Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pokrewieństwo w zamówieniach publicznych

  Wykonawcą robót budowlanych jest krewny zamawiającego (wójta gminy). Wykonawca jest synem siostry matki zamawiającego. Czy takie pokrewieństwo z wójtem stanowi naruszenie art. 17 ust. 1 (...)

 • Nadzór nad stowarzyszeniem

  myśl art. 8 ust. 5 ustawy prawo o stowarzyszeniach (dalej: ups) nadzór nad działalnością stowarzyszeń należy do wojewody właściwego ze względu na siedzibę stowarzyszenia - (...)

 • Kolejność zaspokajania wierzycieli hipotecznych

  wcześniejszej. To samo dotyczy roszczeń o świadczenia należne dożywotnikowi.  Doprecyzowanie odnośnie sposobu podziału wyegzekwowanych sum znajduje się w przepisie art. 1026. § 1, (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stan nieczynny nauczyciela

  określonych w ust. 1 pkt 2, pisemnego wniosku o przeniesienie w stan nieczynny. Z upływem sześciomiesięcznego okresu pozostawania w stanie nieczynnym stosunek pracy wygasa. Wygaśnięcie (...)

 • Utrzymanie dróg wewnętrznych

  należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, w tym zaś m.in. w zakresie dróg gminnych (art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy). Nie oznacza to jednak, iż obowiązkiem gminy (...)

 • Opodatkowanie przychodów osób zagranicznych osiąganych w Polsce

  dochodowy od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez osoby, o których mowa w art. 3 ust. 2a, przychodów: 1) z działalności określonej w art. 13 pkt (...)

 • Zaliczka tytułu umowy o dzieło

  zaliczki na podatek dochodowy pobiera zamawiający jako płatnik, na podstawie przepisu art. 41 ust. 1 wskazanej ustawy, zgodnie z którym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, (...)

 • Ryczałt za delegacje działaczy związkowych

  przez zwrot urlopowanie należy rozumieć zwolnienie od obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej zgodnie z art. 31 ust. 1 lub 3 ustawy (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny

  . Art. 67 ust. 3 stanowi, iż osoba podlegająca obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego ma obowiązek zgłosić do Funduszu członków rodziny. Definicja członka rodziny znajduje się w art. (...)

 • Handel starociami - ryczałt bez VAT

  opodatkowania ryczałt 3%, bez VAT? Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane