Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyroki w sprawie afery gruntowej

  skazani (obaj) za przestępstwo płatnej protekcji określone w art. 230 kk. Co do uzasadnienia wyroku, sędzia  wskazała, iż przestępstwo z art. 230 kk ma charakter formalny, (...)

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  przeprowadzania postępowania dowodowego. W odróżnieniu od wniosku z art. 335 kpk (tzw. dobrowolne poddanie się karze), ten z art. 387 składa się na etapie postępowania sądowego. Przepis (...)

 • Paragon jako dowód księgowy

  Warszawie dnia 8 czerwca 2006 r., sygn. 1471/DPD1/423-50/06/KK.  Naczelnik w interpretacji powołał się na orzecznictwo sądowe i postanowił: „Orzecznictwo NSA wskazuje, że wadliwość dowodu

 • Opinia prawna na temat art 286 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 286 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokumentowanie zakupu od rolnika

  faktury VAT RR (art. 116 ust. 2 ustawy o VAT) lub oświadczenia rolnika, że jest rolnikiem ryczałtowym nabywca nie może wystawić faktury VAT RR (naruszyłby art. 62 § 2 Kodeksu karnego skarbowego) (...)

 • Fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa

  ta oskarżyła mnie z art. 212 kk i w związku z tym otrzymałem wezwanie na rozprawę pojednawczą. Jestem przekonany o prawdziwości moich twierdzeń i dalej rozpowszechniam ostrzeżenia przed tą (...)

 • Przedawnienie przestępstwa sprzed 1998r.

  określonego ustaje z upływem 10 lat (w 2005r. zmieniony został art. 102 kk i dla przestępstw zagrożonych karą pozbawienia wolności do lat 5 wprowadzono termin 10, a nie jak dotychczas 5 lat (...)

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań

  zostanie podana w nich nieprawda. Oczywiście - w myśl art. 233 § 2 k.k. - składający oświadczenie musi być o tym rygorze powiadomiony. W praktyce przyjęte jest, iż § 6 nie odnosi się do (...)

 • Złamanie tajemnicy firmy

  . Art. 267 par. 1 kk stanowi, iż kto bez uprawnienia uzyskuje informacje dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji (...)

 • Świadkowie w procesie karnym

  Czy jestem uznana za karaną (jeśli w trakcie przesłuchania jako świadka Sąd będzie o to pytał) mając postanowiony zarzut z art. 245 k.k. (postępowanie karne warunkowo umorzone - okres 1 roku (...)

 • Jak złożyć protest wyborczy do sądu?

  wyborom wójta w Pani miejscowości. Kwestię protestów wyborczych regulują przepisy Kodeksu wyborczego. Zgodnie z art. 82 i 83 k.w.: Art. 82. § 1. Przeciwko ważności wyborów

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 286 1kk

  Witam, jesli ktos czerpal korzystci majatkowe nielegalnie a cala wine po udowodnieniu na policji tej osoby zostaje skierowana (pomowienia) na mnie. Na (...)

 • art 286 kk

  witam dostałem 1w zawieszeniu na 2 z art 286 kk i usuniecie szkody w ciagu 1 roku. Jestem bezdomny mieszka pokatnie u znajomych dodatkowo płace alimety (...)

 • oskarżony art 286 1kk

  Witam Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane