Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystąpienie o europejski nakaz zapłaty

  przepisów k.p.c. o postępowaniu odrębnym i uzyskała powagę rzeczy osądzonej. W naszej ocenie złożenie pozwu o wydanie europejskiego nakazu zapłaty winno być odrzucone na mocy art. (...)

 • Śmierć uczestnika postępowania, podczas sprawy spadkowej

  w zw. z art. 13 par. 2 k.p.c.). W sytuacji jednak gdy nie mamy do czynienia ze współuczestnictwem koniecznym lub jednolitym zawieszeniu ulega część postępowania w (...)

 • Czynności organu egzekucyjnego w czasie zawieszenia postępowania

  , które zmierzają do podjęcia postępowania egzekucyjnego lub ustanowienia kuratora dla dłużnika. Wynika to z przepisu art. 179 par. 3 kpc w związku z art. 13 par. (...)

 • Opinia prawna na temat art 13 par 2 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 13 par 2 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypłacanie wynagrodzenia drugiemu małżonkowi

  prokurator (art. 7 k.p.c.) oraz organizacja społeczna, która może wytaczać powództwa na rzecz obywateli w sprawach o roszczenia alimentacyjne (art. 13 § 2 (...)

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  brzmienie art. 49 w związku z art. 46 Ppsa. Po drugie normodawca jako racjonalny celowo rozróżnił skutki wobec osoby fizycznej i pozostałych stron. Ta uwaga była aktualna w chwili podjęcia (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  postępowaniu rozwodowym zastosowanie znajdują, z mocy art. 445 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego (dalej: k.p.c.), a w poprzednim stanie prawnym z mocy art. 443 § 2 k.p.c., (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  sporów.§ 2. Strony nie mogą jednak zmieniać właściwości wyłącznej.   Właściwość miejscowa Rozdział 2. Art. 47.  § 1.  W pierwszej instancji sąd rozpoznaje (...)

 • hipoteka przymusowa

  może złożyć uprawniony organ (art. 626 z ind. 2 par. 5 k.p.c.). Wniosek rozpoznaje co do zasady sąd. Jednakże czynności w sprawach o wpis w księdze wieczystej może wykonywać (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby prowadzącej działalność gospodarczą - opinia prawna

  egzekwowania należności na drodze sądowej będą miały zastosowanie uwagi wymienione w punkcie poprzedzającym. Ponieważ jest to również postępowanie sądowe, do którego na mocy art. 13 § (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu

  ). Ponadto, sąd II instancji, na podstawie ww. art. 397 par. 2 k.p.c. stosuje również odpowiednio pozostałe przepisy o postępowaniu apelacyjnym. Sąd ten może, więc uchylić zaskarżone (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane