Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy niezłożenie oświadczenia majątkowego powinno oznaczać utratę mandatu?

  dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw jest niezgodny z art. 31 ust. 3 Konstytucji i z art. 2 Konstytucji; 2. art. 26 ust. (...)

 • Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

  i organizacje społeczne czy Państwową Inspekcję Pracy.   2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje Może wystąpić w trzech formach (...)

 • Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonych samochodów osobowych

  podmiotom określonym w art. 2 projektu ustawy, prawo do zwrotu części uiszczonego podatku akcyzowego od samochodów osobowych nabytych wewnątrzwspólnotowo albo importowanych w okresie od 1 (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wpłaty na fundusz remontowy właściciela lokalu w spółdzielni - opinia prawna

  to zaniedbanie ze strony ustawodawcy, przepis ten bowiem nie jest skorelowany z aktualnym brzmieniem analizowanego przepisu dotyczącego funduszu remontowego. W związku z tym przepis art. 4 ust. 2 (...)

 • Treść zasady domniemania niewinności

  ta uwalnia oskarżonego od obowiązku dowodzenia swej niewinności (art. 74 par. 1 Kodeksu postępowania karnego [ dalej k.p.k] ), co powoduje, że na oskarżycielu spoczywa ciężar dowodu, (...)

 • Umowa zlecenie

  uprawnieniami niezbędnymi do należytego wykonania zlecenia.Warto przy tym podkreślić, że zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy o transporcie drogowym przedsiębiorca posiadający licencję (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 25 m² nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia stosownie do treści art. 30 ust. 1 pkt (...)

 • Przejęcie zakładu pracy przez nowego pracodawcę

  . Przekazanie informacji powinno nastąpić co najmniej na 30 dni przed przewidywanym terminem przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę. W terminie 2 miesięcy od przejścia (...)

 • Termin nadania obywatelstwa

  . Takie ukształtowanie roli prezydenta wynika również z interpretacji przepisów kpa (art. 5 § 2 pkt 3 i 4 oraz art. 18 pkt 1). Prezydent nie jest zatem związany przepisami (...)

 • Sprzedaż samochodu a podatek dochodowy

  upływie tego okresu przychód ze sprzedaży pojazdu używanego kiedyś w działalności gospodarczej jest wolny od podatku (art. 10 ust. 2 pkt 3 ww. ustawy, art. 12 ust. 1 pkt (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane