Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nastąpi wznowienie postępowania karnego?

  zakończone prawomocnym orzeczeniem można wznowić, jeżeli: skazany, do którego zastosowano przepis art. 60 § 3 lub 4 Kodeksu karnego lub art. 36 § 3 Kodeksu karnego skarbowego, (...)

 • Jakie dowody są dopuszczane w procesie karnym, a jakie nie?

  swej niewinności (art. 74 § 1 kpk). Z uprawnienia tego może więc skorzystać na każdym etapie postępowania, także w drugiej instancji, poprzedzającym zamknięcie przewodu sądowego.Korzystanie (...)

 • Zaległe składki ZUS z FGŚP

  tym o możliwości dochodzenia odszkodowania czy to od członka zarządu, czy to od jej wspólników. Ci ostatni, zgodnie z art. 151 §4 kodeksu spółek handlowych, nie odpowiadają (...)

 • Opinia prawna na temat art 286 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 286 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  uprawnionej do pobierania alimentów, poddany został także ochronie karnej. Art. 209 § 1 k.k. stanowi, że podlega karze, kto uporczywie uchyla się od wykonywania ciążącego na nim (...)

 • Zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa

  Złożyłam pismo na policji, wnosząc m.in. o wszczęcie dochodzenia z mojego - pokrzywdzonego wniosku przeciwko dłużnikowi z art. 300 paragraf 1 i 2 kk. Śledztwo trwało 8 miesięcy. W maju br. (...)

 • Grzywna za jeden sms – opinia prawna

  drugiej jednak strony można by wyobrazić sobie sytuację, w której te same słowa mogłyby realizować znamiona groźby karalnej z art. 190 KK. Na marginesie tych rozważań warto zauważyć, że (...)

 • Moc wyroku karnego w postępowaniu cywilnym

  umarzające postępowanie karne (por. art. 66 § 1 k.k. i art. 342 § 1 k.p.k.), gdyż nie są to wyroki skazujące.” Moc, wyroku, karnego, w postępowaniu, cywilnym

 • Zmiana zarzutu po odczytaniu go podejrzanemu

  kwalifikowany jest jako wymuszenie zwrotu wierzytelności, czyli art. 191 § 2 kk. Zarówno w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów jak i w akcie oskarżenia prokuratura wskazuje, iż dla osiągnięcia (...)

 • Kiedy pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

  pracy oraz sposób prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. 1996 r., Nr 62, poz. 286, ze zmianami);  Ustawa z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (tekst pierwotny: Dz. U. 1991 r

 • Oszustwo nigeryjskie

  . Przestępstwo nigeryjskie jest ścigane przez polskie prawo. Jest to klasyczne oszustwo, o którym mowa w art. 286 kodeksu karnego: „Kto - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 286 1kk

  Witam, jesli ktos czerpal korzystci majatkowe nielegalnie a cala wine po udowodnieniu na policji tej osoby zostaje skierowana (pomowienia) na mnie. Na (...)

 • art 286 kk

  witam dostałem 1w zawieszeniu na 2 z art 286 kk i usuniecie szkody w ciagu 1 roku. Jestem bezdomny mieszka pokatnie u znajomych dodatkowo płace alimety (...)

 • oskarżony art 286 1kk

  Witam Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane