Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Definicja przestępstwa oszustwa

  Proszę o wyjaśnienie pojęcia oszustwo. Na podstawie jakich przepisów prawa i w jakich okolicznościach może ścigać oszustów prokurator? Przestępstwo oszustwa zostało opisane w art. 286 kodeksu (...)

 • Czyny przepołowione

  dystrybutora. Czyn ten mógłby być uznany za przestępstwo z art. 286 par. 3 w zw. z par. 1 tego artykułu, tj. kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego (...)

 • Powaga rzeczy osądzonej a umorzenie

  podstawie jakiego przepisu zarzucono komuś popełnienie przestępstwa). W omawianym stanie faktycznym prawdopodobnie chodzi o przestępstwo oszustwa z art. 286 § 1 Kodeksu karnego, którego przedawnienie

 • Porada prawna na temat art 286 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 286 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłoszenie wypadku przy pracy, którego nie było

  podejrzenie (wręcz pewność) wyłudzenia przez pracownika nienależnego świadczenia? Jeżeli pracodawca stwierdzi, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, określonego w art. (...)

 • Znamiona przestępstwa oszustwa

  zamiarem niezaplacenia? A jeśli tak to jakie kroki powinniśmy podjąć? Czy pisać pozew do Sądu czy doniesienie do prokuratora? W opisanym wypadku możemy mieć do czynienia z oszustwem, opisanym w art. (...)

 • Minister nadal chce karać dziennikarzy

  jak środowiska dziennikarskie zareagowały na propozycję resortu Jarosława Gowina. Organizatorzy akcji Wykreśl art. 212 kk zapowiedzieli, że w najbliższym czasie ustosunkują się do kształtu (...)

 • Wykonalność obowiązku naprawienia szkody

  orzekanego na podstawie art. 46 § 1 k.k., ustawa nie stanowi inaczej, a zatem z chwilą uprawomocnienia się wyroku orzeczony środek karny w postaci obowiązku naprawienia szkody, staje się (...)

 • Fałszywe wyjaśnienia podejrzanego

  jednak swoje granice. Jeżeli oskarżony fałszywie oskarża (pomawia) inne osoby o popełnienie przestępstwa, wówczas może ponosić odpowiedzialność na podstawie art. 234 kk lub za inne przestępstwa, (...)

 • Wzajemny akt oskarżenia

  momentu mam poruszyć skutecznie tę kwestię. Czy powinienem bezzwłocznie wystąpić z powództwem przeciwko niej, na podstawie art. 212 kk? Sądem właściwym miejscowo może okazać się w tej (...)

 • Fałszywe oskarżenie przed sądem

  opisanego w art. 212 par. kodeksu karnego oraz art. 233 par. 1 kk. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z przestępstwem ściganym z oskarżenia prywatnego, niezbędne będzie zatem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 286 1kk

  Witam, jesli ktos czerpal korzystci majatkowe nielegalnie a cala wine po udowodnieniu na policji tej osoby zostaje skierowana (pomowienia) na mnie. Na (...)

 • art 286 kk

  witam dostałem 1w zawieszeniu na 2 z art 286 kk i usuniecie szkody w ciagu 1 roku. Jestem bezdomny mieszka pokatnie u znajomych dodatkowo płace alimety (...)

 • oskarżony art 286 1kk

  Witam Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane