Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty czynności cywilnoprawnych

  gospodarczej) przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości, jeśli zbycie następuje przed upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło ich nabycie (por. art. 10 ust. (...)

 • Stwierdzenie nieważności umowy

  na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 1 lit. a) i lit. b) oraz art. 67 ust. 1 pkt. 3 ustawy o zamówieniach publicznych. W wyniku postępowania w listopadzie (...)

 • Tajemnica bankowa a zniesienie współwłasności

  podział majątku między małżonkami albo prowadzoną przeciwko osobie fizycznej będącej stroną umowy sprawą o alimenty lub o rentę o charakterze alimentacyjnym – art. 105 ust. 1 (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadanie klauzuli wykonalności na małżonka

  małżonków i ich odpowiedzialności za zobowiązania sprzed wejścia w życie ustawy” (art. 5 ust. 5 pkt 1 ustawy).” Nadto przepis art. 5 ust. 6 ustawy (...)

 • Orzecznictwo Sądu Najwyższego a nakładanie dodatkowych opłat na dostawcę produktów do hipermarketu

  sprzedaży.Sąd Najwyższy w uchwale z 19 sierpnia 2009r. wskazał, że niezależnie od innych roszczeńwynikających z umowy dostawca może na podstawie art. 18 ust. 1 pkt. 5 ustawyo (...)

 • Podatek liniowy dla przedsiębiorców – oświadczenia do 20 stycznia !!

  , prowadzoną we własnym imieniu i na własny lub cudzy rachunek, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 (...)

 • Nowelizacja VAT- pozostałe zmiany

  stosuje się odpowiednio w przypadku gdy podatnikiem jest ich nabywca doprecyzowano, iż w przypadku sprzedaży wg art. 120 ust. 4 i 5 (na zasadzie marży) nie stosuje się przepisów art. (...)

 • Ulga za oszczędzanie w kasie mieszkaniowej

  do odliczania od podatku wydatków poniesionych na cel określony w art. 27a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr (...)

 • Wierzytelność nieściągalna

  został złożony. Jak powinna być udokumentowana nieściągalna wierzytelność w takim przypadku i czy ma jakiś wpływ fakt niezgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym? Zgodnie z art. (...)

 • Modernizacja gruntu

  art. 22a ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, amortyzacji podlegają również, niezależnie od przewidywanego okresu używania przyjęte do używania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane