Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  osób prawnych, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 1 ustawy, zgodnie z którym przychodem z odpłatnego zbycia rzeczy jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie.” W (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni

  osobę trzecią, to osoba ta jest jego następcą prawnym w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 29 września 1990 r. o zmianie ustawy o gospodarce gruntami i wywłaszczeniu nieruchomości (...)

 • Odszkodowanie od komornika

  następująco: Pojęcie «władzy publicznej» w rozumieniu art. 77 ust. 1 Konstytucji obejmuje wszystkie władze w sensie konstytucyjnym - ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin odliczenia podatku VAT

  usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535),art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 z późn. zm.). VAT, odliczenie (...)

 • Droższe paliwo dla firmowych samochodów

  miesięcy, - pojazdy, które w oparciu o kryteria określone w art. 86 ust. 4 pkt 1 – 4 ustawy VAT, pozwalają uznać je za pojazdy służące zasadniczo do przewozu ładunków, - (...)

 • Alkomat w pracy

  pracownika (art. 17 ust. 3 ustawy). Wyraźnie zresztą zostało to wyartykułowane w § 3 pkt 2 rozporządzenia ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków (...)

 • Strajk nauczycieli

  1991 r. o systemie oświaty, obowiązkiem dyrektora szkoły lub placówki jest zapewnienie bezpieczeństwa i opieki uczniom na terenie szkoły. Natomiast zgodnie z art. 5 ust. 7 pkt 1 (...)

 • Użyczenie samochodu od sąsiada

  świadczeń jest przychodem z działalności gospodarczej (art. 14 ust. 2 pkt 8 ustawy o PIT). Natomiast po stronie użyczającego (dającego w używanie) art. 16 ustawy o PIT (...)

 • Czas pracy pracownika zatrudnionego przy pracy w ruchu ciągłym

  wysokości 100% wynagrodzenia w rozumieniu art. 151 z ind. 1 par. 1 pkt 1 k.p. Godziny pracy, o których mowa, nie są godzinami nadliczbowymi w rozumieniu art. 151 (...)

 • Stawki podatków i opłat lokalnych na 2008 rok

  obwieszczenia Ministra Finansów 676,87 zł, jednak Ministerstwo Finansów podaje na swej stronie, iż "Stawka określona w obwieszczeniu dla samochodów ciężarowych, o których mowa w art. 10 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane