Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Poręczenie wekslowe osoby w związku małżeńskim

  . 33 pkt 9, a jeżeli wierzytelność powstała w związku z prowadzeniem przedsiębiorstwa, także z przedmiotów majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa. poręczenie wekslowe, ospowiedzialność

 • Ubezpieczenie z umowy o pracę z pracownicą w ciąży

  związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek niezwłocznego wystawienia pracownikowi świadectwa pracy – zgodnie z art. 97 kodeksu pracy. Jest to obowiązek pracodawcy

 • Nabycie przedmiotu po zawarciu małżeństwa

  Czy przedmiot spadku nabytego przeze mnie po zawarciu małżeństwa stanowi mój majątek odrębny czy też rozciąga się nań wspólność majątkowa? Art. 33 ust 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koniec umowy o pracę a zasiłek chorobowy

  upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Konstrukcja przewidziana w art. 41 kodeksu pracy polega na zakazie złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu umowy (...)

 • Zasady wymiaru kary grzywny

  regulowane są przez przepisy kodeksu karnego. W jego art. 33 postanowiono, iż grzywnę wymierza się w stawkach dziennych, określając liczbę stawek oraz wysokość jednej stawki; jeżeli ustawa (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby

  w związku z chorobą zakaźną - trwającej łącznie do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego - pracownik zachowuje prawo do 80% wynagrodzenia, chyba że obowiązujące u danego pracodawcy przepisy (...)

 • Darowizna na rzecz jednego z małżonków

  mieszkanie jest odrębnym majątkiem i w razie rozwodu lub zadłużenia męża nie jest brane pod uwagę? Czy też trzeba sobie zażyczyć takiej klauzuli? Zgodnie z art. 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego (...)

 • Darowizna pieniędzy w czasie trwania małżeństwa

  stanowiło moją własność odrębną i nie podlegało podziałowi majątku w przyszłości? Zgodnie z treścią art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego odrębny majątek każdego z małżonków (...)

 • Ochrona prawa autorskiego reprodukcji obrazów

  słuszne interesy twórcy. Twórcy przysługuje wówczas prawo do wynagrodzenia (art. 33 ust. 3 ustawy). Należy jednak zaznaczyć, że autorskie prawa majątkowe (czyli prawo do wynagrodzenia) gasną (...)

 • Majątek osobisty obdarowanego małżonka

  W czasie trwania małżeństwa otrzymałem od ojca darowiznę w postaci ziemi. Czy ziemia ta wchodzi w skład majątku wspólnego małżonków? Zgodnie z art. 33 punkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane