Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  . 35 ust. 1 pkt 2 wypłacający podatnikom wyłącznie stypendia, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 40b, sporządzają jedynie informację, o której mowa w (...)

 • Kierujący pojazdami

  jazdy kategorii B uzyskane po raz pierwszy wydaje się na okres, o którym mowa w art. 91 ust. 1, z zastrzeżeniem art. 92 ust. 1; 2) C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, (...)

 • Darowizna mieszkania

  . Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne są od podatku dochodowego od osób fizycznych przychody uzyskane ze sprzedaży (...)

 • Porada prawna na temat art 229-31 ust.1 pkt. 32 lit d

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 229-31 ust.1 pkt. 32 lit d, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana przepisów sprzedaży darowanej nieruchomości

  pkt 32 lit d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania kupowanego częściami - opinia prawna

  względu na czas dokonywanej sprzedaży, sprzedający nie ponosi obowiązku zapłaty podatku (art. 21 ust.1 pkt. 32 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), jeśli (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  art. 16g ust. 13, oraz wartości początkowej środków trwałych, o której mowa w art. 16j ust. 1 pkt 1 lit. a) i b), jeżeli wskaźnik wzrostu cen nakładów (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  całości zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  obdarowanego o jej przyjęciu. 1d.  (skreślony) 1e.  Podatnicy, z zastrzeżeniem ust. 1h, otrzymujący darowizny, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 7 oraz w art. (...)

 • Sprzedaż mieszkania lokatorskiego

  %). Przychody uzyskane ze sprzedaży mieszkania otrzymanego w drodze darowizny są bowiem w całości zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 (...)

 • Sprzedaż nieruchomości nabytej w darowiźnie a PIT

  . 1 pkt 32 lit. d ustawy o PIT. Trzeba jednak pamiętać, że zwolnienie powyższe nie ma zastosowania, jeżeli przychód ze sprzedaży jest wydatkowany na: nabycie gruntu lub udziału (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane