Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konsekwencje uprawomocnienia się skazującego wyroku karnego dla nauczyciela państwowej szkoły

  naruszeniem warunków określonych w art. 10 ust. 5 pkt 1-5, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 9.  Jak wynika z wyżej przedstawionego przepisu, w razie prawomocnego (...)

 • Darowizna żonie w kilku przelewach

  nabytych, przekracza kwotę określoną w art. 9 ust. 1 pkt 1 (9.637 zł) - ich otrzymanie dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą (...)

 • Działalność w Austrii a podatki

  miejsce położenia nieruchomości (art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług). Zatem polski podatnik, który miałby świadczyć usługi budowlane w Austrii, (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie sprzedaży obrazu

  wypełniania deklaracji PIT). Sprzedaż obrazu będzie natomiast podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych (PCC) w wysokości 2% wartości rynkowej, przy czym zgodnie z art. 4 ust. (...)

 • Amortyzacja inwestycji w obcych środkach trwałych

  prawnych. Kosztem uzyskania przychodów Firmy zaś, będą odpisy amortyzacyjne ustalone od wartości początkowej inwestycji. Zgodnie bowiem z art. 22 a ust. 2 a pkt 1 ustawy o podatku (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii

  wspólnie z małżonkiem (o ile spełnia wszystkie inne przesłanki wspólnego opodatkowania małżonków – art. 6 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). zeznanie roczne, (...)

 • Rozliczenie podatkowe wykonawcy dzieła

  informację o wysokości dochodów uzyskanych z tytułu zawartych umów (PIT-11/8B), co wynika z przepisu art. 42 ust. 2 pkt 1 ustawy. umowa o dzieło, pracownik, zaliczka na podatek, (...)

 • Sprzedaż samochodu zaliczonego w koszty

  2004 r. Zgodnie bowiem z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2004 r. przewidywał, że przychodem z działalności (...)

 • Opłaty inne niż czynsz związanie z najmem lokalu

  ). Przez opłaty niezależne od właściciela należy rozumieć opłaty za dostawy do lokalu energii, gazu, wody oraz odbiór nieczystości stałych i płynnych (art. 2 ust.1 pkt 8). (...)

 • Kolejność zaspokajania wierzycieli hipotecznych

  uzyskać pierwszeństwo ustępującego prawa (art. 250 k.c.). Umowa dla swej skuteczności nie wymaga zachowania szczególnej formy, do wpisu konieczny jest jednak dokument określony w art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane