Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaliczka tytułu umowy o dzieło

  zaliczki na podatek dochodowy pobiera zamawiający jako płatnik, na podstawie przepisu art. 41 ust. 1 wskazanej ustawy, zgodnie z którym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, (...)

 • Ryczałt za delegacje działaczy związkowych

  przez zwrot urlopowanie należy rozumieć zwolnienie od obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej zgodnie z art. 31 ust. 1 lub 3 ustawy (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny

  . Art. 67 ust. 3 stanowi, iż osoba podlegająca obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego ma obowiązek zgłosić do Funduszu członków rodziny. Definicja członka rodziny znajduje się w art. (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Handel starociami - ryczałt bez VAT

  opodatkowania ryczałt 3%, bez VAT? Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby (...)

 • Opłata za zerwanie umowy a koszty

  kosztów wymienionych w art. 23.Jak stanowi art. 23 ust. 1 pkt 19 ustawy, do kosztów nie zalicza się kar umownych i odszkodowań z tytułu wad dostarczonych towarów, (...)

 • Prowadzenie ksiąg przez członka zarządu

  znowelizowany art. 76a ust. 1 ustawy o rachunkowości, który wejdzie w życie 1 stycznia 2009 r., usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych jest działalnością gospodarczą (...)

 • Umowa pożyczki gotówkowej udzielona za granicą RP

  art. 18 ust. 1 Prawa dewizowego, rezydenci i nierezydenci przekraczający granicę państwa byli obowiązani zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym lub organom Straży Granicznej wykonującym (...)

 • Mandat nie może być kosztem

  wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.Jak stanowi art. 23 ust. 1 pkt 15 wskazanej wyżej ustawy, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów grzywien i kar (...)

 • Podatek VAT a opłata parkingowa

  publicznej, pobierane w oparciu o przepis art. 13 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy o drogach publicznych mają charakter daniny publicznej, a nie zapłaty za usługę parkingową świadczoną (...)

 • Podatek od nagrody

  działalnością gospodarczą. Jaki podatek muszę zapłacić od tej nagrody, gdzie go odprowadzić i ile mam na to czasu? Jakie dokumenty wypełnić? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68a) (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane