Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wprowadzenie czasowego zakazu noszenia broni

  Jaki zakaz noszenia broni będzie obowiązywał?Na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, jeżeli interes bezpieczeństwa państwa lub porządek publiczny tego wymagają

 • Projekt dyrektywy Blue Card

  nierównego traktowania pracowników wykonujących tę samą pracę. Proponowane w projekcie rozwiązanie budzi w związku z tym poważne wątpliwości w odniesieniu do propozycji brzmienia art. (...)

 • W sprawie strategii antydopingowej w Polsce

  informacji na temat stosowania środków anabolicznych i innych form dopingu w sieci internetowej.W związku z powyższym, działając w oparciu o art. 13 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 15 lipca 1987 (...)

 • Opinia prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PKPP Lewiatan o zatrudnianiu fachowców spoza Unii

  poważne wątpliwości w odniesieniu do propozycji brzmienia art. 15 (1) (a) projektu, wprowadzającego zasadę równego traktowania - w zakresie wynagrodzeń - obywateli państw trzecich z obywatelami (...)

 • Spotkanie Grupy Roboczej ds. Statystyk Migracyjnych

  , Niderlandów, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Głównym tematem spotkania był art. 6 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie statystyk Wspólnoty (...)

 • Pora na rady pracowników!

  przedsiębiorstwie państwowym "Porty Lotnicze" (Dz. U. 1987 r., Nr 33, poz. 185); Ustawa z dnia 10 lipca 1985 r. o przedsiębiorstwach mieszanych (Dz. U. 1985 r., Nr 32, poz. 142, ze zm.); Ustawa z dnia (...)

 • Kto może udzielić gwarancji lub poręczenia za zobowiązania podatkowe?

  . FORTIS BANK POLSKA S.A. 31. GE Money Bank S.A. 32. Getin Bank S.A. 33. GMAC Bank Polska S.A. 34. Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. 35. HSBC Bank Polska S.A. 36. ING Bank Śląski S.A. 37. INWEST-BANK S.A

 • Zasada surogacji - definicja

  Na czym polega zasada surogacji? Zasada surogacji szerzej opisana jest w art. 33 pkt. 10 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Zgodnie z tym przepisem przedmioty majątkowe nabyte w zamian za składniki

 • Odziedziczenie spadku przez jednego z małżonków

  jeden z małżonków nabył w drodze dziedziczenia, zapisu lub darowizny będą zasadniczo wchodzić tylko w skład jego majątku osobistego (art. 33 pkt. 2 kro). Nie ma tutaj znaczenia, czy (...)

 • Podział quoad usum a prawo do pożytków z przydzielonych umownie części rzeczy

  , że umowa quoad usum może bowiem kształtować stosunki wzajemne między współwłaścicielami na tle korzystania z rzeczy wspólnej inaczej, niż wynika to z art. 206 k.c. i postanowienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane