Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy może nastąpić warunkowe umorzenie postępowania karnego?

  wówczas akt oskarżenia.Podjęcie postępowania warunkowo umorzonego następuje albo z urzędu, albo na wniosek oskarżyciela, pokrzywdzonego lub kuratora sądowego (art. 549 k.p.k.). (...)

 • Jawność wokandy

  wyrażonej w art. 355 k.p.k. jawne. Wokanda jest ogłoszeniem sądowym zawierającym informacje o kolejności rozpatrywanych w danym dniu spraw. Jako ogłoszenie jest sama w sobie jawna i nie podlega (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego

  powinien brać pod uwagę wnioskowanego dowodu. Jednakże należy pamiętać, że zgodnie z art. 170 § 4 kpk, oddalenie wniosku dowodowego nie stoi na przeszkodzie późniejszemu dopuszczeniu (...)

 • Opinia prawna na temat art 425 kpk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 425 kpk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona prywatnych danych a przeszukanie

  . Podkreśla to wyraźne unormowanie § 2 wspomnianego wyżej przepisu kpk, który stanowi, że: tryb wskazany w § 1 nie obowiązuje w stosunku do pism lub innych dokumentów, które

 • Dobrowolne poddanie się karze - zmiana warunków

  . 335 kpk - wniosek o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy, po uzgodnieniu warunków kary z oskarżonym. Dobrowolne poddanie się karze przyjmuje postać "ugody". Zgoda na zaproponowany

 • Przekazanie sprawy do innej jednostki Policji

  biegłego, ale czy wtedy nie będzie za późno? W postępowaniu karnym istnieje możliwość wyłączenia konkretnej osoby prowadzącej postępowanie przygotowawcze (art. 47 § 1 kpk). Nie można (...)

 • Wybór obrońcy z urzędu

  Urzędu ? W obecnym stanie prawnym obrońcę z urzędu wyznacza Prezes sądu właściwego do rozpoznania sprawy, bądź z urzędu, bądź na wniosek oskarżonego/podejrzanego (art. 81 par. 1 k.p.k.). (...)

 • Sędzia jako świadek w sprawie sądowej

  takich, jak opisana, często budzi kontrowersje. Ponieważ – jak wynika z pytania – nie zachodzi tu żadna z bezwzględnych przyczyn wyłączenia sędziego, pozostaje art. 41 § 1 kpk, (...)

 • Tymczasowe aresztowanie w świetle Konwencji

  zbliżonego do pewności wynikającego z dotychczasowych dowodów, że oskarżony jest sprawcą przestępstwa. Należy więc stwierdzić, że postanowienia kpk są zgodne z postanowieniami Europejskiej Konwencji (...)

 • Dowód z kopii kalkowej dokumentu

  przepisów nakazujących sądowi opieranie się wyłącznie na oryginałach dokumentów, jakkolwiek można podnosić (na rozprawie lub ewentualnie w apelacji), iż zgodnie z zasadą prawdy materialnej (art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane