Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie polubowne umowy najmu

  przewidziane przepisem art. 11 ust. 2 pkt. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów przesłanki do wypowiedzenia umowy.   najem, rozwiązanie umowy, porozumienie (...)

 • Utwory publikowane w nabywanym serwisie internetowym - opinia prawna

  których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy; w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony w pkt 2 - (...)

 • Zły stan techniczny budynku a dziki lokator

  wywłaszczonej nieruchomości umowy najmu z lokatorami ulegają rozwiązaniu z mocy samego prawa (art. 138 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami). W takiej sytuacji lokatorzy zobowiązani (...)

 • Porada prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  budowlanego.   Z opisu stanu faktycznego wynika, iż właściwie dokumentacja powykonawcza jest niezgodna z prawdą, gdyż jest oparta na projekcie, a nie na faktycznym stanie obiektu. Zgodnie z art. (...)

 • Uchylenie spornego przepisu o VAT

  nabycie nie mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym. Skarga dotyczyła art. 88 ust. 1 pkt. 2 ustawy o podatku (...)

 • Wykorzystanie fragmentów filmów

  rozpowszechnione drobne utwory lub fragmenty większych utworów w podręcznikach i wypisach.    Ust. 2[1]:  Wolno w celach dydaktycznych i naukowych zamieszczać rozpowszechnione (...)

 • Samochód w firmie niewprowadzony jako ŚT

  ;d osobowy) jest limitowana. Jak bowiem stanowi art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów poniesionych

 • Działalność gospodarcza - najem.

  to zwłaszcza prawa podatkowego, które zawiera odrębne definicje takiej działalności odpowiednio w art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, art. 5a pkt (...)

 • Udokumentowanie pochodzenia pieniędzy

  rozumieniu art. 20 ust. 3 w związku z ust. 1 powołanej ustawy (w podobnym tonie: NSA w wyroku z dnia 5 lutego 1999 r., sygn. akt I SA/Gd 272/97, niepubl.). Reasumując - w przypadku legalnych (...)

 • Wynajem pokoi a VAT

  VAT, dla towarów i usług, wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 7 %, z zastrzeżeniem ust. 12 i art. 114 ust. 1. Załącznik nr 3 zawierający wykaz towarów i (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane