Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkolenia BHP i badania pracownika tymczasowego

  obowiązków pracodawcy dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy innych niż określone w art. 9 ust. 2a w/w ustawy.Przepis art. 229 § 1 pkt 1 kodeksu pracy (...)

 • Zawiadomienie pracowników o przejęciu

  ? Ustawodawca w art. 23 [1] § 3 kodeksu pracy wskazuje sytuację przejęcia przez innego przedsiębiorcę przedsiębiorstwa , w którym nie działają zakładowe organizacje związkowe, gdzie (...)

 • Stosunek pracy z nauczycielem bez kwalifikacji

  przedszkolnego? Zgodnie z art. 3 pkt 1 i 2 Karty Nauczyciela, ilekroć w przedmiotowej ustawie jest mowa o: nauczycielach bez bliższego określenia - rozumie się przez to (...)

 • Opinia prawna na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 30 par 1 pkt 2 kodeks pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

  wynagrodzenia. Przesłanką rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia ze względu na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika i uzyskania odszkodowania (art. 55 § 1[1] (...)

 • Projekt zmian w kodeksie karnym

  udokumentowane podlega przepadkowi, chociażby nie stanowiło własności sprawcy; art. 44 §4, 5 i 8 oraz art. 45 § 3, 4, 5 i 6 stosuje się odpowiednio.§3. Przepisów § 1 i 2 nie (...)

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu

  ? W jaki sposób należy to przeliczać? Udzielanie urlopu wypoczynkowego reguluje art. 154[2]. § 1 Kodeksu pracy. Art. 154[2].  § 1. Urlopu udziela (...)

 • Opodatkowanie gruntu pod stawami

  na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy? Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b) ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. (...)

 • Trzynastka dla pracownika samorządowego

  Konstytucyjny orzekł, że:- art. 1 ust. 3 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej jest niezgodny (...)

 • Ustanie ubezpieczenia w KRUS

  lub zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej spowodują ustanie ubezpieczenia w ramach KRUS, co stwierdzi prezes tej instytucji w stosownej decyzji – art. 36 ust. 1 pkt. usr. (...)

 • Zamiana mieszkania na dom na działce siedliskowej

  mieszkania, gdyż jednym z celów wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit a) ustawy jest budowa, rozbudowa, nadbudowa, przebudowa, remont lub modernizacja własnego budynku mieszkalnego, jego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane