Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można wnieść subsydiarny akt oskarżenia

  , ponieważ do zażaleń na te postanowienia stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące zażaleń na postanowienia sądu (art. 465 § 1 k.p.k.), to ma tu też odpowiednie zastosowanie art. (...)

 • Usprawiedliwienie to nie zażalenie

  usprawiedliwienia niestawiennictwa zakreślony w art. 286 k.p.k. Sąd Najwyższy przede wszystkim zwrócił uwagę, iż zgodnie z art. 118 k.p.k. o właściwym  zakwalifikowaniu (...)

 • Jaki jest skład Sądu odwoławczego w sprawie rozpoznanej w postępowaniu uproszczonym?

  § 1 zdanie trzecie k.p.k. odnośnie do tego: Czy w świetle art. 29 § 1 k.p.k. dopuszczalne jest rozpoznanie apelacji przez sąd odwoławczy w składzie jednego sędziego, po wydaniu zarządzenia (...)

 • Porada prawna na temat art 258 kpk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 258 kpk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Status pokrzywdzonego przestępstwem z art. 231 kk

  zaskarżyć postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa na zasadzie art. 306 § 1 kpk. Pana ewentualne zażalenie pozostałoby bez rozpoznania. pokrzywdzony, przekroczenie uprawnień, funkcjonariusz, (...)

 • Jakie dowody są dopuszczane w procesie karnym, a jakie nie?

  swej niewinności (art. 74 § 1 kpk). Z uprawnienia tego może więc skorzystać na każdym etapie postępowania, także w drugiej instancji, poprzedzającym zamknięcie przewodu sądowego.Korzystanie (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody.

  pokrzywdzonego (podjęcie przez prokuratora ścigania z urzędu w trybie art. 60 k.p.k. jest w tych sprawach zjawiskiem raczej wyjątkowym) – tak również Andrzej Marek w Komentarzu do (...)

 • Czy policja miała prawo do tej interwencji?

  przypadkach określonych w przepisach k.p.k. i innych ustaw – art. 15 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji (Dz. U. 2015 r., nr 355, j.t.). Zgodnie z regulacjami k.p.k. (...)

 • Zaoczne złożenie zeznań

  pisemnej przez świadka, bez względu na potwierdzenie notarialne, należy się odnieść negatywnie. Zgodnie z art. 143 § 1 pkt. 2 kpk przesłuchanie świadka wymaga sporządzenia protokołu. (...)

 • Pokrycie kosztów badania wariograficznego

  to orzeczenie w zakresie dotyczącym opłat przysuguje zażalenie o ile nie została wniesiona apelacja (art. 16 ust. 1 w zw. z art. 18 ustawy o opłatach w sprawach karnych oraz art 626 (...)

 • Kiedy prowadzi się śledztwo, a kiedy dochodzenie w sprawie karnej?

  zabronionego określonego w art. 118, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166 lub 252 K.k. - m.in. udziału w działalności obcego wywiadu przeciwko RP i zabójstwa), art. 250a § 1-3 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane