Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szambo na sąsiedniej działce przeszkadza

  nieruchomości sąsiednich. Stosownie do art. 222 § 2 k.c. przeciwko osobie, która narusza własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad (...)

 • Powództwo o wydanie orzeczenia zastępującego oświadczenie woli

  . Przesądza o tym brzmienie art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Ponieważ przepisy szczególne ustawy nie stanowią inaczej, dlatego też zastosowanie (...)

 • Komin na zewnątrz budynku

  zewnętrznego komina z blachy? Mówię tu o kominie izolowanym. Zasadniczo wybudowanie takiego zewnętrznego komina można potraktować jako rozbudowę czy przebudowa budynku. Zgodnie z przepisem art. (...)

 • Porada prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe obowiązki w związku z zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt

  pkt 8–8b, art. 46 ust. 3 pkt 8–8c lub art. 47 ust. 1 ustawy, z przyczyn leżących po stronie dzierżawcy obwodu łowieckiego. Ustawa dodaje również (...)

 • Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę

  popełnione przez strony. W art. 187 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Izba rozpoznaje odwołanie w terminie 15 dni od dnia jego doręczenia Prezesowi Urzędu. Prezes Izby może (...)

 • Likwidacja działalności gospodarczej a PIT

  gospodarczej w grudniu roku podatkowego, zgodnie z dyspozycją art. 45 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dochód ten rozlicza się w zeznaniu rocznym (...)

 • Likwidacja spółki a sprawozdanie finansowe

  ;rym mowa w art. 12 ust. 2, oraz na inny dzień bilansowy. Z kolei na podstawie art. 12 ust. 2 pkt 6 w/w ustawy przyjmuje się, że księgi rachunkowe zamyka się (...)

 • Agroturystyka a dochód z najmu

  mieszkalny położony był w gospodarstwie rolnym. Jak stanowi art. 2 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ilekroć w ustawie jest mowa o gospodarstwie rolnym, oznacza to (...)

 • Ulga z tytułu odsetek od kredytu

  spełnienia uzależnia się możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej. Art. 26 ust. 2 pkt 1 ustawy przewidywał warunek, iż kredyt (pożyczka) został udzielony podatnikowi po dniu (...)

 • Przeznaczenie środków z kasy mieszkaniowej

  niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (Dz. U. 2000 r., Nr 98, poz. 1070, ze zm.). Stosownie do postanowień art. 8 ust. 2 tej ustawy celem systematycznego oszczędzania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane