Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie komornika

  owego wynagrodzenia jest ustalana w oparciu o art. 33 ust. 1 ustawy - tj. przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej w roku poprzednim, ogłaszane przez Prezesa Głównego (...)

 • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

  , o którym mowa w art. 230 i 231 k.p. Przysługuje on maksymalnie przez 6 miesięcy pracownikom, których pensje uległy zmniejszeniu z powodu przeniesienia na zlecenie lekarza na inne

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  wypowiadania warunków pracy jak w okresie ciąży (patrz wyżej). Zgodnie z przepisem art. 1821 § 1 kp pracownica ma prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze:  1) do (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja z majątku wspólnego małżonków

  majątku wspólnego. Wniosek taki 31 § 1 pkt 2 k.r.o. i art. 33 pkt 7 k.r.o. W opisanej przez Pana sytuacji nie można traktować jako wynagrodzenia pobranego części wynagrodzenia zajętego (...)

 • Zażalenie

  instancji. Niestety prawo upadłościowe i naprawcze nie przewiduje zażalenia na postanowienie sądu upadłościowego, działającego jako organ drugiej instancji. Zgodnie bowiem z przepisem art. 33 (...)

 • Charakter umowy na zastępstwo pracownika

  ogólne zasady rządzące umowami o pracę, regulacje związane z umową o pracę na czas określony, a ponadto specyficzne unormowanie Kodeksu pracy (np. termin wypowiedzenia – art. 33 (...)

 • Postanowienia dotyczące zarzutów w egzekucji

  zarzutów w sprawie zgłoszonych na podstawie art. 33 zarzutów, które wydaje organ egzekucyjny Na obydwa te postanowienia służy zażalenie. Zgodnie z poglądem NSA wyrażonym (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej sprzed 1995r.

  Mam wątpliwości jak należy rozumieć sformułowanie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 12 lutego 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Czy sformułowanie cyt. "przed (...)

 • Remont budynku jako czynność zachowawcza

  gdy współwłaściciel nie żyje? Z przepisów art. 32 ust. 4 pkt 2 w związku z art. 33 ust. 2 pkt 2 ustawy prawo budowlane wynika wymóg dołączenia do wniosku o pozwolenie (...)

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  wynikającego z paragrafu 2 art. 60 k.r.o. Uprawnionym jest tylko i wyłącznie małżonek, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, a zobowiązanym tylko i wyłącznie małżonek wyłącznie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane