Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jaki sposób pozbyć się niechcianego lokatora?

  posiadania lokalu – do czasu wykonania eksmisji. Może Pani jednak domagać się opłat za używanie lokalu. Zgodnie bowiem z art. 18 ustawy o ochronie praw lokatorów: Art. 18. (...)

 • Konsekwencje niepowiadomienia o utracie statusu studenta

  , rentowego, wypadkowego oraz zdrowotnego. W związku z tą okolicznością, płatnik składek, czyli zleceniodawca, ma obowiązek zgłoszenia zleceniobiorcy do ubezpieczenia, wedle treści art. 36 ust. 1 (...)

 • Prawo do renty po zmianach

  zasiłku chorobowego, opiekuńczego, świadczenia rehabilitacyjnego), określonych w art. 57 ust. 1 pkt 3 ustawy emerytalnej, albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania (...)

 • Porada prawna na temat art 118 ustawy emerytalnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 118 ustawy emerytalnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedawnienie odsetek za opóźnienie

  przedawniać po trzech latach. Jednakże zgodnie z orzeczeniem SN art. 554 k.c. ma charakter przepisu szczególnego w stosunku do art. 118 k.c. W takim wypadku, wyłączone jest stosowanie (...)

 • Okres pracy w szczególnych warunkach i charakterze

  Czy w myśl art. 32 ust 1a przy ustaleniu okresu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze urlop wychowawczy powinien być uwzględniony? Zgodnie z art. 32 ustawy (...)

 • Odpowiedzialność zakładu energetycznego

  art. 118 k.c. Jest to reguła, która może zostać zmodyfikowana przez przepis szczególny. Roszczenie oparte na art. 435 k.c. jest roszczeniem z tytułu wyrządzenia szkody (...)

 • Przedawnienie długu za telefon komórkowy

  uzasadnieniu SN „(...)Nie powinno być wątpliwości co do tego, że umową, o której wspomina art. 37 pkt 1 ustawy o łączności, jest umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych (...)

 • Utrata prawa do wcześniejszej emerytury, a wstąpienie do OFE – opinia prawna

  . Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1982 r., Nr 118, poz. 1112) w art. 88 ust. 2 a. – zastrzeżenie o zachowaniu uprawnień pod warunkiem nie przystąpienia do otwartego funduszu emerytalnego. Reasumując

 • Dwóch pracodawców a odprawa emerytalna

  podstawie art. 95.1 wyżej cytowanej ustawy, w razie zbiegu u jednej osoby prawa do kilku świadczeń przewidzianych w ustawie wypłaca się jedno z tych świadczeń - wyższe lub wybrane przez (...)

 • Przepisy o odszkodowaniach za bezprawne rozwiązanie umowy o pracę sprzeczne z Konstytucją

  pozbawienie prawa do wcześniejszej emerytury i prawa do odprawy emerytalnej, a także kwoty stanowiącej odpowiednik utraconych korzyści wynikłych z pozbawienia prawa do ponownego zatrudnienia. Sąd okręgowy

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane