Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie alimentów w pozwie rozwodowym

  alimentów? Na wstępie, należy zaznaczyć, że zgodnie z art. 23 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej k.r.o ) małżonkowie są obowiązani dowspółdziałania dla dobra (...)

 • Obowiązki i prawa w nieformalnym związku (sytuacja dziecka pozamałżeńskiego) - opinia prawna

  na wypadek rozpadu związku lub zgonu partnera. Opinia prawna Art. 23 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (kro) stanowi: „Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. (...)

 • Zdrada w trakcie rozwodu

  ;wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności oraz do współdziałania dla dobra rodziny, którą przez swój związek założyli (art. 23 kodeksu rodzinnego (...)

 • Porada prawna na temat art 23 kodeksu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 23 kodeksu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gospodarstwo domowe a rozdzielność majątkowa

  kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) wymienia się wspólnotę gospodarczą, która objawia się we wspólnym prowadzeniu przez małżonków gospodarstwa domowego i takie zaspokajanie

 • Wspólne pożycie

  Kro nakłada na małżonków zobowiązanie do wspólnego pożycia. Co się przez to rozumie? Czy i na jakiej drodze istnieje możliwość "wyegzekwowania" takiego przepisu? Art.. 23 kodeksu (...)

 • Obowiązek wzajemnej pomocy między małżonkami

  przez te lata spowodowała, że chcę aby zaczęła wreszcie wnosić wkład finansowy w nasz związek. Jak długo w takiej sytuacji mam obowiązek utrzymywać moją żonę? Punktem wyjścia jest art. 23 (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  uposażenia rodzinnego; 2) zasiłek rodzinny, o którym mowa w Art. 6, oraz dodatki, o których mowa w Art. 9 13-15, a także zasiłki pielęgnacyjne: a) pracodawcy zatrudniający w dniu 31 (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  gospodarstwo po sprzedawcy. § 2. (skreślony). Art. 167. (skreślony). Art. 168. (skreślony). Art. 169. § 1. Jeżeli osoba nie uprawniona do rozporządzania rzeczą ruchomą zbywa (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  nieusprawiedliwionej odmowy poddania się mediacji, na którą strona uprzednio wyraziła zgodę.Art. 104. Koszty procesu, w którym zawarto ugodę, znosi się wzajemnie, jeżeli strony nie postanowiły inaczej. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Zniesławienie i zniewaga

  Jestem notorycznie obsypywana obelgami przez rozchisteryzowaną kobietę, która twierdzi, że przyczyniłam się do rozpadu jej małżeństwa ?! Na mój (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Czy mogę wnieść o obniżenie alimentów w imieniu matki.

  Moja matka miała przysądzone 175 zł alimentów przy bardzo niskim zarobku.Obecnie od 1,5 roku alimenty płaci ZUS, ponieważ jest osobą bzrobotną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane