Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Długość procedury zażaleniowej

  Zażalenie w trybie art. 306 k.p.k. należy złożyć w ciągu 7 dni od chwili otrzymania postanowienia o umorzeniu postępowania. Ile dni ma na odpowiedź na to zażalenie Prokurator Okręgowy? Niestety

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela i sprawcy szkody

  dopuszczalne jest wszczęcie tzw. akcji cywilnej czyli postępowania zmierzającego do załatwienia kwestii odpowiedzialności cywilnej oskarżonego. Stosownie bowiem do art. 62 kpk pokrzywdzony aż (...)

 • Pełnomocnictwo powoda cywilnego w sprawie karnej

  Czy chcąc złożyć, w imieniu powoda, pozew cywilny o zapłatę tytułem odszkodowania w procesie karnym, należy posiadać specjalne umocowania? Zgodnie z art. 62 kpk możliwe jest w ramach postępowania

 • Opinia prawna na temat art 425 kpk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 425 kpk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wybór stanowiska sąd musi uzasadnić

  wymogu rzetelności procesu i prawidłowego wywiązania się z wymogów wynikających z art. 457 § 3 k.p.k. Dlatego wyrok w części dotyczącej przestępstwa z art. 223 (...)

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  powinno być więc wystarczającym powodem do zastosowania art. 335 k.p.k.. Wniosek, o skazanie, bez rozprawy

 • System prawa powinien być spójny

  zależności od sposobu wszczęcia procesu karnego. Po wniesieniu subsydiarnego aktu oskarżenia przez pokrzywdzonego, który w myśl art. 55 § 1 k.p.k., w razie powtórnego wydania (...)

 • Przymusowe doprowadzenie niekonstytucyjne

  to konieczność skonfrontowania kwestionowanego przepisu z konstytucyjnymi standardami w zakresie ochrony wolności osobistej. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 247 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca (...)

 • Który sąd będzie właściwy do ponownego rozpoznania sprawy karnej po zmianie przepisów?

  odwoławczego jest sąd okręgowy (art. 25 § 3 k.p.k.), który dopiero w wypadku konieczności wydania orzeczenia o charakterze kasatoryjnym przekazuje, po uchyleniu rozstrzygnięcia, sprawę do (...)

 • Warunkowe umorzenie postępowania karnego

  posiedzeniu przed rozprawą (art. 339 kpk). Skierowanie przez prokuratora do sądu aktu oskarżenia świadczy o tym, iż nie zdecydował się on na wnioskowanie o warunkowe umorzenie postępowania. (...)

 • Uniewinnienie a przedawnienie karalności

  484/2000) w wypadku stwierdzenia zbiegu negatywnych przesłanek procesowych, określonych w art. 17 § 1 pkt 1 i 2 oraz pkt 6 kpk, sąd w zasadzie powinien umorzyć postępowanie z uwagi na niedopuszczalność (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane