Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek dochodowy od wypłaconych udziałów

  art. 18 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ w takim przypadku prawo z tego tytułu nie należy do spadku. Od przychodu (...)

 • Propozycja zawarcia umowy drogą telefoniczną

  celu składania propozycji zawarcia umowy. Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów  posłużenie się wizjofonem, telefaksem, pocztą elektroniczną

 • Gdy przewidujesz, że spółka z o. o. będzie miała oddziały... - opinia prawna (stan prawny na starej ustawie Vat z 1993 r.)

  towarów i usług były m.in. osoby prawne jako całość, a nie ich części, np. oddziały, zakłady itd. to jednak ust. 2 wskazanego artykułu wprowadzał wyjątek od tej zasady. Zgodnie z art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 11 ust 2 pkt 2e

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 11 ust 2 pkt 2e, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ugoda sądowa a ugoda cywilnoprawna

  (art. 47913 § 2 k.p.c.). Zawarcie ugody procesowej stanowi przykład innej okoliczności wobec której wydanie wyroku stało się zbędne lub niedopuszczalne. Zgodnie zatem z dyspozycją art. (...)

 • Wyrok w sprawie udostępniania danych do spisu i biura numerów

  Multimedia Polska, było niezgodne z art. 27 ust. 2 w związku z art. 67 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 171, poz. 1800 z późn. (...)

 • Jaka jest różnica między remontem a odbudową?

  Naczelny Sąd Administracyjny oddalił na podstawie art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 1995 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym (Dz. U. 1995 r., Nr 74, poz. 368 ze zm.) skargę Jana I. (...)

 • Publikacja fotografii reporterskiej

  streszczenia rozpowszechnionych utworów. 2. Za korzystanie z utworów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b i c, twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia. 3. (...)

 • Egzekucja w administacji

  organów gmin, o których mowa w art. 1 pkt. 1 i 2 (tj. gmin o statusie miasta, określonych w załączniku oraz gmin warszawskich i miasta stołecznego Warszawy), przechodzą, (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia w OHP

  wobec pracowników zatrudnionych w Ochotniczych Hufcach Pracy na stanowiskach wychowawców, pedagogów oraz na stanowiskach kierowniczych, posiadających kwalifikacje, o których mowa w art. 9 ust. (...)

 • Udział w mieszkaniu a zwrot bonifikaty

  ". Zgodnie z nowym brzemieniem art. 68 ust. 2a pkt 5 ustawy o gospodarce nieruchomościami (który wchodzi w życie dnia 22 października 2007 r.), Przepisu ust. 2 nie stosuje (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane