Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mniej obowiązków Sądu w razie cofnięcia wniosku o ściganie

  obowiązek rostrzygania tej kwestii.Postanowienie Sądu Najwyższego - Izba Karna z dnia 1 lipca 2004 r. III KK 34/2004 cofnięcie wniosku o ściganie, zgoda na cofnięcie

 • Apelacja od wyroku skazującego za niealimentację

  wniesie do sprawy. Dopiero gdy przedstawiłem nowe wnioski dowodowe sąd po naradzie odroczył sprawę na czas nieokreślony. Będzie czekał na wyrok w sprawie z art. 207 par. 1 kk. Ale gdy nie będę (...)

 • Mienie wielkich rozmiarów

  '', które kodeks karny definiuje w art. 115 § 6. W podjętej uchwale Sąd Najwyższy stwierdził, że:Zawarte w dyspozycji art. 163 § 1 kk znamię ''mienie w wielkich rozmiarach'' odnosi (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kasacja na korzyść w postępowaniu karnym

  odrzucone przez SN np. na posiedzeniu niejawnym? Zgodnie z art. 519 Kodeksu postępowania karnego od prawomocnego wyroku sądu odwoławczego kończącego postępowanie może być wniesiona kasacja. Art. (...)

 • Informacja publiczna a umowa handlowa

  być uprzednio przeprowadzony przetarg, w wyniku którego miałoby dojść do zawarcie wspomnianej umowy. Zgodnie, bowiem, z art. 139 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, umowy, zawarte (...)

 • Zwiększenie poziomu finansowania wydatków obronnych

  niebezpieczeństwa realizował słynny art. 5 Traktatu. Ale mimo wszystko stoimy tutaj jednoznacznie na stanowisku, że musimy mieć jak najsilniejszą, jak najsprawniejszą polską armię, tak aby w jak (...)

 • Pojęcie przedmiotów majątkowych, wchodzących w skład wspólności majątkowej małżonków

  W jaki sposób definiuje się pojęcie przedmiotów majątkowych, wchodzących w skład wspólności majątkowej małżonków? Należy wyjaśnić, że zgodnie z art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

 • Wynagrodzenie komornika

  owego wynagrodzenia jest ustalana w oparciu o art. 33 ust. 1 ustawy - tj. przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej w roku poprzednim, ogłaszane przez Prezesa Głównego (...)

 • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

  , o którym mowa w art. 230 i 231 k.p. Przysługuje on maksymalnie przez 6 miesięcy pracownikom, których pensje uległy zmniejszeniu z powodu przeniesienia na zlecenie lekarza na inne

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  wypowiadania warunków pracy jak w okresie ciąży (patrz wyżej). Zgodnie z przepisem art. 1821 § 1 kp pracownica ma prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze:  1) do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane