Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Groźba bezprawna a poczucie zagrożenia

  informacji uwłaczających czci. Czy więc w przypadku art. 191 kk (§ 1 lub 2) również musi istnieć poczucie jakiegoś zagrożenia? Jak interpretować przypadek, ze dłużnik zgłosił (...)

 • Szykanowanie małżonki przez sąsiadów

  ), art. 191 kk (stosowanie przemocy), czy wreszcie z art. 193 kk (naruszenie miru domowego). szykana, spokój, zakłócanie spokoju, dobra osobiste, wyzwiska, obraza słowna

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  . 273 k.k.. Zgodnie z art. 286 § 1 k.k. przestępstwo oszustwa polega m.in. na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia w błąd albo wyzyskania błędu (...)

 • Porada prawna na temat art 191 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 191 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Znęcał się nad rodziną

  społecznej lub właściwej instytucji). f. kradzież lub kradzież z włamaniem na szkodę osoby najbliższej - art. 278 k.k. i art. 279 k.k. (przestępstwa ścigane na wniosek pokrzywdzonego), (...)

 • Przemoc i groźba bezprawna

  zwrotu wierzytelności (jak ujmuje to przepis art. 191 § 2 k.k.) wystarczy subiektywne przekonanie sprawcy, że wierzytelność faktycznie istnieje, a osoba wobec której stosuje wymienione (...)

 • Udzielanie porad prawnych przez nieuprawnionego

  groźby nie były związane z wymuszeniem pieniędzy, lecz miały miejsce już po tym, mogą być karane z art. 191 kk, zgodnie z którym kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną (...)

 • Nietykalny lokator?

  art. 191 k.k. dotyczący przemocy stosowanej względem innej osoby, w celu skłonienia jej do określonego zachowania. W praktyce orzeczniczej utrwalił się bowiem pogląd, że przepis ten (...)

 • Zmiana zarzutu po odczytaniu go podejrzanemu

  kwalifikowany jest jako wymuszenie zwrotu wierzytelności, czyli art. 191 § 2 kk. Zarówno w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów jak i w akcie oskarżenia prokuratura wskazuje, iż dla (...)

 • Groźba karalna

  przypadku, gdy nie zapłaci Pani „odszkodowania” można zakwalifikować, jako groźby karalne. Zgodnie z art. 191 § 1kk kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną (...)

 • "Gwałt na osobie" jest równoznaczny z "przemocą"

  zwrotu wierzytelności (art. 191 § 2 k.k.), jak i groźby (art. 190 § 1 k.k.). Tymczasem - przy przyjęciu, że "gwałt na osobie" jest węższy niż "przemoc" (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Groźba karalna

  Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba (...)

 • Groźby karalne - jak reagować???

  WITAM SERDECZNIE! Proszę o poradę. Ostatniej nocy zwróciłem uwagę dwudziestoparoletniemu mieszkańcowi mojej ulicy, że nie będę dłużej tolerował (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • stalker

  Chciałabym się dowiedzieć kiedy można uznać że dana osoba jest, stalkerem, czyli psycholem męczącym mnie sms\'ami i przez gadu gadu?? Stalking (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane