Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przetarg a pozwolenie na budowę

  , materiałowe i funkcjonalne.  Z kolei, zgodnie z art. 33 ustawy, wartość zamówienia na roboty budowlane ustala się na podstawie:  kosztorysu inwestorskiego sporządzanego na etapie (...)

 • Wygaśnięcie użytkowania wieczystego

  i wskazuje okres czasu na jaki została zawarta. Zakładamy również, że umowa użytkowania wieczystego nie przewiduje możliwości jej wypowiedzenia. Zgodnie z art. 33 ustawy o gospodarce nieruchomościami

 • VAT przy imporcie towarów

  obowiązek zapłaty cła. Podatnicy dokonujący importu towarów są obowiązani, zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy o VAT, do samodzielnego obliczania i wykazywania w zgłoszeniu celnym kwot podatku (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fundusz remontowy w SM

  sądowego nie zwalnia z dokonywania wpłat na fundusz remontowy. Wystąpienie na drogę postępowania wewnątrzspółdzielczego następuje na zasadach art. 32 i art. 33 paragraf 2 ustawy Prawo (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  przez przedsiębiorców posiadających uprawnienia do wykonywania transportu drogowego – posiadających licencję (art. 33 ustawy o transporcie drogowym). Kontrola dokonywana przez I.T.D. mogła (...)

 • Dywidenda a wspólnota majątkowa

  teściów, wydaje się zasadnym uznać, iż sama darowizna weszła w skład majątku osobistego obdarowanego. Wynika to z treści art. 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Rozważając zaś (...)

 • Umowa sprzedaży mieszkania przez małżonków

  którejkolwiek kategorii wymienionej w sposób wyczerpujący do składników majątku odrębnego małżonka (art. 33 kro). Z tych zatem powodów usprawiedliwione było zastrzeżenie, iż zbywane prawo (...)

 • Umowa z firmą zagraniczną

  (art. 32 ustawy – Prawo prywatne międzynarodowe). W takim wypadku zastosowanie znajdzie art. 33 §2 ustawy, który stanowi, że do takich stosunków pracy stosuje się przepisy państwa, (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  , np. obraz został przekazany (fizycznie) wdowie (art. 888 §1 kodeksu cywilnego). W tym wypadku, ciężar dowodu, że umowa darowizny została ważnie zawarta spoczywał będzie na wdowie (art. 6 (...)

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  nabycia go ze środków pochodzących z Pańskiego majątku odrębnego czyli np: nabytego przed zawarciem małżeństwa (art. 33 pkt 3 k. r. o.). Jeżeli kupił więc Pan mieszkanie wyłącznie za (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane