Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Działania osoby pokrzywdzonej przez oszustwo matrymonialne

  Jakie działania może podjąć osoba pokrzywdzona przez oszustwo matrymonialne, jeśli działała w błędzie? Zgodnie z art. 286 Kodeks karnego: „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej

 • Nieuczciwy adwokat

  określone w art. 286 kodeksu karnego, z którym: kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą (...)

 • Minister nadal chce karać dziennikarzy

  jak środowiska dziennikarskie zareagowały na propozycję resortu Jarosława Gowina. Organizatorzy akcji Wykreśl art. 212 kk zapowiedzieli, że w najbliższym czasie ustosunkują się do kształtu (...)

 • Porada prawna na temat art 286 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 286 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sposób na odzyskanie pieniędzy

  przedstawionym stanie faktycznym, jest oszustwo z art286 Kodeksu karnego. Konieczne dla popełnienia tego przestępstwa jest celowe i świadome wprowadzenie kontrahenta w błąd, w celu (...)

 • Przedawnienie karalności oszustwa

  Jaki jest okres na zawiadomienie o domniemaniu popełnienia przestępstwa polegającego na oszustwie z art. 286 Kodeksu karnego od momentu powzięcia wiadomości na ten temat? Po jakim czasie takie

 • Przestępstwo oszustwa

  zamieszkania? Czy oddać sprawę do sądu Cywilnego, gdzie? Takie działanie niewątpliwie wypełnia znamiona z art. 286 kodeksu karnego, który stanowi, że kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, (...)

 • Opinia z poprzedniego miejsca pracy

  pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. 1996 r., Nr 62, poz. 286). Rozporządzenie upoważnia pracodawcę do żądania od osoby ubiegającej się o zatrudnienie złożenia wypełnionego

 • Podanie fałszywego adresu

  . Oczywiście może zachodzić również odpowiedzialność karna jeśli są spełnione znamiona przestępstwa opisanego w art. 286 par. 1 kodeksu karnego, który stanowi, że kto, w celu osiągnięcia (...)

 • Wyłudzenie świadczenia

  ;286 Kodeksu karnego. Konieczne dla popełnienia tego przestępstwa jest celowe i świadome wprowadzenie kontrahenta w błąd, w celu uzyskania korzyści majątkowej. Wprowadzenie w błąd oznacza, że sprawca

 • A co jeśli nie spłacasz kredytu bankowego w terminie? Postępowanie banku w sprawach przeterminowanych należności kredytowych

  przeprowadzoną przez komornika! Wyłudzenie kredytu bankowego na podstawie nieprawdziwych informacji lub uchybienie obowiązkom informacyjnym wobec banku może stać się podstawą odpowiedzialności karnej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 286 1kk

  Witam, jesli ktos czerpal korzystci majatkowe nielegalnie a cala wine po udowodnieniu na policji tej osoby zostaje skierowana (pomowienia) na mnie. Na (...)

 • art 286 kk

  witam dostałem 1w zawieszeniu na 2 z art 286 kk i usuniecie szkody w ciagu 1 roku. Jestem bezdomny mieszka pokatnie u znajomych dodatkowo płace alimety (...)

 • oskarżony art 286 1kk

  Witam Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane