Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uwłaszczenie na podstawie ustawy z 1971 r.

  Czy działka będąca własnością Skarbu Państwa i będąca we władaniu Powiatowego Zarządu Dróg Lokalnych jako droga publiczna może być uwłaszczona w trybie art. 1 ust. 1 lub ust. (...)

 • Stawka VAT na sprzedaż zwierząt

  ustalić stawkę VAT przy sprzedaży nieudokumentowanej? Jak stanowi art. 146 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w okresie od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej (...)

 • Projekt zmian w Kodeksie cywilnym i w ubezpieczeniach

  wycieczki zagranicznej, rzeczy znajdujące się poza granicami). Po uchyleniu § 2 w art. 807 K.c. do umowy ubezpieczenia stosować się będzie ogólna reguła prawa międzynarodowego prywatnego (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie odsetki i opłaty może pobierać osoba prowadząca lombard - opinia prawna

  aktach prawnych: Kodeks cywilny W kodeksie cywilnym po § 2 art. 359 dodane zostały § 21-23, które wprowadziły maksymalną wysokość odsetek, jakie mogą wynikać z czynności prawnej. (...)

 • Wynagrodzenie członka zarządu i prokurenta a ZUS

  osobiście w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 13 pkt 7  ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tak M. Rodzynkiewicz. (...)

 • Zwłoka a opóźnienie

  , Odpowiedzialność dłużnika ..., s. 109); inne przewidziane przez przepisy szczególne por. art. 561 § 1, art. 610, 635 kc (Komentarz do art. 476 k.c. - W.Popiołek (...)

 • Zawieszenie postępowania o zmianę postanowienia o nabyciu spadku - opinia prawa

  powiadomienie z sądu, że mam podać adresy osób uprawnionych do spadku po zmarłym uczestniku postępowania. Mam na to 14 dni. Jezeli tego nie uczynię, to zgodnie z art. 174 § 1 pkt 1 (...)

 • Ulga za Internet

  zastrzeżeniem art. 24 ust. 3, art. 29-30c oraz art. 30e, stanowi dochód ustalony zgodnie z art. 9, art. 24 ust. 1, 2, 4, 4a-4e, ust. 6 lub art. 24b ust. (...)

 • Sprzedaż obligacji a PCC

  wyszczególniona w art. 1 ust. 1 powołanej ustawy, taka czynność nie podlega temu podatkowi. O ewentualnym powstaniu obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży akcji

  dochód uzyskany ze zbycia akcji (udziałów) otrzymanych w drodze spadku albo darowizny - w części odpowiadającej kwocie zapłaconego podatku od spadków i darowizn.Z mocy art. 30b (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane