Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do korzystania z mieszkania współmałżonka

  każdemu małżonkowi na jego podstawie. ##baner## Małżonek, którego prawo do korzystania z mieszkania wynika z art. 28[1] zdanie pierwsze K.r.o., jest lokatorem w rozumieniu art. (...)

 • Umowa pożyczki

  , rodzeństwo, ojczyma i macochę, w wysokości przekraczającej kwotę, określoną w art. 9 ust. 1 pkt 1 tej ustawy (9 637 zł), pod warunkiem złożenia deklaracji (...)

 • ZUS planuje kampanię informacyjną... z "Faktem"!

  obowiązek krzewienia wiedzy nt. ubezpieczeń społecznych w art. 68 ust. 1 pkt 8 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który brzmi: "Do zakresu działania (...)

 • Porada prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach tylko do 1 marca

  W dniu 1 marca upływa ustawowy termin przekazywania rocznych sprawozdań o udzielonych zamówieniach (zgodnie z art. 98 ustawy - Prawo zamówień publicznych). W myśl art. 98 ust. (...)

 • Wyprawka szkolna 2008

  muzycznej I stopnia.  Program skierowany jest do dzieci pochodzących z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia (...)

 • Zmiany dotyczące zasiłku opiekuńczego i chorobowego

  ;żnicowania świadczeń w ramach ubezpieczenia chorobowego. Wyrokiem z dnia 6 marca 2006 r. (sygn. akt P 45/06), Trybunał Konstytucyjny orzekł bowiem o niezgodności z Konstytucją art. 32 ust. (...)

 • Będziemy mieć rodzinne ogrody działkowe

  Prawa budowlanego dla altan i obiektów gospodarczych, z wyjątkiem zajętych na działalność gospodarczą. Ważną nowość niesie także zmiana prawa budowlanego, według nowego brzmienia art. 29 w ust. (...)

 • Różnicowanie podatników ze względu na posiadany środek transportu zgodne z konstytucją

  1 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych jest zgodny z art. 2, art. 32 i art. 84 Konstytucji. Ponadto Trybunał postanowił umorzyć postępowanie w zakresie (...)

 • Warunki niekaralności przerwania ciąży ze względu na zdrowie matki

  doprecyzowaniu jednej z przesłanek wyłączających bezprawność dokonania przerwania ciąży (art. 4a ust. 1 pkt 1 Ustawy). Przekazane wyjaśnienia nie zawierają takich okoliczności, (...)

 • Nowelizacja dotycząca usług doradców podatkowych

  wcześniejszego, przed­nowelizacyjnego brzmienia art. 2 ust. 1 pkt 2 i art. 27 ust. 1 pkt 1 ustawy o doradztwie podatkowym. Zatem w przypadku, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane