Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wycofanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

  ;rych innych ustaw. Wniósł także o umorzenie postępowania na podstawie art. 39 ust. 1 pkt 2 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.Decydując się na ten krok, Rzecznik wziął pod (...)

 • Roboty instalacyjne - ryczałt 5,5%

  i kart magnetycznych do automatów, c) przychodów, o których mowa w art. 14 ust. 2 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym. Całe PKWiU 43 to \"Roboty budowlane specjalistyczne\", (...)

 • Uprawnienia zarządcy drogi

  Jakie są uprawnienia zarządcy drogi i kto może je wykonywać? Zgodnie z ustawą o drogach publicznych Art. 21. 1. Zarządca drogi, o którym mowa w art. 19 ust. 2 pkt (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od sprzedaży domu

  przypadku można jednak skorzystać ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 wskazanej ustawy, zgodnie z którym wolne od podatku są dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości, (...)

 • Rząd obiecał ulżyć firmom, teraz się wycofuje

  określone w przepisach wydanych na podstawie art.. 11 ust. 8 uPZP), 8. wystawianie na żądanie faktur osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej. Po odchudzeniu projekt (...)

 • Sprzedaż samochodu w spółce cywilnej

  po zakończeniu działalności gospodarczej (likwidacji spółki cywilnej) nadal będzie traktowana jako przychód z działalności gospodarczej. Z art. 10 ust. 2 pkt 3 ustawy (...)

 • Zapłata za towar na podstawie faktury VAT-RR

  Faktury VAT-RR na zakup produktów rolnych określają termin zapłaty na 60 dni. Czy w takiej sytuacji niezbędna jest dodatkowa umowa, o której mowa w art. 116 ust. 6 pkt 2 ustawy (...)

 • Opodatkowanie podziału majątku małżonków

  wspólności majątkowej małżeńskiej nie będzie podlegał opodatkowaniu (tak po stronie spłacanego, jak i spłacającego), w tym w odniesieniu do poszczególnych podatków należy zauważyć, iż: 1) Zgodnie (...)

 • Ulga budowlana a ulga odsetkowa

  art. 26b ust. 2 pkt 1 ustawy, a mianowicie, aby kredyt (pożyczka) udzielona została podatnikowi po dniu 1 stycznia 2002 r. ulga odsetkowa, duża ulga budowlana, kredyt hipoteczny

 • Opodatkowanie umowy franchisingu

  ust. 1c pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (odpowiednio art. 12 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), za datę powstania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane