Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot VAT przy braku sprzedaży

  towarów, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 5;2) wartość nabytych towarów bez podatku naliczonego, o którym mowa w art. 87 ust. 3, w okresie (...)

 • Darowizna amortyzowanego samochodu

  zaewidencjonować ją w księdze przychodów i rozchodów? Wartość środków trwałych przekazanych w darowiźnie co do zasady podlega podatkowi od spadków i darowizn, a zatem, zgodnie z art. (...)

 • Okres ochronny a wcześniejsza emerytura

  wypowiedzenia umowy o pracę oparty jest na powszechnym poglądzie, że przez wiek emerytalny określony w art. 39 kodeksu pracy należy rozumieć wiek zezwalający na uzyskanie uprawnień w normalnym (...)

 • Porada prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata za złomowanie pojazdu

  następujące warunki: 1) pojazd jest zarejestrowany na terytorium kraju, zgodnie z odrębnymi przepisami; 2) pojazd wycofany z eksploatacji: a) jest kompletny, b) nie zawiera innych odpadów, (...)

 • Budowa ogrodzenia a zezwolenie

  przez przepisy prawa budowlanego. Wybudowanie ogrodzenia nieruchomości nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę - art. 29 ust. 1 pkt 23 Prawa budowlanego, ani nawet zgłoszenia – art. (...)

 • Udokumentowanie pracy w gospodarstwie rolnym

  ze stosunku pracy, okresów zatrudnienia w innych zakładach pracy, do stażu tego wlicza się pracownikowi także okresy prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego lub pracy w takim (...)

 • Coraz więcej firm korzysta z elastycznych form czasu pracy

  przedziału czasu, w którym pracownik samodzielnie decyduje o godzinie rozpoczęcia pracy. Ułatwia to pracownikom godzenie życia rodzinnego z pracą; Kodeks pracy przewiduje także (...)

 • Wartość zamówienia a dostawy tego samego rodzaju - opinia prawna

  podmiotowego oraz zakresu przedmiotowego stosowania ustawy, wraz z odnoszącymi się do każdej z tych kategorii wyłączeniami. I tak stosownie do art. 3 ust. 1 pkt. 1 i 2, ustawę (...)

 • Pozwolenia na budowę a rozbudowa

  korzystania z sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu, na zasadach ogólnych (zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego).Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo budowlane, (...)

 • Zatrudnienie kierowcy na umowę zlecenie

  pracy kierowcy i limit godzin pracy. Zakres zastosowania tej ustawy został określony w art. 1 tej ustawy. Co do zasady stosuje się ją co do kierowców, zatrudnionych na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane