Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak opodatkowana jest pomoc z programów dofinansowanych z funduszy strukturalnych UE?

  . b i c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 lit. b i c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), a (...)

 • Czy umorzony czynsz podlega opodatkowaniu PIT?

  podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku (art. 9 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). W myśl art. (...)

 • Świadczenia medyczne dla członka zarządu

  wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ustawy. Od 1 stycznia 2004 r. obowiązuje art. 16 ust. 1 pkt 65 ustawy (...)

 • Porada prawna na temat art 21 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 21 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dochody zwolnione a zeznanie roczne

  dochodu (poniesionej straty), zgodnie z ogólną zasadą nie wykazuje się m.in. przychodów (dochodów) zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Wypłata wynagrodzenia firmie zagranicznej

  art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy spółka jest zobowiązana wystawić deklarację CIT-10. Jeżeli nie, to jakie inne obowiązki dokumentacyjne (...)

 • Ubezpieczenie NNW pracowników

  ;w.Niestety dodatkowe ubezpieczenia pracowników nie są wymienione na liście świadczeń zwolnionych od podatku dochodowego po stronie pracownika (art. 21 ustawy o podatku (...)

 • Dodatkowe ubezpieczenie pracownika

  wieku oznaczonego w umowie. Niestety dodatkowe ubezpieczenia pracowników nie są wymienione na liście świadczeń zwolnionych od podatku dochodowego (art. 21 ustawy o podatku (...)

 • Badanie lekarskie pracownika

  zabezpieczanie źródła przychodu. Dodatkowe świadczenia zdrowotne dla pracowników nie są wymienione na liście świadczeń zwolnionych od podatku dochodowego (art. 21 ustawy o (...)

 • Jakie przychody z działalności gospodarczej są zwolnione z opodatkowania?

  z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2012 r. poz. 361 ze zm.i)   PIT, dochody, wolne od podatku, działalność gospodarcza, zwolnienie (...)

 • Darowizna nieruchomości, a podatek

  auta. Czy będzie w przypadku darowizny miało zastosowanie zwolnienie od płacenia podatku zgodnie z art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane