Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie towarów sprzedawanych „na raty”

  poprzedzone jest przedpłatami wpłacanymi na pokrycie kwoty na którą opiewa umowa. Zgodnie ze wspomnianym wcześniej art. 19. 11 ustawy o VAT, obowiązek podatkowy powstaje wtedy z chwilą (...)

 • Podpisywanie umów w walucie obcej a Prawo zamówień publicznych

  Czy Prawo zamówień publicznych dopuszcza możliwość podpisywania umów w walucie obcej? Zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 8 pzp SIWZ musi zawierać m.in. sposób obliczania ceny. Artykuł (...)

 • Ulga podatkowa w podatku rolnym

  energii (słońca) i można przyznać rolnikowi ulgę inwestycyjną z tytułu wydatków poniesionych na ich zakup i zainstalowanie? Zgodnie z art. 13 ust. 1pkt 2 lit. c) ustawy o podatku (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Akredytacja kuratora oświaty

  podmiotowy rozporządzenia doprecyzowany jest w par. 2 pkt 2 rozporządzenia, na mocy którego przez placówkę należy rozumieć publiczne i niepubliczne: placówki kształcenia (...)

 • Podział majątku po rozwodzie

  poszczególnych podatków należy zauważyć, iż:Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) przepisów tej ustawy nie (...)

 • Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?

  ;art. 12 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (w wypadku bowiem gdy przedsiębiorca nie może wykonać

 • Podatek od nagrody w konkursie

  zryczałtowanym podatkiem dochodowym, o którym mówi art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Odpisy aktualizacyjne

  wytworzenia, zalicza się w ciężar konta 761 „Pozostałe koszty operacyjne”. Wedlug przepisów podatkowych odpisów aktualizujących nie uznaje się jednak za koszt uzyskania przychodów (zob. art. (...)

 • Świadczenie z tytułu znalezienia pracy

  mowa w art. 72 ust. 1 (a więc w chwili obecnej 50% z kwoty 504,20 zł miesięcznie), przez okres, w jakim przysługiwałby bezrobotnemu zasiłek.  W przypadku, o którym mowa w pkt (...)

 • Darowizna dla parafii a podatek

  darowizny kilku podmiotom, to niezależnie od kwoty, jaką przekazał, może odliczyć tylko kwotę darowizny nie przekraczającą 6 % dochodu. Wysokość darowizny ustala się - zgodnie z art. 26 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane