Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara za złośliwe niepokojenie według kodeksu wykroczeń

  poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego.W przypadku wykroczenia z art.107 kw sąd może orzec jako karę grzywnę lub karę ograniczenia wolności (jedną z nich lub obie naraz) (...)

 • Jazda na oleju opałowym

  § 1 kks jest popełnione dopiero w momencie użycia zamienionego wyrobu akcyzowego, tj. z chwilą wlania takiego oleju do baku pojazdu i jeżdżenia na nim. W odniesieniu do czynu opisanego w art. 52b kw

 • Uporczywe niepokojenie drugiej osoby a kodeks wykroczeń

  przyjęcia odpowiedzialności za wykroczenia penalizowane tym przepisem"Czyn opisany w art. 107 kw jest wykroczeniem formalnym, co oznacza, że do jego popełnienia wystarczy podejmowanie działań (...)

 • Porada prawna na temat art 141kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 141kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niezastosowanie się do znaku zakaz zatrzymywania

  określony w art. 92 kw. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny lub nagany. Ponadto na podstawie art. 130 ustawy Prawo o ruchu drogowym policja prowadzi ewidencję kierowców naruszających (...)

 • Mandat karny a przepisy porządkowe

  jest karanie mandatem karnym z art. 54 kw za naruszenie obowiązku zgłoszenia np. wędkowania na wodach granicznych? Czy rozporządzenie to jest przepisem porządkowym? Art. 54 jako wykroczenie (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. 87 kw). Poza (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  prowadzeniu auta po użyciu alkoholu (wykroczenie z art. 87. § 1 k.w.) Uciekinier, który w celu uniknięcia kontroli drogowej nie stosuje się do sygnału policjanta nakazującego (...)

 • Podanie do publicznej wiadomości orzeczenia o ukaraniu za wykroczenie

  środka b) art. 74 kw – niszczenie znaków ostrzegających przez niebezpieczeństwem Jeśli sąd stosuje środek karny w postaci podania orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości, (...)

 • Sankcje za brak uprawnień do kierowania skuterem

  karze nagany; - art. 96 kw: właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień (...)

 • Uprawnienia straży miejskiej - parkowanie

  niestawiennictwa oprócz ewentualnej sankcji z art. 53 kpw sąd może nałożyć grzywnę (mimo braku pouczenia w tym zakresie)? W grę pewnie wchodzi wykroczenie z art. 92 lub 97 kodeksu wykroczeń. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami (...)

 • Art. 107 k.w.

  Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

  Nie wiem gdzie mogę komentować niektóre art. na e-prawnik.pl ale co do: W treści "odpowiedzi" art. Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu (...)

 • Ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej?

  Witam ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej? Czy mandat za zakłócanie ciszy nocnej może wynieść aż 200 zł.? Kara wynosi 200zł, o ile jest (...)

 • za odmowę przyjecia MKK

  Witam,zastanawiam się CZY WŚRÓD WAS JEST KTOŚ,KTO ORIENTUJE SIĘ W ...KODEKSIE DROGOWYM? A dlaczego? Otóż miałem sprawę na której tak świadkowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane