Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Upośledzenie umysłowe nie uzasadnia przywrócenia terminu

  A.K. został oskarżony o przestępstwo z art. 178a § 2 k.k. Ponieważ poinformował sąd, że cierpi na lekkie upośledzenie umysłowe, przeprowadzono dowód z opinii biegłych psychiatrów w (...)

 • Przestępstwo organizowania nielegalnej adopcji

  przestępstwa przedawnia się z upływem lat 10 (art. 101 § 1 pkt 3 kk). adopcja, nielegalna, przestępstwo, organy ścigania, postępowanie, przedawnienie

 • Nienaprawienie szkody a zarządzenie wykonania kary

  do naprawienia szkody w całości lub w części, chyba że orzekł środek karny wymieniony w art. 39 pkt 5, czyli obowiązek naprawienia szkody. Stosownie zaś do treści art. 75 kk, sąd (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Donosy i niesłuszne oskarżenia w administracji

  rozpoczynać procesu cywilnego. Przestępstwo zniesławienia – art. 212 kk – ścigane jest z oskarżenia prywatnego. Odpowiadając wprost na pytanie – nie ma procedury, która umożliwia (...)

 • Wezwanie na posiedzenie pojednawcze

  Otrzymałem z sądu - wydziału karnego wezwanie w charakterze oskarżonego z art. 212 k.k. na rozprawę pojednawczą. Chodzi o to, że publicznie rozpowszechniłem informacje, w których nazywam oszustkę

 • Wyrok sądu karnego a naliczanie odsetek

  został z pewnością wydany na mocy art. 72 par. 2 (ewentualnie 1) kodeksu karnego a nie kodeksu postępowania karnego. Sąd zasądził obowiązek naprawienia szkody. Sąd, orzekając na podstawie (...)

 • Jaki wpływ ma zmiana wyjaśnień oskarżonego na tzw. obligatoryjne złagodzenie kary?

  grudnia 2004 r., sygn. akt III KK 112/04 kara, złagodzenie, obligatoryjna, wyjaśnienia, zmiana, istotne okoliczności, popełnienie przestępstwa

 • Mniej obowiązków Sądu w razie cofnięcia wniosku o ściganie

  obowiązek rostrzygania tej kwestii.Postanowienie Sądu Najwyższego - Izba Karna z dnia 1 lipca 2004 r. III KK 34/2004 cofnięcie wniosku o ściganie, zgoda na cofnięcie

 • Apelacja od wyroku skazującego za niealimentację

  wniesie do sprawy. Dopiero gdy przedstawiłem nowe wnioski dowodowe sąd po naradzie odroczył sprawę na czas nieokreślony. Będzie czekał na wyrok w sprawie z art. 207 par. 1 kk. Ale gdy nie będę (...)

 • Mienie wielkich rozmiarów

  '', które kodeks karny definiuje w art. 115 § 6. W podjętej uchwale Sąd Najwyższy stwierdził, że:Zawarte w dyspozycji art. 163 § 1 kk znamię ''mienie w wielkich rozmiarach'' odnosi (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane