oddzielnie

  , mimo że dochody te nie podlegają opodatkowaniu. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł: Artykuł 52 Traktatu (obecnie, po zmianie, art. 43 TWE) stoi na przeszkodzie temu, by (...)

 • Porada prawna na temat art 43 twe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 43 twe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o w.o.h. niezgodna z Konstytucją

  gospodarczej.  Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa z dnia 11 maja 2007 r. o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych jest niezgodna z art. 2, art. (...)

 • Nielegalny wymóg zezwolenia na utworzenie samodzielnego ambulatorium

  dotyczącymi zgodności uregulowania austriackiego ze swobodą przedsiębiorczości. Trybunał (wielka izba) orzekł, co następuje:Przepisy art. 43 TWE i 48 TWE stoją na przeszkodzie (...)

 • Dopuszczalność pomocy publicznej

  wynikającego z art. 87 ust. 1 TWE oraz niezależnie od przepisów rozporządzeń wydanych na podstawie art. 89 TWE, może ona uznać każdą pomoc za zgodną z regułami wspólnego (...)

 • Swoboda przedsiębiorczości a rozliczenia spółek powiązanych

  one wykonywać ją z poszanowaniem prawa wspólnotowego. Swoboda przedsiębiorczości (tj. swoboda podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej), którą art43 TWE (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. (...)

 • Akcyza samochodowa do zwrotu!

  nowe, stawka rezydualnego podatku akcyzowego zawartego w wartości takiego pojazdu pozostaje niezmienna. ETS stwierdził też, że art. 28 TWE nie znajduje zastosowania do deklaracji uproszczonej, (...)

 • Czy będzie zwrot akcyzy od sprowadzanych samochodów?

  -313/05) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zmierza w istocie do ustalenia, czy jest zgodne z art. 25 TWE, 28 TWE i 90 TWE oraz z art. 3 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • wypowiedzenie warunków płacy

  w dniu 31.08.2009r. otrzymałem trzymiesiczne wypowiedzenie warunków pracy i placy.Od 1.12.2009r proponuje mi się pacę najniższą krajową,tzn. że (...)

 • Mandat karny i sad grodzki

  Witam Sprawa przedstawia sie tak. Zostałem zlamany, jak szedlem z kolega i nioslem piwo otwarte. Policja chciala mi wreczyc mandat, ale ja odmowilem, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane