Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Osobowość prawna Wojskowego Koła Łowieckiego

  Czy Wojskowe Koło Łowieckie może być ustawowo uznane za osobę prawną? Zgodnie z art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (tekst jednolity: Dz.U. 2005 r., Nr (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  z wygaśnięciem zobowiązania. Podstawą jest art. 11 ustawy o podatku od spadków i darowizn, który stanowi, że jeżeli na skutek przyjęcia spadku lub darowizny następuje zwolnienie nabywcy z zobowiązania

 • Wycofanie wypowiedzenia umowy o pracę

  umowy o pracę art. 33 k.p.). Dzisiaj pracownik był u pracodawcy, stwierdził, że pochopnie złożył wypowiedzenie i chciałby wycofać pismo. Pracodawca uważa, że jest on dobrym pracownikiem (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  Rodzice przekazują synowi, Panu X darowiznę w wysokości 50 tys. W myśl przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (art. 33) odrębny majątek każdego z małżonków stanowią przedmioty majątkowe (...)

 • Wspólność majątkowa a działalność gospodarcza

  wymienione przez kodeks rodzinny w art. 33. Do majątku osobistego należą: przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej; przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, (...)

 • Czas pracy i odpoczynku policjanta

  Jakie przepisy regulują czas pracy i odpoczynku policjanta? Zagadnienie czasu pracy policjantów regulują przepisy art. 33 ustawy o Policji (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 7 poz. 58 ze zm

 • Zwolnienie lekarskie

  wystawia zaświadczenie, które jest traktowane na równi z zaświadczeniem stwierdzającym brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku, wydanym w art. 229 § 4 Kodeksu pracy.   Zgodnie (...)

 • Spółka cywilna a podział majątku

  , wprowadzono pkt. 3 w przepisie art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który stanowi, iż prawa majątkowe wynikające ze wspólności łącznej podlegającej odrębnym przepisom (a tak jest (...)

 • Darowizna nieruchomości a małżeństwo

  darowizny własności nieruchomości co do zasady nie powoduje powstania prawa własność na rzecz małżonki brata. Zgodnie bowiem z dyspozycją art. 33 ptk. 2) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (...)

 • Zaświadczenie dla WKU o pobycie za granicą

  pełnomocnictwa notarialnego. Podczas, gdy art. 33 kpa wprost mówi, iż pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu. Jeżeli dojście do porozumienia z organem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane