Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Aport od spółki akcyjnej

  spółce mającej osobowość prawną objętych w zamian za wkład niepieniężny. Jak jednak stanowi art. 21 ust. 1 pkt 109 wskazanej ustawy, zwalnia się od podatku nominalną (...)

 • Zamówienia publiczne a finanse publiczne

  na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 1 lit. a) i lit. b) oraz art. 67 ust. 1 pkt. 3 ustawy o zamówieniach publicznych. W wyniku postępowania w listopadzie (...)

 • Naliczanie 50% kosztów uzyskania przychodu

  ubezpieczenie chorobowe, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 lit. b), których podstawę wymiaru stanowi ten przychód.Powyższe zasady ustalania kosztów (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ograniczone prawo do obrony w postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych wobec żołnierzy

  . o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego (Dz.U. Nr 104, poz. 710), art. 53 ust. 3 ustawy z dnia 4 września 1997 r. o dyscyplinie wojskowej (Dz.U. (...)

 • Naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych

  wyjaśnić nam postawionych zarzutów? Przypuszczamy, iż jest to typowe zrzucenie odpowiedzialności osób nadzorujących na pracownika. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia w trybie art. 52 § (...)

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy

  uprawnień sporządzony na podstawie § 7 ust. 1 pkt 2 cytowanego rozporządzenia: § 7. 1. Komendant wojewódzki Policji występuje do organu właściwego w sprawach wydawania (...)

 • Prawo do odprawy pieniężnej - na podstwie ustawy z 28 grudnia 1989 r.

  prawną lub nie mającej osobowości prawnej (także cywilnej) podlega ocenie na podstawie art. 8 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r.Oznacza to, że rozstrzygnięcie, czy pracownikowi (...)

 • hipoteka przymusowa

  czym należy uznać, że powinna ona spełniać tylko podstawowe wymagania stawiane pismu procesowemu (art. 126 § 1 w zw. z art. 13 § 2 - konieczne jest oznaczenie sądu, do którego (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa, z zastrzeżeniem ust. 2a, pracodawca w regulaminie ustalanym zgodnie z  art. 27 ust. 1 albo z art. (...)

 • Zwrot połowy opłaty w razie zawarcia ugody przysługuje tylko powodowi

  preferuje powoda. Po rozpoznaniu sprawy Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 79 ust. 1 pkt 3 lit. c ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych jest (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane