Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 3. W przypadku dzieci do lat 14 okres ten wynosi 60 dni w roku (...)

 • Udział organu administracji w podziale sumy

  innych danin publicznych, należnych do dnia licytacji.  Zgodnie z orzeczeniem SN z dnia 11 lutego 2000 r., III CKN 731/99, wierzyciele wymienieni w art. 954 pkt 2 k.p.c., którzy (...)

 • Rząd obiecał ulżyć firmom, teraz się wycofuje

  określone w przepisach wydanych na podstawie art.. 11 ust. 8 uPZP), 8. wystawianie na żądanie faktur osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej. Po odchudzeniu projekt (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany dotyczące zasiłku opiekuńczego i chorobowego

  ;żnicowania świadczeń w ramach ubezpieczenia chorobowego. Wyrokiem z dnia 6 marca 2006 r. (sygn. akt P 45/06), Trybunał Konstytucyjny orzekł bowiem o niezgodności z Konstytucją art. 32 ust. (...)

 • NIK sprawdził budowę polskich ekranów akustycznych

  legislacyjnych, które wprowadziłyby inne sposoby ochrony. Nie zrobił tego jednak do czasu zakończeni kontroli. Wnioski de lege ferenda do Prezesa Rady Ministrów: o doprecyzowania użytego w art. 113 (...)

 • Przejęcie budynku a prawa najemcy

  rady gminy podjętej na podstawie art. 21 ust. 3 pkt 1. Jeśli zatem dana osoba spełnia powyższe wymagania: brak tytułu prawnego do lokalu i dochody jej gospodarstwa domowego nie przekracza (...)

 • Prowadzenie gospodarstwa rolnego a prawo do świadczenia pielęgnacyjnego

  : Prowadzenie gospodarstwa rolnego przez rolnika stanowi negatywną przesłankę przyznania tej osobie świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie art. 17 ust. 1 w związku z art. 3 pkt (...)

 • ZUS żąda spłaty odsetek za zaległą składkę.

  dnia, wktórym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem ust. 5-6. Przepis ten był jednak wielokrotnie nowelizowany. Zasadniczo od dnia 1stycznia 2012 roku na podstawie art. 11 ust. (...)

 • Zarzut przedawnienia w zarzutach od nakazu

  jeszcze przedawnieniu odsetki za okres: 3 grudnia 2001r. - 11 luty 2001r., mimo że od dnia ich wymagalności upłynęły już dwa lata). Zgodnie z art. 123 par. 1 pkt 2, bieg przedawnienia (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan nt. projektu ustawy o PPP

  projektu:ad. art. 2 pkt. 1 lit. bWciąż mamy wątpliwość czy podmiotami publicznymi w rozumieniu projektu opiniowanej ustawy powinny być jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane