Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Minimalny podatek dochodowy od nieruchomości komercyjnych w 2018 r.

  ", tj. ustanowienia tzw. podatku minimalnego (ust. 9 art. 24b ustawy o CIT i 30g ustawy o PIT). Natomiast ust. 10 art. 24b ustawy o CIT (art. 30g ustawy (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  , zostały określone w art 22g ustawy o PIT oraz art. 16g ustawy o CIT. Po ustaleniu, że samochód zostanie uznany za środek trwały, należy wpisać go do ewidencji (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  PIT-BR - w przypadku podatników PIT (albo CIT-BR - w przypadku podatników CIT), które stanowią załączniki do zeznania rocznego (art. 26ea - 26g ustawy o PIT oraz art. (...)

 • Porada prawna na temat art 27g ustawy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 27g ustawy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  . Zgodnie z art. 16g ustawy o podatku dochodowym­ od osób prawnych (podobnie, jednak z pewnymi odmiennościami, jak i według odpowiednich przepisów ustawy o podatku dochodowym­ (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  obcej władzy w toku czynności kontrolnych. Art. 292. W sprawach nieuregulowanych w art. 281-291 stosuje się odpowiednio przepisy art. 102 § 2 3, art. 135-138, art. 139 (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  żądania. 2. W postępowaniu w zakresie, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 14, nie stosuje się art. 13 ust. 9 10, art. 13b, art. 27 ust. 1 pkt 7 art. 284 § (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. (...)

 • Zapobieganie erozji podstawy opodatkowania

  dochodowego, obliczonego zgodnie z art. 27 ustawy o PIT, kwotę stanowiącą różnicę między podatkiem obliczonym zgodnie z art. 27 ust. 9 albo 9a tej ustawy (tj. według (...)

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego

  Kodeksu karnego. W/w odpowiedzialność karna wynika również z treści art. 25g w/w ustawy o samorządzie powiatowym. W w/w przepisach dosyć szczegółowo określono tryb składania oświadczeń (...)

 • Samochód osobowy w ewidencji środków trwałych

  początkową. Przepisy regulujące zasady ustalania wartości początkowej środków trwałych zawarte są w art. 22g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane