Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niezastosowanie się do znaku zakaz zatrzymywania

  określony w art. 92 kw. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny lub nagany. Ponadto na podstawie art. 130 ustawy Prawo o ruchu drogowym policja prowadzi ewidencję kierowców naruszających (...)

 • Mandat karny a przepisy porządkowe

  jest karanie mandatem karnym z art. 54 kw za naruszenie obowiązku zgłoszenia np. wędkowania na wodach granicznych? Czy rozporządzenie to jest przepisem porządkowym? Art. 54 jako wykroczenie (...)

 • Sankcje za brak uprawnień do kierowania skuterem

  karze nagany; - art. 96 kw: właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień (...)

 • Opinia prawna na temat art 141kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 141kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. 87 kw). Poza (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  prowadzeniu auta po użyciu alkoholu (wykroczenie z art. 87. § 1 k.w.) Uciekinier, który w celu uniknięcia kontroli drogowej nie stosuje się do sygnału policjanta nakazującego (...)

 • Podanie do publicznej wiadomości orzeczenia o ukaraniu za wykroczenie

  środka b) art. 74 kw – niszczenie znaków ostrzegających przez niebezpieczeństwem Jeśli sąd stosuje środek karny w postaci podania orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości, (...)

 • Uprawnienia instruktora a kara grzywny

  ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego lub nie były brane pod uwagę, skoro w KRK po 5 latach powinienem figurować jako niekarany? Zgodnie z przepisem art. 46. § 1 kw

 • Przedawnienie karalności wykroczenia z art. 147 kw

  przewidzianych w części szczególnej Kodeksu. Art. 45 par. 1 kw stanowi, iż karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto (...)

 • Odpowiedzialność za nieprawidłowe parkowanie samochodu

  przypuszczać, żezastosowanie tej kary jest wystarczające do wdrożenia go do poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego. Warunkiem ponoszenia odpowiedzialności z art. 97 kw jest (...)

 • Kary przewidziane w art. 72 kw

  Jakie kary grożą za popełnienie wykroczenia opisanego w art 72. Kodeksu Wykroczeń? Stosownie do treści powołanego w pytaniu przepisu art. 72 kodeksu wykroczeń, kto wbrew swemu obowiązkowi nie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami (...)

 • Art. 107 k.w.

  Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator (...)

 • Art. 77 Kw

  Witam. Przedstawię po sytuację jaka miała miejsce: 2 miesiące temu na teren mojej firmy(teren uzyteczności publicznej Stacja Diagnostyczna-teren otwarty) (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

  Nie wiem gdzie mogę komentować niektóre art. na e-prawnik.pl ale co do: W treści "odpowiedzi" art. Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu (...)

 • art 147 kw

  został mi postawiony zarzut z art 147Art. 147. § 1. Kto nie dopełnia ciążącego na nim obowiązku meldunkowego, podlega karze ograniczenia wolności, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane