Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbieg egzekucji sądowych

  za pracę? Zgodnie z art. 882 § 1 pkt 3 kpc, dokonując zajęcia wynagrodzenia za pracę, komornik wzywa pracodawcę, aby w ciągu tygodnia, w razie istnienia przeszkód do wypłacenia wynagrodzenia (...)

 • Warunki do zmiany Sędziego w sprawie cywilnej

  wyłączenie sędzie jest zasadne należy zgodnie z art. 52 par. 1 do tego samego sądu (oczywiście sprawy tej nie rozstrzyga sąd, którego dotyczy postępowanie). Wyłączenie sędziego, (...)

 • Opinia dot. zmiany ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

  lokalnej pętli abonenckiej" [definicja w pkt. 5 w art. 2] oraz „dostęp telekomunikacyjny" [definicja w pkt. 6 w art. 2] a chyba nie o takie „dostępy" (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nagroda jubileuszowa a wypowiedzenie

  , nagrodę tą wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy. Jednak ta regulacja, przewidująca wcześniejszą wypłatę nagrody jubileuszowej w wypadku rozwiązania stosunku pracy, ma zastosowanie (...)

 • Niegodność dziedziczenia

  przesłanki zawiera orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 14 czerwca 2000r. Pojęcie ciężkiego przestępstwa użyte w art. 928 § 1 pkt 1 kc nie jest tożsame z terminem (...)

 • Mąż nie chce płacić alimentów na żonę.

  zobowiązanego. Dodatkowo powyższe zasady uzupełnione są przez regulację art. 60 § 2 k.r.o.: 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki

  maszyny nie były wniesione do używania lecz jako aport rzeczowy wchodzący w skład majątku firmy. Mój niepokój budzi przede wszystkim art. 66 k.s.h. Zgodnie z art. 64 ustawy Kodeks spółek (...)

 • Zanim powstanie statut spółki akcyjnej

  wskazane w art. 304 § 1 i § 2 kodeksu spółek handlowych, jednakże mieć na uwadze muszą ograniczenia wynikające  w szczególności z art. 304 § 3 (...)

 • Przekroczenie normy dobowej

  każdym systemie czasu pracy, także podstawowym, lecz powinno to wynikać z treści łączącego strony stosunku pracy. Pomijając powyższe wątpliwości stwierdzić należy, iż zgodnie z art. (...)

 • Firma angielska a remont

  nieruchomości, odliczenie VAT, inne cele). Jeżeli nieruchomość znajduje się w Polsce, przede wszystkim w zakresie podatku od towarów i usług (VAT) należy wskazać, iż zgodnie z art. 27 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane