Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Upoważnienie sekretarza gminy przez wójta

  Czy sekretarz gminy może wykonywać kompetencje wójta gminy? Zgodnie z art. 33 ust. 4 ustawy o samorządzie gminnym: 4. Wójt może powierzyć prowadzenie określonych spraw gminy w swoim (...)

 • Zasady potrącania kosztów pracowniczych

  chorobowe, zalicza się zgodnie z art. 20 ustawy o PIT do przychodów z tzw. innych źródeł. Zatem jeśli w danym miesiącu pracownik uzyskał jedynie zasiłek z ZUS, to dochodu tego nie można pomniejszyć (...)

 • PIT 2012. Darowizna zmniejszy podatek

  , upowszechniania i ochrony praw dziecka;32) przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;33) działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zrezygnować z metody kasowej?

  będzie składała deklaracji kwartalne. Należy uznać, że w tej sytuacji znajdzie zastosowanie przepis art. 99 ust. 3 ustawy po VAT, zgodnie z którym mali podatnicy, którzy nie wybrali metody

 • Surogacja, która dotyczy majątków osobistych współmałżonków

  wspólności małżeńskiej wchodzą do majątku wspólnego (w braku umów odnośnie majątku małżeńskiego). Natomiast zgodnie z art. 33 pkt 10 k.r.o. do majątku osobistego każdego (...)

 • Uznaniowość premii i wynagrodzenie w razie choroby

  z przepisami kodeksu pracy. Zgodnie z art. 92§1 pkt 1 k.p. pracownik ma prawo do 80% wynagrodzenia w razie choroby trwającej łącznie do 33 dni, jeżeli obowiązujące u danego pracodawcy przepisy (...)

 • Nie każdą darowiznę odliczysz w PIT

  ;przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;33)  działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym (...)

 • Podwyższanie wartości działki przez urząd skarbowy

  różni się o więcej niż 33% od wartości podanej przez podatnika, koszty opinii ponosi podatnik. Oczywiście cena przyjęta przez organ podatkowy powinna odzwierciedlać wartość rynkową nieruchomości, (...)

 • Pozwolenie na budowę

  będzie się starał drugi? WitamyZgodnie z art. 33 ust. 2 pkt 3) prawa budowlanego do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, (...)

 • Odmowa obrońcy przy przesłuchaniu niekonstytucyjna?

  dokumentu art. 46, ponieważ - jak głosi art. 33, ust. 1 Konstytucji RP - ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie. - (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane