Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy kierowcy

  czas pracy kierowcy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy. Do

 • Udziały w drodze wspólnej

  ukształtować wielkość udziałów, w zależności jaką kwotę zaoferują (np. jeden z udziałowców może kupić 40 % udziałów inni po 20 %). Ustawodawca nie precyzuje ściśle jaką minimalną szerokość (...)

 • Rezygnacja z adaptacji wspólnego strychu

  . Niniejszą sytuację można ewentualnie rozwiązać na podstawie art. 40 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane (Dz.U. 2006 r. Nr 156 poz. 1118 ze zm.), zgodnie z którym organ , który (...)

 • Opinia prawna na temat art 40 kpow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 40 kpow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zadaniowy system czasu pracy

  zwykłej w danych okolicznościach staranności i sumienności, mógł je wykonać w ramach wymiaru czasu pracy wynikającego z ogólnych norm czasu pracy określonych w art. 129 kodeksu pracy. Co do zasady, (...)

 • Jakie praktyki ograniczające konkurencję są zakazane?

  domniemanie, że przedsiębiorca, który ma udział w rynku właściwym przekraczający 40%, posiada pozycję dominującą. Zakazane jest natomiast nadużywanie tej pozycji na rynku właściwym przez (...)

 • Czas pracy kierowców

  bezpośrednio po tym okresie. Możliwe jest jednak ustalenie innego czasu pracy. Na mocy art. 17 wspomnianej ustawy, do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym może być stosowany, w przypadkach

 • Potwierdzenie wstąpienia w stosunek najmu

  mógłbym mieszkać. Jakie czynności muszę wykonać a by stać się głównym najemcą i dalej mieszkać w tym lokalu? Zgodnie z art. 691 kodeksu cywilnego, w stosunek najmu po śmierci najemcy mogą wstąpić: (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dzieci po rozwodzie

  jest taką sprawą), to wtedy na przeprowadzkę na wieś potrzebna będzie zgoda obojga rodziców. W braku porozumienia między rodzicami kwestię będzie mógł rozstrzygnąć sąd opiekuńczy na podstawie art. (...)

 • Zadaniowy czas pracy

  pracy (art. 140 kodeksu pracy). Tu od razu można (także w kontekście czasu pracy) przytoczyć wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 11 kwietnia 2001 (...)

 • Nadpłata za zużycie wody

  momentu, w którym rzeczywisty stan zużycia wody określony na podstawie wodomierza osiągnie wartość za jaka została już uregulowana należność za wodę. Zgodnie z art. 498 § 1 kodeksu cywilnego, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • źle wypisany mandat karny = brak mandatu?

  Czy jeżeli moje dane osobowe na mandacie zostały źle wpisane to oznacza to że mandat ten jest nie ważny? Chodzi o błąd w adresie, mieszkam w klatce (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane