Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyłączenie wspólnika z głosowania

  jest powoływany i odwoływany uchwałą wspólników, jeżeli umowa spółki nie stanowi inaczej. Wyłączenie prawa głosu wspólnika następuje tylko w przypadkach określonych w art. 244 ksh. (...)

 • Absolutorium dla prezesa będącego wspólnikiem

  podjąć uchwałę o rezygnacji z udzielenia absolutorium? Zgodnie z art. 244 ksh wspólnik nie może ani osobiście, ani przez pełnomocnika, ani jako pełnomocnik innej osoby głosować (...)

 • Udzielenie absolutorium.

  (i o ile dobrze pamiętam to nie , ale nie mogę znaleźć tego artykułu w KSH). W spółce z o.o. dopuszczalne są dwa sposoby podejmowania uchwał wspólników (art. 227 k.s.h.): 1) (...)

 • Porada prawna na temat art 244 ksh

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 244 ksh, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uchwały podejmowane przez jedynego wspólnika

  art 244 k.s.h. nie ma zastosowania. Czy mam rację? Art. 173 § 1 nie ma zastosowania do uchwał podejmowanych przez jedynego wspólnika, działającego jako zgromadzenie wspólników. (...)

 • Jednomyślność a wyłączenie od głosowania

  art. 244 ksh w przypadku, gdy jest dwóch udziałowców, z których jeden, posiadający większość udziałów, jest jednocześnie prezesem jednoosobowego zarządu? Uchwałą dotyczącą odpowiedzialności (...)

 • Skutki prawne działań niezgodnych z art. 243 k.s.h

  (tak w odniesieniu do art. 235 k.h. - obecnie art. 244 k.s.h. - Sąd Apelacyjny w Poznaniu w wyroku z 4 września 1997 r., I ACa 405/97, OSA 1998, nr 5, poz. 17). Przykładowo:Gdy (...)

 • Udzielenie absolutorium procedury i konsekwencje prawne

  obrotowego, może być uchylona tylko wówczas, gdy zostanie wykazane, że naruszenie terminu przewidzianego w art. 390 § 1 KH (obecnie art. 395 k.s.h.) miało wpływ na jego (...)

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  ;lnika-stronę umowy (art. 61 w zw. z art. 103 KSH) i wypowiedzenie jej przez wierzyciela jednego (lub kilku) ze wspólników (art. 62 § 2 w zw. z art. 103 KSH) (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  (art. 116 KSH), podjęciem czynności reprezentacyjnych spółki bez poinformowania osoby trzeciej o źródle swego umocowania lub z przekroczeniem jego granic oraz działając bez umocowania

 • Obowiązki komandytariusza

  jego osoby w rejestrze, niezależnie od tego, czy o nich wiedział, czy nie (art. 22 § 2 i art. 31 w zw. z art. 103). Art. 32 KSH jest normą ius cogens; postanowienia odmienne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spolka z o.o -absolutorium dla prezesa zarządu

  Prezes zarządu w spółce z o.o. został wybrany zgodnie z umową spółki na trzyletnią kadencję. Po roku czasu Zebranie Wspólników nie udzieliło (...)

 • Spółka z o.o. (3)

  Dokładna charakterystyka sp. z o.o. (l_bienek) gdzie? e-prawnik odpowiedzialność członków w spółce z o.o. wg. nowego kdeksu spółek handlowych (...)

 • Art 244

  W 2001r. zostalem skazany za jazde pod wpłwem alkoholu i w 2004 r. złamałem ten nakaz gdzie sąd skazał mnie na kare pozbawienia wolności,którą (...)

 • Prośba o wyjaśnienie wyroku sądu.

  Witam. Proszę o zrozumiałe i konkretne objaśnienie wyroku. I. Oskarżonego ........... w ramach zarzucanego mu czynu uznaje za winnego tego, że w (...)

 • Art.244 KK

  Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane