Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa sprzedaży mieszkania przez małżonków

  którejkolwiek kategorii wymienionej w sposób wyczerpujący do składników majątku odrębnego małżonka (art. 33 kro). Z tych zatem powodów usprawiedliwione było zastrzeżenie, iż zbywane prawo (...)

 • Umowa z firmą zagraniczną

  (art. 32 ustawy – Prawo prywatne międzynarodowe). W takim wypadku zastosowanie znajdzie art. 33 §2 ustawy, który stanowi, że do takich stosunków pracy stosuje się przepisy państwa, (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  , np. obraz został przekazany (fizycznie) wdowie (art. 888 §1 kodeksu cywilnego). W tym wypadku, ciężar dowodu, że umowa darowizny została ważnie zawarta spoczywał będzie na wdowie (art. 6 (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  nabycia go ze środków pochodzących z Pańskiego majątku odrębnego czyli np: nabytego przed zawarciem małżeństwa (art. 33 pkt 3 k. r. o.). Jeżeli kupił więc Pan mieszkanie wyłącznie za (...)

 • Zaległości podatkowe a rozdzielność majątkowa

  wspólności majątkowej (por. art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). odpowiedzialność małżonka, intercyza, wspólność majątkowa

 • Darowizna na rzecz małżonków a kwestie podatkowe

  . art. 195 i nast. Kodeksu cywilnego). Szczególne skutki powyższej czynności dotyczą również stosunków własnościowych między małżonkami. Zgodnie z art. 33 pkt 2 Kodeksu rodzinnego (...)

 • Zlecenie ewidencji członkowi zarządu

  umownych nakazuje stosować do sprawowania zarządu przepisy ustawy (art. 22 ust. 3 pkt 10 w związku z art. 33 ustawy o własnosci lokali).   wspólnota mieszkaniowa, zarząd nieruchomości, (...)

 • Nabycie prawa do emerytury

  do emerytury, wcześniej niż z mianowanym pracownikiem samorządowym - mężczyzną, jest niezgodny z art. 32 i 33 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej." (wyrok TK z dnia 5 grudnia 2000r. sygn. K

 • Obywatel będzie chroniony jak funkcjonariusz publiczny

  wolności albo pozbawieniem wolności do roku. Po zmianie przepisów będzie on odpowiadał na podstawie art. 222 § 1 K.k., przewidującego za naruszenie nietykalności funkcjonariusza (...)

 • Sejm - debata w sprawie nietrzeźwych kierowców

  poseł Stanisław Rydzoń z Lewicy.„Mamy już przewidziane w kodeksie karnym wystarczająco surowe kary za przestępstwo z art. 178a kk, a mimo tego nie widać poprawy na drogach. Klub Lewicy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane