Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odbywanie ćwiczeń wojskowych przez rezerwistę

  wyjazdu za granicę powyżej 2 miesięcy druk E4 i E16 do WKU, bo o tym zupełnie nie wiedziałem. Teraz na mój adres w Polsce przychodzą wezwania z WKU, prawdopodobnie powołanie do odbycia (...)

 • Ulga na złe długi

  której mowa w ust. 1, są podatnikami zarejestrowanymi jako podatnicy VAT czynni; 4) wierzytelności nie zostały zbyte; 5) od daty wystawienia faktury dokumentującej wierzytelność nie upłynęły (...)

 • Projekt ustawy o Komitecie Stabilności Finansowej

  , artykuł 3).Rozdział 2 projektu ustawy opisuje zasady organizacji Komitetu i zasady jego funkcjonowania. Zakres zadań Komitetu jest sformułowany także zgodnie z zapisami Memorandum (Roz. 1, art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wysyłkowe apteki

  ust. 1 ustawy zmienianej, w brzmieniu nadanym nowelą, w zakresie dotyczącym osób znanych publicznie, które wejdą w życie 27 października 2007 r.,  art. 132e Prawa farmaceutycznego, (...)

 • Nowelizacja dotycząca usług doradców podatkowych

  wcześniejszego, przed­nowelizacyjnego brzmienia art. 2 ust. 1 pkt 2 i art. 27 ust. 1 pkt 1 ustawy o doradztwie podatkowym. Zatem w przypadku, gdyby (...)

 • Wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami

  psychologicznych do kierowania pojazdami, o ile są one wymagane - jeżeli osoba nie posiada wcześniej wydanego uprawnienia, czy prawo jazdy podlega warunkowi, o którym mowa w art. 94 ust. 2 (...)

 • W sprawie zapewnienia procedury odwoławczej przy przyznawaniu pomocy z funduszy UE

  przez dwie instancje sądowe. Dotyczy to również postępowania sądowoadministracyjnego, o czym wprost świadczy art. 236 ust. 2 Konstytucji, który nakazywał uchwalenie ustaw (...)

 • Czas pracy kierowców - wymiar czasu pracy kierowców

  czasu pracy kierowców na postawie u.c.p.k., należy ustalać odmiennie: 1) mnożąc 40 godzin przez liczbę tygodni, w rozumieniu art. 2 ust. 5 u.c.p.k., przypadających w okresie rozliczeniowym

 • Określenie stosunku prawnego z amerykańskim pracodawcą a podatki

  koszty, które mógł zastosować podatnik, to na podstawie art. 22 ust. 9 pkt. 4 ustawy o podatku dochodowym – koszty w wysokości 20% uzyskanego przychodu. Organ stwierdził również, (...)

 • Powierzchnia użytkowa budynku - podatek od nieruchomości.

  podatkowych prawidłowe jest przyjęcie wielkości powierzchni użytkowej z projektu budowlanego pomijając pow. gospodarcze i pomocnicze ? Stosownie do treści art. 4 ust. 1 pkt 2 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane