Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie przejazdów taksówką w kosztach

  dokumentu mogę to zrobić? Zgodnie z przepisem art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r., kosztami uzyskania (...)

 • Zbycie ogółu praw i obowiązków wspólnika

  przez płatnika (np. notariusza). Jak stanowi art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o PCC, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnej (a więc w przypadku (...)

 • Prawa autorskie do programu a podatek u źródła

  otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie – osiąga przychody z praw autorskich w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 1 PDOPrU. 3. W efekcie, jeżeli między Polską i krajem licencjodawcy (...)

 • Opinia prawna na temat art 106 ust 8 pkt 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art 106 ust 8 pkt 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot opłaty sądowej przy cofnięciu pozwu

  złożył pozew wcześniej, należy zastosować do takiego stanu przepisy dotychczasowe. Rozstrzygnięcie będzie jednak w obu przypadkach identyczne. W pierwszej opisanej sytuacji, art. 79 ust. 1 (...)

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto

  . 1050 ze zm.). Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 1 tej ustawy, przez cenę rozumie się wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić (...)

 • Limit ulgi remontowej

  regulujące ulgę remontową (przewidzianą w art. 27a ust. 1 pkt 1 updof) zostały uchylone z dniem 1 stycznia 2004 , jednakże wydatki związane z remontem poniesione (...)

 • Odebranie dziecka uprowadzonego za granicę

  je na szkodę fizyczną lub psychiczną albo w jakikolwiek inny sposób postawiłby je w sytuacji nie do zniesienia (art. 13 ust. 1 lit b Konwencji). dziecko, uprowadzenie, wywiezienie, (...)

 • Skarga na dyrektora UKS

  Ordynacji podatkowej nie regulują w szczególny sposób możliwości złożenia skargi na postępowanie dyrektora urzędu kontroli skarbowej. Przepis art. 10 ust. 1 i 2 ustawy (...)

 • Umowa o przechowanie i depozyt nieprawidłowy

  nieprawidłowego (art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. j ustawy o PCC). Należy wskazać, iż PCC nie podlega umowa o przechowanie (regulowana art. 835 i następnymi kodeksu (...)

 • Nabycie gospodarstwa rolnego zwolnione z PCC

  gospodarstwo rolne albo utworzą gospodarstwo rolne lub wejdą w skład gospodarstwa rolnego będącego własnością nabywcy. Na podstawie art. 2 ust. 1 w związku z art. 1 ustawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane