Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dowód zakupu rzeczy wniesionej aportem

  gospodarczej), zgodnie z art. 22 ust. 1e pkt 3 ustawy o PIT, ustala się koszt uzyskania przychodu w wysokości faktycznie poniesionych, niezaliczonych do kosztów uzyskania praychodów, wydatków (...)

 • Budowa wiaty

  postawione pytanie, gdyż w przypadku prawa budowlanego, istotne są szczegóły danej budowli. Zgodnie jednak z art. 29 ust. 1 pkt 2 prawa budowlanego, nie wymaga pozwolenia na (...)

 • Wniosek ZUS o udostępnienie danych pracownika

  składek na podstawie art. 87 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. Pracodawca będący płatnikiem składem ma obowiązek udzielić (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji

  . Jeśli decyzję w I instancji wydał wójt, to organem wyższego stopnia będzie SKO (art. 17 pkt. 1 kpa). Podsumowując, jeśli wójt nadal zwleka z uzupełnieniem decyzji co (...)

 • Odpowiedzialność za nie wniesienie wkładów

  z art. 291 ksh, jeżeli członkowie zarządu umyślnie lub przez niedbalstwo podali fałszywe dane w oświadczeniu, o którym mowa w art. 167 § 1 pkt 2 (tj. oświadczenie o wniesieniu (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia Rad Nadzorczych

  z art. 22 ust. 9 pkt 5 ww. ustawy, w przypadku tych przychodów koszty ustala się w wysokości określonej, jak dla przychodów ze stosunku pracy (ale tylko odnośnie punktu 1 ustępu (...)

 • Opodatkowana sprzedaż akcji zakupionych przed 2004 r.

  akcji w roku 2003 i 2004, jeżeli nie to czy powinna mimo tego złożyć PIT 38? Dochody uzyskane ze sprzedaży akcji nabytych poza publicznym obrotem podlegają opodatkowaniu. Zgodnie z art. 19  ust

 • Nieznany adres pozwanego

  dalszego biegu.  Z kolei na podstawie art. 182 § 1 kpc sąd umarza postępowanie zawieszone na zgodny wniosek stron lub na wniosek spadkobiercy, jak również z przyczyn wskazanych (...)

 • Cesja wierzytelności (zmiana wierzyciela)

  sprzedaży można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (tak: Postanowienie Urzędu Skarbowego (...)

 • Prawidłowe oznaczenie przedsiębiorcy

  istniał taki obowiązek). W tym zakresie obowiązuje § 9 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane