Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Grzywna za jeden sms – opinia prawna

  być bowiem złośliwe. Tak też wypowiedział się w tej kwestii Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 22 czerwca 1995r. (III KRN 44/95, Prok.i Pr. 1995/11-12/24):„Czyn stanowiący wykroczenie z art. 107 (...)

 • Uporczywe niepokojenie drugiej osoby a kodeks wykroczeń

  przyjęcia odpowiedzialności za wykroczenia penalizowane tym przepisem"Czyn opisany w art. 107 kw jest wykroczeniem formalnym, co oznacza, że do jego popełnienia wystarczy podejmowanie (...)

 • Kara za złośliwe niepokojenie według kodeksu wykroczeń

  orzekający może zobowiązać ukaranego do:1) naprawienia w całości albo w części szkody wyrządzonej wykroczeniem2) przeproszenia pokrzywdzonego· grzywna - za wykroczenie z art. 107 kw (...)

 • Porada prawna na temat art 107 kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 107 kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złośliwe nękanie innej osoby

  ). Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego - Izba Karna z dnia 22 czerwca 1995 r., sygn. akt III KRN 44/95 czyn stanowiący wykroczenie z art. 107 kw polega na działaniu kierunkowym - „w (...)

 • Czy mogę śledzić żonę?

  czynu. Warto także wspomnieć o wykroczeniu opisanym w przepisie art. 107 k.w.: Art. 107. Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób (...)

 • Detektyw nie może pozyskiwać informacji w dowolny sposób

  niepokojenia (art. 107 k.w.). Jednym z ważnych ograniczeń w wykonywaniu czynności detektywistycznych są tzw. czynności operacyjno-rozpoznawcze, zastrzeżone dla upoważnionych organów (...)

 • Złośliwe dokuczanie

  orzecznictwo: „Czyn stanowiący wykroczenie z art. 107 kw polega na działaniu kierunkowym -„w celu dokuczenia innej osobie”, a zatem należy ustalić, że po stronie sprawcy (...)

 • Wykroczenie niepokojenia

  Na czym wykroczenie niepokojenia i wprowadzania w błąd? Kodeks wykroczeń, art. 107 k.w.: „Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. (...)

 • Kierujący pojazdami

  prowadzenia ośrodka doskonalenia techniki jazdy. 2. Zadania samorządu województwa, o których mowa w art. 10 ust. 3, art. 18 ust. 3, art. 58 ust. 2, art. 67 ust. 1, art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Art. 107 k.w.

  Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiada

  Witam, przedstawię mój problem. Od jakiegoś czasu, odkąd wprowadził się nowy sąsiad nade mną, mam z nim problem, a mianowicie głośno ogląda (...)

 • Sąsiad sądzi się ze wszystkimi i o wszystko

  Prawie co miesiąc dostaje wezwanie do sądu na nową sprawę. Sprawy zakłada policja na wniosek mojego sąsiada. Mojim zdaniem nie mają podstaw, ani (...)

 • Duzy problem sasiedzki

  Sytuacja u mnie wyglada w ten sposob, ze sasiedzi pietro wyzej maja trojke dzieci w wieku 1-3 lat. Polaszczyli sie na "becikowe". Sa malzenstwem (...)

 • Zatarcie skazania

  Mam na koncie prawomocny wyrok. Czy moge sie starać o wymazanie go wcześniej niż po 3 latach? Czy grożą mi jakieś konsekwencje gdy w takim wypadku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane