Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sektor Transportu a pomoc de minimis

  okres trzech lat budżetowych nie może przekroczyć 100 000 Euro. Ponadto, zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt g, rozporządzenia nie stosuje się do: pomocy na nabycie pojazdów przeznaczonych (...)

 • Zawarcie umowy o pracę w sposób dorozumiany

  wykonująca pracę może wystąpić z powództwem o ustalenie istnienia stosunku pracy, jeżeli łączący strony stosunek prawny, wbrew zawartej między nimi umowie, ma cechy stosunku pracy. Odpowiedź (...)

 • Chorobowe po ustaniu tytułu ubezpieczenia

  osobie, która stała się niezdolna do pracy po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni. Z przedstawionej sytuacji (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż pojazdu wycofanego z ewidencji ŚT

  należy zaznaczyć, że stosownie do treści art. 24 ust. 2 pkt 1 ustawy dochodem lub stratą z odpłatnego zbycia składników majątku, o których mowa w art. 14 (...)

 • Pożyczka udzielona spółce jawnej przez wspólników

  uwagę na następujące zagadnienia: 1) Zgodnie z art. 1 ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych pożyczkę udzieloną spółce jawnej przez wspólnika uważa (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym

  podstawie art. 58 par. 1 kc taka umowa darowizny była by z mocy prawa nieważna.Stosując jednak do tej sytuacji (na podstawie art. 155 par. 2) odpowiednio art. (...)

 • Wykup pojazdu z leasingu

  od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie (wykup), to podatnik i tak będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego (na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku (...)

 • Ulga z tytułu systematycznego oszczędzania

  lokalu mieszkalnego, remont domu albo lokalu, o których mowa w pkt 1 i 2, z wyjątkiem bieżącej konserwacji i odnowienia mieszkania, spłata kredytu bankowego zaciągniętego na cele wymienione (...)

 • Jaki podatek dyskryminuje samochody używane z Unii?

  celnej, jak to zostało określone Rozporządzeniem Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiającym Wspólnotowy Kodeks Celny i Rozporządzeniem Komisji (EWG) nr 2454/93 z (...)

 • Przedawnienie tytułu wykonawczego

  odsetki. Czy zobowiązania moich rodziców wobec banku mogą ulec przedawnieniu (po upływie 10 lat od wyroku SR)? Zastosowanie w tym stanie rzeczy mieć będzie reguła opisana w art. 125 par. 1 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane