Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

  praktyki funkcjonowania konkretnego organu. Gdy chodzi zaś o uprawnienia pokrzywdzonego, art. 305 par. 4 kpk przewiduje, iż pokrzywdzonego należy zawiadomić o wszczęciu, (...)

 • Ocena złożonego wniosku o popełnieniu przestępstwa

  uzasadniona w art. 190 par. 1 KK. Zgodnie z art. 305 par. 4 kpk przysługuje mi prawo zażalenia na powyższe postanowienie i zamierzam w terminie to zażalenie (...)

 • Skutki wyłączenia sędziów

  sprawa została zarejestrowana i otrzymała syg. akt, pokrzywdzony - na podstawie art. 315 par. 1 k.p.k. - złożył wniosek potwierdzony dowodami - dokumentami, aby sąd rejonowy - na podstawie (...)

 • Porada prawna na temat art 305 par 4 kpk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 305 par 4 kpk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew cywilny a powództwo adhezyjne

  postępowanie przygotowawcze, to może Pani oczywiście złożyć zażalenie w tej sprawie. Jeśli zażalenie okaże się bezskuteczne, to wtedy może Pani odwołać się do treści art. 69 par. 4 (...)

 • Powództwo cywilne w postępowaniu karnym

  prowadzący postępowanie przygotowawcze, to może Pan oczywiście złożyć zażalenie w tej sprawie. Jeśli zażalenie okaże się bezskuteczne, to wtedy może pan odwołać się do treści art. 69 par. (...)

 • Konsekwencje niewykonania wyroku

  par. 1 i 3 k.k. popełnionych w ciągu przestępstw i za to na podstawie art. 286 par. 3 k.k w zw. z art. 91 par. 1 k.k. oraz art. 34 k.k., art. 35 par. 1 (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu?

  przypadku art. 216 k.k., dotyczącym znieważenia:   Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga (...)

 • Podstawy wznowienia procesu karnego

  warunkowego umorzenia a także gdy potrzeba taka wynika z rozstrzygnięcia organu międzynarodowego działającego na mocy umowy międzynarodowej ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską (art. 540 par. (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia?

  osiedli, na mocy których możliwe jest uznanie dobrej wiary zakładu energetycznego. Należy wskazać art. 4 tej ustawy: Art. 4. 1. We wsiach lub osiedlach, objętych zarządzeniem (...)

 • Zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa

  postanowienie z prokuratury rejonowej o umorzeniu śledztwa. Powodem umorzenia był brak wniosku o ściganie pochodzącego od osoby uprawnionej na podstawie art. 17 par. 1 pkt 10 kpk. Zdziwiło (...)

 • Fałszywa opinia biegłego

  danych w opinii podałem biegłego do prokuratora rejonowego. Na podstawie art. 305 § 4 kpk wszczęto śledztwo o przestępstwo z art. 233 § 1 kk. Niebawem ma odbyć się kolejna (...)

 • Sfałszowanie dokumentu, a bezumowne korzystanie z przedmiotu spadkowego – opinia prawna

  postępowaniu przed sądem cywilnym. Co prawda Kodeks postępowania karnego przewiduje możliwość dochodzenia roszczeń majątkowych w postępowaniu karnym poprzez wytoczenie powództwa cywilnego (art. (...)

 • Zmiana zarzutu po odczytaniu go podejrzanemu

  się je podejrzanemu oraz przesłuchuje się go. Przepis art. 313 § 3 i 4 stosuje się odpowiednio.   W dochodzeniu nie jest wymagane sporządzenie postanowienia o przedstawieniu zarzutów (...)

 • Przywłaszczenie dokumentów a interwencja Policji

  zadaniem postępowania przygotowawczego jest m.in. także ustalenie, czy rzeczywiście popełnione zostało przestępstwo (art. 297 par. 1 pkt 1 kodeksu postępowania karnego, k.p.k.). (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane