Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek dowodowy z akt sprawy

  spełnione, to jest czyn z art. 190 § 1 kk - gdyż stwierdził, iż podejrzana nie popełniła zarzucanego jej czynu. W sprawie tej (dochodzenie prokuratorskie), żaden ze świadków oskarżenia (...)

 • Brak odpowiedzi prokuratury na wnioski dowodowe

  Przeciwko mnie prokuratura prowadziła dochodzenie w zw. z art. 270 par. 1 k.k. W dniu 29 maja 2006 roku zostałem - jako podejrzany - zaznajomiony z materiałami dochodzenia. Ponieważ było to końcowe

 • Naruszenie dóbr osobistych poprzez oskarżenia

  powództwa cywilnego (ale nie karnego z art. 212 kk) wytoczyć sprawę, w której chcę się domagać usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych i wystosowanie przeprosin na łamach lokalnej (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana terminu stawiennictwa w prokuraturze

  W związku z tym, iż przebywam za granicą, żona odebrała pismo z prokuratury o zawieszeniu postępowania wobec mojej osoby z art.284 par.1 kk, ponieważ nie miałem możliwości odebrania wezwania. (...)

 • Małżonek jako osoba współpracująca

  , że nie zgłosiłem jej do ubezpieczenia społecznego (art. 219 kk). Prawdą jest, że tego nie uczyniłem, ale wspomaganie mojej pracy przez żonę nie nosiło żadnych znamion stosunku pracy. Nie (...)

 • Jak uniknąć egzekucji zaległości za jazdę bez biletu?

  ustawy – tj. z przepisem art. 33 a, który w ust. 3 stanowi, że w razie stwierdzenia braku odpowiedniego dokumentu przewozu przewoźnik lub organizator publicznego transportu zbiorowego (...)

 • Służebność przejazdu

  byłby to bowiem dostęp trwały, a o taki właśnie chodzi w art. 145. Takie też stanowisko zajął Sąd Najwyższy w orzeczeniu wydanym jeszcze na podstawie art. 33 pr. rzecz. (orz. z 7 (...)

 • Majątek wspólny małżonków a masa spadkowa

  przez oboje małżonków lub przez jednego z nich. Wyjątkiem będą rzeczy nabyte za majątek osobisty, które zgodnie z art. 33 pkt 10 również stanowią majątek osobisty. Jeżeli (...)

 • Emerytura osoby ubezpieczonej w KRUS

  , art. 24a lub art. 184 przepisów emerytalnych. Zatem z przepisu tego wynika, iż jeżeli w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego dana osoba nabędzie prawo do dwóch świadczeń: (...)

 • Prywatny akt oskarżenia o spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowi (art. 157 § 2 kk)

  Spowodowanie tzw. lekkiego uszczerbku na zdrowiu (naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni) ścigane jest z oskarżenia prywatnego. Akt oskarżenia może ograniczyć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane