Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty adwokackie w razie śmierci oskarżonego

  w art. 45 ust. 1 konstytucji. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że w przypadku umorzenia postępowania karnego z powodu śmierci oskarżonego brak możliwości zasądzenia na rzecz pokrzywdzonego (...)

 • OC rolnika

  budowlany o powierzchni powyżej 20 m2 określony w art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, będący w posiadaniu rolnika;  Dla celów ubezpieczenia OC, rolnikiem (...)

 • Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności

  wysokości 6 zł za każdą rozpoczętą stronicę wydanego dokumentu (art. 77 ust. 1 pkt 3 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.) wniosek, nadanie klauzuli wykonalności, (...)

 • Porada prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy do egzekucji z emerytury stosuje się zasady egzekucji z rachunku bankowego - opinia prawna

  Ubezpieczeń społecznych. Zgodnie z art. 141 ust. 1 pkt 1 lit. c powołanej ustawy, emerytury są wolne od egzekucji w części stanowiącej 50% kwoty najniższej emerytury lub (...)

 • Domek narzędziowy

  zagospodarowania terenu na podstawie decyzji o warunkach zabudowy (tak też stanowi art. 4 ust. 2 ustawy). Kwestię czy na działce może być postawiony domek gospodarczy regulują przepisy prawa (...)

 • Podatek od domu jednorodzinnego

  (poprzez przedłużenie dachu do ziemi) dobudowana została drewutnia. Jakie są zasady obliczania powierzchni domu mieszkalnego do naliczania podatku od nieruchomości? Zgodnie z art. 4 ust. 1 (...)

 • Refaktura za zużycie prądu a przychód

  użytkowych. Biorąc pod uwagę powyższe, przychodem z działalności gospodarczej jest przede wszystkim czynsz uzyskiwany z najmu lokali. Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy, za przychód z działalności (...)

 • Pobór i zapłata podatku od dywidendy

  . Stosownie do art. 30a ust. 6 ustawy, zryczałtowany podatek w tym przypadku pobiera się bez pomniejszania przychodu o koszty uzyskania. Zgodnie z przepisem art. 41 ust. 4 ustawy o (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii

  praca była wykonywana, o kwoty stanowiące równowartość diet z tytułu podróży służbowej za granicą (pomniejszenie to nie może przekroczyć równowartości 30 diet rocznie) – art. 21 ust. (...)

 • Próby uniknięcia zapłaty podatku

  sprzedaży wyda na cele określone w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) lub lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W takim przypadku nie płaci ryczałtu w wysokości 10% (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane