Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozwolenie na broń palną

  , i które również mogą stanowić podstawę cofnięcia pozwolenia na broń na z art. 15 ust. 1 pkt 6 ustawy o broni i amunicji.” Trafnie wskazuje J. Piórkowska-Flieger (...)

 • Przychód ze sprzedaży mieszkania

  poradzić? Czy będę zmuszona zapłacić podatek wraz z odsetkami? Proszę o pomoc. Z powazaniem Ewa Musielak Art. 10 ust. 1 pkt 8 stanowi, że źródłami przychodów jest odpłatne zbycie, (...)

 • Zbycie budowli będących przedmiotem aportu

  zwolnienie, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy dotyczy wyłącznie budynków i budowli. Nie oznacza to jednak, że sprzedaż prawa wieczystego użytkowania będzie opodatkowana. (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepisy o kasacji wyroku NSA niekonstytucyjne?

  skargi kasacyjnej. Trybunał Konstytucyjny orzeknie w sprawie zgodności: - art. 87 § 1 w związku z art. 88 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami (...)

 • Faktura zagraniczna a odliczenie VAT

  na kraj nabycia, czyli Polskę - transakcja odbyła się przez Internet). Czy mogę odliczyć tak naliczony VAT? Jakie wymogi formalne musiałaby spełniać taka faktura? W myśl art. 27 ust. 3 pkt (...)

 • Czy będzie mniej zobowiązanych do prowadzenia pełnej księgowości?

  spółki partnerskie mają obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości. Jaki limit przejścia na pełną rachunkowość obowiązuje obecnie?Zgodnie z obecnie obowiązującym przepisem art. 2 (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  . Natomiast zgodnie z art. 1552 § 1 kodeksu pracy, wymiar urlopu wypoczynkowego ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu o okres przebywania przez pracownicę na urlopie macierzyńskim. Oczywiście, (...)

 • Wznowienie postępowania administracyjnego - termin

  W związku z art. 145 par. 1 pkt 8) i art. 148 kpa złożono wniosek o wznowienie postępowania w sprawie zakończonej decyzją ostateczną. Okolicznością stanowiącą podstawę (...)

 • Sprzedaż domeny internetowej a podatek dochodowy

  "mojadomena.pl". Natomiast, zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 lit. c przychodem z działalności gospodarczej, są również przychody z odpłatnego zbycia wykorzystywanych na potrzeby (...)

 • Jak w zeznaniu rocznym odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne?

  , chorobowego oraz wypadkowego (art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy). Od dochodu podatnika odlicza się składki, określone w przepisach o systemie ubezpieczeń społecznych: zapłacone w roku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane