Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Można orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonej kategorii

  skazany takie uprawnienie posiadał w chwili wydawania prawomocnego wyroku karnego, to art. 12 ust. 2 ustawy o kierujących pojazdami nie miałby do niego zastosowania. Postanowienie Sądu (...)

 • Sąd właściwy miejscowo względem skargi na czynności komornika sądowego – najważniejsze zmiany z września 2016 r.

  ; Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1311). Przepisy art. 2 pkt 64 i nast. powyższej ustawy nowelizujące m.in. art. 767 k.p.c. (...)

 • Urlop szkoleniowy dla lekarza

  udzielony urlop bezpłatny i zwolnienie z części dnia pracy bez zachowania prawa do wynagrodzenia w wymiarze ustalonym na zasadzie porozumienia między zakładem pracy i pracownikiem. Przepis § 5 ust. (...)

 • Porada prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura korygująca do FV WDT

  podatku od towarów i usług (dz. U. z 2004 r. nr 97, poz. 970, ze zm.) Zgodnie z § 16 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia tzw. fakturowego, faktura korygująca powinna zawierać co najmniej: numer (...)

 • Poszukiwanie majątku dłużnika przez komornika

  instytucji i osób nieuczestniczących w postępowaniu informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji." Co również ważne, zgodnie z art. 105 ust. 1 pkt 2 lit. ł prawa (...)

 • Darowizna od babci a taksa notarialna

  mieszkalnego w rozumieniu art. 2 ust. 2 zdanie 1 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali stanowiącego odrębną nieruchomość albo budynku mieszkalnego jednorodzinnego (...)

 • Prawo bankowe w walce z przestępczością

  tajemnicę bankową na użytek postępowania w sprawach o wykroczenia. Celem nowelizacji art. 105 ust. 1 pkt 2 ustawy było więc nadanie uprawnienia Policji, straży gminnej (miejskiej) (...)

 • Wypłacenie przez bank środków z konta zmarłego

  wolną od opodatkowania - art. 1 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn), drugi raz dla dziedziczonej sumy (również jeśli przekracza kwotę wolną). W przypadku dyspozycji bankowej (...)

 • VAT przy sprzedaży mieszkań

  należy zastosować stawkę VAT przy sprzedaży mieszkań przez spółkę w okresie poniżej 2 lat od zakupu i w okresie powyżej 2 lat od zakupu? Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt (...)

 • Ograniczenie roszczenia w post. uproszczonym

  zapłaty (art. 79 ust. 2 lit. c ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). Natomiast czwartą część opłaty pobiera się od pozwu w postępowaniu nakazowym (art. 19 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane