Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mandat nie może być kosztem

  wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.Jak stanowi art. 23 ust. 1 pkt 15 wskazanej wyżej ustawy, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów grzywien i kar (...)

 • Podatek VAT a opłata parkingowa

  publicznej, pobierane w oparciu o przepis art. 13 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy o drogach publicznych mają charakter daniny publicznej, a nie zapłaty za usługę parkingową świadczoną (...)

 • Podatek od nagrody

  działalnością gospodarczą. Jaki podatek muszę zapłacić od tej nagrody, gdzie go odprowadzić i ile mam na to czasu? Jakie dokumenty wypełnić? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68a) (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie prezentów ślubnych

  lokalu w małym domu mieszkalnym, budowę domu jednorodzinnego albo nabycie lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość (art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy). prezent, ślub, darowizna, (...)

 • Staż pracy przy świadczeniu przedemerytalnym

  miesięcy)? Jak się domyślamy, chodzi Panu o przepis art. 2 ust. 1 pkt 5 powołanej ustawy: Prawo do świadczenia przedemerytalnego przysługuje osobie, która (...) do dnia rozwiązania (...)

 • Samochód poleasingowy

  podatku od spadków i darowizn na 2007 rok oraz zwolnienia dla bliskich Zgodnie z art. 2 ust1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przepisów tej ustawy (...)

 • Darowizna domu przez rodziców na rzecz córki

  nastąpiło ostatnie nabycie nie przekracza kwoty określonej w art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy (czyli kwoty 9 637 zł ). Projekt przewiduje, że nowelizacja wejdzie w życie z dniem (...)

 • Odliczenie VAT przez organizatora konferencji

  naliczony przy nabyciu towarów i usług niezbędnych do świadczenia własnych usług. Jednakże przepisy wskazują sytuacje, w których odliczenie VAT nie przysługuje. Zgodnie z art. 88 ust. 1 (...)

 • Opłata za złomowanie pojazdu

  tzw. wewnątrzwspólnotowego nabycia. Wynika to z art. 14 ust. 1 ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Dowód wpłaty jest niezbędny do rejestracji (...)

 • Zakup usług medycznych a koszty

  mną w oparciu o umowę o dzieło? Jeżeli mogę wykupić taki abonament dla programisty, to czy mogę wprowadzić go w koszty działalności? Z treści art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane