Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dywidenda a wspólnota majątkowa

  teściów, wydaje się zasadnym uznać, iż sama darowizna weszła w skład majątku osobistego obdarowanego. Wynika to z treści art. 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Rozważając zaś (...)

 • Umowa z firmą zagraniczną

  (art. 32 ustawy – Prawo prywatne międzynarodowe). W takim wypadku zastosowanie znajdzie art. 33 §2 ustawy, który stanowi, że do takich stosunków pracy stosuje się przepisy państwa, (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  , np. obraz został przekazany (fizycznie) wdowie (art. 888 §1 kodeksu cywilnego). W tym wypadku, ciężar dowodu, że umowa darowizny została ważnie zawarta spoczywał będzie na wdowie (art. 6 (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  nabycia go ze środków pochodzących z Pańskiego majątku odrębnego czyli np: nabytego przed zawarciem małżeństwa (art. 33 pkt 3 k. r. o.). Jeżeli kupił więc Pan mieszkanie wyłącznie za (...)

 • Zaległości podatkowe a rozdzielność majątkowa

  wspólności majątkowej (por. art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). odpowiedzialność małżonka, intercyza, wspólność majątkowa

 • Darowizna na rzecz małżonków a kwestie podatkowe

  . art. 195 i nast. Kodeksu cywilnego). Szczególne skutki powyższej czynności dotyczą również stosunków własnościowych między małżonkami. Zgodnie z art. 33 pkt 2 Kodeksu rodzinnego (...)

 • Sądowe oględziny nieruchomości

  wydania decyzji, o której mowa w art. 33 ust. 1, upoważniony geodeta tymczasowo utrwala punkty graniczne według ostatniego stanu spokojnego posiadania, dokumentów i wskazań stron, (...)

 • W jakiej części mieszkanie nabyte przed ślubem wchodzi do masy spadkowej

  przedmioty w nim nie wymienione stanowią majątek wspólny. Art. 33. Do majątku osobistego każdego z małżonków należą: 1) przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności (...)

 • Małżeńskie ustroje majątkowe - definicja

  Jakie ustroje majątkowe małżeńskie występują na gruncie polskiego prawa? 1. wspólność majątkowa (może wynikać z ustawy - art. 31-46 k.r.o. lub z umowy - art. 47 k.r.o.) - (...)

 • Dodatkowe zobowiązanie podatkowe a prawo wspólnotowe

  zapobieganie niektórym rodzajom oszustw podatkowych lub unikaniu opodatkowania w rozumieniu art. 27 ust. 1 szóstej dyrektywy 77/388, ze zmianami.3)      Artykuł (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane