Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konsekwencje podatkowe sprzedaży udziałów w spółce - opinia prawna

  momencie zawarcia umowy przeniesienia własności udziałów na nabywcę. Z art. 17 ust. 2 w związku z art. 19 ust. 1 updof wynika, że przychód ten wyznacza cena określona w umowie.   Zasady (...)

 • Koszty uzyskania przychodów.

  wymieniony w katalogu wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów wymienionych w art. 23 ust. 1 u.p.d.o.f. został prawidłowo udokumentowany. koszty uzyskania (...)

 • Jak rozliczać wydatki na rozmowy telefoniczne prowadzone z prywatnego telefonu przedsiębiorcy?

  fizycznych (dalej: u.p.d.o.f.). Wszelkie poniesione wydatki, z wyjątkiem wymienionych w art. 23 u.p.d.o.f., są kosztami uzyskania przychodu, o ile pozostają w związku przyczynowo-skutkowym (...)

 • Opinia prawna na temat art 23 updof

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 23 updof, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczenie jako koszt uzyskania przychodu

  uzyskania przychodu z tego źródła, z wyjątkiem takich wydatków, które przewidziane są w katalogu wydatków nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 47 updof (...)

 • Koszty sporządzenia wniosku o dotację z UE

  uzyskania przychodu. Są one bowiem ponoszone w celu uzyskania przychodu i nie są przewidziane w katalogu wydatków, których nie uznaje się za koszty uzyskania przychodu (art. 23 updof). (...)

 • Opodatkowanie zwróconego zadatku

  odszkodowawczym nie mieści się też w katalogu zwolnień przedmiotowych zamieszczonych w art. 21 ust. 1 updof. Wynika to z faktu, iż odszkodowania otrzymane w wyniku zawartych umów lub ugód nie (...)

 • Sprzedaż amortyzowanego samochodu

  . To, czy powstanie dochód czy strata, zależy od wysokości kosztów uzyskania przychodu. Takimi kosztami są - zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 updof, art. 24 ust. 2 updof i art. (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. (...)

 • Skutki prawne nieodebrania zamówionej usługi lub rzeczy - opinia prawna

  podatku dochodowym od osób fizycznych, to powinni Państwo zapłacić podatek od kwoty należnej, choćby nieotrzymanej, a więc od zaległości zamawiającego (art. 14 ust. 1 updof), przy czym za (...)

 • Kierujący pojazdami

  instruktora - w zakresie, o którym mowa w art. 23 ust. 2 pkt 1 i 2; 3) osoba, o której mowa w art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane