Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka cywilna a podział majątku

  , wprowadzono pkt. 3 w przepisie art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który stanowi, iż prawa majątkowe wynikające ze wspólności łącznej podlegającej odrębnym przepisom (a tak jest (...)

 • Darowizna nieruchomości a małżeństwo

  darowizny własności nieruchomości co do zasady nie powoduje powstania prawa własność na rzecz małżonki brata. Zgodnie bowiem z dyspozycją art. 33 ptk. 2) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (...)

 • Zaświadczenie dla WKU o pobycie za granicą

  pełnomocnictwa notarialnego. Podczas, gdy art. 33 kpa wprost mówi, iż pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu. Jeżeli dojście do porozumienia z organem (...)

 • Porada prawna na temat art 33 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 33 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skład majątku wspólnego małżonków

  mienie zabużańskie, będzie to również wspólny majątek? Przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowią wprost, co należy zaliczyć do majątku odrębnego małżonków. Art 33 kro stanowi, (...)

 • Małżeńskie stosunki majątkowe

  . Trudno bowiem przyporządkować go jakiemukolwiek składnikowi majątku osobistego uregulowanego w art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. O ile bowiem ekwiwalent, o którym mowa w pytaniu, został (...)

 • Czym zajmuje się samorząd terytorialny?

  (np. art. 33 ustawy o administracji rządowej w województwie).   Podstawa prawna: Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r., Nr 78, poz. 483); Ustawa (...)

 • Właściwość sądu w stosunkach międzynarodowych

  chodzi o odszkodowanie za wypadek? Zgodnie z art. 33 prawa międzynarodowego prywatnego jeżeli strony nie dokonały wyboru prawa (w umowie o pracę), stosunek pracy podlega prawu państwa, w którym (...)

 • Wybór członków Rady Nadzorczej - głosowanie grupami

  innych jeszcze zdarzeń prawnych, przewidzianych w kodeksie spółek handlowych. Mowa tutaj w szczególności o sytuacji opisanej w art. 385 par. 3, 4 i 8 ksh. Mianowicie wybór członków rady nadzorczej (...)

 • Poręczenie wekslowe osoby w związku małżeńskim

  . 33 pkt 9, a jeżeli wierzytelność powstała w związku z prowadzeniem przedsiębiorstwa, także z przedmiotów majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa. poręczenie wekslowe, ospowiedzialność

 • Ubezpieczenie z umowy o pracę z pracownicą w ciąży

  związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek niezwłocznego wystawienia pracownikowi świadectwa pracy – zgodnie z art. 97 kodeksu pracy. Jest to obowiązek pracodawcy

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane