Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustanie ubezpieczenia w KRUS

  lub zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej spowodują ustanie ubezpieczenia w ramach KRUS, co stwierdzi prezes tej instytucji w stosownej decyzji – art. 36 ust. 1 pkt. usr. (...)

 • Zamiana mieszkania na dom na działce siedliskowej

  mieszkania, gdyż jednym z celów wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit a) ustawy jest budowa, rozbudowa, nadbudowa, przebudowa, remont lub modernizacja własnego budynku mieszkalnego, jego (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę

  bezpośrednio jemu bądź też wierzycielowi. Kodeks postępowania cywilnego przewiduje sankcje za niedopełnienie przez pracodawcę w/w obowiązków. Przepis art. 886 reguluje tę sytuację: Art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Granice kontroli pracownika - opinia prawna

  w godność i inne dobra osobiste pracownika (art. 11[1] k.p.). W analizowanej sytuacji pracownicy przeprowadzają rozmowy telefoniczne w ramach wykonywanej pracy. Utrwalanie rozmów telefonicznych (...)

 • Żądanie zmiany nazwiska przez przysposobionego

  Mam 30 lat. Od momentu gdy ożeniłem się moja żona i córka (trzy lata później) noszą moje nazwisko. Ale jest to w rzeczywistości nazwisko mojego ojczyma. Gdy miałem 2 lata ojciec dokonał (...)

 • Użyczenie lokalu uczelni

  , kulturalnej.Natomiast co do uczelni, która otrzymała nieodpłatnie budynek (lub lokal), należy zauważyć, iż zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Czy ograniczenie maksymalnej opłaty z tytułu kosztów pomocy prawnej udzielonej z urzędu, ponoszonej przez Skarb Państwa jest usprawiedliwione?

  stwierdził, że stawka minimalna określona w § 11 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia z 2002 r. ma charakter przedmiotowy i odnosi się do wszystkich spraw z zakresu prawa pracy, bez względu (...)

 • Działalność gospodarcza a wykonywana osobiście

  osoba fizyczna może świadczyć usługi bądź w ramach działalności wykonywanej osobiście (art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwanej dalej „ustawą”) (...)

 • Pozew w sprawie wycofania kary nagany

  wypowiedzenia na zasadach przewidzianych w art. 52 i 53 k.p. Nie można również zabronić zatrudnionemu pracownikowi wykonywania pracy, gdyż takie działanie naruszałoby przepis art. (...)

 • Kuchenka gazowo-elektryczna a ulga podatkowa

  mieszkalnego oraz wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej, utworzonych na postawie odrębnych przepisów. Z kolei z treści art. 12 ust. 2 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane