Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo pierwszeństwa zakupu lokalu użytkowego gminy

  również (w pkt 3 ust. 1) lokali użytkowych. Z kolei art. 34 ust. 6 ustawy pozwala gminom na rozszerzenie tego uprawnienia na inne rodzaje nieruchomości niż lokal mieszkalne, (...)

 • Zakupy firmy transportowej za granicą

  . Czy ww. zakupy księgujemy do kosztów uzyskana przychodów w wartości brutto, czy netto? Kwestię zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku VAT reguluje art. 23 ust. 1 pkt (...)

 • Wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami

  z otrzymanym orzeczeniem - skierować osobę na badania lekarskie w trybie art. 122 ust. 1 pkt 4 ustawy oraz zgodnie z przepisami wykonawczymi wydanymi na podstawie art. 123 ustawy (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu - problem nieuzasadnionej aktualizacji opłaty rocznej

  bowiem należy, że zgodnie z art. 78 ust. 3 u.g.n. to na właściwym organie spoczywa ciężar udowodnienia, że zaistniały przesłanki uprawniające do aktualizacji opłaty rocznej. opłata roczna, (...)

 • Czy można uniknąć płacenia wysokich podatków?

  dużo bardziej kosztownym, jest skorzystanie z prywatnego funduszu inwestycyjnego zamkniętego (FIZ) do prowadzenia wybranych inwestycji. FIZ, na mocy art. 6§1 pkt. 10  został PIT,  (...)

 • Powołanie na świadka pracownika powoda

  zasadach określonych w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych: Art. 44h. 1. Dane ze zbiorów meldunkowych, zbioru PESEL oraz ewidencji wydanych i unieważnionych dowodów (...)

 • W jaki sposób obcokrajowiec może podjąć zatrudnienie w Polsce - opinia prawna

  wobec nich zasady wzajemności z użyciem środków równoważnych lub ograniczeń, o których mowa w Załączniku XII, pkt 2, ust. 11 Traktatu o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej: a) obywatele (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy po przekroczeniu 24 punktów karnych

  Witam. Policja zatrzymała mi prawo jazdy, gdyż przekroczyłem 24 punkty karne. Jakie będą dalsze losy tego dokumentu? Zatrzymane prawo jazdy, z wyjątkiem przypadku określonego w art. 135 ust. (...)

 • Podatnik nie może być karany podwójnie

  naruszał konstytucyjną zasadę równości, w tym równości w zakresie opodatkowania. Po przeprowadzeniu rozprawy Trybunał orzekł, że art. 54 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia (...)

 • zgoda na wycięcie drzew

  - przy obwodzie od 51 do 100 cm; 4) 1 000 zł - przy obwodzie od 101 do 200 cm; 5) 1 500 zł - przy obwodzie od 201 do 300 cm; 6) 2 100 zł - przy obwodzie od 301 do 500 cm; 7) 2 700 zł - przy obwodzie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane