Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zagubiony dowód osobisty

  ) o wydanie zaświadczenia o unieważnieniu danego dowodu osobistego, w trybie Kodeksu postępowania administracyjnego, k.p.a.. Zgodnie z art. 217 par. 1 pkt 2 k.p.a. Organ administracji publicznej (...)

 • Nagrody pieniężne w konkursie

  podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 wskazanej ustawy, z tytułu uzyskanych na terytorium Polski przychodów z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagród (...)

 • Darowizna mieszkania dla córki

  pocztowym. Jak stanowi art. 4a ust. 4 pkt 2 ustawy, obowiązek zgłoszenia nie obejmuje przypadków, gdy nabycie (np. nieruchomości w drodze darowizny) następuje na podstawie (...)

 • Porada prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od darowizny na rzecz córki i zięcia

  ust. 4 pkt 2 ustawy, obowiązek zgłoszenia nie obejmuje przypadków, gdy nabycie (np. udziału w nieruchomości w drodze darowizny) następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego. Dla

 • Krótkoterminowe inwestycje w nieruchomości

  ). Pierwsze zasiedlenie to - zgodnie z art. 2 pkt 14 ustawy - wydanie pierwszemu nabywcy lub pierwszemu użytkownikowi obiektów budownictwa mieszkaniowego lub ich części do użytkowania w (...)

 • W sprawie udzielania pomocy młodym rolnikom ze środków UE...

  , a także system taki zabezpieczyłby również sprawiedliwy wybór benficjentów środków pomocowych.Mając powyższe argumenty na uwadze, na podstawie art. 13 ust. 1 pkt (...)

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  którym roszczenie stałoby się wymagalne, gdyby uprawniony podjął czynność w najwcześniej możliwym terminie. Jednakże art. 1007 § 7 k.c. jest przepisem szczególnym wobec art. (...)

 • Obowiązek rozwiązania umowy o pracę z pracownikiem samorządowym skazanym prawomocnie za przestępstwo umyślne

  orzekł, że art. 2 ust. 1 i 2 w związku z art. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych w zakresie, w jakim (...)

 • Bony żywieniowe a składki ZUS

  Chcemy na stałe dodawać do wynagrodzenia bony żywieniowe na podstawie § 2 , pkt 11 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 18.12.1998 r. (Dz.U Nr 161 poz 1106 ze zm.). Bony (...)

 • Zamknięta droga do sądu w sprawie opłaty za studia

  sprawdzać Naczelny Sąd Administracyjny. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że: art. 23 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o szkolnictwie wyższym jest zgodny z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane