Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Darowizna zmniejszy podatek

  , upowszechniania i ochrony praw dziecka;32) przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;33) działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. (...)

 • Jak zrezygnować z metody kasowej?

  będzie składała deklaracji kwartalne. Należy uznać, że w tej sytuacji znajdzie zastosowanie przepis art. 99 ust. 3 ustawy po VAT, zgodnie z którym mali podatnicy, którzy nie wybrali metody

 • Nie każdą darowiznę odliczysz w PIT

  ;przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;33)  działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odmowa obrońcy przy przesłuchaniu niekonstytucyjna?

  dokumentu art. 46, ponieważ - jak głosi art. 33, ust. 1 Konstytucji RP - ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie. - (...)

 • Surogacja, która dotyczy majątków osobistych współmałżonków

  wspólności małżeńskiej wchodzą do majątku wspólnego (w braku umów odnośnie majątku małżeńskiego). Natomiast zgodnie z art. 33 pkt 10 k.r.o. do majątku osobistego każdego (...)

 • Uznaniowość premii i wynagrodzenie w razie choroby

  z przepisami kodeksu pracy. Zgodnie z art. 92§1 pkt 1 k.p. pracownik ma prawo do 80% wynagrodzenia w razie choroby trwającej łącznie do 33 dni, jeżeli obowiązujące u danego pracodawcy przepisy (...)

 • Nie wyrzucaj znaków opłaty skarbowej! - Mogą się jeszcze przydać...

  dokonanie czynności urzędowej, wydanie zaświadczenia lub zezwo­lenia nie podlega opłacie skarbowej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1 lit. e lub art. 3 ustawy i zmniejszy tym samym obowiązki (...)

 • Zmiany w kontroli skarbowej

  mocy umów i porozumień międzynarodowych, oraz przestępstw, o których mowa w art. 228-231 Kodeksu karnego (tzw. przestępstw urzędniczych), popełnianych przez osoby zatrudnione lub pełniące

 • Podwyższanie wartości działki przez urząd skarbowy

  różni się o więcej niż 33% od wartości podanej przez podatnika, koszty opinii ponosi podatnik. Oczywiście cena przyjęta przez organ podatkowy powinna odzwierciedlać wartość rynkową nieruchomości, (...)

 • Pozwolenie na budowę

  będzie się starał drugi? WitamyZgodnie z art. 33 ust. 2 pkt 3) prawa budowlanego do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane