Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym

  pochodziła ze sprzedaży starego mieszkania, a została przeznaczona na mieszkanie nowe, stanowi Pański na kład z Pańskiego majątku odrębnego na majątek wspólny. Zgodnie z art. 45 par. 1 kodeksu (...)

 • Ugoda o zwolnieniu z alimentów

  jest zastosowanie art. 138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który mówi, że "w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego." (...)

 • Dobro dziecka a wspólny wniosek o separację

  składać Wniosek o zgodną separacje? A jeśli nie, to jakie są inne możliwości? Zgodnie z art. 61 (1) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli pomiędzy małżonkami nastąpił (...)

 • Opinia prawna na temat art 111 kodeksu rodzinnego i opiek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 111 kodeksu rodzinnego i opiek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawarcie intercyzy

  jest dorobkiem małżonków, powstałym w trakcie trwania małżeństwa. Zgodnie z art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności (...)

 • Skutki zniesienia współwłasności

  sąd nie dokonał podziału majątku wspólnego) który je nabywa (art. 54 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Sam wyrok o zniesieniu wspólności wpływa na dotychczasowy 'stan majątkowy' (...)

 • Spółdzielcze lokatorskie prawo a eksmisja

  podstaw prawnych do zajmowania lokalu przez Pańskiego ojca. Należy jednak pamiętać, iż ciąży na Panu obowiązek alimentacyjny względem Pańskiego ojca (art. 128 kodeksu rodzinnego i (...)

 • Zobowiązania współmałżonka, związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa

  Kto odpowiada za zobowiązania zaciągnięte przez jednego z małżonków, które są związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa? Zgodnie z art. 41 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, (...)

 • Zawarcie związku małżeńskiego a brak ustawowej wspólności majątkowej małżonków

  . Małżonków obowiązuje wówczas ustrój majątkowej wspólności ustawowej uregulowany w art. 31- 46 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego ( dalej k.r.o. ). Do (...)

 • Brak możliwości podjęcia pracy zarobkowej a alimenty

  rodziców od obowiązku świadczenia alimentów, jeżeli taki uprawniony podejmuje studia. Wykładnia art. 133 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego bowiem nie może (...)

 • Podział majątku wspólnego rozwiedzionych małżonków

  Według jakich zasad następuje podział majątku wspólnego rozwiedzionych małżonków? Zgodnie z art. 46 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego od chwili ustania wspólności ustawowej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • porady dla prostytutek

  Odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy dług powstały z obowiązku płacenia sumy X zł za stanie na ulicy prostytutki jest wymagalny i może być (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane