Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co można rozumieć przez włamanie w prawie karnym

  jest nieposzanowanie woli dysponenta rzeczą do zabezpieczenia jej przed innymi osobami. Sąd Najwyższy uznał jednak, że art. 279 § 1 k.k. nie można wykładać jedynie w oparciu o ten (...)

 • Wyroki w sprawie afery gruntowej

  skazani (obaj) za przestępstwo płatnej protekcji określone w art. 230 kk. Co do uzasadnienia wyroku, sędzia  wskazała, iż przestępstwo z art. 230 kk ma charakter formalny, (...)

 • Stan nietrzeźwości według Kokdeksu karnego

  522/2001; LexPolonica nr 355456), w którym sąd stwierdza, iż: stan nietrzeźwości jest kategorią prawa, zdefiniowaną w art. 115 § 16 k.k. Występuje on m.in., gdy zawartość alkoholu (...)

 • Opinia prawna na temat art 286 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 286 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkodliwość społeczna czynu

  ? Ponadto proszę ewentualnie o inny scenariusz zachowania sie w w/w sytuacji. Dodatkowo nadmieniam, że nigdy nie byłem karany. Zgodnie z art. 270 kk, kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia (...)

 • Przemoc i groźba bezprawna

  zwrotu wierzytelności (jak ujmuje to przepis art. 191 § 2 k.k.) wystarczy subiektywne przekonanie sprawcy, że wierzytelność faktycznie istnieje, a osoba wobec której stosuje wymienione w art. (...)

 • Groźba karalna "za pośrednictwem" osoby trzeciej

  .) jako groźbę karalną. Czy jest to groźba karalna skoro nie była skierowana bezpośrednio do osoby będącej przedmiotem takiej wypowiedzi?  Zgodnie z art. 190 kk, kto grozi innej osobie (...)

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  oddaje skazanego pod dozór sądowego kuratora zawodowego oraz może nałożyć na skazanego obowiązki określone w art. 72 Kodeksu karnego [art. 72 K.k. brzmi następująco: § (...)

 • Odpowiedzialność w przypadku zniszczenia cudzej własności

  wartość mienia przekracza 250 zł – będzie to przestępstwo z art. 288 Kodeksu karnego, jeśli jest to wartość niższa, wykroczenie z przepisu art. 124 Kodeksu wykroczeń. Art. 288 (...)

 • Definicja słów "wyłudzenie, wyłudzić"

  , przepisy nawet nie posługują się tymi terminami. Powszechnie przyjmuje się, iż wyłudzeniem określa się przestępstwa z art. 297 i art. 298 Kodeksu karnego. Przepisy te penalizują przestępstwa (...)

 • Naruszenie nietykalności osobistej

  dotyczących samochodów. Należy jednak pamiętać o treści par. 2 art. 217 kk, zgodnie z którym jeśli zachowanie naruszającego było sprowokowane przez pokrzywdzonego, to sąd może (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 286 1kk

  Witam, jesli ktos czerpal korzystci majatkowe nielegalnie a cala wine po udowodnieniu na policji tej osoby zostaje skierowana (pomowienia) na mnie. Na (...)

 • art 286 kk

  witam dostałem 1w zawieszeniu na 2 z art 286 kk i usuniecie szkody w ciagu 1 roku. Jestem bezdomny mieszka pokatnie u znajomych dodatkowo płace alimety (...)

 • oskarżony art 286 1kk

  Witam Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • bardzo ważne :( stred itp

  witam mam problem pierwszy raz jestem karany i nie wiem czego sie spodziewać : Na zasadzie art 21.1 u.p.n i art . 34 .34.1 .u.p. n czyny Karalne : art (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane