Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż pojazdu przed pierwszą rejestracją

  końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie jest źródłem przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). W (...)

 • Odpowiedzialność karna spółki z o.o.

  odpowiedzialności za przestępstwo. Spółka z o.o. jest jednak podmiotem zbiorowym w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych (...)

 • Dokument niezbędne do kontroli przewoźników

  , oryginał albo poświadczoną za zgodność z oryginałem przez przedsiębiorcę kserokopię decyzji, o której mowa w art. 20a ust. 2, jeżeli została wydana; 2) w transporcie (...)

 • Porada prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pokrewieństwo w zamówieniach publicznych

  Wykonawcą robót budowlanych jest krewny zamawiającego (wójta gminy). Wykonawca jest synem siostry matki zamawiającego. Czy takie pokrewieństwo z wójtem stanowi naruszenie art. 17 ust. 1 pkt (...)

 • Zezwolenie na wycinkę drzewa

  gatunków drzew. Nie pobiera się opłat za usunięcie drzew (art. 86 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody): 1) na których usunięcie nie jest wymagane zezwolenie; 2) na których (...)

 • Konsekwencje niezachowania tajemnicy handlowej przez pracownika - opinia prawna

  sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej lub ochroną dziedzictwa narodowego - jeżeli czyn nieuczciwej konkurencji był zawiniony. (...) Art. 23. 1

 • Dokumenty złożone w KRS

  każdą rozpoczętą stronicę wydanego dokumentu.  2. Jeżeli dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, jest sporządzony w języku obcym albo zawiera tabele, pobiera się opłatę (...)

 • Żona na umowę zlecenie a certyfikat

  rachunkowości jednym z warunków uzyskania certyfikatu księgowego jest posiadanie określonej praktyki w księgowości. Na mocy art. 76b ust. 2 wskazanej ustawy za praktykę w księgowości (...)

 • Wymiana dowodu rejestracyjnego pojazdu

  dokumentów w tych sprawach (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 137 poz. 968). Na podstawie art. 84 ust 3 pkt 2 p.r.d. Starosta cofa diagnoście uprawnienie do wykonywania badań (...)

 • Krajowy transport drogowy (pojazd dmc < 3.5t)

  uzyskania odpowiedniej licencji na wykonywanie transportu drogowego.Jednakże art. 3 ust. 1 określa przesłanki wyłączające stosowanie ustawy. W myśl art. 3 ust. 1 pkt 2 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane