Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż działki z rozpoczętą budową domu

  33 % od wartości podanej przez podatnika, koszty opinii ponosi podatnik. przychód, źródło przychodu, sprzedaż nieruchomości, grunt, budynek, wartość rynkowa

 • Spadek a wspólność majątkowa małżeńska

  (art. 47 § 1 k.r.o.). Niemniej zgodnie z art. 49 § 1 pkt 1 k.r.o. , nie można przez umowę majątkową małżeńską rozszerzyć wspólności na przedmioty majątkowe, które przypadną (...)

 • Podstawa zasiłku chorobowego po zmianie etatu

  przed powstaniem niezdolności do pracy byłoby krzywdzące dla pracownika. Przepis art. 40 jest konsekwencją zasady, że zasiłek chorobowy ma zastępować pracownikowi utracone wynagrodzenie za pracę. (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymagania dla pojazdów specjalnych

  drogowego. W związku z w/w przepisem, w przedmiotowej sprawie będzie miał zastosowanie art. 33 w/w ustawy, zgodnie z którym transport taki może być wykonywany po uzyskaniu zaświadczenia potwierdzającego

 • Darowizna pieniężna dla córki

  art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego (a więc nie do wspólnego) każdego z małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, (...)

 • Darowizna pieniężna dla syna

  na wynagrodzenie dla notariusza i wpisy w księdze wieczystej). Należy zauważyć, iż zgodnie z art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego (a więc nie do wspólnego) każdego (...)

 • Przetarg a pozwolenie na budowę

  , materiałowe i funkcjonalne.  Z kolei, zgodnie z art. 33 ustawy, wartość zamówienia na roboty budowlane ustala się na podstawie:  kosztorysu inwestorskiego sporządzanego na etapie (...)

 • Wygaśnięcie użytkowania wieczystego

  i wskazuje okres czasu na jaki została zawarta. Zakładamy również, że umowa użytkowania wieczystego nie przewiduje możliwości jej wypowiedzenia. Zgodnie z art. 33 ustawy o gospodarce nieruchomościami

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  przez przedsiębiorców posiadających uprawnienia do wykonywania transportu drogowego – posiadających licencję (art. 33 ustawy o transporcie drogowym). Kontrola dokonywana przez I.T.D. mogła (...)

 • Dywidenda a wspólnota majątkowa

  teściów, wydaje się zasadnym uznać, iż sama darowizna weszła w skład majątku osobistego obdarowanego. Wynika to z treści art. 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Rozważając zaś (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane