Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wierzytelność nieściągalna

  uprawdopodobniona.Jak stanowi art. 23 ust. 2 wskazanej ustawy za wierzytelności, o których mowa w ust. 1 pkt 20, uważa się te wierzytelności, których nieściągalność (...)

 • Występ zagranicznego wykonawcy

  imprezie weźmie w miesiącu lipcu. Zapłaciliśmy w czerwcu należną kwotę. Jaką stawką VAT opodatkować import tej usługi? Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów (...)

 • Udział w mieszkaniu a zwrot bonifikaty

  ". Zgodnie z nowym brzemieniem art. 68 ust. 2a pkt 5 ustawy o gospodarce nieruchomościami (który wchodzi w życie dnia 22 października 2007 r.), Przepisu ust. 2 nie stosuje (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podwyższenie kapitału a podatek dochodowy

  innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, podatek dochodowy wynosi 19 % uzyskanego dochodu. Dochód ustala się zgodnie z art. 30b ust. 2 ustawy.Należy zauważyć, (...)

 • Wynagrodzenie biegłego obciążone VAT

  ; ekspert. (Wyd. Nauk. PWN, Warszawa 1994 r.). Stosownie do przepisu art. 113 ust. 13 pkt 2 i ust. 14 pkt 2 ustawy o podatku VAT zwolnień, o których mowa w (...)

 • VAT a usługi elektroniczne

  -7). Podatek VAT należny wskazany na fakturze wewnętrznej stanowić będzie jednocześnie podatek naliczony podlegający odliczeniu (por. art. 86 ust. 2 pkt 4 ustawy VAT). Wystawiona (...)

 • Czy kompensata dla ofiar przestępstw podlega opodatkowaniu PIT?

  ? Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych w art. 21 ust.   1 pkt 3 zwalnia od opodatkowania otrzymane odszkodowania, jeżeli ich wysokość lub zasady ustalania wynikają (...)

 • Karnety na basen dla pracowników

  społecznych). Jeżeli jednak karnet finansowany jest w całości z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, zastosowanie znajdzie art. 21 art. 1 pkt 67 updof, zgodnie z którym od podatku (...)

 • Składki emeryta zatrudnionego na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło - opinia prawna

  ubezpieczeń społecznych osoby, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1, 3 i 18a (m.in. pracownik), mające ustalone prawo do emerytury lub renty, podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom (...)

 • Praca górnicza

  wyciągowych na szybach oraz na stanowiskach sygnalistów na nadszybiach szybów w kopalniach, przedsiębiorstwach i innych podmiotach określonych w pkt 1 i 2; 8) na stanowiskach pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane