Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  . zakup działki czy budowę domu (art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT). Tak więc wolne są od podatku dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, (...)

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  należny podatek dochodowy od dochodu, do którego nie ma zastosowania art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT, lub dochody objęte zwolnieniem z art. 21 (...)

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe

  w 2009 r., tj. zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości (...)

 • Opinia prawna na temat art 21 ust 1 pkt 131

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 21 ust 1 pkt 131, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Katalog celów mieszkaniowych

  zbycia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c), na cele określone w pkt 1 (w tym nabycie budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, (...)

 • Reinwestowanie zysku ze sprzedaży mieszkania

  potrzebuję dokumentów w kontaktach z Urzędem Skarbowym? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania

  praktyce podatek wynosi 19% od ceny sprzedaży. Zgodnie jednak z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania

  szczególności zgodnie z art. 30e wskazanej ustawy od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c podatek dochodowy (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości

  2010 r. będzie możliwe skorzystanie z ulgi związanej z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe. Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 131 wskazanej ustawy wolne od (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania z garażem

  dochód ze sprzedaży garażu, czy można go traktować łącznie z dochodem ze sprzedaży mieszkania i nie opodatkowywać w związku z przeznaczeniem dochodu na cele mieszkaniowe? Zgodnie z art. 10 ust. (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości

  wysokości osiągniętego w roku podatkowym dochodu (poniesionej straty) z odpłatnego zbycia nieruchomości. W powyższym przypadku można jednak skorzystać ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 21 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane