Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samowola budowlana

  jest może jakiś termin przedawnienia z tym związany? Jeśli chodzi o skutki upływu czasu na legalizację samowoli budowlanej, to jest to regulowane w art. 33 ustawy nowelizującej prawo budowlane (...)

 • Darowizna nieruchomości dla syna

  osobistego każdego z małżonków,  środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków.Z kolei w art. 33 kro zawarty jest katalog

 • Odsetki za zwłokę a upadłość

  , to nie zawiesiłoby to naliczania odsetek od zaległości podatkowych? Jeśli tak, do od jakiego momentu (złożenie wniosku, czy wszczęcie postępowania)? Jaki przepis reguluje tę kwestię? Zgodnie z art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wysokość ceny mieszkania

  art. 6 ust. 1 plt 1 lit c) ustawy o PCC, podstawę opodatkowania (a więc kwotę, od której oblicza się 2-procentowy podatek) stanowi wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego.Jak stanowią (...)

 • Rozliczenia między małżonkami - opinia prawna

  by sprawiało, że zwrot by się nie należał (art. 411 pkt 1 k.c.). rozliczenia, nakłady, majątek osobisty, wspólny, małżonkowie, wspólność, spadek, wydatki, dziedziczenie, dzieci

 • Zasady zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Niemczech

  państwie (wg art. 33 § 1 zdanie pierwsze ustawy z dnia 12 listopada 1965 r. - Prawo prywatne międzynarodowe; tak: wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Wypowiedzenie umowy na zastępstwo pracownika

  .? Zgodnie z przepisem art. 33[1] kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony w okolicznościach, o których mowa art. 25 § 1 zdanie drugie (umowa na czas (...)

 • Rejestracja koparki - pojazdu samochodowego

  prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego (art. 2 pkt 33 ustawy). Zgodnie z powyższym, koparka (kołowa) jako pojazd którego konstrukcja umożliwia (...)

 • Pieniądze z polisy a majątek wspólny

  widoków powodzenia na przyszłość (art. 33 pkt. 6 k.r.o.). Co ważne nawet zawarcie przez małżonków umowy majątkowej małżeńskiej, na której mocy zostanie rozszerzona wspólność ustawowa, (...)

 • Nabycie nieruchomości przez obcokrajowca

  ustawową wspólnością majtkową małżonków. Jeśli zawarli państwo majątkową umowę małżeńską, obowiązywał będzie Państwa ustrój majątkowy wprowadzony w tej umowie. Art. 33 pkt.2 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane