Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zastaw skarbowy na wierzytelnościach

  terytorialnego z tytułu zobowiązań podatkowych powstałych w sposób przewidziany w art. 21 par. 1 pkt 2, a także z tytułu zaległości podatkowych stanowiących ich dochód oraz odsetek (...)

 • Koszty adwokackie w razie śmierci oskarżonego

  sprawach z oskarżenia publicznego - koszty postępowania ponosi Skarb Państwa. Pokrzywdzone wniosły skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Zarzuciły, że art. 632 pkt 2 k.p.k. narusza ich (...)

 • Jak wypowiedzieć umowę najmu lokalu użytkowego?

  . Została ona pierwotnie zawarta na okres od 11 sierpnia 2013 roku do 10 sierpnia 2014 roku. Zgodnie jednak z pkt 2 umowy, jak zakładamy została przedłużona w wyniku dalszego użytkowania (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nazwisko dla dziecka

  , jeżeli zmiana nazwiska rozciąga się na dzieci; 4) inne dokumenty uzasadniające zmianę nazwiska.  Do wniosku nie dołącza się dokumentów wymienionych w  pkt 1-3 oraz w ust. (...)

 • Wykluczenie członka spółdzielni mieszkaniowej

  ;łdzielnię uchwały o wygaśnięciu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu ( art. 11 ust. 1 pkt 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ). członek, spółdzielnia (...)

 • Sprzedaż działek budowlanych z majątku osobistego nie podlega opodatkowaniu VAT

  ustawy o VAT. NSA wskazał, że na mocy art. 4 ust. 2 VI Dyrektywy VAT [obecnie kwestię tę reguluje tak samo artykuł 9 ust. 1 Dyrektywy VAT 2006/112/WE], działalność gospodarcza (...)

 • Stan nieczynny nauczyciela

  określonych w ust. 1 pkt 2, pisemnego wniosku o przeniesienie w stan nieczynny. Z upływem sześciomiesięcznego okresu pozostawania w stanie nieczynnym stosunek pracy wygasa. Wygaśnięcie (...)

 • Nieznany adres dłużnika

  ;j interes prawny w uzyskaniu takich informacji – art. 44h ust. 2 pkt. 1 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Pana interes prawny będzie wiązał się z dochodzonym (...)

 • licencja na transport miedzynarodowy

  samochodów innych przedsiębiorców, którzy posiadają wszystkie potrzebne licencje na transport? W świetle przedstawionego stanu faktycznego, zgodnie z treścią art. 3 pkt. 2 ustawy o (...)

 • Dodatek za staż pracy

  Jesteśmy placówką publiczną (szkołą) prowadzoną przez osoby fizyczne oraz osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego (art. 1 ust. 2 pkt 2 lit a) K.N. W (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane