Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy kierowców

  bezpośrednio po tym okresie. Możliwe jest jednak ustalenie innego czasu pracy. Na mocy art. 17 wspomnianej ustawy, do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym może być stosowany, w przypadkach

 • Potwierdzenie wstąpienia w stosunek najmu

  mógłbym mieszkać. Jakie czynności muszę wykonać a by stać się głównym najemcą i dalej mieszkać w tym lokalu? Zgodnie z art. 691 kodeksu cywilnego, w stosunek najmu po śmierci najemcy mogą wstąpić: (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dzieci po rozwodzie

  jest taką sprawą), to wtedy na przeprowadzkę na wieś potrzebna będzie zgoda obojga rodziców. W braku porozumienia między rodzicami kwestię będzie mógł rozstrzygnąć sąd opiekuńczy na podstawie art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 40 kpow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 40 kpow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zadaniowy czas pracy

  pracy (art. 140 kodeksu pracy). Tu od razu można (także w kontekście czasu pracy) przytoczyć wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 11 kwietnia 2001 (...)

 • Nadpłata za zużycie wody

  momentu, w którym rzeczywisty stan zużycia wody określony na podstawie wodomierza osiągnie wartość za jaka została już uregulowana należność za wodę. Zgodnie z art. 498 § 1 kodeksu cywilnego, (...)

 • Obowiązek instalacji kasy fiskalnej

  . Zgodnie z art. 62 § 4 Kodeksu karnego skarbowego, kto wbrew przepisom ustawy dokona sprzedaży z pominięciem kasy rejestrującej albo nie wyda dokumentu z kasy rejestrującej, stwierdzającego dokonanie

 • Podział kosztów związanych z opisem i oszacowaniem

  terminu określonego w wezwaniu dłużnika do zapłaty długu komornik, na wniosek wierzyciela, dokonuje opisu i oszacowania zajętej nieruchomości. Zgodnie z art. 40 ustawy o komornikach sadowych (...)

 • Wyłączenie sędziego w postępowaniu karnym

  sędzią, o którego wyłączenie wnioskuję może być podstawą wniosku ?  Sędzia może być wyłączony z udziału w sprawie z mocy prawa (na podstawie okoliczności wymienionych w art. 40 (...)

 • Określenie przedmiotu działalności spółki z o.o.

  zgłoszeniu tejże zmiany do rejestru, wprowadzone do umowy przedmioty działalności należy ująć wg Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD; art. 40 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym). Spółka (...)

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego

  ). Przeciętna norma czasu to 40 godzin tygodniowo. Ja osobiście uważam, że pracodawca mnie krzywdzi, wg mnie winno być 16 dni, co wynika z wyliczenia: 20 dni: 12 m-cy = 1.67 x 9 m-cy = 15,03 po zaokrągleniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • źle wypisany mandat karny = brak mandatu?

  Czy jeżeli moje dane osobowe na mandacie zostały źle wpisane to oznacza to że mandat ten jest nie ważny? Chodzi o błąd w adresie, mieszkam w klatce (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane