Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kolejna nowelizacja Prawa budowlanego

  Prawa budowlanego:jeżeli na wzniesienie obiektu budowlanego jest wymagane pozwolenie na budowę i jest on zaliczony do kategorii V, IX-XVII, XX, XXII, XXIV, XXVII, XXVIII i XXX, o których (...)

 • Budowa tarasu

  obiektu budowlanego;Art. 29 prawa budowlanego zawiera wyliczenie sytuacji w których uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest konieczne. Są to następujące sytuacje:1) obiektów (...)

 • Samowola budowlana a milczenie organu

  . 30 ust. 1 pkt. 1 prawa budowlanego zamiar wznoszenia zabudowań, o których w art. 29 ust. 2 tejże ustawy podlega zgłoszeniu. Ustęp drugi tego artykułu stanowi, że w zgłoszeniu (...)

 • Porada prawna na temat art 29 prawa budowlanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 29 prawa budowlanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa domku letniskowego

  pozostanie budowlą w rozumieniu prawa budowlanego. Wobec tego, jako że nie kwalifikuje się do innej kategorii obiektów, dla których nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę zgodnie (...)

 • Remonty i prace budowlane

  , proszę o ich przytoczenie? Zgodnie a art. 29 Prawa budowlanego nie wymagają pozwolenia na budowę ani zgłoszenia prace polegające na budowie ogrodzeń, z wyjątkiem ogrodzeń przylegających (...)

 • Budowa na działce siedliskowej

  związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową o parametrach określonych w art. 29 Prawa budowlanego z 7 lipca 1994 r. Zatem to właśnie stanowi różnicę (...)

 • Domek na działce leśnej

  budową na działce rolnej omawia  natomiast artykuł: Chcesz wybudować dom na działce rolnej? Dowiedz się jak to zrobićPonadto, można wskazać że zgodnie z art. 29 Prawa budowlanego (...)

 • Mienie PKP

  zarząd powierniczy uległ przekształceniu w zarząd (wskutek skreślenia z dniem 3 sierpnia 1948 r. wyrazu powierniczy w art. 4, art. 6, art. 7 i art. 15 rozporządzenia Prezydenta (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  z chwilą zbycia prawa w drodze przetargu.. Art. 17[13]. Do egzekucji ze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu stosuje się odpowiednio przepisy o egzekucji z nieruchomości. Art. (...)

 • Obiekt tymczasowy

  Jak należy rozumieć 120 dni w art. 29 ust.12 prawa budowlanego w przypadku budowy kiosku ulicznego? Przytoczony w pytaniu przepis stanowi, iż pozwolenia na budowę nie wymaga budowa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane