Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zamówienie z wolnej ręki

  udzielane innemu zamawiającemu, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 i 2, któremu przyznano, w drodze ustawy lub decyzji administracyjnej, wyłączne prawo do świadczenia tych (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  nieobecność w pracy. Zgodnie z art. 92 § 2 kodeksu pracy wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu podstawy wymiaru (...)

 • Dopuszczalność przetwarzania danych osobowych

  Czy przesłanki określające dopuszczalność przetwarzania danych, opisane w art. 23 ustęp 1 pkt 1-5 Ustawy o ochronie danych osobowych, są przesłankami koniecznymi do zaistnienia łącznie, (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustne zawiadomienie pracownika o zmianie miejsca wykonywania pracy a konsultacja z pracownikiem

  spółki w chwili zawarcia umowy.Przeniesienie siedziby firmy do innej miejscowości stanowi zmianę miejsca pracy w rozumieniu art. 29Kodeks pracy ( dalej k.p. ) Miejsce świadczenia (...)

 • Wcześniejsza wypłata wynagrodzenia za pracę

  dniu poprzedzającym.  Zgodnie z art. 86 pracodawca jest obowiązany wypłacać wynagrodzenie w miejscu, terminie i czasie określonych w regulaminie pracy lub w innych przepisach prawa pracy. (...)

 • Opodatkowanie dzierżawy urządzeń z Niemiec

  stanowi - zgodnie z treścią art. 86 ust. 2 pkt 4 ustawy - kwota podatku należnego od importu usług. Na podstawie ww. przepisów, w przypadku kiedy podatnik korzysta z przysługującego (...)

 • Zawiadomienie pracowników o przejęciu

  ? Ustawodawca w art. 23 [1] § 3 kodeksu pracy wskazuje sytuację przejęcia przez innego przedsiębiorcę przedsiębiorstwa , w którym nie działają zakładowe organizacje związkowe, gdzie (...)

 • Szkolenia BHP i badania pracownika tymczasowego

  obowiązków pracodawcy dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy innych niż określone w art. 9 ust. 2a w/w ustawy.Przepis art. 229 § 1 pkt 1 kodeksu pracy (...)

 • Stosunek pracy z nauczycielem bez kwalifikacji

  przedszkolnego? Zgodnie z art. 3 pkt 1 i 2 Karty Nauczyciela, ilekroć w przedmiotowej ustawie jest mowa o: nauczycielach bez bliższego określenia - rozumie się przez to (...)

 • Kiedy pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

  wynagrodzenia. Przesłanką rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia ze względu na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika i uzyskania odszkodowania (art. 55 § 1[1] (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane