Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie nieruchomości a VAT

  gospodarczą w tym zakresie. Natomiast nie tyle ma znaczenie oficjalny odbiór budynku, co jego zasiedlenie. W art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT postanowiono bowiem, ze zwalnia się od podatku (...)

 • Przychód z tytułu przedawnionych zobowiązań

  Czy w przypadku przedawnionego zobowiązania przychodem podatkowym jest kwota brutto czy też netto? Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. (...)

 • Odliczenie wydatków na cele rehabilitacyjne

  wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2 280 zł. Zatem zaliczenie tych wydatków może nastąpić zgodnie z pkt 14 ust. 7a art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zbycie nieruchomości zakupionej za środki z kasy mieszkaniowej

  nieruchomości na inne własne cele mieszkaniowe może Pan skorzystać ze zwolnień, o których mowa w art.21 ust.1 pkt 32 cyt. ustawy (zakup domu. mieszkania, działki budowlanej, remont lub (...)

 • Zwrot zagranicznego VAT a podatek dochodowy

  podatkowych zwrotu takiego podatku. Przepisy przewidują powstanie przychodu tylko w przypadku zwrotu polskiego podatku VAT (por. art. 14 ust. 2 pkt 7d ustawy). Tym niemniej w naszej (...)

 • Przeznaczenie środków na cele mieszkaniowe

  o podatku dochodowym (por. art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Nie powstanie również podlegający opodatkowaniu przychód w razie ewentualnego zbycia (...)

 • Podatnik podatku od nieruchomości

  ? Art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych mówi, że opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności (...)

 • Zaliczanie w koszty wydatków na podróże służbowe

  kosztów stanowi dla polskiego podatnika przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń (por. art. 14 ust. 2 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). W przypadku takim (...)

 • Kwota zwolniona z podatku od darowizn

  19.274 zł (zakładając, że darowizna jest przeznaczona na cele mieszkaniowe), a więc w sumie 38.548 zł. W związku z tym, że pula zwolnienia, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy (...)

 • Parkowanie auta pod wpływem alkoholu na podwórku

  nastąpi rozwiązać umowę najmu z tym lokatorem z miesięcznym terminem wypowiedzenia (art. 11 ust. 1 pkt.1 ustawy o ochronie praw lokatorów). Inne niż wynajmujący osoby zamieszkujące (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane