Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania karnego

  rozdziałach XVI i XVII oraz w art. 140-142, art. 148 § 4, art. 149, art. 150 § 1, art. 151-154, art. 156 § 3, art. 158 § 3, art. 163 § 3 i 4, (...)

 • Jakie są prawa i obowiązki podejrzanego w postępowaniu karnym?

  . Skuteczność składanych przez podejrzanego wniosków zależy między innymi od dotrzymania terminów. Powyższe wynika z art. 71 § 1, art. 74 § 1 Kodeksu postępowania (...)

 • Skazanie bez rozprawy nie dla młodych sprawców

  . Wyrok został zaskarżony kasacją przez Naczelnego Prokuratora Wojskowego. Sąd Najwyższy kasację uwzględnił, przy czym stwierdził, że:Ze względu na treść art. 335 § 1 k.p.k., (...)

 • Porada prawna na temat art 335 paragraf 1 kpk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 335 paragraf 1 kpk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samoskazanie oskarżonego w procesie karnym

  uzna, że nie zachodzą podstawy do uwzględnienia wniosku, o którym mowa w art. 335 § 1 K.p.k., zwraca sprawę prokuratorowi. W razie nieuwzględnienia wniosku wskazanego (...)

 • Prawa osoby oskarżonej

  nie mogą budzić wątpliwości (art. 335 k.p.k.). Wydaje się, że tak nie było w tym przypadku. Art. 479 §1 k.p.k. mówi, że w postępowaniu uproszczonym można przeprowadzić (...)

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  przeprowadzania postępowania dowodowego. W odróżnieniu od wniosku z art. 335 kpk (tzw. dobrowolne poddanie się karze), ten z art. 387 składa się na etapie postępowania sądowego. (...)

 • Podstawy wznowienia procesu karnego

  Czy na mój wniosek z art. 9 paragraf 2 k.p.k. w związku z art. 540 k.p.k. Prokurator Generalny, Rzecznik Praw Obywatelskich może zbadać sprawę i wznowić postępowanie sądowe (...)

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy za przywłaszczenie

  postawione zarzuty, był Pan przesłuchany i uzgodnił Pan z prokuratorem karę lub środek karny, gdyż jest to warunek niezbędny do skierowania wniosku z art. 335 kpk. Sąd wyznaczy posiedzenie, (...)

 • Pozew cywilny a powództwo adhezyjne

  poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. W doktrynie podniesiono problem wzajemnej relacji art. 442 [1] § 1 i 2 k.c. Uzasadnione wydaje (...)

 • Zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa

  , który złożył zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa, może wnieść akt oskarżenia określony w art. 55 § 1 kpk - o czym należy go pouczyć. W razie wniesienia przez pokrzywdzonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane