Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiar urlopu pracownika niepełnoetatowego

  (tu 1/4), wynik to 6,5. Zgodnie z art. 154 paragraf 2 należy wynik zaokrąglić w górę, co daje 7 dni. Proszę przy tym pamięać, iż łączny wymiar urlopu takiego pracownika w (...)

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  konkretnych przepisów ruchu drogowego, został ograniczony w art. 129b ust. 2 pkt 1 i 2 p.r.d. do kierującego pojazdem albo innego uczestnika ruchu. Zaznaczamy, że obecnie niewskazanie (...)

 • Określanie wymogów ofet do konkursu przez NFZ

  . 21 i 25 oraz art. 146 ust. 1 pkt. 1 i 3 ustawy. Art. 146 ust. 1 stanowi, że Prezes Funduszu określa: 1) przedmiot postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej; 2

 • Porada prawna na temat art 154 paragraf 2 kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 154 paragraf 2 kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Informacja o urlopie wypoczynkowym

  dni. Można poinformować pracownika o uzyskaniu przez niego urlopu w wyższym wymiarze poprzez wskazanie mu na piśmie przepisu art. 154 kp z podkreśleniem § 1 pkt 2 tego artykułu. informacja (...)

 • Przedawnienie karalności wykroczenia z art. 147 kw

  przewidzianych w części szczególnej Kodeksu. Art. 45 par. 1 kw stanowi, iż karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto (...)

 • Umorzenia nałożonej grzywny za wykroczenie

  Za wykroczenie (z art. 154 paragraf 2 kodeksu wykroczeń), które miało miejsce we wrześniu 2002 r. otrzymałem w październiku 2003 wyrok nakazowy z karą grzywny 150 zł. W momencie (...)

 • Służebność drogowa - prawa i obowiązki

  , że powołanie się na przepis art. 344 może okazać się bezcelowe, gdyż właściciel może skorzystać nie tylko z roszczenia posesoryjnego (art. 344 kc), ale i z windykacyjnego (art. (...)

 • Procedura ukarania mandatem karnym

  sprzeciw wobec wyroku nakazowego z art 77 i 65 paragraf 2 kw (200 zł-mandat + 80 zł. opłat sądowych). Chciałbym się skutecznie obronić. Nadmieniam, że nigdy wcześniej się to (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane