Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wpis o sprawozdaniu finansowym spółki jawnej w KRS

  zgłoszenia do KRS wzmianki o rocznym sprawozdaniu finansowym oraz o dacie jego złożenia wynika z art. 40 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, który stanowi, że wzmiankę taką umieszcza się (...)

 • Zabezpieczenie w procesie o rozwód

  zarządzeń tymczasowych, unormowanych w art. 730 i nast. ustawy Kodeks postępowania cywilnego, w takim zakresie, w jakim postępowanie to zmierza do wydania tytułu egzekucyjnego (uchwała SN z dnia 4 (...)

 • Długość okresu rozliczeniowego

  tygodniowo)? Kodeks pracy przyjmuje jako podstawową miarę okres rozliczeniowy trwający nie więcej niż 4 miesiące (art. 129). Jednak już w rolnictwie i hodowli, a także przy pilnowaniu mienia lub (...)

 • Opinia prawna na temat art 40 kpow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 40 kpow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepisanie pozwolenia na budowę na inny podmiot

  . Przeniesienie takie jest jednak uzależnione od zgody strony, która posiada już pozwolenie na budowę (art. 40 ustawy prawo budowlane). Tak więc nowy inwestor musiałby już posiadać prawo dysponowania (...)

 • Wstrzymanie rozbiórki budynku

  wydane w drugiej instancji są natychmiast wykonalne, a wniesienie skargi do NSA nie powoduje wstrzymania wykonania decyzji (art. 40 ustawy o NSA), aczkolwiek od tej zasady istnieją wyjątki. Jeżeli (...)

 • Orzeczenie winy w wyroku rozwodowym

  to suma 1200 zł. Zgodnie z treścią art. 57 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia. z przepisu tego wynika, (...)

 • Sankcje za nienależyte wykonanie umowy

  zapłatą należności nie oznacza, że Wykonawcy nie przysługują żadne uprawnienia. Zastosowanie w tym względzie znajduje art. 481 kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym przepisem, jeżeli dłużnik opóźnia (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe

  , to za godziny nadliczbowe zgodnie z art. 143 kodesku pracy w zamian za czas przepracowany ponad ustaloną normę pracodawca, na wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego (...)

 • Czas pracy pracowników ZOZ

  przeciętnie 40 godzin na tydzień. Ustawa w następnych przepisach przewiduje szereg wyjątków od powołanej zasady, które uzależnione są od stanowiska pracownika, jego kwalifikacji zawodowych, rodzaju (...)

 • Komercyjna baza danych klientów

  . (art. 40 ust. 1 ustawy). Wymóg ten nie jest jednak konieczny, gdy baza służyć ma jedynie wystawieniu faktur, rachunków lub prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Ponadto, stworzona baza danych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • źle wypisany mandat karny = brak mandatu?

  Czy jeżeli moje dane osobowe na mandacie zostały źle wpisane to oznacza to że mandat ten jest nie ważny? Chodzi o błąd w adresie, mieszkam w klatce (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane