Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dokumentacja czasu pracy

  wymienionych w § 8 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych (...)

 • Jak złożyć apelację od wyroku sądu karnego?

  , określonych w art. 17 § 1 pkt 5, 6 i 8-11, 10) 540 oskarżony w postępowaniu sądowym nie miał obrońcy w wypadkach określonych w art. 79 § 1 i 2 oraz art. (...)

 • Wprowadzenie samochodu do majątku firmy

  wydatków związanych z użytkowaniem pojazdu, które mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu (por. art. 23 ust. 3b w zw. z art. 23a pkt 1 ustawy). leasing, leasing (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • 17 mln w Lotto. Ile zabierze ci fiskus?

  niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności. (art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Wspomniane (...)

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  to droga publiczna. Drogi wewnętrzne z kolei nie stanowią żadnej z ww. kategorii – por. art. 8 ust. 1 ustawy o drogach publicznych. Nie są to zatem drogi publiczne. Nawet jeżeli (...)

 • Przeniesienie na inny podmiot praw z decyzji o pozwoleniu na budowę

  przerwana na czas dłuższy niż 3 lata. Zgodnie z art. 40 ust. 1 Prawa budowlanego organ, który wydał decyzję określoną w art. 28, jest obowiązany, za zgodą strony, na (...)

 • Kolejność zaspokajania wierzycieli hipotecznych

  wcześniejszej. To samo dotyczy roszczeń o świadczenia należne dożywotnikowi.  Doprecyzowanie odnośnie sposobu podziału wyegzekwowanych sum znajduje się w przepisie art. 1026. § 1, (...)

 • Pozwolenie na broń to nie nagroda za osiągnięcia

  przeciwwskazań (art. 15 ustawy o broni i amunicji), zobowiązuje organy Policji do wydania pozwolenia na broń (decyzja związana).Stosownie do art. 10 ust. 3 pkt 3 ustawy o broni i (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy

  . 1 pkt lit. a prawa o ruchu drogowym mówiącego, że policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem, jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości (...)

 • Nadzór nad stowarzyszeniem

  myśl art. 8 ust. 5 ustawy prawo o stowarzyszeniach (dalej: ups) nadzór nad działalnością stowarzyszeń należy do wojewody właściwego ze względu na siedzibę stowarzyszenia - (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane