Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  wynikającego z paragrafu 2 art. 60 k.r.o. Uprawnionym jest tylko i wyłącznie małżonek, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, a zobowiązanym tylko i wyłącznie małżonek wyłącznie (...)

 • Zarzut na postępowanie egzekucyjne w administracji

  wnieść zarzuty w sprawie toczącego się przeciw niemu postępowaniu egzekucyjnemu. Podstawy wniesienia zarzutów wymienia art. 33 w/w ustawy:wykonanie lub umorzenie w całości albo w części (...)

 • Zabezpieczenie na odziedziczonym udziale

  , a tylko na majątku swojego dłużnika.W zasadzie to, co osoba pozostająca w związku małżeńskim otrzyma w spadku, wchodzi o do jej majątku osobistego (tak wynika z art. 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż działki z rozpoczętą budową domu

  33 % od wartości podanej przez podatnika, koszty opinii ponosi podatnik. przychód, źródło przychodu, sprzedaż nieruchomości, grunt, budynek, wartość rynkowa

 • Spadek a wspólność majątkowa małżeńska

  (art. 47 § 1 k.r.o.). Niemniej zgodnie z art. 49 § 1 pkt 1 k.r.o. , nie można przez umowę majątkową małżeńską rozszerzyć wspólności na przedmioty majątkowe, które przypadną (...)

 • Podstawa zasiłku chorobowego po zmianie etatu

  przed powstaniem niezdolności do pracy byłoby krzywdzące dla pracownika. Przepis art. 40 jest konsekwencją zasady, że zasiłek chorobowy ma zastępować pracownikowi utracone wynagrodzenie za pracę. (...)

 • Wymagania dla pojazdów specjalnych

  drogowego. W związku z w/w przepisem, w przedmiotowej sprawie będzie miał zastosowanie art. 33 w/w ustawy, zgodnie z którym transport taki może być wykonywany po uzyskaniu zaświadczenia potwierdzającego

 • Darowizna pieniężna dla córki

  art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego (a więc nie do wspólnego) każdego z małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, (...)

 • Darowizna pieniężna dla syna

  na wynagrodzenie dla notariusza i wpisy w księdze wieczystej). Należy zauważyć, iż zgodnie z art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego (a więc nie do wspólnego) każdego (...)

 • Przetarg a pozwolenie na budowę

  , materiałowe i funkcjonalne.  Z kolei, zgodnie z art. 33 ustawy, wartość zamówienia na roboty budowlane ustala się na podstawie:  kosztorysu inwestorskiego sporządzanego na etapie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane