Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona prawa autorskiego reprodukcji obrazów

  słuszne interesy twórcy. Twórcy przysługuje wówczas prawo do wynagrodzenia (art. 33 ust. 3 ustawy). Należy jednak zaznaczyć, że autorskie prawa majątkowe (czyli prawo do wynagrodzenia) gasną (...)

 • Majątek osobisty obdarowanego małżonka

  W czasie trwania małżeństwa otrzymałem od ojca darowiznę w postaci ziemi. Czy ziemia ta wchodzi w skład majątku wspólnego małżonków? Zgodnie z art. 33 punkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

 • Wynagrodzenie w okresie wypadku przy pracy

  wypłacać wynagrodzenie tylko za pierwsze 33 dni niezdolności do pracy. W okresie w którym przysługuje wynagrodzenie zasadnicze (a więc także w okresie niezdolności pracownika do pracy wskutek wypadku) (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie lekarskie a zwolnienia grupowe

  więc 33 dni (gdy pracodawca płaci wynagrodzenie chorobowe) oraz okres pobierania zasiłku chorobowego, który wynosi 6 miesięcy (9 miesięcy w przypadku gruźlicy). pracownik, zwolnienie, grupowe

 • Wypłata odszkodowania a majątek małżonków

  , czy stanowią odrębną własność poszkodowanego małżonka? Zgodnie z postanowieniami art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego przedmioty uzyskane z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała (...)

 • Zakup nieruchomości przez małżonków

  wspólnego. Zasadą bowiem jest, iż pomimo, iż pomiędzy małżonkami istnieje ustrój wspólności majątkowej, to każdy z małżonków posiada jeszcze majątek odrębny. I tak na mocy art. 33 (...)

 • Oświadczenie o pochodzeniu środków pieniężnych

  mieć podstawy do tego. Zgodnie z treścią art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego odrębny majątek każdego z małżonków stanowią: 1) przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności (...)

 • Dziedziczenie mieszkania a wspólność majątkowa

  nie, to jak to prawnie załatwić by np.: w razie mojej śmierci czy wypadku mogła swobodnie nim zarządzać? Zgodnie z art33. odrębny majątek każdego z małżonków stanowią (...)

 • Darowizna na rzecz jednego z małżonków

  także stanowić będzie majątek wspólny. Jeżeli zaś kwoty te przekazywane sa tylko Pani mężowi, to zgodnie z art. 33 pkt 2 k.r.o., przedmioty (pieniądze także) majątkowe nabyte przez dziedziczenie, (...)

 • Spadek po ojcu

  małżonka zmarłego). Dziedziczą Panie w częściach równych – każda po ½. Warto tutaj wskazać, iż zgodnie z art. 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, do majątku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane