Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  stawił się on na rozprawę, mimo doręczenia mu wezwania, oraz nie usprawiedliwił niestawiennictwa i nie wniósł o odroczenie rozprawy (według art. 480 K.p.k.). Wydany w takiej (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  przed Urzędem Patentowym stosuje się odpowiednio przepisy art. 242 i 243. Art. 255 [12].  Przepisy art. 255[1]-255[11] stosuje się odpowiednio do spraw, o których mowa w art. (...)

 • Badanie psychiatryczne

  powoływanie się przez prokuraturę na art. 194 k.p.k? Zgodnie z art. 202 k.p.k. badaniu psychiatrycznemu można poddać jedynie oskarżonego, podczas gdy jestem określany jedynie (...)

 • Porada prawna na temat art 258 kpk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 258 kpk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie z tajemnicy statystycznej

  pochopnego zwolnienia z tajemnicy statystycznej. Z tych samych względów, co wskazane powyżej, unormowanie art. 180 § 1 k.p.k. w odniesieniu do tajemnicy statystycznej, narusza art. (...)

 • Jakie podejrzany ma prawa?

  podejrzanej (np. art. 74 § 3, art. 308 § 2, art. 244 § 1, art. 237 § 4 K.p.k.). Jest to osoba, którą podejrzewa się o popełnienie przestępstwa, (...)

 • Jesteś obwiniony w postępowaniu w sprawie o wykroczenie? Poznaj swoje prawa i obowiązki

  119 k.p.s.w. oraz art. 624 § 1 i art. 627 § 1 k.p.k.  Pozostałe prawa obwinionego  Obwiniony ma prawo do: składania wyjaśnień (także na piśmie), to znaczy, iż może (...)

 • Niekonstytucyjne przeszukania

  kontroli osobistej, nie określając granic tej kontroli,jest niezgodny z art. 41 ust. 1 i art. 47 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji; 16) art. 14 ust. 7 pkt 1 ustawy o Centralnym (...)

 • Zawiadomienie nie zawsze musi być osobiste

  postępowania karnego. W art. 377 § 5 k.p.k. mowa jest o oskarżonym "zawiadomionym osobiście" o rozprawie. Chodzi o sytuacje, gdy zawiadomienie dociera osobiście do oskarżonego, a więc (...)

 • Kiedy można wnieść subsydiarny akt oskarżenia

  , ponieważ do zażaleń na te postanowienia stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące zażaleń na postanowienia sądu (art. 465 § 1 k.p.k.), to ma tu też odpowiednie zastosowanie art. (...)

 • Usprawiedliwienie to nie zażalenie

  usprawiedliwienia niestawiennictwa zakreślony w art. 286 k.p.k. Sąd Najwyższy przede wszystkim zwrócił uwagę, iż zgodnie z art. 118 k.p.k. o właściwym  zakwalifikowaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane