Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosowanie ustawy o STIR

  pomyłki lub nastąpiło bez wiedzy podatnika;  art. 96 ust. 9j ustawy o VAT - jeżeli podatnik, o którym mowa w art. 96 ust. 9 pkt 5 ustawy o VAT, udowodni że prowadzone (...)

 • Kierujący pojazdami

  2, A, B1, B, B+E lub T wydaje się na okres 15 lat, z tym że: a) okres ten może być krótszy, o ile wynika to z orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 11 ust. 1 (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  spółdzielni socjalnej Podstawą prawną tej formy pomocy są art. 46 ust. 1 pkt 2 i art. 46 ust. 1b ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach (...)

 • Porada prawna na temat art 30b ustawy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30b ustawy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  użytkowanie wieczyste, oraz określa się sposób korzystania z nieruchomości, stosownie do art. 236 i art. 239 Kodeksu cywilnego.  2. Jeżeli przedmiotem umowy (...)

 • Co nowego w podatku dochodowym od osób prawnych?

  . 4-5, art. 17 ust. 1 pkt 57-58 ustawy o CIT) o dochody uzyskiwane z nieruchomości komercyjnych, (o których mowa w art. 24b ustawy o CIT) sklasyfikowanych wg Klasyfikacji (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan do projektu ustawy o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz niektórych innych ustaw

  . Postulujemy o wskazanie zastosowania Kodeksu postępowania administracyjnego, a w przypadku ostatecznego postanowienia - proponujemy skargę do sądu administracyjnego.3. Art. 1 pkt 10 (dotyczy art. (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  4-7 [ustawy o CIT]”. Prawa i wartości, o których mowa w art. 16b ust. 1 pkt 4-7 ustawy o CIT Przepis art. 16b, do którego odsyła art. 15e ust. (...)

 • Zmiany w GMO

  terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa w art. 49c ustawy; dokonanie wpisu do Rejestru Upraw GMO, o którym mowa we wprowadzanym do ustawy art. 49e. W art. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  tytułów określonych w art. 29, art. 30 ust. 1 pkt 2, 4, 4a, 5 13 oraz art. 30a ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 5.4a. (skreślony)4b. (skreślony)4c. Spółka (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  zawierające informacje, o których mowa w art. 299, przekazywane organom i osobom wymienionym w art. 298 pkt 4-7 oraz art. 299 § 2-4 oznacza się klauzulą „Tajemnica skarbowa”. Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

  Dzień dobry Jestem nowy na tym forum, ale zarejestrowałem się dokładnie po to by przedstawić pewien ciekawy, moim zdaniem, temat. Rzecz jest może (...)

 • Czy wycieczkę last minute można zareklamować?

  Czy mam prawo zareklamować nieudaną i niespełniającą warunków umowy wycieczkę last minute? To ze jest to własnie ten typ wycieczki skreśla taką (...)

 • Fotoradary

  Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Mam pytanie dot. art. 20 b ustawy o drogach publicznych, która to regulacja została dodana do ustawy z dniem (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - w czasie pożaru, po nim i remontu

  W dużym skrócie. Miał miejsce pożar w kamienicy. Spaleniu uległo jedno mieszkanie i fragmenty klatki schodowej. W obawie o konstrukcje budynku, ewakuowano (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane