Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakiej części mieszkanie nabyte przed ślubem wchodzi do masy spadkowej

  przedmioty w nim nie wymienione stanowią majątek wspólny. Art. 33. Do majątku osobistego każdego z małżonków należą: 1) przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności (...)

 • Małżeńskie ustroje majątkowe - definicja

  Jakie ustroje majątkowe małżeńskie występują na gruncie polskiego prawa? 1. wspólność majątkowa (może wynikać z ustawy - art. 31-46 k.r.o. lub z umowy - art. 47 k.r.o.) - (...)

 • Zmiana właściwości procesowej Żandarmerii Wojskowej

  przez nich czynu zabronionego; pracowników zatrudnionych w jednostkach wojskowych i to zarówno w zakresie w jakim podlegają orzecznictwu sądów wojskowych (część wojskowa kk), jak i (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dodatkowe zobowiązanie podatkowe a prawo wspólnotowe

  zapobieganie niektórym rodzajom oszustw podatkowych lub unikaniu opodatkowania w rozumieniu art. 27 ust. 1 szóstej dyrektywy 77/388, ze zmianami.3)      Artykuł (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  uwzględnić poniższe zasady. Zgodnie z art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, do majątku osobistego każdego z małżonków należą: przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności (...)

 • Obywatel będzie chroniony jak funkcjonariusz publiczny

  wolności albo pozbawieniem wolności do roku. Po zmianie przepisów będzie on odpowiadał na podstawie art. 222 § 1 K.k., przewidującego za naruszenie nietykalności funkcjonariusza (...)

 • Sejm - debata w sprawie nietrzeźwych kierowców

  poseł Stanisław Rydzoń z Lewicy.„Mamy już przewidziane w kodeksie karnym wystarczająco surowe kary za przestępstwo z art. 178a kk, a mimo tego nie widać poprawy na drogach. Klub Lewicy (...)

 • PiS proponuje: surowe kary dla pijanych kierowców

  art. 178a par 1 kk. Recydywa ma obligatoryjnie skutkować dożywotnią utratą prawa jazdy. Proponowana nowelizacja  likwiduje obowiązującą teraz fakultatywność w zakresie możliwości (...)

 • Akt oskarżenia w sprawie siedmiu żołnierzy z Nangar Khel

  zarzuca się popełnienie zbrodni przeciwko ludności cywilnej (określonych w art. 122 i w art. 123 kk.). Na konferencji przedstawiono faktyczny stan wydarzeń z 16 sierpnia ubiegłego (...)

 • Przedawnienie przestępstwa oszustwa

  Po jakim terminie przedawnienia się przestępstwo oszustwa (art. 286 par. 1 k.k.)? Karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat: 30 - gdy czyn stanowi zbrodnię

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane