Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Sprzedaż samochodu w spółce cywilnej

    przychód, czy tylko właściciel uzyska przychód? Jak rozliczyć sprzedaż tego samochodu po zakończeniu działalności gospodarczej? Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku (...)

  • Konsekwencje podatkowe odszkodowania z AC

    prowadzącej działalność gospodarczą? Jak stanowi art. 23 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów strat powstałych (...)

  • Wypowiedzenie umowy o pracę a zasiłek

    pracy lub stosunku służbowego za wypowiedzeniem lub na mocy porozumienia stron nastąpiło z powodu zmiany miejsca zamieszkania (art. 75 ust. 1 pkt 2 ustawy). Nie oznacza to jednak, (...)

  • Porada prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

    Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Sprzedaż używanego środka trwałego

    należnego o kwotę podatku naliczonego się go wcześniej odliczyło. Jeśli takie prawo nie przysługiwało, sprzedaż ta może być zwolniona od VAT (art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o (...)

  • Darowizna dla parafii a podatek

    Chcę podarować parafii rzymsko-katolickiej działkę budowlaną. Czy mogę odliczyć od dochodu wartość tej darowizny? Jak ustalić wartość tej darowizny? Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt (...)

  • Odpłatne zbycie wierzytelności

    przychodów należy stwierdzić, iż tylko w przypadku odzyskania przez podatnika części lub całości wierzytelności, która zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym (...)

  • Wynajem firmowych składników majątku

    ? Co do zasady najem i pozarolnicza działalność gospodarcza to dwa odrębne źródła przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 10 ust. 1 pkt 6 i 10 ustawy o podatku (...)

  • Przychód z tytułu przedawnionych zobowiązań

    Czy w przypadku przedawnionego zobowiązania przychodem podatkowym jest kwota brutto czy też netto? Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. (...)

  • Odliczenie wydatków na cele rehabilitacyjne

    zastosować Art. 26 ust. 1 pkt 14 o odliczeniu kwoty 2280 zł. na przejazdy samochodem? Podstawę obliczenia podatku, stanowi dochód po odliczeniu kwot wydatków na cele rehabilitacyjne (...)

  • Zwrot zagranicznego VAT a podatek dochodowy

    /423/13/04). W naszej ocenie stanowisko to nie jest prawidłowe. Uważamy, że podatnicy podatku dochodowego mają pełne prawo zaliczania zagranicznego podatku VAT do kosztów uzyskania przychodu. Art. 23 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane