Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niekorzystna interpretacja podatkowa – jak ją zmienić?

  inicjatywa podatnika. W określonych okolicznościach Minister Finansów może sam uznać, że należy ją wyeliminować z obrotu prawnego. Uprawnienie to daje mu art. 14e OrdP, który (...)

 • Krąg podmiotów uprawnionych do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty podatku VAT wspólników rozwiązanej spółki cywilnej

  r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że: art. 75 par. 2 pkt 1 lit. b i par. 3 oraz art. 81 par. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa w zakresie, w jakim nie regulują (...)

 • Zezwolenie na osiedlenie się a rozwód

  potrzebna. Pobyt uważa się za nieprzerwany, gdy żadna z przerw w nim nie była dłuższa niż 6 miesięcy i nie przekroczyła łącznie 10 miesięcy w okresach, o których mowa w ust. 1 pkt 2 (...)

 • Porada prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak w zeznaniu rocznym odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne?

  ubezpieczenie emerytalne i rentowe oraz chorobowe, z tym że w przypadku podatnika osiągającego przychody określone w art. 12 ust. 6, tylko w części obliczonej, w sposób określony w art. (...)

 • Zasiłek a zatrudnienie w firmie męża

  nie uważa się osoby, która podlega wpisowi do ewidencji działalności gospodarczej (art. 2 ust.1 pkt2 lit. f ustawy o promocji zatrudnienia).Aby uzyskać świadczenie dla bezrobotnych (...)

 • Założenie świetlicy środowiskowej

  ustaw, w tym fundacje i stowarzyszenia (art. 3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie). Tym samym, osoba fizyczna nie może samodzielnie założyć świetlicy środowiskowej

 • Amortyzacja lokalu

  stawki indywidualnej. Stosowanie takich stawek normuje art. 22 j ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT. Maksymalna indywidualna stawka w odniesieniu do nich musi być tak skalkulowana, by okres ich amortyzacji (...)

 • Usługi transportowe a rejestracja VAT w Polsce

  ). Odnośnie usług pomocniczych - zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit b) ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku świadczenia usług pomocniczych do usług transportowych, (...)

 • Przychód z tytułu umorzenia pożyczki

  obcej, to zgodnie z art. 12 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursów średnich z dnia uzyskania przychodu, ogłaszanych (...)

 • Rozwiązanie umowy z nauczycielem mianowanym

  Jak poprawnie ustosunkować się do rozwiązania umowy o pracę z nauczycielem mianowanym na jego wniosek w związku z przejściem na emeryturę z dniem 28-02-2006 r., czy na podstawie art. 23 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane