Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wzajemny akt oskarżenia

  momentu mam poruszyć skutecznie tę kwestię. Czy powinienem bezzwłocznie wystąpić z powództwem przeciwko niej, na podstawie art. 212 kk? Sądem właściwym miejscowo może okazać się w tej (...)

 • Fałszywe oskarżenie przed sądem

  opisanego w art. 212 par. kodeksu karnego oraz art. 233 par. 1 kk. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z przestępstwem ściganym z oskarżenia prywatnego, niezbędne będzie zatem (...)

 • Czy odmowa składania zeznań jest zatajeniem prawdy?

  w wyniku przeprowadzonego wywodu uchwalił, że składanie zeznań jest pewnym zachowaniem czynnym, w trakcie którego może zostac popełnione przestepstwo opisane w art. 233 k.k. Dlatego też odmowa

 • Porada prawna na temat art 286 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 286 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niegodność dziedziczenia

  . W konkretnych okolicznościach, ciężkim przestępstwem z art. 928 § 1 kc może okazać się także czyn uznany za występek (art. 7 § 3 kk). Ciężar gatunkowy pojęcia "ciężkiego przestępstwa" (...)

 • Tryb bezprzetargowy art. 37 ust. 2 pkt. 3 ugn

  \"? Zgodnie z art. 37 ust. 2 pkt 3 u.g.n. Nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej, jeżeli: jest zbywana na rzecz osób, o których mowa w art. 68 ust. 1 pkt 2; Z (...)

 • Kiedy można wnieść subsydiarny akt oskarżenia

  , ponieważ do zażaleń na te postanowienia stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące zażaleń na postanowienia sądu (art. 465 § 1 k.p.k.), to ma tu też odpowiednie zastosowanie art. 463 (...)

 • Czy jako pieszy mogłem zostać ukarany mandatem za powodowanie niebezpieczeństwa na drodze?

  wykroczenia z art. 86 k.w., a przynajmniej określony tam krąg adresatów jest identyczny), stwierdza, że: „Podmiotem przestępstwa określonego w art. 174 może być każdy człowiek (...)

 • Wystąpienie szkody majątkowej, które jest warunkiem odpowiedzialności z art. 288 Kodeksu karnego

  przestępstwo określone w art. 288 jest wystąpienie szkody majątkowej. W przypadku czynu określonego w art. 288 szkodę majątkową należy rozumieć jako sumę damnum emergens i lucrum (...)

 • Wyższe wyroki za porwania i branie zakładników

  . kradzież z włamaniem (art. 279 § 1 k.k.), co jest oczywiście przejawem wciąż obowiązującym w polskim prawie karnym niskiej ochrony takich podstawowych dóbr człowieka, jak wolność, (...)

 • Strażnik więzienny skazany prawomocnie

  zgodnie z art. 31 § 2 kk sąd może , ale nie musi zastosować nadzwyczajnego złagodzenia kary w podobnym jak ten przypadku. Art. 31 § 2 kk brzmi: „Jeżeli w czasie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 286 1kk

  Witam, jesli ktos czerpal korzystci majatkowe nielegalnie a cala wine po udowodnieniu na policji tej osoby zostaje skierowana (pomowienia) na mnie. Na (...)

 • art 286 kk

  witam dostałem 1w zawieszeniu na 2 z art 286 kk i usuniecie szkody w ciagu 1 roku. Jestem bezdomny mieszka pokatnie u znajomych dodatkowo płace alimety (...)

 • oskarżony art 286 1kk

  Witam Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane