Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż samochodu w spółce cywilnej

  po zakończeniu działalności gospodarczej (likwidacji spółki cywilnej) nadal będzie traktowana jako przychód z działalności gospodarczej. Z art. 10 ust. 2 pkt 3 ustawy (...)

 • Zapłata za towar na podstawie faktury VAT-RR

  Faktury VAT-RR na zakup produktów rolnych określają termin zapłaty na 60 dni. Czy w takiej sytuacji niezbędna jest dodatkowa umowa, o której mowa w art. 116 ust. 6 pkt 2 ustawy (...)

 • Opodatkowanie podziału majątku małżonków

  wspólności majątkowej małżeńskiej nie będzie podlegał opodatkowaniu (tak po stronie spłacanego, jak i spłacającego), w tym w odniesieniu do poszczególnych podatków należy zauważyć, iż: 1) Zgodnie (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga budowlana a ulga odsetkowa

  art. 26b ust. 2 pkt 1 ustawy, a mianowicie, aby kredyt (pożyczka) udzielona została podatnikowi po dniu 1 stycznia 2002 r. ulga odsetkowa, duża ulga budowlana, kredyt hipoteczny

 • Opodatkowanie umowy franchisingu

  ust. 1c pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (odpowiednio art. 12 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), za datę powstania (...)

 • Wydatkowanie środków na cele mieszkaniowe

  określonych w art. 21 ust. l pkt 32 lit. a ustawy. Na wstępie należy podkreślić, że zwolnienie opisane w art. 21 ust. 1 pkt 32 updof jest zwolnieniem części przychodu. (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 3. W przypadku dzieci do lat 14 okres ten wynosi 60 dni w roku (...)

 • Rząd obiecał ulżyć firmom, teraz się wycofuje

  określone w przepisach wydanych na podstawie art.. 11 ust. 8 uPZP), 8. wystawianie na żądanie faktur osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej. Po odchudzeniu projekt (...)

 • Udział organu administracji w podziale sumy

  innych danin publicznych, należnych do dnia licytacji.  Zgodnie z orzeczeniem SN z dnia 11 lutego 2000 r., III CKN 731/99, wierzyciele wymienieni w art. 954 pkt 2 k.p.c., którzy (...)

 • Zmiany dotyczące zasiłku opiekuńczego i chorobowego

  ;żnicowania świadczeń w ramach ubezpieczenia chorobowego. Wyrokiem z dnia 6 marca 2006 r. (sygn. akt P 45/06), Trybunał Konstytucyjny orzekł bowiem o niezgodności z Konstytucją art. 32 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane