Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata dodatkowa za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych

  W jaki sposób pobierana jest opłata dodatkowa za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych? Zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt. 1 ustawy o drogach publicznych korzystający (...)

 • Definicja osoby bezrobotnej na gruncie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

  bezrobotnego w ustawie o promocji zatrudnienia.  Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt. 2 tejże ustawy bezrobotnym jest osoba niezatrudniona i niewykonująca innej pracy zarobkowej, zdolna (...)

 • VAT od wyegzekwowanego długu

  przejęciu wierzytelności są już poza zasięgiem umowy. Mamy zatem do czynienia z typowym przeniesieniem wierzytelności, a czynność taka wypełnia przesłanki określone w art. 8 ust. (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Reklama porównawcza a ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

  z dobrymi obyczajami, jeżeli łącznie spełnia następujące przesłanki: 1) nie jest reklamą wprowadzającą w błąd, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 2, 2) (...)

 • Samochód w firmie niewprowadzony jako ŚT

  ;d osobowy) jest limitowana. Jak bowiem stanowi art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów poniesionych

 • VAT na koncerty rockowe

  Osoba prowadząca firmę jednoosobową zamierza dać koncert rockowy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Jaką stawką VAT opodatkowana jest tego rodzaju działalność? Zgodnie z art. 43 ust. (...)

 • Opłata za wydanie karty pojazdu

  Konstytucyjny orzekł, że § 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu jest niezgodny: z art. 77 ust. (...)

 • Sprzedaż wydzielonej działki a zwolnienie

  okres uprawniający do sprzedaży ich odrębnych nieruchomości bez podatku 19% PIT? Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych źródłami (...)

 • Sprzedaż pojazdu a podatek od sprzedaży

  Sprzedałam samochód, który był zarejestrowany. Czy pół roku musi minąć od umowy zakupu, czy od dnia rejestracji, żeby nie zapłacić podatku od sprzedaży? Zgodnie z art. 10 ust. 1 (...)

 • Sprzedaż działki rolnej

  ;art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane z tytułu sprzedaży całości lub części (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane