Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy można zatrudnić nauczyciela na zlecenie?

  , czy jest taka możliwość? Czy można zatrudnić nauczyciela logopedę z pełnym wykształceniem na umowę zlecenie na 4 godziny w miesiącu, czy możemy tak zrobić? Zgodnie z art. 1 ust. (...)

 • Ewidencja punktów karnych

  przypisana liczba punktów przekroczyłaby 24 punkty lub w przypadku kierowców, o których mowa w art. 140 ust. 1 pkt 3 - 20 punktów. Powyższe przepisy są (...)

 • Nieznany adres dłużnika

  ;j interes prawny w uzyskaniu takich informacji – art. 44h ust. 2 pkt. 1 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Pana interes prawny będzie wiązał się z dochodzonym (...)

 • Porada prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komin na zewnątrz budynku

  charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji (w tych wypadkach jest to rozbudowa). Przez roboty budowlane w rozumieniu art. (...)

 • VAT przy nauce pływania

  ", to opodatkowanie VAT będzie się przedstawiało następująco. W postanowieniach art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT sprecyzowano, iż zwalnia się od podatku usługi (...)

 • Podatek od spadków-przepisy przejściowe

  nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego powstałego na podstawie art. 6 ust. 1 (...)

 • Umorzenie decyzji

  inwestora, nie nastąpiło skuteczne doręczenie decyzji. Pomimo wniosku strony organ nadzoru budowlanego z urzędu, w trybie art. 145 par. 1 pkt 8 Kpa, uchylił własną decyzję w (...)

 • Mir domowy może naruszyć także właściciel

  decydowania o swoim życiu osobistym) i art. 50 Konstytucji RP (zapewniający nienaruszalność mieszkania). Ochronę w tym zakresie przewiduje również art. 8 ust. 1 Konwencji (...)

 • Zmiany w ochronie prawnej odmian roślin

  uprawy ziemniaka, oraz posiadaczy gruntów rolnych, których ogólna powierzchnia przekracza 25 ha – w przypadku pozostałych upraw roślin wymienionych w art. 23 ust. 2 pkt (...)

 • Opłata za apelację w postępowaniu nieprocesowym

  ustawy w związku z przepisem art. 23 pkt 1 ustawy).W związku z powyższym apelacja podlega opłacie w wysokości 40 zł. Na marginesie wskazujemy, iż inną możliwością wzruszenia prawomocnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane