Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zobowiązania małżonka

  mowa w art. 33 pkt 9. współmałżonek, odpowiedzialność, zobowiązania, zgoda

 • Indywidualne Programy Rehabilitacji

  ). Dysponentem funduszu rehabilitacji jest pracodawca (art. 33 ust. 9 wskazanej ustawy). W ramach indywidualnych programów rehabilitacji pracodawca finansuje określone koszty (§ 2 pkt 12a rozporządzenia (...)

 • Wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony

  sposobie odwołania się do sądu pracy podaną w obecności uważałem za wystarczającą uważając, że prawidłowe rozwiązanie umowy w oparciu o art. 33 Kp. nie spowoduje udziału sądu. Okazało (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawka VAT na tygodnik regionalny

  poszczególne osoby oraz publikacji propagujących ustroje totalitarne; wydawnictw, w których co najmniej 33 % powierzchni jest przeznaczone nieodpłatnie lub odpłatnie na ogłoszenia handlowe, reklamy (...)

 • Wspólny majątek, a przedmioty z darowizn

  nieruchomość) nabyte w drodze darowizny, chyba że darczyńca inaczej postanowił. Do majątku odrębnego wchodzą także na podstawie art. 33 pkt 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego przedmioty, (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony w przypadku, gdy strony nie przewidziały w niej takiej możliwości

  krótki okres, jaki pozostał do upływu tego terminu). (z art. 59 w związku z art. 56 k.p.). W drugim przypadku - „wypowiedzenia” umowy przez pracownika, może on ponieść odpowiedzialność

 • Służebność przejazdu

  byłby to bowiem dostęp trwały, a o taki właśnie chodzi w art. 145. Takie też stanowisko zajął Sąd Najwyższy w orzeczeniu wydanym jeszcze na podstawie art. 33 pr. rzecz. (orz. z 7 (...)

 • Majątek wspólny małżonków a masa spadkowa

  przez oboje małżonków lub przez jednego z nich. Wyjątkiem będą rzeczy nabyte za majątek osobisty, które zgodnie z art. 33 pkt 10 również stanowią majątek osobisty. Jeżeli (...)

 • Licencja na transport rzeczy

  przewóz pracowników i ich rodzin, d) nie jest przewozem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych (art. 4 pkt. 4) Jeśli powyższe warunki zostałyby (...)

 • Przedawnienie roszczenia regresowego Zakładu Ubezpieczeń

  szkody, z którym łączy ubezpieczyciela umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, przedawnia się w terminie wskazanym w art. 819 § 1 k.c., czy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane