Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział majątku po rozwodzie

  poszczególnych podatków należy zauważyć, iż:Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) przepisów tej ustawy nie (...)

 • Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?

  ;art. 12 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (w wypadku bowiem gdy przedsiębiorca nie może wykonać

 • Podatek od nagrody w konkursie

  zryczałtowanym podatkiem dochodowym, o którym mówi art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpisy aktualizacyjne

  wytworzenia, zalicza się w ciężar konta 761 „Pozostałe koszty operacyjne”. Wedlug przepisów podatkowych odpisów aktualizujących nie uznaje się jednak za koszt uzyskania przychodów (zob. art. (...)

 • Świadczenie z tytułu znalezienia pracy

  mowa w art. 72 ust. 1 (a więc w chwili obecnej 50% z kwoty 504,20 zł miesięcznie), przez okres, w jakim przysługiwałby bezrobotnemu zasiłek.  W przypadku, o którym mowa w pkt (...)

 • Darowizna dla parafii a podatek

  darowizny kilku podmiotom, to niezależnie od kwoty, jaką przekazał, może odliczyć tylko kwotę darowizny nie przekraczającą 6 % dochodu. Wysokość darowizny ustala się - zgodnie z art. 26 ust. (...)

 • Podział quoad usum we wspólnocie mieszkaniowej

  nieruchomości wspólnej, określoną w art. 22 ust.3 pkt. 4. Wymagana do tego jest uchwała większości właścicieli, liczonej według wielkości udziałów. W księdze wieczystej nieruchomości (...)

 • Organizacja i finansowanie sprzedaży premiowej

  wartość wygranej, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (por. art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Dla zastosowania powyższego (...)

 • Odpłatne zbycie wierzytelności

  wpisana w ciężar kosztów prowadzonej działalności, odzyskana kwota stanowi dla podatnika – na podstawie art. 14 ust. 2 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Nabycie nieruchomości a VAT

  gospodarczą w tym zakresie. Natomiast nie tyle ma znaczenie oficjalny odbiór budynku, co jego zasiedlenie. W art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT postanowiono bowiem, ze zwalnia się od podatku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane