Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o pracownikach samorządowych a stosunek pracy z pracownikiem samorządowym

  także Kodeks pracy. Przepisy ustawy nakazują wprost w określonych przypadkach stosowanie konkretnych przepisów tego Kodeksu (w art. 30 ust. 2, art. 31 ust. 4, art. (...)

 • Uwaga rodzice! Dofinansowanie zakupu podręczników i jednolitego stroju! - lipiec 2007 roku

  dzieciom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, tj. 351 zł.  (...)

 • Opodatkowanie podziału majątku małżonków

  (tak po stronie spłacanego, jak i spłacającego). Przy tym, w odniesieniu do poszczególnych podatków należy zauważyć, iż: 1) Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku (...)

 • Porada prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  m.in. po odliczeniu kwot wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci internet, w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 złotych (art. 26 ust. 1 pkt (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości

  tego pozbyć, podobno musi minąć 2 lata żebym mogła sprzedać to bez podatku. Czy to prawda (jeżeli tak), jaki to podatek i w jakiej wysokości i dlaczego? W myśl art. 10 ust. 1 pkt (...)

 • Zbycie samochodu poleasingowego

  dochodowego (patrz zapis art. 14 ust 2 pkt 1). Czy mogę tak postąpić, aby uniknąć podatku dochodowego? 2. Wykup na moje imię i nazwisko - jak uniknąć płacenia podatku (...)

 • Droższe paliwo dla firmowych samochodów

  specjalnego przeznaczenia (np. pomoc drogowa, ładowarka, pojazd pogrzebowy), określone w art. 86 ust. 4 pkt 5 ustawy VAT, - pojazdy, które konstrukcyjnie przeznaczone są do przewozu (...)

 • Wykup samochodu z leasingu

  których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy, są jednak kosztem uzyskania przychodów, w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, bez względu (...)

 • Uzupełnienie opłaty skarbowej za weksel

  przez odciśnięcie pieczęci urzędowej i wpisanie daty (§ 11 ust. 2 rozporządzenia) Mając zatem na względzie zacytowany powyżej pkt. 1) należałoby stwierdzić, że jeśli suma (...)

 • Kasy fiskalne a wynajem

  jednak skorzystać ze zwolnienia określonego w § 3 ust. 1 pkt 3 lub ust. 5 wskazanego rozporządzenia. Zgodnie z tymi przepisami, zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania do dnia 31 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane