Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przekroczenie normy dobowej

  każdym systemie czasu pracy, także podstawowym, lecz powinno to wynikać z treści łączącego strony stosunku pracy. Pomijając powyższe wątpliwości stwierdzić należy, iż zgodnie z art. (...)

 • Firma angielska a remont

  nieruchomości, odliczenie VAT, inne cele). Jeżeli nieruchomość znajduje się w Polsce, przede wszystkim w zakresie podatku od towarów i usług (VAT) należy wskazać, iż zgodnie z art. 27 ust. (...)

 • Uchwała o połączeniu spółek z o.o.

  . 501-503, art. 505 § 1 pkt 4-5, art. 512 i art. 513.  Przede wszystkim przepis ten daje możliwość pominięcia uchwały wspólników, ale nie przewiduje takiego obowiązku. (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenia nałożonej grzywny za wykroczenie

  uiszczenia grzywny przez skazanego. W takich przypadkach, zgodnie z art. 45 par. 1 kodeksu karnego wykonawczego, sąd może zamienić grzywnę nieprzekraczającą stu dwudziestu stawek dziennych, (...)

 • Darowizna udziałów w spółce jawnej

  nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego powstałego na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające dokonane po przejęciu pracodawcy jest dopuszczalne jeśli rozwiązanie nastąpi po upływie okresu ochronnego

  w trybie art. 23[1] kodeksu pracy stosuje się postanowienia dotychczasowego układu zbiorowego pracy (art. 241[8] § 1 kodeksu pracy), jeżeli wywołuje ono skutek (...)

 • Zbycie nieruchomości spółki przez prokurenta

  podejmowania czynności sądowych i pozasądowych, jakie są związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa (art. 109(1) par. 1 k.c. ), niemniej nie jest to pełnomocnictwo bezwzględne. (...)

 • Pełnomocnictwo trzeba przedłożyć w formie papierowej

  swoje umocowanie w sposób określony w art. 89 § 1 i art. 126 § 3 w zw. z art. 13 § 2 k.p.c. Inaczej mówiąc - nawet jeśli wniosek złożony jest (...)

 • Samorządowa ordynacja wyborcza zgodna z Konstytucją

  pkt 2, 3, 7, 9-16 ustawy z dnia 6 września 2006 r. o zmianie ustawy - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw są zgodne z preambułą, art. 2, art. (...)

 • Pokrycie kosztów badania wariograficznego

  prywatnego (pkt. 1) czy publicznego (pkt.2). Należy również zaznaczyć, że z uwagi na sytuacji rodzinną i majątkową gdy uiszczenie opłat byloby zbyt uciązliwe sąd może postanowić (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane