Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opinia dot. zmian w ustawie o doradztwie podatkowym

  prawnym takie zawieszenie jest obligatoryjne). Dlatego też proponujemy w art. 27 ust. 1 dodać pkt. 3 w brzmieniu:3) „osoba pozostająca w stosunku pracy z podmiotem innym niż (...)

 • Spadek od wujka zza granicy

  otrzymaną w Polsce)? Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, podatkowi od spadków i darowizn, zwanemu dalej "podatkiem", (...)

 • Pożyczka udzielona spółce przez wspólnika a PCC

  .? Pożyczki takie opodatkowane były przed 1 maja 2004 r. jako zmiana umowy spółki (por. art. 1 ust. 3 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w brzmieniu obowiązującym (...)

 • Porada prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  oddaje skazanego pod dozór sądowego kuratora zawodowego oraz może nałożyć na skazanego obowiązki określone w art. 72 Kodeksu karnego [art. 72 K.k. brzmi następująco: § (...)

 • W sprawie tegorocznych egzaminów na aplikację sądowo-prokuratorską

  prasowymi dotyczącymi tegorocznych egzaminów na aplikację sądowo-prokuratorską, działając na podstawie art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw (...)

 • Prospekt informacyjny w świetle przepisów ustawy deweloperskiej

  deweloperskiej. Deweloper jest do tego obowiązany na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy deweloperskiej. Doręczenie to powinno objąć również wszystkie załączniki. Następuje ono nieodpłatnie, (...)

 • Największa reforma prawa karnego od 1927 r.

  jak, o których mowa w art. 72 § 1 pkt 4–5, 6a–7a KK tj. np. przygotowanie do zawodu, powstrzymanie się od nadużywania alkoholu, czy zakaz zbliżania się, potrąceniu (...)

 • Wpis hipoteki na rzecz członka zarządu spółki

  pierwszeństwa i emisja warrantów subskrypcyjnych, o których mowa w art. 453 § 2,  nabycie własnych akcji w przypadku określonym w art. 362 § 1 pkt 2 oraz (...)

 • Opłata od apelacji przed sądem rodzinnym

  przepisy o opłatach od pisma wszczynającego postępowanie (czyli wynosi ona 40 zł, zgodnie z art. 23 pkt 1 u.k.s.c.), chyba że przepis szczególny stanowi inaczej (przykładowo, opłata (...)

 • Dotacje na utrzymanie zabytkowej willi

  ? Kogo będzie ona dotyczyła ? Zgodnie z art. 71 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. 2003.162.1568) „w zakresie sprawowania opieki nad zabytkami osoba fizyczna (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane