Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Amortyzacja lokalu mieszkalnego

  zw. z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). amortyzacja, odpisy od mieszkania, amortyzacja lokalu mieszkalnego, skutki podatkowe amortyzacji lokalu

 • Zaliczenie pracy na gospodarstwie rolnym

  podstawie art. 6 pkt 2 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników. W szczególności chodzi o warunek pozostawania we wspólnocie gospodarczej z rolnikiem i stałości (...)

 • Zapomoga ze specjalnego funduszu a dochód

  długotrwałą chorobą. 1) Czy zapomogi wypłacane z tego funduszu należy zaliczać do zwalnianych z podatku od dochodów od osób fizycznych w myśl art. 21 ust. 1 pkt 26 ustawy o podatku (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie zniesienia współwłasności samochodu

  to konsekwencją brzmienia art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowi, iż przepisów tej ustawy nie stosuje się do przychodów podlegających (...)

 • Przesłanki nabycia nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego

  wykonywania pracy w jednostkach, o których mowa w art. 2 pkt 1 (wymienionych wyżej placówkach), w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć; 3) rozwiązali stosunek (...)

 • Wycofanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

  ;rych innych ustaw. Wniósł także o umorzenie postępowania na podstawie art. 39 ust. 1 pkt 2 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.Decydując się na ten krok, Rzecznik wziął pod (...)

 • Roboty instalacyjne - ryczałt 5,5%

  i kart magnetycznych do automatów, c) przychodów, o których mowa w art. 14 ust. 2 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym. Całe PKWiU 43 to \"Roboty budowlane specjalistyczne\", (...)

 • Uprawnienia zarządcy drogi

  Jakie są uprawnienia zarządcy drogi i kto może je wykonywać? Zgodnie z ustawą o drogach publicznych Art. 21. 1. Zarządca drogi, o którym mowa w art. 19 ust. 2 pkt (...)

 • Rząd obiecał ulżyć firmom, teraz się wycofuje

  określone w przepisach wydanych na podstawie art.. 11 ust. 8 uPZP), 8. wystawianie na żądanie faktur osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej. Po odchudzeniu projekt (...)

 • Podatek od sprzedaży domu

  przypadku można jednak skorzystać ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 wskazanej ustawy, zgodnie z którym wolne od podatku są dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane